מעוניין לעשות אוברקלוק למעבד אבל יש לי כמה התלבטויות ושאלות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לעשות אוברקלוק למעבד אבל יש לי כמה התלבטויות ושאלות

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

1)הלוח שלי כמו שאפשר לראות בתמונה מcpu-z הוא של גיג'הביט וידוע שהם בעייתים לoc כי הצ'יפסט מתחמם מהר ובנוסף המאורר של הצ'יפסט באמת בעייתי (מרעיש)..

2)הטמפ' שלי לא הכי טובות..הלוח יכול להגיע ל50 מעלות במאמץ כבד (בקיץ) והטמפ' של המעבד דיי סבירה (בערך 45 במאמץ) זה בסדר לoc או שבגלל הטמפ' הגבוהה של הלוח אם לא כדאי?

3)הזכרונות שלי הם זכרונות רגילים ופשוטים של סמסונג 333mhz daul ...האם הם יהיו מכשול לoc? ואיך עושים oc כשיש daul ddr? זה קצת שונה מהעסק הרגיל לא? כי זה כאילו 666mhz בגלל 333mhz*2 אם אני יעשה oc זה יכול לדפוק אותם בגלל שהם פשוטים יחסית ואולי יתחממו?

4)בקשר למתח למעבד איך אני יכול לדעת על איזה מתח לקבוע אותו? כי הבנתי שאם עושים auto אז הלוח יכול לתת למעבד יותר מדיי זרם ולשרוף את המעבד

5)איפה בביוס משנים את היחס של הזכרון:fsb? לא מצאתי שום דבר כזה הדבר היחידי שראיתי הוא dram frequency כלומר יש לי fsb ו dram frequency אחד מתחת לשני הfsb הוא 133mhz והdram freq הוא 333mhz כשאני מעלה את הfsb הdram freq גם עולה מן הסתם..אבל אני לא מוצא איפה אפשר לשנות יחס

6)כשמעלים את הfsb איך יודעים מתיי זהו? כאילו הבנתי מהמדריכים כשהמחשב לא עושה פוסט אבל אם לא עושה רסטרט זתמורת שהמחשב בכלל לא יעלה לא? ???,וגם אני יודע שבודקים עם תוכנות מאמץ..אבל מה כל פעם שאני יעלה קצת מהירות באס אני יצטרך להריץ אס אנד אמ לשעתיים?

7)אם המעבד\לוח אם יגיע לטמפ' מסוכנת המחשב יתכבה אוטומטית או שאני צריך להיות זהיר וכל פעם שאני מריץ משחק כבד לצאת פעם לבדוק טמפ'? כי הקירור שלי דיי רגיל (מארז פתוח עם 3 מאוררים ומאורר ג'נרי שבא עם המעבד)

תודה לעוזרים ומצטער שזה הרבה שאלות.....

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אין שום בעיה עם הלוח הזה, למעשה, כל עוד הלוח לא של (לא מייצרים לוחות שיכולים לעשות OC, וגם אלה שכן לא משהו...), הוא מסוגל לעשות OC.

2) לגביי טמפרטורות, תראה ב-FAQS של הפורום הזה איזה טמפרטורה לא כדאי לעבור, ותן לזה להיות המגבלה שלך ב-OC

3) כל עוד אתה לא מעלה מתחים יותר מדיי, אין סכנה

4) צודק בקשר לזה, פשוט תלך לחלון הראשי של CPU-Z, שם יש לך מתח ליבה, את המתח הזה תנעל בביוס, ותעלה מעט רק כשאתה בטוח שזה נחוץ לך.

5) אם אין לך אפשרות למחלקים בלוח, לא נורא, תעלה עד שאתה מגיע למצב שהמחשב לא יציב (אל תיבהל אם הוא לא יציב, אפשר להחזיר אותו לקדמותו), ומשם תוריד את מהירות הזיכרון כמה שאתה יכול, ברגע שהגעת לגבול, הגעת לגבול...

6) המחשב שלך יקרוס או יראה שגיאות הרבה לפניי שתגיע למצב שבו הוא לא עושה POST, לכן מומלץ לא לעלות את ה-FSB במדרגות גדולות מדיי, המומלץ הוא 10 בערך כשאתה בדיקת יציבות כללית למערכת (מומלצת מאוד תוכנה בשם S&M) למשך שעתיים לפחות (תוך כדיי גם מומלץ לנטר טמפרטורות בשביל לוודא שהצ'יפס והמעבד עצמו לא עוברים קווים אדומים).

7) בביוס יש לך אפשרות לקבוע מהי הטמפרטורה שבא המחשב יכבה את עצמו אוטומטית (כלומר, בלי לשאול את שעלול לעכב אותו, מה שעלול להסתיים באסון) , שים בשורה הזו את הטמפרטורה שבא המעבד עלול להיות לא יציב, ואז אם אחריי שעתיים הוא לא נכבה אוטומטית, אתה יכול בכיף לסחוט עוד. הקירורים שיש לך לא משנים, מה שכן משנה זה הטמפרטורה שהמעבד מגיע אליה אחריי שעתיים של SM

8) אין בעד מה, הרבה שאלות זה גם הרבה תשובות

9) נא לא להקפיץ, זה לא חוקי לא בפורום הזה ולא בשום פורום אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! אממ אני לא יודע אם אין לי אפשרויות למחלק בביוס,פשוט אני לא יודע איך זה אמור להראות (איך קוראים לזה בביוס?)...ואממ עוד משהו שלא ענית לי עליו איך אני עושה oc כשיש לי dual ddr? אותו דבר? ואיך אני יודע מה הגבול של המגה הרץ שהזכרונות יכולים להחזיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה,שאני עושה OC למעבד,זה עושה גם לזכרונות וללוח אם?

למעבד שלך אין אפשרות לשנות את המכפלה ולכן בשביל לבצע OC למעבד אתה צריך לבצע OC לכל ה- באס ולכן גם הזיכרונות שלך יעברו OC

אמרת שהזיכרונות שלך פשוטים לכן אם לא תשנה את יחס מהירות הזכרונות למהירות הבאס הם יהיו הצוואר בקבוק ולא תצליח לעשות OC (יציב) מעל 10%

על מנת לשנות את יחס הזכרונות \ באס אתה צריך לשנות תיזמונים לזכרונות.

אני לא מכיר את הלח אם שלך לכן תחכה לעזרה ממשהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעבד שלך אין אפשרות לשנות את המכפלה ולכן בשביל לבצע OC למעבד אתה צריך לבצע OC לכל ה- באס ולכן גם הזיכרונות שלך יעברו OC

אמרת שהזיכרונות שלך פשוטים לכן אם לא תשנה את יחס מהירות הזכרונות למהירות הבאס הם יהיו הצוואר בקבוק ולא תצליח לעשות OC (יציב) מעל 10%

על מנת לשנות את יחס הזכרונות \ באס אתה צריך לשנות תיזמונים לזכרונות.

אני לא מכיר את הלח אם שלך לכן תחכה לעזרה ממשהו אחר

סבבה,תודה רבה!

תגיד המדריך שיש באתר (לOC)הוא מדריך טוב למתחילים?ואני מדבר על עצמי,שבחיים שלי לא עשיתי OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! אממ אני לא יודע אם אין לי אפשרויות למחלק בביוס,פשוט אני לא יודע איך זה אמור להראות (איך קוראים לזה בביוס?)...ואממ עוד משהו שלא ענית לי עליו איך אני עושה oc כשיש לי dual ddr? אותו דבר? ואיך אני יודע מה הגבול של המגה הרץ שהזכרונות יכולים להחזיק?

מיטב השיאים באוברקלוק נקבעו עם שעבדו בתצורת DUAL CHANNEL, עונה לך על השאלה?

אתה יודע שזה הגבול כשהם לא יציבים בבדיקה, או לא מעלים את WINXP, בשניי המקרים לך לביוס, תוריד קצת את ה-FSB, או תעלה למחלק גבוה יותר (מ-1:1 תעלה ל3:2, כלומר על כל 3 במהירות של הליבה יהייה לך רק 2 בזכרונות)

יש לי שאלה,שאני עושה OC למעבד,זה עושה גם לזכרונות וללוח אם?

כן, מהירות האפיק בין המעבד לגשר הצפוני ובין הגשר הצפוני לזכרונות (במקרה של INTEL) ומהירות האפיק ישירות בין המעבד והזכרונות (במקרה של AMD) משפיע על שאר התדרים, כלומר גם מהירות הגשר הצפוני של לוח האם תעלה, וגם כמו שהזכרת הזכרונות.

סבבה,תודה רבה!

תגיד המדריך שיש באתר (לOC)הוא מדריך טוב למתחילים?ואני מדבר על עצמי,שבחיים שלי לא עשיתי OC.

כל עוד אתה נזהר מאוד, אין שום בעיה להשתמש במדריך הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על העזרה! ;D...אבל לצערי יש לי עוד כמה שאלות בגלל שאני לא רוצה לדפוק שום דבר..

1)האם בזמן בדיקת יציבות בs&m מותר להפעיל בו זמנית גם תוכנה שמנטרת טמפ' של הלוח והמעבד? כדי שאני יראה שהלוח או המעבד לא מתחממים יותר מדיי? (כמו שהזכרתי קודם הלוח שלי מתחמם בקלות לצערי :\ )

2)כשבודקים יציבות צריך לחכות עד שהתוכנה מסיימת את הפעילות או לבטל את הפעילות אחרי שעתיים?

3)אחרי כל 10 מגה הרץ שאני מעלה בfsb צריך להריץ תוכנת יציבות לשעתיים? אם כן אז יקח לי שנים לעלות את הfsb למהירות שתהייה אפקטיבית לשיפור הביצועים לא?

4)אני יודע מה המתח סטוק של המעבד שלי לפי cpu-z אבל איך אני יודע מה המתח סטוק של הזכרונות שלי? לא רשום כלום בcpu-z

5)אם המחשב לא יציב בגלל הזכרונות יעזור אם אני יעלה להם מתחים או שזה מסוכן?

6)איך קוראים ל'יחס' ו'מחלק' באנגלית? (כדי שאני ימצא את האופציה הזאת בביוס שלי)

7)אחרונה חביבה בקשר לתזמונים...יש לי כמו שאמרתי (שתי סטיקים של סמסונג כל אחד 256 מגה)daul 333mhz עכשיו במידה ואני יצטרך לשנות תזמונים איך אני יודע לאיזה לשנות? הבנתי מכמה מקומות שקראתי שצריך לשנות למשל מ2:3:3:5 ל3:3:3:5 (סתם דוגמא) מישהו יודע מה התזמונים הנכונים לזכרון מהסוג שלי?

תודה רבה מראש!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.כן,ואפילו רצוי מאוד .

2.תעשה רק למעבד בהתחלה.אם הוא עובר את 3-4 הבדיקות הראשונות אז אין לך בעיה במעבד.

3.לא..אתה ככה תסיים בשבוע הבא.תפעיל חוש ושיקול דעת.4.בביוס יש את מתחי הזכרונות,או באתר יצרן לוח האם/זכרונות.

4.מתח בביוס.

5.יכול במעט או להוריד מחלק.

6.DIVISOR=מחלק

INTEGER=מספר שלם

MULTIPLIER=מכפלה

יש גם המון חומר באתר ובאינטרנט על OC..תחפש ותקרא.זה מעניין מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרת לי מאוד תודה רבה!!! רק בקשר לשאלה 7 אני צריך לדעת כי זה באמת חשוב...אגב בדקתי בסנדרה והתזמונים של הזכרונות שיש לי עכשיו הם

2.5-3-3-6...במידה והמערכת לא תהיה יציבה ואני יצטרך לעלות תזמונים לאיזה לעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרת לי מאוד תודה רבה!!! רק בקשר לשאלה 7 אני צריך לדעת כי זה באמת חשוב...אגב בדקתי בסנדרה והתזמונים של הזכרונות שיש לי עכשיו הם

2.5-3-3-6...במידה והמערכת לא תהיה יציבה ואני יצטרך לעלות תזמונים לאיזה לעלות?

3-3-3-9 יהייה בסדר גמור, באופן כללי רמה אחת מעל הנוכחיים שלך. וברצוני אבל לענות על שאלה אחרת שהייתה לך קודם, לגביי הבדיקת יציבות, מומלץ לעשות בזמן הבדיקה מומלץ שניי דבריפ פתוחים (מומלץ גם לפתוח אותם לפניה, כי בזמן הבדיקה אתה לא תצליח להגיע לקיצורי הדרך...) : 1) CPU-Z בשביל לוודא מעבר לכל ספק שאתה על התדר שרצית (כלומר, אין THERMAL THROTTLING), והדבר השני הוא תוכנה בשם EVEREST HOME EDITION, בשביל לנטר טמפרוטורות (נמצא בתת תפריט SENSOR). מומלץ כמו כן להריץ בדיקה כוללת של 100 דקות (מוגדר ע"י התוכנה כ-LONG), שתכלול את המעבד עצמו (הוא עובר הריי את האוברקלוק), את הזכרונות (החלק הכי מגביל והכי מעצבן ב-OC) , את הספק (בשביל לוודא שהמתחים יציבים) וזהו, דיברתי עכשיו על S&M 1.8.1 BETA, שאיתה אני עובד והיא נוחה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי ואי מה זה תודה!!..אני משתמש בניטור של ati tray tools מספיק מדוייק לא?

עשיתי אובר לfsb 150mhz ולזכרונות 360mhz עכשיו בהתחלה כשעשיתי אובר אז הוינדוס לא עלה הראה לשנייה מסך כחול ועשה רסטרט הורדתי את המהירות של הזכרון שהיו בהתחלה אחר האובר 374mhz ל360mhz והוינדוס עלה...שמתי לב למשהו מוזר התזמונים שאמרתי קודם השתנו פתאום בלי שנגעתי בהם עכשיו כתוב לי ככה:

Chipset Properties

Motherboard Chipset SiS 655

Memory Timings 2.5-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

ואחרי זה פתאום כתוב לי תזמונים שונים לגמרי

SPD Memory Modules

DIMM2: Samsung M3 68L3223DTL-CB3 256 MB PC2700 SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

DIMM4: Samsung M3 68L3223DTM-CB3 256 MB PC2700 SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

איך אני יודע איזה תזמונים נכונים לעכשיו? בביוס זה ככה auto-3-3-6

למה לעלות במידה ואני אצטרך לשנות אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השתמשתי מעולם ב-ATI TRAY TOOL'Z, אז אני לא יודע לענות על זה.

דבר ראשון תכוון הכל לידני, גם מעבד, גם , גם NORTH BRIDGE וגם מתחים לכל השלישיה.

דבר שני, SPD זה על גביי הזיכרון שמכיל את הגדרות הסטוק שלו, ולפיו הלוח יודע לאיזה הגדרות לשים את הזיכרון בהפעלה ראשונה, תשנה את הגדרות הזיכרון מ-BY SPD ל-MANUAL (ידני). אל תשאיר שום דבר בביוס במצב אוטומטי, כי אז הלוח עלול להעלות את זה אוטומטית יותר מדיי ודברים ישרפו.

מה שנכון לעכשיו זה מה שאתה כיוונת, שום דבר אחר. וכבר אמרתי, כל רמה מעל התזמונים הנוכחיים שלך תשפר את האוברקלוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוונתי כל דבר אפשרי לידני...אין אצלי בלוח הגדרות לnorth bridge משום מה...וכמו שציינתי אצלי בלוח המתחים לזיכרון זה או normal או 0.1v+ אז להשאיר את זה על נורמאל? כי אין manual או משהו כזה..

בקשר לתזמונים...אני לא רואה בלוח אפשרות לשנות מspd לmanual..איך אני יודע מה התזמונים הנכונים לעכשיו ע"פ אוורסט (2.5-4-4-8) או ע"פ הלוח (auto-3-3-6) ואיך אני יכול לדעת לאילו דרגות לשנות אותם? כדאי בכלל לשנות או רק אם אין יציבות?

עשיתי בדיקת מאמץ הכול עבר תקין הבעייה היא שהלוח שלי כרגיל אפילו בלי oc מגיע במאמץ הזה אחרי איזה רבע שעה-20 דקות ל50 מעלות והמקס שהיה זה 53 מעלות...זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...