כמה עולה לנטרל את האיום הגרעיני ולגרום לאחמדינג'אד נזק מוחי? רק 3.6 מיליון דולר! - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה עולה לנטרל את האיום הגרעיני ולגרום לאחמדינג'אד נזק מוחי? רק 3.6 מיליון דולר!

Milford Cubicle

Recommended Posts

אני לא חכם בגלל שאני לא מאמין בזה.

בן אדם חכם צריך לדעת להטיל ספק ולא להאמין לכל סיפור שמספרים לו, עד כמה שהוא ניראה אמיתי לפעמים.

וברגע שאין שום הסבר "מדעי" אז מן הסתם תופעה אחרת עובדת פה. יש דברים שאתה לא יכול לראות ולשמוע, זה לא אומר שהם לא קיימים.

בנוגעל הוכחות, הם לא צריכים להוכיח הרבה. בפיסיקה הכל נבדק בעזרת ניסויים, ואז מנסחים את זה. אז תראה בהדגמות שלו בתור ניסויים, בנוגע להסברים, הוא אמר משהו על איך זה עובד, אבל אני כבר לא ממש זוכר. זה היה לפני שנתיים-שלוש.

שוב, קריאת מחשבות קיימת, עובדה שהבן אדם הצליח לדעת איזה משפט אנשים שם קראו בעיתון מבלי שהוא היה לידם או קרא את העיתון. גם להעביר לאנשים מחשבות אפשר, עובדה שהוא "חימם" את הנייר אלומיניום בלי לגעת בו. אז אם זה קיים, ועד כמה שידוע לי הפיסיקה לא מסבירה את זה (שלא לדבר על זה שהפיסיקה מאוד מוגבלת ולא מסבירה כמעט כלום, לא בחקר האטומים, לא בנוגע לבריאת העולם - שלפיסיקאים אין שום הסבר לכך וחלקם אומרים אפילו שזה מעבר לפיסיקה מה שקרא שם) אז גם דברים אחרים יכולים להיות קיימים.

חכם לא צריך להטיל הכל ספק עד אין-סוף. חכם צריך לחפש הסברים, וברגע שהם לא קיימים, לעשות כמו כל הפיסיקאים הגדולים ולא לפסול שום דבר לפני שיש הוכחות שהוא שטות. אז עד שמישהו יביא הוכחות שמה שהם עושים זה לא נכון, אני מרשה לעצמי להינות מהספק ולהאמין שיש דברים שהם מעבר ליכולתי להסביר נכון לעכשיו.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנשים שזזים בכח המחשבה גם אפשר לקנות? אם כן אני צריך 2, ואם אפשר שהם יהיו עם 17 שנים מאחוריהם ושבכל מקום שבו אני הולך להציג את השטויות שלי יכירו את הבן-אדם שקניתי.

עזוב, אתה עכשיו סתם מדברים שטויות כי אתם חושב על דברים שראית בטלוויזיה. קודם כל תהיה איפה שהייתי כשיעשו את הדברים האלה להרבה אנשים שאתה מכיר כבר שנים, ואחרי זה תדבר איתי. עד אז, אתה סתם מדבר שטויות מבלי שבכלל היית שם.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וברגע שאין שום הסבר "מדעי" אז מן הסתם תופעה אחרת עובדת פה.

בדיוק.

יש פה תופעה אחרת שלא סותרת אף חוק פיזיקלי ואם היית יודע מה היא היית אומר "וואלה איך לא חשבתי על זה קודם".

זה בדיוק כמו להאמין באלוהים.

"ראיתי תופעה אבל אני לא יודע להסביר אותה. עזבו אתכם מלנסות להבין אותה בצורה הגיונית. פשוט בואו נניח שיש לו כוחות בלתי מוסברים"

אתה לא חושב שזה "קצת" מטומטם?

קח את אורי גלר וכיפוף הכפיות לדוגמא.

תופעה: אורי גלר מכופף כפית.

הסבר של אורי: אני עושה את זה בעזרת המחשבה.

מטומטם: וואלה הבן אדם תותח.

חכם: מישהו פעם ראה אותו עושה את זה בלי לגעת בכפית בכלל??

אם זה בעזרת המחשבה, למה הוא לא שם את הכפית על השולחן ומכופף אותה? למה הוא צריך להחזיק אותה ביד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעלם בכח ממה שאמרתי? או שאתה סתם מנסה לטחון מים?

שוב:

חכם לא צריך להטיל הכל ספק עד אין-סוף. חכם צריך לחפש הסברים, וברגע שהם לא קיימים, לעשות כמו כל הפיסיקאים הגדולים ולא לפסול שום דבר לפני שיש הוכחות שהוא שטות. אז עד שמישהו יביא הוכחות שמה שהם עושים זה לא נכון, אני מרשה לעצמי להינות מהספק ולהאמין שיש דברים שהם מעבר ליכולתי להסביר נכון לעכשיו.

לא אמרתי להאמין בכל דבר. אמרתי שעד שיש לך הסבר אחר שהוכח, אל תפסול שום דבר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה כל העניין. יש לי הסברים אחרים.

הסבר שלך: חימום נייר אלומיניום בעזרת המחשבה.

הסבר שלי: הקוסם גרם לבן אדם שהחזיק את נייר האלומיניום להאמין שהוא חם.

ההסבר שלך מופרך וסותר את חוק שימור האנרגיה. ההסבר שלי הגיוני ולא סותר שום חוק פיזיקלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר שלך מופרך לא פחות. פעם אחרונה שבדקתי, אי אפשר היה לגרום לבנאדם להאמין שמה שביידיים שלו חם בדיבור. עשו את אותו ה"קסם" גם עליי, מזמן מאוד, ואני אומר לך, זה מתחמם. זה היה חום מורגש ואמיתי. כמו לשים את היד מעל תנור.

אם מה שאתה טוען נכון, אז אם אני אומר לך:

"העכבר שלך מתחמם.. העכבר שלך לוהט! אתה לא יכול לגעת יותר בעכבר ולכתוב פוסטים בזון!!11"

אז אתה תשתכנע שהעכבר שלך חם, ולא תיגע בו. נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה כל העניין. יש לי הסברים אחרים.

הסבר שלך: חימום נייר אלומיניום בעזרת המחשבה.

הסבר שלי: הקוסם גרם לבן אדם שהחזיק את נייר האלומיניום להאמין שהוא חם.

ההסבר שלך מופרך וסותר את חוק שימור האנרגיה. ההסבר שלי הגיוני ולא סותר שום חוק פיזיקלי.

בן אדם, צא מהסרט! אני אמרתי מהפוסט הראשון שלי, הרוב שם טלפתיה! כבר אמרתי כמה פעמים, הוא גרם לבן אדם לחשוב שהנייר אלומיניום חם, לא חימם אותו. תפסיק לחפש שטויות וצא מהסרטים שלך.

תן לי הסבר איך הוא הזיז את הידידה שלי מהמקום בלי שהיא תזיז שום חלק בגוף שלה, וכל זה בלי לגעת בה, ואז נדבר. עד אז, אתה מבלבל בשכל ולא מתמקד בדברים הנכונים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להסריט הכל. אבל תסכים איתי שאין כמו לשבת שם פיסית ולראות את זה.

ברגע שאתה רואה את זה בטלוויזיה אתה אומר לעצמך (וגם אני עושה את זה, זה פשוט כולם) "הוא שם שם חוט שלא רואים, זה התאורה ככה, זה הרצפה שם זזה". אבל ברגע שאתה שם, מטר מזה, אתה יכול להטיל בספק ולבדוק כל דבר שעולה לך לראש.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאתה יכול לגרום לבן אדם להאמין שהוא נוגע במשהו חם למרות שזה לא באמת חם.

יש למישהו פה מושג מה זה חום בכלל?

אותו חשמליים שהיד מעבירה למוח.

זה ידוע ממזמן שניתן לעבוד על המוח ולגרום לו להרגיש דברים שלא קיימים.

זה בסך הכל אותות חשמליים. זה לא משנה מאיפה הם מגיעים(חוש שמיעה,מישוש,ראייה)

תיראו פעם את התוכנית בלתי נתפס. הוא עשה קטע ששם למישהי יד מעל נר והיא מתה מחום ולא יכלה להחזיק את היד יותר מ-5 שניות.

אחר כך היא עצמה את העיניים והוא דיבר איתה וגרם לה להאמין שאין נר בכלל מתחת ליד שלה ובאמת היא אמרה שהיא לא מרגישה שום חום.

למה ההסבר שלו מופרך? כי הוא סותר את חוק שימור האנרגיה.

אני לא יודע איך ידידה שלך זזה מהמקום:

א. כי לא הייתי שם ואין לי מושג מה בדיוק קרה.

ב. זה שאני לא יודע כרגע, לא אומר שויתרתי על הנסיון למצוא הסבר אמיתי לתופעה.

אני רק יודע שאם ידידה שלך זזה מהמקום היה חייב להיות איזשהו כוח שפעל עליה - פיזיקה פשוטה.

בהיעדר כוח שכזה, או שלא מצאנו אותו או שמה שראינו לא באמת קרה.

קח את אורי גלר וכיפוף הכפיות לדוגמא.

תופעה: אורי גלר מכופף כפית.

הסבר של אורי: אני עושה את זה בעזרת המחשבה.

מטומטם: וואלה הבן אדם תותח.

חכם: מישהו פעם ראה אותו עושה את זה בלי לגעת בכפית בכלל??

אם זה בעזרת המחשבה, למה הוא לא שם את הכפית על השולחן ומכופף אותה? למה הוא צריך להחזיק אותה ביד?

דוגמא למקרה שאין לי מושג מה ההסבר האמיתי שלו, אבל, ע"פ ההסבר של החכם, ניתן להבין שאורי גלר סתם שקרן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאפשר ... זה כמו באתר של האורן זריף הזה ... משנה תמונה במחשב באמצעות כוח המחשבה ...

3 של אורן מחבק מסך ויש תמונה של נמר/ענארף מה על המסך ... תמונה רביעית ... פתאום לאורן נעלמים המשקפיים , ובאורך פלא , התמונה משתנה ...

זה כמו הסיפור עם אורי גלר , כשהביאו אותו לראיון בתוכנית מסויימת , והביאו לו שולחן עם כפיות , מזלגות , כוסות , ומה לא , וזה לא היה ציוד של אורי , ופתאום אורי הרגיש "חלש" ... לפי דעתי האישית , גלר נקודתית ,שרלטן ממדרגה ראשונה , ואומן תעתועים מעולה , אבל עדיין , יש דברים מסויימים שהם אמיתיים שאין להם הסבר הגיוני ... תמיד היו ותמיד יהיו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך ידידה שלך זזה מהמקום:

א. כי לא הייתי שם ואין לי מושג מה בדיוק קרה.

ב. זה שאני לא יודע כרגע, לא אומר שויתרתי על הנסיון למצוא הסבר אמיתי לתופעה.

אני רק יודע שאם ידידה שלך זזה מהמקום היה חייב להיות איזשהו כוח שפעל עליה - פיזיקה פשוטה.

בהיעדר כוח שכזה, או שלא מצאנו אותו או שמה שראינו לא באמת קרה.

דוגמא למקרה שאין לי מושג מה ההסבר האמיתי שלו, אבל, ע"פ ההסבר של החכם, ניתן להבין שאורי גלר סתם שקרן

אני לא מכיר את אורי גלר, אין לי מושג מה הוא עושה. אבל מלראות את התוכנית שלו הוא נראה דיי פלצני. בכל אופן, כמו שאמרת (ואני אמרתי לפני זה) אתה לא היית שם. אז אתה לא יכול לפסול את זה אם בכלל אין לך מושג מה הלך שם. אז שוב, זכותך להחזיק בדעה שלך, וזכותי להחזיק בדעה שלי. אבל אתה לא יכול לפסול משהו על הסף רק כי אתה חושב ככה. גם המורה שלי לפיסיקה שהוא מאמין רק בדברים מוכחים ולא בבולשיט (היה איתי שם) לא מצא לזה שום הסבר, והסכים שיש הרבה מאוד דברים (חלקם פשוטים בהרבה) שהפיסיקה לא יכולה להסביר, וסביר להניח שגם לעולם לא תדע. אז עד שלא יהיה הסבר אחר, הוא לא פוסל שום דבר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...