המלצה למסך לגריפקאי. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך לגריפקאי.

b127

Recommended Posts

מחפש מסך עד 2500 ש"ח.

עדיף כמה שיותר גדול, ושיתמוך ברזולוציות גבוהות, להצגת מסמכים גדולים.

ושיהיה איכות תמונה טובה.

אני לא משחק, ולא משקיע בסרטים.

כרגע אני עם CRT, ואין לי שום מושג ירוק בLCD, אז אני סומך עליכם.

הייתי מעדיף לשמוע מבעלי נסיון, שעובדים בגרפיקה על LCD, איך זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את ה viewsonic vp930 שהוא מצויין (כ 2200 ש"ח) , אבל הוא 19 אינטש בלבד (עד 1280X1024). אני מתאר לעצמי שזה לא מספיק לך, אבל אם כן אז אני ממליץ בחום.

הערה: אם תקנה אותו אז לפני שתתחיל לעבוד איתו כדאי מאוד לכייל את המסך עם התוכנה Perfect Suite שמגיעה איתו. הדיוק בתצוגת הצבעים תשתפר בהרבה (ובעיקר הצגה של גרדיאנטים).

באופן כללי החברה המובילה למסכי LCD לגרפיקאים היא EIZO, אבל אני לא בטוח שזה במסגרת התקציב שלך. אני לא כ"כ מבין במסכים שלהם, אבל שווה מאוד להתעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור גרפיקאי לא מקצועי ובתור מי שהשתמש ב CRT (סמסונג 997) ובLCD (גם סמסונג ששכתי את הדגם וגם אחד ) אני ממליץ לך לא להתפתות לתצוגה הבוהקת ולעיצוב המעולה של הLCD.

מסכי LCD עדיין מתקשים להציג תמונה אמינה מספיק כמו שלCRT בנושא הזה.

יש את עניין הניגודיות שהוא מאוד בעיתי כי אתה לא יכל לדעת איך התמונה ניראית באמת כי כל תנועה של הראש משנה את הניגודיות והגוונים.

יש גם עניין שעדיין לא ברור לי מה הבעיה אבל בתוכנות וקטוריאניות, FLASH למשל, הקווים נראים מרוחים ומקוטעים לעומת הCRT שהיה לי.

בעניין הגוונים גם יש שאומרים שCRT עדין טוב יותר, אבל במסכים במחיר הזה אולי LCD יכל להתחרות בעניין הזה, לא יודע.

אני אבל עוד לא ראיתי גרפיקאי מקצועי שמשתמש בLCD, אח שלי לומד דיגיטאלי וגם הוא עובד רק CRT.

בכל מקרה כדאי לך לבדוק את העניין בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על ה L2000C של LG, גם פאנל בשביל למנוע את בעית זויות הצפיה (כמו שתואר כאן וקורה במסכים בעלי פאנל TN+F).

וגם בעל יכולת הצגה של 16.7 מיליון צבעים.

החיסרון היחידי של פאנל הוא ביחס הניגודיות, משמע שמספר צבעים מאוד מאוד כהים ושחור לא יוצגו לגמרי באמינות אך זוהי בעיה של כל מסך LCD.

המחיר של המסך הנ"ל הוא טיפה מעל התקציב שלך אבל שווה את התוספת, חוץ מזה הוא לא מתאים לסרטים אבל לגרפיקה הוא מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...