מה ההבדל בין PMPO לבין RMS? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין PMPO לבין RMS?

CrashZone

Recommended Posts

מה שאני יודע ש PMPO זה שיטה של החברות הזולות שרוצות להשוויץ בוואט "גבוה" כביכול...

RMS זה השיטה הכי טובה ואמיתית והיא משקפת את עוצמת הרמקולים בצורה הטובה ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

Right you are.

והנה הסבר נוסף:

'PMPO' and misleading specifications

Peak Music Power Output (PMPO) (also Peak momentary performance output) is a much more dubious measure, of interest more to advertising copy-writers than to consumers. The term PMPO has never been defined in any standard but it tends most often to be the peak power of every amplifier in a system added together. Peak power is twice the sine wave power, so, for example, a 5 channel system using 10 watt amplifiers might be specified as '100 watts PMPO'. Sometimes, an extra factor is applied to get an even higher figure. The term PMPO is greatly despised by audio professionals; it is considered misleading and without purpose. Most systems cannot sustain their PMPO for more than a few seconds, loudspeakers being particularly vulnerable. The voice coil might burn out, or the speaker may actually catch on fire, from the voice coil becoming hot enough to ignite the speaker cone. In other situations, the crossover in the speaker cabinet may fail, including (but not limited to) burnt-out choke coils, exploded electrolytic capacitors, burnt-out resistors, or blown fuses. There have been genuine attempts to measure 'peak music power', as described below, but in general the term is not at all useful.

נ.ב

מה קורה מתן? הרבה זמן לא ראיתי אותך :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תהייה קטנה.

יש לי את המערכת הזאת של JVC בחדר (היא גם מחוברת למחשב.. לא שזה משנה משהו):

http://www.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL014045&pathId=13&page=2&archive=true

עכשיו, על הטייפ השמאלי (איפה שבלינק משום מה הורידו את המדבקה) רשום לי 2200WATT PMPO ועל הרמקולים מאחורה רשום 100WATT

עכשיו, לפי הלינק הזה המערכת שלי היא 100WATT RMS (שזה דיי מכובד.. לא?)

אז אם ככה, למה הם כתבו דווקא את ה PMPO על המערכת? כי 100WATT RMS זה מכובד...

זה לא כ"כ ברור לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שואלים שאלות מעצבנות, צריך לצפות לתשובות מעצבנות.

כמו שכתבתי כבר הרבה פעמים בדיון הזה, תעשו חיפוש!

למה צריך להיות עיקש ולדבוק בשטויות?! המספרים האילו לא מועילים לנו בכלל.

רשמת שעד כמה שאתה יודע RMS היא שיטה מעולה, נכון? אז בוא תסביר לי שני דברים:

1 - מה בדיוק אתה יודע על השיטה הזו?

2 - למה היא כל כך מעולה?

אני לא יודע אם אתה קורא תגובות שלי לפעמים או לא, אבל אני כמעט ולא כותב בלשון כזו גסה. פשוט כשאנשים פותחים דיונים שנחרשו 20 פעם, ואחרי זה דיון כזה חסר תכלית מתחיל להתמלא בפוסטים שלא מועילים בכלום, זה מעצבן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לומר בצורה די פשוטה שמי שמפרסם נתון PMPO זה יצרן שלא מכבד את עצמו.

ציוד סטריאו איכותי לעולם לא יכלול נתון שכזה. אם קונים סתם טייפ אז מילא, אפשר פשוט לא להתייחס אליו.

בעקרון הספק ה PMPO נמדד (או בד"כ אפילו לא נמדד אלה מחושב) כהספק המירבי למשך 1ms שבדרך כלל כולל פריקה מהירה של קבלי היצוב. אם זה עושה משהו למישהו אז יופי.

הספקי RMS כמו שכבר אמרו הם קצת יותר מדויקים ודפי נתונים בד"כ מצמידים את המספר לעומס ותדר מתאים.

לדוגמא: הספק של 50W Continuous על עומס של 8Ohm בתדר של 1Khz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמי שעדיין חושב שזה אומר משהו על העוצמה של הרמקול, זה לא. זה סך הכל מספר לך כמה עומס הוא יקח לפני שיישרף. עוצמת הקול שהיא מה שמעניין אנשים לא קשורה להספק של הרמקול מבחינה חשמלית.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...