מה גורם לספק כח להיות Generic ולא איכותי? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה גורם לספק כח להיות Generic ולא איכותי?

benchmarker

Recommended Posts

שלום לכולם

אני רואה פה המון דיונים חסרים מתוכן שבהם ממליצים לאנשים ספק כח כזה או אחר בטוענה שהוא לא ספק ג'נרי ועל כן איכותי.

אני רוצה באמת ובתמים להבהיר בדיון מהם הפרמטרים שגורמים לספק כח להיות איכותי .

מאחורי ניסיון הרכבה של למעלה מ 200 מערכות מחשב רובן ככולן עם ספקים המוגדרים ע"י ה"המון הזועם " כג'נרים ללא מותג מוכר.

אז בבקשה מכל אלה המתיימרים להיות מומחים בבקשה ממכם אנא פרטו בשבילנו פשוטי העם מה הופך ספק כח לאיכותי ואל נא תתרצו זאת במדבקה של שם מותג יפ ומוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרם נורמלי ב-12V (סלח לי אבל 13A בספק של 450W זה להגיד לצרכנים שהם מטומטמים)

עמידה בתקנים המוצהרים (על כל מרכיביהם, אי אפשר שספק יהיה בידות ATX אבל לא יחזיק רגולציה של ATX)

רוצה עוד? הגנות שונות ומשונות, רכיבים אלקטרוניים איכותיים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי נושא המתחים אני מסכים כי קיימים ספקים שחורגים מהמתח המקובל למרות שקיים Threshold מותר מסוים,ולמרות שלעתים הדבר נגרם ע"י הלוח אם עצומו.

לגבי נושא הרגולציה אני בטוח שחלק מהספקים אותם אתם מגדירים Brand לא עומדים בה ובכלל על כל המלצה שניתנת כן בפורום לא תמיד נבדקת אל מול כל התקנות הגולטוריות.

אתם בעצמכם הגדרתם כמה פרמטרים שנתפסים אצלכם חשובים אבל לא יודעים להגיד מה החשיבות של אותו פרמטר ומהם הסטיות המותרות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקרוא כאן על תקן ה ATX 2.2

http://www.formfactors.org/FFDetail.asp?FFID=1&CatID=1

אין ספק ג'נרי שעומד בדרישות האלה

בעקרון מבחינת רגולציית מתח זה עומד על 5% פחות או יותר

למשל אם מדובר על מסילת ה 12V אז מותר לספק לתת בין 11.4V ל 12.6V כי 5 אחוז מ-12 זה 0.6

חלק מהספקים הגנרים בסדר מבחינת המתחים אבל הם לא יגיעו בחיים לרמות של ספק עם שם ורכיבים איכותיים.

הנתון הזה של המתח המדויק הוא מהחשובים ביותר בספק כוח, בייחוד אם עושים אוברקלוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהספקים הגנריים לא עומדים בתקנים האלה שהם בעיקרם תקנים פונקציונליים וללא העבודה על פיהם המחשבים פשוט לא היו נדלקים.

לגבי נושא המתחים ברור שנתקלתי בספקים שלא עומדים במפרט , אך אלה הוחלפו מיד לספק המספק מתחים יציבים וקבועים והמחשב עבד ללא בעיות כלל.

מצאתי אתר שמצא קורלציה ( התאמה ) בין משקל הספק לאיכות הרכיבים בו

http://www.google.co.il/search?hl=iw&q=measure+your+PSU+true+output&meta=

זאת אמנם דרך מאוד פרימיטיבית אך היא מאפשרת למשתמשים שהן באמתחתם מעבדת בדיקות לעמוד על איכותו של ספק כזה או אחר

אז לפני שאתם פוסלים ספק גנרי או קובעים כי ספק מסוים הוא איכותי כדאי אולי לשקול אותו קודם לכן ואז להחליט לגביהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לי אישית הלך לוח ביגלל שעשיתי לו OC ולא ספקתי לו את המתח המתאים, אז הספק פשוט שרף אותו.

מצד שני, היה לי ספק של THERMAL TAKE, שחטף חתיכת מכת חשמל - מה שגרם לו להפסיק לעבוד לחצי שעה וחשבתי שהוא פשוט הלך, אבל כשביררתי זאות עם החנות אמרו לי שיש לו מנגנון כזה שמנטרל אותו לחצי שעה - שעה, ולמחרת בבוקר הוא עבד. ניראה לי אם זה היה ספק ג'נרי, לא רק שהספק היה הולך גם עוד כמה רכיבים בדרך..

אני לא אומר שצריך ליקנות את הכי יקר, אבל לא צריך לזלזל בספק סביר, ולא ליקנות ספק 500W ב 150 שקל, להוסיף עוד 100-150 שקל ולקחת משהו איכותי ויעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

\/\/\/

צודק :xyxthumbs: אפשר גם לבדוק את איכות הספק לפי היצרן האמיתי במספר הUL שלו

למשל ספקי TT המוכרזים בפורום הזה כג'נרים ממש אבל ממש לא ג'נרים קצת בדיקה תעלה לכם תוצאות טובות ואם עדין לא מסתמכים על זה תבדקו מי היצרן של ואז תבינו קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי אתר שמצא קורלציה ( התאמה ) בין משקל הספק לאיכות הרכיבים בו

http://www.google.co.il/search?hl=iw&q=measure+your+PSU+true+output&meta=

זאת אמנם דרך מאוד פרימיטיבית אך היא מאפשרת למשתמשים שהן באמתחתם מעבדת בדיקות לעמוד על איכותו של ספק כזה או אחר

אז לפני שאתם פוסלים ספק גנרי או קובעים כי ספק מסוים הוא איכותי כדאי אולי לשקול אותו קודם לכן ואז להחליט לגביהם.

זה בהחלט דרך פרימיטיבית אך סבירה.. הרבה אתרים שוקלים את הספקים בביקורות שלהם. זה כמובן לא אומר שספק ששוקל 2.5 ק"ג בהכרח טוב יותר מספק ששוקל 2 ק"ג לדוגמא, אבל כל מי שהרים פעם ספק גנרי וספק אמיתי הרגיש בהבדל הניכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

\/\/\/

צודק :xyxthumbs: אפשר גם לבדוק את איכות הספק לפי היצרן האמיתי במספר הUL שלו

למשל ספקי TT המוכרזים בפורום הזה כג'נרים ממש אבל ממש לא ג'נרים קצת בדיקה תעלה לכם תוצאות טובות ואם עדין לא מסתמכים על זה תבדקו מי היצרן של ואז תבינו קצת

זה שטות

לא TT ולא מייצרים ספקים בעצמם

Sirtec ייצרה בעבר לשניהם, היום רק ל-TT וגם לא תמיד

אבל כל זה לא קשור, למה?

כי היצרן מייצר דגמי ספקים לפי הספסיפיקציות שהלקוח רוצה (הלקוח = TT / כו')

אותו יצרן יכול לייצר ספקים איכותיים לצד ספקים ג'נריים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...