האם לקנות מסך דגם2407 של DELL או לחכות למסך טוב יות& - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לקנות מסך דגם2407 של DELL או לחכות למסך טוב יות&

peripushkin

Recommended Posts

אני מנסה להבין דבר אחד, מה רע בפאנל S-PVA?

מבחינת אפקט ניצנוץ גם ל וגם ל VA יש את אותו הקושי.

זמני התגובה של VA טובים יותר למשחקים.

זוויות הצפיה טיפה יותר צרות אבל היחס ניגודיות טוב יותר ב VA וכך גם הגוונים הכהים.

אני לא מדבר רע על הפאנל S-PVA בכלליות, אלא על הפאנל S-PVA שDELL התחילה להכניס ל-2007 (LTM201M1). מכמה עשרות הודעות שקראתי בעיקר בHARDFORUMS מהמון אנשים שקיבלו את גרסת ה PVA, (ומכמה אנשים שהראו צד 2007 מול הPVA) היא פשוט נוראה ליד הIPS. הבעיה הראשית היא האחידות (BANDING) שיש שם, שבניגוד למסכי הIPS לא מסתדרת כאשר מעבירים למצב DESKTOP. אם אתה מזיז מעט את הראש, הגוונים כבר נראים לך אחרת. בסצינות חשוכות אמצע המסך חשוך יותר מהמסביב (או להפך). הזויות שם מחרידות, וגורמות לך לראות במצב אופטימלי אך ורק כשאתה מול המסך ולא זז.

הצבעים כמובן פחות טובים כי זה באמת בגלל סוג הפאנל בכלליות.

אף אחד לא שם לב לשיפור בזמן התגובה, למרות שאמור להיות כזה.

הניגודיות לא משתפרת, אלא להפך- יש תחושה שפחות טובה בגלל האחידות במסך.

אני לא מדבר על ה-SPVA בכלליות, כי אני יודע שיש המון מסכים של למשל, שהם מעולים וחדים, והרי יש את ה2407 שכולם נהנים ממנו, והוא מאוד פופולרי והוא הרי בעל פאנל כזה. פשוט כנראה הפאנל שהם מכניסים עכשיו ל2007 הוא זול יותר, ופחות טוב מהפאנל SPVA הטוב והמוכר, וזה חבל.

מן הסתם זה לא אותו פאנל, אחרת היית רואה 4 אינצ'ים של פאנל בולטים החוצה מה-2007 או חסרים ב-2407

כמובן שלא התכוונתי לזה.

התכוונתי לכך שהפאנל לא מורכב מאותם מעגלים, ומאותה דיוק של ואותה דרך ייצור, למרות שהם אמורים להיות זהים בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול ל S-IPS יש יתרונות בכמעט כל הפרמטרים על פאנלים של PVA פרט לזמן תגובה, גם בקטע הזה הוא שונה באופי ותלוי בגוון המקור וגוון היעד, וגם במחיר שהוא לדעתי גבוהה יותר.

הצבעים ב S-IPS כמו שאמרת, אכן טובים יותר (במידה ומיושמים נכון), בדרך גלל גם מסכים בעלי פאנל S-IPS הם בעלי יחס קונטרסט גבוהה יותר בצורה משמעותית, 700 לעומת 1000 ודברים בסגנון, שזה ד"א בדיוק ההבדל בין ה DELL של ה 20" לעומת ה 24", שדי הרשים אותי הנתון של קונטרסט 1 ל 1000, בהתחשב בסוג הפאנגל, ואחרי שראיתי מדידות של המסך בביקורות, עוד יותר הופתעתי, הניגודיות האמיתית שנמדדה עמדה על 941.

בגדול אני לא חושב שיש משהו בארץ שיכול להתחרות ב DELL, הוא פשוט מסך טוב במחיר מצחיק לגודל שלו עם ביצועים טובים, הבעיה היחידה היא שבשביל משחקים הוא דורש תחנת עבודה גראפית, שעולה כפול מהמסך הזה.

המסך היחידי שיכול להתחרות איתו כיום ביחס עלות/ביצועים הוא ה BENQ FP241W.

לצערי ובאופן לא מפתיע, הוא לא מגיע לארץ.

אותי קצת היה מתריד לקנות מחברה כמו BENQ מסך בסדר גודל כזה, אחרי הכל הם לא נחשבים חברה מהשורה הראשונה.

יש עליו ביקורת ב Trusted Reviews שאני אישית קצת לוקח בערבון מוגבל מכיוון והסוקר נתן ציון של 10/10 למוצר (כולנו יודעים שאין דבר כזה מוצר מושלם) והוא פשוט לא הפסיק להלל את המסך, חוץ מזה מבחינת בדיקה מקצועית של איכות התמונה (מדידות וכו) הוא פשוט לא מקצועי בגרוש.

יש באתר הזה גם את המסך של והוא משווה נקודות (בצורה סובייקטיבית ולא כל כך מקצועית) להשוואה בין המסכים במהלך הביקורת.

לפתוח השרשור, ששאל מה זה כיול:

כיול מסך בעצם נועד לכוון את התנהגות המסך כך שיעמוד בתקנים וסטנדרטים שפיתחו ויישמו בעולם הוידאו במשך השנים.

הכיול מתבטא בדרך כלל בכיול צבעים, שמטרתו היא לגרום למסך להציג צבע שיהיה כמה שיותר קרוב למקור, שכחול בגוון 5505 יהיה 5505 ולא 5631 לדוגמא.

בנוסף לזה הוא יוצר עקומת גאמא תקינה יותר.

יש עוד כמה פרמטרים גדון בהירות, קונטרסט ושאר הגדרות שהוא מנסה להתאים.

הכיול בגדול נובע מהסיבה שכל מסך הוא יחודי ושונה בפני עצמו, אם תיקח 2 מסכים מאותה חברה, מאותו דגם, שיצאו אחד אחרי השני על אותו פס יצור, ותשים אותם על אותם הגדרות אחד ליד השני, אתה תקבל תוצאות שונות לגמרי ולכן כל מסך מצריך כיול ספציפי בשבילו ולאותו מקור שאליו הוא מחובר (כ.מסך במקרה שלנו).

את הכיול עושים בעזרת ערכת כיול הכוללת חיישן תמונה/אור/צבע שמתלבש על המסך ויש לו רגישות ודיוק שאף עין אנושית בעולם לא משתווה אליו, וע"י תוכנת כיול שמציגה Patterns קבועים ניתן למדוד את התנהגות ותפקוד המסך ולבסוף נבנה פרופיל שנועד לקרב את המסך לסטנדטים המקובלים בתחום ולתת תמונה מתוקנת, מדויקת וכמובן, איכותית יותר.

העסק הזה יחסית יקר, הציוד עצמו בדרך כלל עולה מאות או אלפי דולרים ולכן לא משתלם לעשות, יש היום תאוצה בתחום של שירות כיול ע"י גופים/חברות עם ציוד ברמה וידע בהתאם שגובים תשלום עבור הכיול, שזה מאד נוח ומשתלם כי אתה מקבל ככה מקסימום כיול במינימום הוצאות, בארץ זה פחות נפוץ אבל אני מכיר לפחות חברה אחת שמספקת את השירות הזה.

מקווה שהסברתי את עצמי ועניתי לך על השאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The-Fox אשמח אם תוכל לתת קישור לביקורות שנותנת נתונים לגבי יחס הניגודיות שציינת.

ברוב הביקורות שראיתי מסכי נפלו חזק בחלק של הניגודיות ולשם כך נוצרה טכנולוגית ה VA.

אשר הייתה אמורה בנוסף להוזיל את עליות ייצור הפאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא עניתם לי על רוב השאלות.. :'(

אני צריך פשוט לדעת כמה אני צריך לחסוך בשביל מסך עד החופש הגדול..

אז הנה עוד פעם השאלות:

1)האם עומד לצאת משהו טוב בתחום המסכים בשנה הקרובה?

2)מה זה FHM?

3)מה זה כיול?

4)האם בכלל אני צריך את זה או שאני יכול להסתפק במשהו אחר, השימושים שלי הם בעיקר משחקים, וגלישה באינטרנט?

5) האם אני אוכל לחבר ממיר ל2407?

6)לכמה שנים הוא מחזיק?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא עניתם לי על רוב השאלות.. :'(

אני צריך פשוט לדעת כמה אני צריך לחסוך בשביל מסך עד החופש הגדול..

אז הנה עוד פעם השאלות:

1)האם עומד לצאת משהו טוב בתחום המסכים בשנה הקרובה?

2)מה זה FHM?

3)מה זה כיול?

4)האם בכלל אני צריך את זה או שאני יכול להסתפק במשהו אחר, השימושים שלי הם בעיקר משחקים, סרטים וגלישה באינטרנט?

5) האם אני אוכל לחבר ממיר ל2407?

6)לכמה שנים הוא מחזיק?

תודה מראש

1. הדבר הגדול הבא בתחום מסכי ה LCD הוא טכנולוגית 100HZ ו 120HZ הכוונה היא לא למסך שמציג באמת 100HZ אלא

מבצע אינטרפולציה לפי שתיים יותר פרמיים בשניה בעזרת מעבד מיוחד, השיפור בסרטים פחות מורגש ואף לעיתים התמונה חלקה מידי!

לעומת זאת במשחקים ישנו שיפור גדול באחידות וזרימת התמונה באופן חלק. כרגע ישנה טלויזיה אחת של סאמסונג בעלת הטכנולוגיה

אך צפויים עוד מסכים בשנה הקרובה.

2.אני באמת לא יודע מה זה FHM (אולי For Him Magazine ??) אולי התבלבלת ואתה מתכוון ל

FHD ובכן זה פשוט אומר Full High Defention משמע מסך עם כמות הפיקסלים המלאה להצגת תוכן ב 1080P או 1920X1200 פיקסלים.

4.ישנם מספר מסכים רחבים וגדולים במחירים הרבה יותר שפויים אך הם בעלי רזולוציה יותר נמוכה ופחות אופציות חיבור להתקנים כמו ממיר וכו.

6.אורך חיי הנורה במסך LCD הוא 30000 שעות, זה מתרגם לבערך 3.5 שנים של עבודה קבועה ללא מנוחה בכלל, כמובן שאת רוב המסבים מכבים

לעיתים וכמו כן בניגוד למסכי פלאזמה בהם האלמנט המאיר הוא חלק מהמסך במסכי LCD ניתן להחליף את המנורות במעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר בואו נישאר עם מה שיש לנו (במקרה שלי 768PF זוועתי שרק אני יכול לראות עליו את הטקסט וחוץ ממני כולם רואים מטושטש ומקבלים כאב ראש)

ונחכה לטכנולוגיית ה SED המוצלחת שתגיע למסכים למחשב

אני לא הייתי מהמר שזה יקרה ב-5 שנים הקרובות. הם מורחים את זה גם ככה כבר שנים, ויש לי הרגשה שכשזה כבר יצא, זה יעלה משמעותית יותר מאפשרויות ה-LCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...