כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista. - עמוד 18 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista.

ר

Recommended Posts

אמרתי את זה 100000 פעמים בעבר ואני אגיד את זה שוב: גנו/לינוקס היא לא תחליף זול לווינדוס, מדובר במערכת שבנוייה

בצורה שונה לחלוטין למטרות שונות לחלוטין ובתחומים מסויימים יש לה יתרון מוחלט על ווינודס. פשוט להיות מערכת משחקים או מערכת דסקטופ

למשתמש המתחיל זה לא היה ולא יהיה הצד החזק שלה. בדיוק מאותה סיבה שאי אפשר לעשות pen testing בצורה נורמאלית בעזרת .

אם אתה לא מאמין, קח לדוגמה את הטריק שהסברתי לך לגבי ללכוד GUID של הרבה מכונות בצורה אוטומטית ולשייך אותם לשמות DNS שלהם לקח

לי בערך פי 3 יותר עבודה כשהשתמשתי בווינדוס, ואני אומר לך את זה בתור מישהו שיש לו הרבה יותר נסיון בווינדוס מאשר בלינוקס.

לדעתי הסיבה העיקרית שהמערכת הזאת מקבלת הרבה פעמיים יחס מזלזל היא תופעת "מטיפי הלינוקס", שדואגים לזיין בשכל כל פעם מחדש על דברים כמו

"בלינוקס אין ווירוסים", "בלינוקס ה 286 שלך יריץ את DOOM3 ", "בלינוקס החומרה שלך לא תתקלקל", "בלינוקס אין באגים או חורי אבטחה", וכו'

דרך אגב, הכי מצחיק שכמעט כל "מומחה לינקס" מהסוג הזה שפגשתי הידע שלו בלינוקס (או במחשבים בכלל) שואף ל 0 , אבל משום מה הוא יודע על 1001

בעיות בווינדוס (למרות שהוא לא משתמש בה), שלא אני או מיקרוסופט יודעים עליהם.

בכל מקרה, משתמש ממוצע ששומע את אוסף השטויות הזה רץ מיד לנסות את המערכת הזאת, ובערך שעתיים אחרי ההתקנה הוא מגלה ש DOOM3 לא רץ על

הפנטיום 2 עם ה 64 ראם שלו, למעשה DOOM3 לא רק על לינוקס בכלל, וגם ללינוקס יש באגים בדיוק כמו לווינדוס.

אני זוכר את התופעה הזאת בערך מגיל 11 , פשוט בשנים האחרונות התחילו להופיע GUIים מגניבים לכן התופעה הזאת נהייתה נפוצה בצורה

שזה כבר מתחיל להיות מציק.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה 2 דברים:

1. אל תהיה כמו "מטיפי הלינוקס" אבל בצד ההפוך, כי זה גורם לך להראות טיפש ופאנט באותה מידה.

2. הגיע הזמן להחזיר ל גנו/לינוקס את הכבוד שמגיע לה ולהפסיק להתייחס אליה כמו ל "קמצנים/עניים/תמהוניים", כי היא לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה שאתה אומר שלינוקס היא לא תחליף לווינדוס לא אומר שאני אמור להאמין באותו דבר. לינוקס היא בהחלט תחליף לווינדוס על מחשבים ישנים/חלשים שמיועדים לעניי העולם והיא כן תחליף עבור אלה שמאמינים בזה שאפשר לעשות הכל בפתרונות "קוד פתוח" חינמיים (אפשר, אבל רעוע ולכן הם קמצנים) או ש"צריך" לעשות את הדברים שם מסיבות די עלומות כמו אידאלים או שכאילו זה יותר גמיש (תמהונים בקיצור).

אני לא ראיתי שאני מטיף למישהו לא להשתמש בלינוקס. אני דווקא מטיף לנסות את לינוקס אם המחיר של ווינדוס יקר מדי בשבילך (לא שתהיה לך בררה בסופו של דבר). אני פשוט יודע שכמעט כולם יחזרו לעבוד על מערכות מיקרוסופט - ואלה שישארו עם לינוקס - זה מצוין שיעשו כך אפילו לנו משתמשי מיקרוסופט כי תחרות וקצת לחץ על מיקרוסופט משאיר אותם תמיד בעמדה של התגוננות! (מחיר נמוך יחסית ופיתוח מואץ יחסית). אז זה לא תחליף לכולם, אבל זה בהחלט תחליף עבור אחוז קטן כלשהו שתמיד יהווה איום פוטנציאלי לעתיד. ואם זכור לי נכון אתה בעצמך שלחת פה בדיון הנוכחי כמה פעמים אנשים לאלטרנטיבה כשהם בכו על מר גורלם (במידה ויצטרכו לשלם על ויסטה)... :-*

עדיין אין לי ספק שמערכת הפעלה חינמית/לינוקסית/אחרת עתידית (ברגע ששבב ההצפנה בשימוש נרחב בעולמות ה-PC ומק) תהיה חייבת לתמוך ב- עמוק מבפנוכו משתי סיבות עיקריות: אחת כבר הזכרתי - אף בית תוכנה שפוי לא ישקיע משאבים אלא אם יראה מהם כסף מובטח בחזרה ללא פיראטיות (כשהדבר מובטח לו כבר אצל שתי הענקיות) - וסיבה נוספת כמובן היא תאימות עם דאתא מוצפן (DRM) ששילמת עליו בווינדוס/מאקOS. מי שחושב ש- הולך למות טועה בגדול. העתיד הוא גם אם העתיד הקצר הוא כאילו נטול- ע"מ להתבסס בשוק/להתחרות עם גורמים חזקים בשוק. איך מיקרוסופט תחדיר מוסיקה מוגנת אחרי שהיא כאילו דוגלת במוסיקה חסרת הגנה על ה-Zune שלה? מאוד פשוט - (למשך תקופת מעבר כלשהי) השיר יוצע לך בדולר ללא הגנה, או כאלטרנטיבה ב-20 סנט מוגן לשימוש על שני מחשבים/נגנים למשך חצי שנה, נניח. לא קשה לראות שאפשר להרוויח הרבה יותר מכל דבר כשהוא מוגן ב-DRM בעיקר בגלל שאי אפשר לשלוח בקלות העתק של השיר לכל מכריך (פיראטיות מוסיקה לנצח תהיה קיימת כי האוזן היא אנאלוגית ולכן תמיד אפשר יהיה "להקליט" מה שכרטיסקול/רמקול אמור להפיק).

ויש לי כבוד רב למי שעוסק בקוד פתוח בדיוק כמו שיש לי כבוד רב למורים איכותיים בישראל לדוגמא (לפחות אלה שיש להם בררה לעבוד במקצוע הרבה יותר מתגמל כספית והרבה יותר רגוע). זה לא אומר שאני הייתי עושה את אותו דבר בנעליהם... אני (וכמעט כולנו) הייתי דואג טיפה יותר לעצמי... כל אחד פה יכל להיות המורה הכי טוב למחשבים בבית ספר יסודי... לכן אני גם לא מצפה לנהירה המונית להפוך למורים בישראל (גם אם האלימות תעלה והמוסר ירד) או להפוך למשתמשי . האינטרס העצמי/משפחתי הישיר והמיידי של הפרט ימשיך להכתיב את המציאות של הכלל (ורק באופן לא-ישיר של הפרט בחזרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי שקראתי ת26 עמודים האלה שהרבה מהדברים חוזרים על עצמם

אני סוף סוף יגיב

1-ר יש לך כמה דברים מענינים להגיד אבל גם הרבה מאוד שטויות להגיב

הגנות בשבבים כבר ניפרצו

תיבדוק מה קורה בקונסולות

ותעינין של ביגלל עידכונים צריך ליפרוץ פעם בחודש זה שטויות הXP שלי לא מקבל עידכונים כבר הרבה זמן

והוא בסדר גמור

ויעצתי גם לאנשים אחרים לבטל עידכונים ואין טלונות

נכון זה חושף תמחשב לפריצות אבל יש אנטי וחומת אש אז הסכנה פחות גדולה

2-בעינין כן אני ניסיתי וחזרתי על 4 לXP

אבל לא ביגלל שהXP כל כך טוב גם ככה היה לי התקנה כפולה

הXP פשוט זול מספיק...

אני גם לא רואה צורך לעבור לוסיטה בקרוב והממשק הגרפי החדש מענין לי תת...

בימקום ממשק חדש יש לי תוכנה בשם ObjectDock שמחכה סרגל שיש במאק-

objectdock-1.png

(לא הדסקטופ שלי למי ששואל)

אם וסיטה תיהיה זולה ואתה רמזתה על מיבצעים מאוד יכול להיות שיום אחד אני יקנה אותה

אבל לא למחשב הנוכחי

כרגע אחי קונה לפטופ ויוצא לי מהמחשב ואני מתכננן פירמוט כולל

והתקנה של +XP

ואני מקווה שאני ימצא לינוק מספיק ידידותי הפעם

3-צריך ליזכור שלמיקרוסופט יש תמיתחרות מהשוק החופשי שכבר ישתפרו מאוד

אני לדוגמה גולש בעיקר בFF ולא מיזמן קראתי שבנקים בארץ ישפרו תאתרים שיתאימו גם לFF

יש לי את GIMP 2 לתמונות ואופן אני יתקין בפירמוט הבא

כל התוכנות האלה פועלות גם בלינוקס ומישתפרות כל הזמן

4-ר מדבר כל הזמן על ארצות הברית

אבל שוכח את הערס הבת ימי שקונה מחשב ב1500 שקל כולל הכל

שלא ישלם 500 שקל על תוכנה

ואם מחשיבים את כל התוכנות כמו WIN \אופיס\פוטוסופ וכו

שיושבות על הרבה מאוד מחשבים מגיעים לסכומים מאוד גדולים

ואת זה צריך להכפיל בכל מחשב בבית ואפילו שידרוג רציני נחשב כמו מחשב חדש בהגנות של

בקיצור גם להרבה אנשים אחרים קנית תוכנות חוקיות תיחשב יקרה מידי

וזה בלי לדבר על סינים הודים וכו

5-בעינין התקנת תוכנות לנובים

כמה נובים מתקינים לעצמם תוכנות?

בן אדם נוב שקונה מחשב נותן לאחרים להתקין לו תוכנות ככה שהוא עצמו לא יתעסק בפריצות

6-הרבה מהשוק עובר לנידים ובקרוב גם למישפחה שלי יכנס הניד הראשון

והיום רוב הנידים לא ינצלו את וסיטה ביגלל הגבלות וכרטיס מסך

וזה בלי לדבר על נידים תקציבים שהרבה קונים (למרות שזה יעזור למיקרוסופט לימכור מערכות מותקנות-אבל בשלב הראשון אם לא וסיטה)

7-למיקרוסופט יש בעיה גדולה אם תחליפים למחשב

כרגע יש בשוק הרבה מכשירים שיש להם יכולות מיחשוב קטנות

כמו הערוצים בWII שנותנים ליגלוש\ליצפות ולערוך וכו\המולטימדיה בPS3וב360

פאלפונים חכמים שעושים יותר ויותר דברים

כרגע זה עדין לא מאים על אבל בשנים הבאות מחשבים יוכלו לאפוך ללא רלוונטים להרבה מאוד אנשים

(אני מיתכוון למחשבים סטנדרטים ברור לי שגם זה סוג של מחשב)

בקיצור ליקבוע שרוב הפירטים יעברו ליקנות וסיטה חוקית

זה שטויות כמו ליקבוע שה360 ינצח ביגלל הגרפיקה או הPS3 ביגלל הבלו רי או הWII ביגלל המחיר

בכלכלה יש הרבה גורמים

ו ר אתה מגן על הרבה יותר מההגנה שלי על

אבל בהגנה שלך אתה מפיץ הרבה מאוד שטויות

הרבה הגנות "בילתי פריצות" ניפרצו

ואנשים שמשלמים 1500 על מחשב לא תמיד ישלמו 5000 שקל על תוכנות לאותו מחשב

בעסקים זה אחר כי

1-יש החזר מס

2-אפשר להוריד תמחיר

3-יכולים ליתבוע אותך על סכומים מאוד גדולים

למישתמש הביתי זה כבר דבר אחר לגמרי

דרך אגב הערס בת ימי היה ליצחוק קצת

אני חצי מיזרחי למי שנעלב :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגנות בשבבים כבר ניפרצו

תיבדוק מה קורה בקונסולות

ותעינין של ביגלל עידכונים צריך ליפרוץ פעם בחודש זה שטויות הXP שלי לא מקבל עידכונים כבר הרבה זמן

והוא בסדר גמור

ויעצתי גם לאנשים אחרים לבטל עידכונים ואין טלונות

נכון זה חושף תמחשב לפריצות אבל יש אנטי וחומת אש אז הסכנה פחות גדולה

הגבתי כבר לנקודה הזו מספר פעמים כששלחתי לקרוא את הדיון שלי מלפני חצי שנה בו הוזכרו המוד צ'יפים. זה שאפשר לפרוץ מנעול של דלת ב-10 שקל לא אומר שאפשר לפרוץ מנעול של דלת ב-10,000 שקל. או במילים אחרות - לא כל דבר ניתן לפריצה באופן פרקטי. הטכנולוגיה של פלדיום היא בכמה דרגות מעל כל מה שהיה. אנשים טענו עד לפני כמה שנים שכל אלגוריתם הצפנה אפשר לשבור, בגלל הסיפור עם אניגמה וסיפורים ממאות קודמות שהוזכרו פה בדיון. יום אחד בהיר המיתוס נשבר וזהו.

אני לא הייתי ממליץ למישהו לא להתקין עדכונים ולא רק בגלל האבטחה אלא בגלל שכאשר תהיה בעיה וחצי מהאימיילים שלי יגיעו חתוכים אני לא אתחיל לתהות "אולי הפאטצ' של מיקרוסופט היה מתקן את זה" (והוא אכן מתקן את הבעיה המסויימת). הטלאים הללו הם לא ליופי - עד SP2 יהיו בוויסטה אלפי באגונים מעצבנים... ויש עשרות מקרים בהם פתאום קופץ לך "כדי להמשיך צריך WGA". אז כן, אפשר לעקוף, אך זה לא נעים ולא סבבה להתחיל לשרוף זמן כל פעם מחדש.

אני גם לא רואה צורך לעבור לוסיטה בקרוב והממשק הגרפי החדש מענין לי תת...

גם אני לא עובר לוויסטה עד אשר יש לי מחשב מספיק חזק להריץ אותו בכיף לא רגיל. אין ספק שזה יקרה מתישהו ב-5 שנים הקרובות. רק אל תספר לי שמוצרי StarDock הם התשובה... לא רק שהם מאטים את השימוש במחשב הרבה יותר מאשר ויסטה (תוכנה צד גימל לעומת מערכת גרפית מובנית ב-OS?), אלא הם לא יציבים ברמה סבירה מהרבה מקרים שנתקלתי בהם בעבר.

ואם מחשיבים את כל התוכנות כמו WIN \אופיס\פוטוסופ וכו

שיושבות על הרבה מאוד מחשבים מגיעים לסכומים מאוד גדולים

ואת זה צריך להכפיל בכל מחשב בבית ואפילו שידרוג רציני נחשב כמו מחשב חדש בהגנות של מיקרוסופט

בקיצור גם להרבה אנשים אחרים קנית תוכנות חוקיות תיחשב יקרה מידי

אף אחד לא מדבר על לקנות אופיס ועל פוטושופ בשלב זה. כשתהיה חייב לקנות תוכנה אף אחד לא ישאל אותך אם זה מתאים לך או לא, בדיוק כמו שאף אחד לא שואל אותך אם מתאים לך להוציא $300,000 על למבורגיני מורצ'לגו. אין לך? רכב על אופניים מצדם... כנ"ל לגבי תוכנה - קנה אופיס 2000 משומש או תעבוד עם תוכנות קוד פתוח. זה שהתרגלנו לגנוב תוכנות לא אומר שכך זה ימשיך להיות.

אם ניסית להגיד שבגלל התחרות של מיקרוסופט עם מכשירים קטנים או חברות אחרות, הם לא ירצו להילחם בפיראטים אז אני רוצה להזכיר לך שבשוק האמריקני אין למיקרוסופט בעיה של פיראטיות גם במגזר הביתי. 95% מהמחשבים שאני נפגש איתם באו עם מערכת הפעלה - ו-100% מהמחשבים בני שנתיים ומטה הם של יצרנים גדולים בלבד (כמעט אף אחד כבר לא מרכיב מחשבים לבד באמריקה - נוגד כל היגיון וכבר אמרתי למה בדיון קודם). זה שאני העדפתי לפרמט ולשים XP PRO לא אומר שלא יכולתי להישאר עם HOME שבא עליהם במידה והיה מופעל עליי לחץ מצד מיקרוסופט... אז הבעיה של מיקרוסופט היא שווקים של גנבים גדולים כמו השוק הישראלי והמזרח הרחוק שזה מקצץ לה ניכר בסיכונים שאתה מתאר. רוב העוצמה של מיקרוסופט הוא מהבית, ארה"ב. ולי זה שקוף שהם ממש לא מפחדים לצאת במלחמת חורמה נגד כל גנבי העולם כשהם יודעים ש-50 דולר שהם יגבו מ-KSP נניח על HOME פר התקנה יעבור בשקט מוחלט למרות כל הזמבורי שכל של הרבה פה "לא אשלם!" או "אני חייב את הבסט! ויסטה אולטימייט!"... "רילקס, קושקושון", זה מה שהמוכר יגיד לו בחנות..."מבחינתך אין שום הבדל בין זה וזה, אז קנה את גרסת ה-HOME וסע ל-HOME שלך בשלום"...

המחיר retail הוא בדיוק בשביל מה שציינת - עסקים שלא חושבים הרבה לפני שהם משקיעים בכלים כדי להתפתח כלכלית. רק אידיוט משלם מחיר ריטייל עבור או לשימוש ביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ר

אני לא גאון בהצפנה

אבל כן קראתי מאמרים וראיתי סרטים על הנושא

ובשורה התחתונה כן אפשר ליפרוץ מנעול של 10000 אלף שקל או דולאר

או מה שלא תגיד השאלה זה כמה זמן זה יקח

ומה שיפה בשוק הפירטי -צריך ליפרוץ רק פעם אחת

בעינין העידכונים שוב לא כולם צריכים לעדכן על בסיס קבוע

הרבה יעדיפו לעדכן שמישחקים יחיבו אותם כמו שיצא גירסה משופרת לDX10 לדוגמה

בעינין הObjectDock Plus

מי אמר שצריך את כל התוכנות? לי מספיק תוכנה אחת לנוחות שלי

והיא מספיק יציבה ונוחה לפי ניסיון של הרבה חודשים

העינין או שקימים תחליפים לממשק של וסיטה גם בלי לשדרג מערכת

בעינין התחליפים

אני לא אומר שהם לא ירצו לילחם בפירטים

אני כן אומר שמתחילה להיות להם בעיה רצינית

פרויקטים כמו ה:XBOX\360\ZONE\מערכות הפעלה לפאלפונים ומחשבי כף יד

וכו מצביעים על כך שמיקרוסופט מודעת לזה שהשוק מישתנה מאוד

והיא לא רוצה לישאר מיחוץ לתמונה

חוץ מיזה יותר ויותר אנשים מתחילים לדבר על אבונטו

אני אישית לא יודע למה מדברים אליו הרבה כי אני לא שיך לקהילת הלינוקס

אבל עד כמה שעבנתי הוא אמור להיות ידידותי

והרבה אנשים שאני אחד מהם מחפשים ידידותי

עכשיו וסיטה לדעתי כן תנצח בדור הזה של מערכות ההפעלה

אל תבין לא נכון השאלה זה לתווך הרחוק מה יקרה בשוק ובאיזה מקום תאמוד

כרגע הZONE הראשון ניכשל הXBOX וה360 רק גרמו להפסדים בינתים

ובשוק הפאלפונים יש למיקרוסופט תחרות רצינית

לאופיס מתחילים להיות תחליפים טובים

והלינוקס מישתפר כל הזמן

ככה שהאימפריה שלך אולי שולטת כרגע אבל היסודות מתחילים לקבל סדקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מיזה יותר ויותר אנשים מתחילים לדבר על אבונטו

אני אישית לא יודע למה מדברים אליו הרבה כי אני לא שיך לקהילת הלינוקס

אבל עד כמה שעבנתי הוא אמור להיות ידידותי

והרבה אנשים שאני אחד מהם מחפשים ידידותי

אובונטו היא לא בדיוק הפצה ידידותית, אני ממש לא חובב גדול שלה אבל בפעם האחרונה שהתקנתי

אותה על אחד המחשבים בבית שלי, היא התעקשה לבצע זיהוי אוטומטי של הרזולוציה וקצב הרענון של המסך

שלי בלי לאפשר לי לאשר את התוצאות, ובסוף מצאתי את עצמי עורך את Xorg.conf בעזרת VI .

דרך אגב ככה חלק מ Xorg.conf נראה בעזרת VI :

viym9.gif

אני לא יודע מה איתך אבל לי זה לא נראה ידידותי במיוחד...

אני לא חושב שיש כיום בשוק הפצה ידידותית באמת, ומי שיגיד אחרת משקר.

אגב, לצערי אין עדיין לאופיס תחליפים נורמליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה הבאתי לך תצלום מסך.

ניסיתי פשוט להסביר לך עד כמה אובונטו יכולה להיות אכזרית למשתמש מתחיל...

לגבי התחליף לאופיס: לרוב האנשים הרגילים שמדי פעם רושמים קצת טקסט, אז כן

אופן אופיס יכול בהחלט להספיק אבל אנשים שכל היום מתעסקים עם "עבודות משרד"

מעדיפים בצורה מוחלטת להשתמש באופיס של MS , בגלל 1001 סיבות.

ואני אומר את זה מניסיון, אני לדוגמה שייך לקטגוריה הראשונה ואפילו אני מעדיף לא להשתמש

באופן אופיס אלא תחליפים שלדעתי הרבה יותר נוחים כמו AbiWord .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הי "ר" !!!

אם כל מאמרים שהבאנו לך באנגלית על כך שויסטה כן ניתנת לפריצה לא חדרו כמו שצריך, הנה אחד בעברית שיוכיח לך מעבר לכל ספק שניתן לפרוץ את ויסטה :

http://hwzone.co.il/news/1167259981/39716/

תהנה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שזה רק לערוך את ה Registry , זה נראה שהם שיכתבו חלק מהקוד.

כבר אמרתי את דעתי בנושא פרוץ:

1. רוב האנשים ש"פורצים" מערכות הפעלה (ולפעמים גם משחקים ותוכנות אחרות אבל בעיקר מערכות הפעלה) לא עושים את זה בגלל שהם מאמינים

ב"חופש" ו"צדק" או בגלל שהם אנשים נחמדים, פשוט זו דרך ממש ממש מצויינת להפיץ קוד זדוני , במיוחד אם הם דואגים (ולרוב הם כן) לצייד את העותק של

ה OS באיזה [glow=red,2,300]rootkit[/glow] נחמד, יש לי חבר טוב שמתעסק אם rootkits ולפני חצי שנה בערך הוא בדק איזה ISO שהורדנו מ emule של

server 2003 וכמות השינויים וה"קוד זדוני" שהוא מצא שם הפתיעה אפילו אותי. דרך אגב זאת אחת הסיבות גם שרוב האנשים שאין להם

עותק חוקי טוענים שווינדוס היא מערכת הפעלה [glow=red,2,300]בעייתית ולא יציבה[/glow].

שכחתי גם לציין את העובדה שאין עדכוני וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי "ר" !!!

אם כל מאמרים שהבאנו לך באנגלית על כך שויסטה כן ניתנת לפריצה לא חדרו כמו שצריך, הנה אחד בעברית שיוכיח לך מעבר לכל ספק שניתן לפרוץ את ויסטה :

http://hwzone.co.il/news/1167259981/39716/

תהנה :lol:

אפילו הוספתי תגובה במיוחד בשבילו. :) [ראה תגובה מס' 17]

וכדי להסיר ספק מלבך, הוא עוד מעט יקפוץ ויגיד "אבל לא אמרתי שאי אפשר לפרוץ! אמרתי שיהיה קשה, בלה בלה בלה, שלא כל אחד יהיה מספיק חכם כדי לפרוץ, שיהיה צריך לפרוץ כל חודש ובסוף הקראקרים יישברו, ZZZZ, בלבולי שכל נוספים של ר'.. בלה בלה בלה, אני מנבא שמחר ירד גשם וביל גייטס הוא האיידול שלי"

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...