הספק התפוצץ. איזה ספק לקנות? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הספק התפוצץ. איזה ספק לקנות?

GGuyZ

Recommended Posts

מה שאתם קוראים הוא נכון. הספק פשוט התפוצץ - בום + אור בוהק וחזק של פיצוץ ונגמר הסיפור.

הספק היה ColorsIT 480W.

19A בלבד למסילת ה12V.

המחשב שאני מחזיק הוא בעל D 805. המפרט המלא נמצא מימין.

הספק התפוצץ בעת בדיקת עם פריימ95 במהירות מעבד של 3.8.

אני ממש לחוץ בתקציב, ולכן אני מבקש לדעת מה הפתרון הזול ביותר שאני יכול למצוא והוא איכותי מספיק כמובן?

המערכת שלי זוללת המון WATTAGE ואני מניח שזה למה הספק התפוצץ. או שאולי בגלל מחסור בוולט ל12V?

בכל אופן, אם אני כבר משקיע בספק אחר, אז לפחות שיאפשר לי אובר קלוק רציני יותר ל4 ג'יגה, מבלי שהוא יתפוצץ כמובן :).

אני לא בטוח כמה וואט אני צריך, או איזה ספק לקנות. חדש לי הנושא הזה ואשמח לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בעיקרון הספקים הכי מומלצים לתקציב ולצרכים שלך זה FSP השאלה היא אבל כמה W

בעיקרון ה300W מחזיק את המערכת שלך בלי OC.. עם OC הייתי הולך או 350W או 400W

אני בעיקרון יודע לחשב כמה צריכת חשמל תצטרך לפי OC אבל אני יודע במעבדי הקונרו במעבד כמו שלך אני פחות מבין..

בעיקרון אבל אתה צריך או 350W או 400W של FSP.. אחד מהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע הלוואי ואתה צודק, אבל לצערי אני לא מאמין שהFSP 400W יחזיק 4 ג'יגה .

אל תשכח שספק 480W התפוצץ לי עכשיו. אני מניח שזה לא TRUE POWER, אלא הפיק שלו, אבל בכל זאת...

יש אפשרות לוודא את זה? אומנם אני לא רוצה להוציא יותר מ300 ש"ח על העסק. גם ככה אני לחוץ בתקציב, אבל עדיין, אני לא רוצה שיתפוצץ לי שוב המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש אפשרות..

במידה ותגיד לי את הנתונים הבאים אני יוכל לחשב לך..

*צריכת החשמל של המעבד שלך בסטוק..

*הבאס שלך בסטוק

*הבאס שלך אחרי הOC

*המתח סטוק של המעבד

*המתח של המעבד לאחר OC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כרגע את הקישור למאמר הזה, אבל היה מאמר נדמה לי ב" חומרה של טום" על המעבד הזה

והוא צורך כמויות אדירת של הספק בOC, אז במקומך היתי מתפנק עם ספק מעבר ל 450 וואט.

יש ספקים של HEC שהם ממש דיי זולים אבל אמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש אפשרות..

במידה ותגיד לי את הנתונים הבאים אני יוכל לחשב לך..

*צריכת החשמל של המעבד שלך בסטוק..

*הבאס שלך בסטוק

*הבאס שלך אחרי הOC

*המתח סטוק של המעבד

*המתח של המעבד לאחר OC

תודה Arik.G., תודה PerGola.

הנה כל הנתונים שתזדקקו להם:

הבאס המקורי הוא 133.מכפלה 20 ומכאן יוצא - 2.66ג'יגה בסטוק.

הבאס אחרי OC - אני מתכנן 200, כלומר 4 ג'יגה(אתמול המחשב התפוצץ בבאס 190 - 3.8 ג'יגה).

המתח סטוק: 1.3v.

המתח אחרי OC: 1.45v פלוס מינוס. קשה לדעת.

לפי הגדרות אינטל המעבד בסטוק 'אוכל': 95W.

מהבדיקה שטומסהרדוור עשו כל המערכת שלהם אכלה את כמות הוואט הבאה:

בסטוק: 171W במנוחה, 258 במאמץ

3.6 ג'יגה: 204 במנוחה 360 במאמץ.

3.8: 218, 395.

4: 225, 404.

4.1: 259, 474

עלייה מטורפת אה?

אני מעוניין כעת בספק שיחזיק ללא סכנה ל4 ג'יגה. העניין הוא שהמערכת שלי לא זהה לטומס ולכן איך אפשר לדעת כמה בדיוק אני צריך? המפחיד הוא שבין 4 ג'יגה ל4.1 יש כזה הבדל בצריכת חשמל!

הערה נוספת למומחי האלקטרוניקה: כמה הבדל בצריכת החשמל אני הולך להרגיש? מבחינת חשבון החשמל? יש כאן הבדל די משמעותי מבחינת הצריכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, תודה על העזרה.

אבל בואו נעשה סדר קודם כל.

בהתאם לנתונים שרשמתי, כמה W אני צריך? קחו בחשבון שהמערכת שלי שונה משל טומסהרדוור(לטוב ולרע).

אם סתם נזרוק הצעות באוויר זה לא יעזור. אני ראיתי ספקים של 450-550W גם ב300-400 ש"ח. של FSP, HEC וTOPOWER.

אבל לפני שנגיע לדגם ולחבר'ה, הייתי שמח לקבל תשובה מוחלטת לגבי כמה W אני צריך כדי להיות בלב שקט ובלי חור מיותר בכיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשהבאת לי את כל הנתונים אני יוכל לחשב לך כמה המעבד יקח.. 178W שזה 15A בערך

עושים 95 * 200 חלקי 133 * 1.45 חלקי 1.3 בריבוע בקיצור זה יוצא 15A

תוסיף כונן אופטי 1.5A 0.5A 3.5A הכרטיס מסך שלך ניראה לי צורך בערך+- 35W שזה 3A (אם תגיד לי כמה בדיוק אני יוכל לדעת כמה A)

תוסיף לזה זיכרונות ואת המאוורררים במארז זה יוצא 25A

הבעיה שאין נתון כמה A ה400W FSP אני ידוע שהוא מחזיק מערכת של קונור ביחד עם X1900XT אני לאיודע כמה בדיוק הצריכת כוח של הX1900XT אבל זה בערך 120 אם אני לא טועה.. וחישוב של מערכת מחשב עם קונרו והכרטיס זה יוצא 23A בערך..

ככה שכמו שARIK אמר או 450W או שתיקח 400W של אנמרקס.. מספק 30A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AsD[eyal]: מציע לך לעשות את החישוב. חרא ספק.

בכל מקרה חדשות טובות! הלכתי לחנות ובדקו לי את המחשב עם ספק חלופי - תפו תפו תפו עושה רושם שהכל בסדר ורק הספק נשרף(מה זה נשרף. התפוצץ!)

PerGola אני מודה לך על החישוב!

השאלה שלי היא האם להתמקד בכמה אמפר שיש ב12V או שגם בכמות הוואטאג' המקסימלית? נראה לי שניהם חשובים לא?

450W נראה לי מעט מדי... הרי לפי החישוב של טומסהרדוור ב4.1 ג'יגה המחשב לקח 475 וואט בעומס! זה ישרוף ספק של 450 לא? ואף אחד לא מבטיח שספק שמוגדר כ450 אכן ייתן 450W מלא.

מעבר לכך האנרמקס ליברטי נורא יקר, האם זה באמת משתלם?

HEC, TOPOWER, FSP הרבה יותר זולים ממנו, ונותנים הספק גבוה יותר. אם כולם ספקים איכותיים מדוע הליברטי כ"כ יקר לעומתם?

הנה מה שמצאתי בינתיים... אני פתוח לעוד הצעות. נראה לי אני חייב 500W לפחות אם לא יותר לא? האם ספק מהחברות האיכותיות אכן מבטיח 500W ומספק 500W או שפחות?

http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=TOP-550P5&affiliate=zap

http://www.lamir.co.il/product.asp?product=11127

http://tms.co.il/product_info.php?products_id=2979&show_desc=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי היא האם להתמקד בכמה אמפר שיש ב12V או שגם בכמות הוואטאג' המקסימלית? נראה לי שניהם חשובים לא?

כמות W מקסימלית וכמות A מקסימלית שניהם יגידו לך איזה ספק תצטרך כי הרי W חלקי V יתן לך את הA ככה שזה לא משנה על מה תתמקד

450W נראה לי מעט מדי... הרי לפי החישוב של טומסהרדוור ב4.1 ג'יגה המחשב לקח 475 וואט בעומס!

לקח 475 עם כל המערכת של המחשב והמערכת שלהם הרבה יותר חזקה..וצורכת הרבה יותר W..

זה ישרוף ספק של 450 לא?

לא פשוט כשהמחשב יהיה במאמץ מלא הוא ינצל רק חלק מהכוח של הכרטיס מסך או המעבד ולא באמת את המאמץ המלא שלו אבל בטווח רחוק זה לא כזה כדאי

ואף אחד לא מבטיח שספק שמוגדר כ450 אכן ייתן 450W מלא.

המערכת הזאת לא תצרוך 450W היא תצרוך 25A שזה 300W וספק 450W מספק בעצם את זה..

מעבר לכך האנרמקס ליברטי נורא יקר, האם זה באמת משתלם?

משתלם למי שצריך לך זה לא הכי משתלם כי הספק אמור לספק 30A ואתה צריך רק 24 25 A

לדעתי תיקח את הHEC שהבאת באתר.. HEC בערך באותה רמה של FSP FSP אבל עדיפים עליהם בטיפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני רוצה לצאת הכי זול שאפשר מצד אחד, מצד שני אני לא רוצה לפוצץ עוד ספק.

אני גם לא רוצה שהמחשב יעשה throttling כי אז זה מאבד את המטרה באוברקלוק.

איך אתה יודע שהמערכת של טומס הרדוור חזקה יותר? אני לא בטוח בעניין כי הם לא מפרטים את המערכת שהם השתמשו בה.

אני גם לא מבין איך המערכת תצרוך רק 300W. זה לא מסתדר לי, שכן נשרף לי ספק 480W. אומנם ייתכן שזה בגלל שה12V לא סיפק מספיק זרם, אבל אני מפחד להסתכן, מסיבות מובנות.

מדוע אינך ממליץ על Topower? בכותרת מציינים אותם כיצרן איכותי, אך לא ראיתי אף אחד שקונה אותם. מצד שני, הספק שלהם 550W והוא מאוד זול.

עריכה: דבר נוסף שלא ברור לי הוא ההבדל במחירים. אני רואה ספקים של HEC ב300 ש"ח מדגם TDT. לעומת זאת אני רואה ספקים עם אותו הספק מדגם ACE שעולים קרוב ל500. מה ההבדלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שהמערכת של טומס הרדוור חזקה יותר?

יודע מה אולי אממ התכוונו שבשביל הOC הזה צריך ספק 475W זאת אומרת שזה לא אומר שהוא יצרוך 475W שזה בעצם 40A (אפילו מערכת עם כרטיס DX10 לא תצרוך כלכך הרבה..)

אני גם לא מבין איך המערכת תצרוך רק 300W. זה לא מסתדר לי, שכן נשרף לי ספק 480W.

ה480W שלך לא סיפק גם 300W ולמשל ליבראייטי 500W מספק רק 384W

בעיקרון מה שרשום 500W ו400W ודברים שונים למינים על המוצר לא מחליטים לפי זה אם הוא טוב או לא..

פשוט בודקים מי באמת מספק יותר W וכנראה ה480W שלך לא סיפק 300W שזה 25A כמו שהליבראייטי 500W לא מספק 500 ומספק רק 384

מדוע אינך ממליץ על Topower?

תאמת יכול להיות שהם טובים.. פשוט תמיד ממליצים וגם ליאור האחראי פורום ממליץ על הFSP או על הHEC וברמה גבוהה יותר על ה400W ליבראייטי..

וליאור מכיר את הספק הTOPOWER בטוח ואם הוא המליץ לי ולאנשים את הFSP במקום או הליבראייטי כנראה שבם עדיפים..

הספק שלהם 550W והוא מאוד זול.

שוב יכול להיות שרשום 550W והוא בעצם מספק רק 300W

תסתכל אני יודע שFSP וHEC בתקציב שלך הם החברות הכי טובות.. והרמה של HEC ממש כמעט כמו FSP ולכן הייתי הולך על הHEC שהצעת.. גם 450W של HEC יספיק לך..

ליאור אם אתה יכול תגיד לו בטוח איזה ספק יחזיק לו ואיזה הכי כדאי לו..

אני אישית חושב 450W HEC או FSP.. אבל יעזור הדעה שלך ;)

---עריכה: דבר נוסף שלא ברור לי הוא ההבדל במחירים. אני רואה ספקים של HEC ב300 ש"ח מדגם TDT. לעומת זאת אני רואה ספקים עם אותו הספק מדגם ACE שעולים קרוב ל500. מה ההבדלים?

כי בעצם לא מסתכלים על כמה W רשום מסתכלים על הטווח מחיר שאתה מציע ואז מהספקים במחיר שאמרת הכי כדאי הספק שמספק הכי הרבה A

והוא יהיה הכי מומלץ.. ואולי רשום ששניהם אותו הספק אבל בעצם כנראה הACE מספק יותר A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מדובר בצריכת ההספק האמיתית, כי הם בפירוש ציינו שזאת הצריכה שהייתה.

הנה הקישור:

http://www.tomshardware.com/2006/05/10/dual_41_ghz_cores/page14.html

אם זה נכון, מה שנשמע מוזר ואני מסכים איתך בהחלט בנושא הזה, אז גם ליברטי 500W לא יספיק לי.

אני מניח שאתה מבין לליבי אחרי שהתפוצץ לי ספק אתמול. ולכן, אני לא רוצה לחזור לכאן בעוד שבוע\חודש\שנה ו"להתבכיין" על זה ששוב פעם התפוצץ לי הספק, או אפילו סתם לא מחזיק את המערכת.

מודה לך על העזרה, אתה אכן עוזר המון!

אני בהחלט אשמח לשמוע דעות נוספות וגם כמובן את דעתו של ליאור. מרבה עצות מרבה מזל - או משהו כזה לפחות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...