מפרט לסטודנטית - ~2400 ש"ח (ללא מסך) [מפרט סופי בעמוד 4, אנא אשרו שהוא בסדר] - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לסטודנטית - ~2400 ש"ח (ללא מסך) [מפרט סופי בעמוד 4, אנא אשרו שהוא בסדר]

lharpaz

Recommended Posts

כמו ש- היא חברת בת של .. אותי מעניין לראות אם נעמיד זוג זכרונות שלהם מול בבדיקת Memtest, מי יפול קודם ;)

מי יודע יכול להיות גם הפתעות לטובה, בכל מקרה לא יצא לי עדיין לעבוד עם חדשים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע בזמנו כשעבדתי ב-KSP והיתה תקופת ה- אז הזכרונות שלהם היו יותר בעייתים מהבראנדים המוכרים, ובד"כ היו מחזיקים Memtest משהו כמו 7 שעות לפני שהיו מקבלים שגיאה, בעוד כמו קינגסטון היו מחזיקים מעבר ליממה.

בסופו של דבר לפעמים משתלם להשקיע קצת יותר, וכמעט תמיד זול זה לא סתם.

אבל אין לי ניסיון איתם, אז אני לא אכפיש את שמם לשווא :)

בקשר ל- - מבחן הזמן יגיד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה לכל מי שעזר !

כבר החלטנו מה לוקחים - אז אני רק צריך "אישור" על מה שהולכים להזמין ועוד שאלה קטנה:

מעבד את'לון 3800 ליבה כפולה

מארז וספק: משדרגים ל-compucase CI-6A19 עם ספק HEC 400

לוח אם: או אחד מאלו שבאים בתור ברירת מחדל, או שדרוג ל- Asus M2NPV-VM כי יש לו DVI וכרטיס מסך מובנה 6150.

זיכרון: 1 ג'יגה של חברת ceon 533MHz.

צורב DVD של LG

דיסק קשיח 160GB של Western digital, המוכר אומר שזה עם ה-8MB באפר.

הכל בסדר במפרט? יש אישור להזמין?

בגדול זה כמה שדרוגים על בסיס המפרט הזה: http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=211&CatCode=3

שאלה בקשר לזכרונות: המוכר אומר שהזכרונות במפרט סבבה ושאין טעם להחליף (ceon עם אחריות לכל החיים)

האם זה באמת ככה? או ששווה להחליף לזכרונות הבאים: 667MHz בתוספת של 250 ש"ח.

אני מעדיף לחסוך את ההפרש, אבל השאלה היא האם הזכרונות של ceon מספיק טובים?

אגב, לכל מי ששאל - המחשב ישמש לגלישה ברשת, סרטים, אופיס. ממש לא למשחקים, אז כרטיס המסך המובנה מספיק בהחלט. אם הממשק הגרפי של ויסטה יהיה קריטי עבור אחותי אז בעוד איזה שנה יהיה אפשר לקנות כרטיס מסך סביר, ולצורך כך אפילו 7300GS יספיק...

עריכה:

בנוסף, בלי קשר לתקציב הנ"ל, אנחנו נקנה גם צג LCD זול. חשבתי על 730B שעולה שם 1,190 ש"ח. הוא מספיק טוב, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע...

המחשב שרשמת מההצעה של אייבורי לדעתי האישית לא שווה כלום.

הכנתי לך מפרט מ-KSP ולדעתי כולם יסכימו איתי שהוא הרבה יותר נורמלי מהמפרט מאייבורי...

www.ksp.co.il יש להם סניפים בכל הארץ והם זולים לפחות כמו אייבורי.

שמתי לך ספק + מארז ג'נרים לחלוטין,

לדעתי אתה לא צריך משהו אחר בשביל המפרט הנ"ל.

בהצלחה עם העסק :xyxthumbs:

מסך:

740N 17'' LCD 8ms 1

1090

1090

מפרט מחשב:

D 2.8Ghz, s775, 2x1MB, DualCore 1

630

630

לוחות אם למעבדי אינטל? כמות

מחיר סה"כ

ConRoe945G-DVI s775, 945G, DDRII 667, PCI-E 1

450

450

זכרונות? II 667 כמות

מחיר סה"כ

512MB TwinMOS 2

310

620

דיסקים קשיחים? Maxtor כמות

מחיר סה"כ

160GB 8MB, SATA II 1

330

330

צורבים? Recorders כמות

מחיר סה"כ

DVD±RW GSA-H10AB x16 DL x8 1

185

185

מארזים? כמות

מחיר סה"כ

HJA-291 MIDI 500W Max, 18cm Fan Black 1

240

240

סה"כ

2455

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שרשמת מההצעה של אייבורי לדעתי האישית לא שווה כלום.

הכנתי לך מפרט מ-KSP ולדעתי כולם יסכימו איתי שהוא הרבה יותר נורמלי מהמפרט מאייבורי...

למה המפרט של אייבורי לא טוב??

פרט לזיכרון, כל הרכיבים שם סבבה לגמרי.

המפרט מ-KSP - אני מניח שהלוח אם של טוב יותר מזה ששמת, בקשר למעבד אני לא בטוח, והמארז והספק גנריים. - למה הוא טוב יותר? (רק הזיכרון הוא באמת טוב יותר, לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט מאייבורי בסדר גמור. לגבי הלוח אם, מה הלוח המגיע בברירת מחדל, וכמה עולה לשדרג ל-Asus?

הזכרונות ג'נריים ומומלץ להחליפם לאחרים.

תודה.

הלוח בברירת המחדל הוא MSI K9NGM או GIGABYTE M55PLUS-S3G

(זה מפורט כאן: http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=211&CatCode=3)

השדרוג ל- עולה 90 ש"ח, אז אנחנו מוכנים להשקיע ולקבל כרטיס טיפה יותר חזק ויציאת DVI.

אני יודע שקצת קשה לכמת את זה, אבל עד כמה זה קריטי עניין הזכרונות? והאם (לדעתך) זה שווה את ההפרש (250 ש"ח שאחותי מעדיפה לחסוך...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אכן תבצע את כל השידרוגים באייבורי (לוח של , 667, מארז +ספק A619) אז כן, המחשב יהיה מצויין.

אבל מצד שני המחיר גם יעלה, וההצעה מKSP לדעתי עדיין יותר טובה

אם אין לך כוח לרוץ אחרי המחשב יותר אז אני מציע שתשדרג באייבורי ותסגור עניין, זה מאה שקל פלוס מינוס לפה או לשם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Skippy ספק כח ג'נרי עם מעבד D זה :nono:

כמה יוצא המפרט באייבורי אחרי השידרוגים?

כי לצרכים שציינת (אינטרנט, , סרטים) גם מעבד סמפרון עושה עבודה נהדרת.

כדאי לשקול במסך מה-19" הרחבים הזולים, סטייל ה-ACER:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=411938

אפשר למצוא אותם מתחת ל-1300 ש"ח ויש כאלו שקיבלו ביקורות חיוביות, זה יכול להיות שימושי לסרטים ולמסמכים. (אם היא לא גרפיקאית שדורשת איכות תמונה מעולה+)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה יוצא המפרט באייבורי אחרי השידרוגים?

כי לצרכים שציינת (אינטרנט, , סרטים) גם מעבד סמפרון עושה עבודה נהדרת.

סביבות ה-2,800 ש"ח (לשדרוג של מארז + ספק, ולוח האם).

אם משדרגים גם את הזיכרון אז עוד 250 ש"ח, כלומר בסביבות ה-3,050 ש"ח.

השאלה היא האם שדרוג הזכרון הוא משמעותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אמרת בהתחלה שאתם רוצים לחסוך, ואתה מתכנן על לקנות לה מעבד כפול ליבה כשהצרכים שלה לא עולים על צרכים של משרד פשוט.

לדעתי, זה מספיק:

http://www.skypc.co.il

מעבד AMD Sempron 3000+1800MHz-1600HT

מחיר לפריט - 312.00 ¤

לוח אם Albatron KM51PV-AM2 6150

מחיר לפריט - 480.00 ¤

זכרון 2xDDR-II 512Mb 667MHz CL5 PQI

מחיר לפריט - 622.00 ¤

כונן קשיח Seagate ST3160811AS 160GB SATA-II

מחיר לפריט - 330.00 ¤

צורב LG GSA-H10A DVD±R/RW X16

מחיר לפריט - 191.00 ¤

מארז JSP-TECH M-100A Micro-ATX Black +120mm fan + EZCool 400W PS

מחיר לפריט - 192.00 ¤

הרכבת מחשב+התקנת תוכנה+אחריות על עבודה

מחיר לפריט - 0.00 ¤

סה"כ : 2,127.00 למזומן שטרות

ואולי יש לך כאן מעבד תקציבי, אבל היא לא צריכה יותר מזה!

מצד שני הלוח איכותי ועם צ'יפ 6150 (כלומר אופציה ליציאת טלוויזיה וגם DVI מובנה), הזיכרון של חברה מוכרת, הספק כח סבבה ומספיק למערכת כזו (ויותר), והמארז אפילו תומך בשני מאווררי 120 מ"מ (לי אישית יש שני מארזים כאלו) כמו הקומפיוקייסים.

זה אפילו מתחת לתקציב ההתחלתי שלכם ואפשר לשפר לכונן 250GB (אם היא באמת מתכוונת להוריד הרבה, מניסיון זה עדיף בימינו) בעוד 100 ש"ח.

אפשר גם להוסיף עוד מאוורר 120 מ"מ קידמי כמו המאורר הזה שאמור להיות שקט, למרות שלא חובה לדעתי, בעלות דומה עדיף לדעתי להחליף את הקירור המקורי BOX לקירור Glacialtech 7300Light, לפחות אם היא מתכוונת לישון ליד המחשב ולהשאיר אותו דולק.

לבדוק רק אם את הצורב אפשר לקבל בשחור שיתאים למארז (או לבחור אחד אחר).

אגב אני מאמין שהמעבד כאן הוא 754 (כי Sempron 3000 AM2 אמור להיות 1.6Ghz עם 256kb CACHE ולא 1.8Ghz), אבל זה הסמפרון היחידי שהיה רשום אצלהם, הם בטח יכולים להשיג גם AM2 במחיר דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה לכל מי שעזר !

כבר החלטנו מה לוקחים - אז אני רק צריך "אישור" על מה שהולכים להזמין ועוד שאלה קטנה:

מעבד את'לון 3800 ליבה כפולה

מארז וספק: משדרגים ל-compucase CI-6A19 עם ספק HEC 400

לוח אם: או אחד מאלו שבאים בתור ברירת מחדל, או שדרוג ל- Asus M2NPV-VM כי יש לו DVI וכרטיס מסך מובנה 6150.

זיכרון: 1 ג'יגה של חברת ceon 533MHz.

צורב DVD של LG

דיסק קשיח 160GB של Western digital, המוכר אומר שזה עם ה-8MB באפר.

הכל בסדר במפרט? יש אישור להזמין?

בגדול זה כמה שדרוגים על בסיס המפרט הזה: http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=211&CatCode=3

שאלה בקשר לזכרונות: המוכר אומר שהזכרונות במפרט סבבה ושאין טעם להחליף (ceon עם אחריות לכל החיים)

האם זה באמת ככה? או ששווה להחליף לזכרונות הבאים: 667MHz בתוספת של 250 ש"ח.

אני מעדיף לחסוך את ההפרש, אבל השאלה היא האם הזכרונות של ceon מספיק טובים?

אגב, לכל מי ששאל - המחשב ישמש לגלישה ברשת, סרטים, אופיס. ממש לא למשחקים, אז כרטיס המסך המובנה מספיק בהחלט. אם הממשק הגרפי של ויסטה יהיה קריטי עבור אחותי אז בעוד איזה שנה יהיה אפשר לקנות כרטיס מסך סביר, ולצורך כך אפילו 7300GS יספיק...

עריכה:

בנוסף, בלי קשר לתקציב הנ"ל, אנחנו נקנה גם צג LCD זול. חשבתי על 730B שעולה שם 1,190 ש"ח. הוא מספיק טוב, נכון?

המחשב עם כל השידרוגים הוא בסדר גמור

את יכולה לקחת אותו בלב שקט

בקשר לזיכרון ,אני בדרך כלל לא ממליץ על גנרים דוגמת CEON אבל אם הכסף

לוחץ אפשר להיסתפק בהם ,הם לא כל כך גרועים כמו שאנשים פה חושבים, היה אפילו משהוא פה בפורום

שעשה איתם OC ,בכל מקרה אם אפשר אז תחליפי אותם.

בקשר ל 740B למרות שזה דגם טיפה ישן זה מסך מצוין אבל אפשר במחיר הזה למצוא מסכי 19 לא רעים

באותו מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב עם כל השידרוגים הוא בסדר גמור

את יכולה לקחת אותו בלב שקט

בקשר לזיכרון ,אני בדרך כלל לא ממליץ על זכרונות גנרים דוגמת CEON אבל אם הכסף

לוחץ אפשר להיסתפק בהם ,הם לא כל כך גרועים כמו שאנשים פה חושבים, היה אפילו משהוא פה בפורום

שעשה איתם OC ,בכל מקרה אם אפשר אז תחליפי אותם.

בקשר ל 740B למרות שזה דגם טיפה ישן זה מסך מצוין אבל אפשר במחיר הזה למצוא מסכי 19 לא רעים

באותו מחיר

סבבה. תודה רבה. אחותי תלך לקנות את המחשב הזה מאוחר יותר היום.

צג היא באמת תקנה 19 אינץ', אבל אני עדיין לא יודע איזה. הכי טוב שהיא תלך לאיזה מקום שיש בו תצוגה וכבר תקח משהו שנראה לה טוב (כנראה LG או סמסונג, ולא משהו של חברה זולה).

תשמע אמרת בהתחלה שאתם רוצים לחסוך, ואתה מתכנן על לקנות לה מעבד כפול ליבה כשהצרכים שלה לא עולים על צרכים של משרד פשוט.

עקרונית אתה צודק, ובהתחלה חשבנו על סמפרון (או את'לון חד ליבה), אבל הרעיון של כפול ליבה במחיר כזה נראה לנו מאוד כי כך היא תהיה בטוחה שהמחשב יחזיק לה את ה-3 שנים של התואר ויסחב כמו שצריך גם אם היא תפעיל במקביל כמה תוכנות משרדיות בנוסף לתוכנות שיתוף קבצים וכו'. (מה גם שהיא הסכימה להגדלת התקציב כדי שהיא תהיה רגועה שהמחשב לא יהיה לה חלש מידי בעוד איזה שנתיים).

בכל מקרה תודה.

עריכה:

שוב תודה לכל מי שטרח ועזר.

המחשב נרכש היום בצהריים באייבורי - עם המארז והספק המשודרגים, לוח האם של , והזכרונות של ב-3,060 ש"ח.

קצת מעבר לתקציב שתכננו, אבל מחשב פצצה שישרת אותה נאמנה ב-3 השנים הקרובות לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...