מוטל בספק שידור טקס הזיכרון לרבין בערוץ 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוטל בספק שידור טקס הזיכרון לרבין בערוץ 2

infer73

Recommended Posts

אני חושב שעוד כמה שנים זה כבר לא יהיה יותר,לפחות בבתי ספר.

לא כזה נורא.

יש בהיסטוריה מספיק מנהיגים שנרצחו, ולא עשו עבורם יום .

עם כל הכבוד, היום הזה כבר מזמן מנוצל בצורה צינית אך ורק להטפה שמאלנית קיצונית נגד כל "הימנים צמאיי הדם". מנצלים את הרצח למטרות פוליטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה נורא.

עם כל הכבוד, היום הזה כבר מזמן מנוצל בצורה צינית אך ורק להטפה שמאלנית קיצונית נגד כל "הימנים צמאיי הדם". מנצלים את הרצח למטרות פוליטיות.

בשום טקס לא שמעתי על ימנים צמאי דם.

אפילו לא בשיעורים בבית הספר אפילו שהבית ספר שלי נחשב שמאלני קיצוני ברובו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה נורא.

יש משהו בדבריו... הוא המנהיג היחיד שיש יום על שמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבית ספר שלי עוד בכלל רצו לבטל את הטקס עד שהתלמידים עשו עצומה נגד זה.

אני חושב שעוד כמה שנים זה כבר לא יהיה יותר,לפחות בבתי ספר.

תלמידים עושים עצומה בעד טקס ביום רבין.

אם המצב הזה היה קורה ביום השואה - האם אותה מחאה הייתה מתעוררת?

בבית הספר שלי(שאותו סיימתי כבר לפני מספר שנים), יום רבין תמיד היווה פתחון פה להשתלחות המורים השמאלניים כנגד הימין. יתרה מכך, בשנה מסויימת ביטלו את טקס יום השואה, אך את טקס יום רבין השאירו על כנו.

שהגיע "יום גנדי", לא הזכירו את המאורע אפילו. כשהתלוננתי, המחנך שלי בא אליי בטענות שאני מנסה לבזבז את זמן השיעור על דברים כאלה. בסופו של דבר, לאחר מחאה ממושכת, "זכינו" אני ועוד חבר להכין מערך שיעור על גנדי ועל פועלו.

ושלא תבינו אותי לא נכון - אני לא חושב שיש מקום לא ליום רבין ולא ליום גנדי. די לזילות השואה ומערכות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו בדבריו... הוא המנהיג היחיד שיש יום על שמו...

קודם כל, זה יום לזכרו של רבין ולא "על שמו".

דבר שני, יש חוק שמפלגת הליכוד, חיקקה ב95-96 שחובה בבתי הספר להזכיר את יום הזיכרון לזכרו של רבין אך כל מנהל בית ספר רשאי עלשות זאת בצורה שהוא חושב נכונה.

דבר שלישי, האם לדעתכם, רצח רבין הוא רצח שונה מרצח של כל אדם אחר? האין זה אבסורד לציין דווקא את הרצח הזה ולא רצח של חייל בלבנון או בעזה? למה דווקא רבין, זכרו בלרכה?

בכ"ז, הרצח לא היה מוצדק, וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכ"ז, הרצח לא היה מוצדק, וחבל.

הסיומת הזו מבהירה בדיוק מדוע יש חיוניות ביום מיוחד ובאיזכור יחודי של הרצח הזה. היא גם מבהירה ומדגישה את כשלון מערכת החינוך בהטמעת ערכים הנראים לכאורה חיונים במדינה שאינה בעלת משטר פאשיסטי גזעני אלא מתיימרת להיות בעלת משטר פסאודו-דמוקרטי למצער.

שימוש ברצח ובהסתה ובשיסוי ככלי במערכה פוליטית אינו מותלה בזהות המטרה או בזהות הפוליטית של הרוצח. או שזה ראוי ונכון או שזה אסור ומוקצה. אם זה בסדר, אז כל אחד יחליט מחר מה נראה לו נכון ומה נראה לו לא נכון, מה נראה לו מצדיק או לא מצדיק פעולה כזו.

מכאן ואילך זו כבר לא שאלה של עצם הרצח, אלא שאלה של זהות הקורבן והזהות הפוליטית של הרוצח.

נכון הוא שבישראל הרימון עף מימין לשמאל, ולא זכורים לי מקרים בהם אנשים חסידי מפלגות אחרות מקבלים שימוש באלימות ככלי מובן ותקין בויכוח פוליטי. אולי בגלל זה יש רוב בקרב חסידי הימין ההזוי הרואים בענין הזכרון והאיזכור החוזר של רצח רבין כהתקפה עליהם, בהתעלמות מוחלטת ממה שהיה כאן בתקופה שלפני הרצח. כנראה שמי שדוגל בשיסוי וברצח כשיטת מימשל רואה כל גינוי של רצח פוליטי כהתקפה על הדוגלים בשיטה זו, לא כגינוי לשיטה עצמה. כנראה שמי שרואה באיזכור הרקע הפוליטי של הרוצח ואיזכור ההסתה שנערכה כאן ע"י אגף מאד מסוים במפה הפוליטית כמשהו המכוון נגדו, יודע בדיוק למה ויודע בדיוק מה החלק של בעלי הדעה הזו בעידוד הרצח.

לא, היום הזה לא מנוצל להטפה נגד אנשי הימין צמאי הדם. היום הזה מנוצל להטפה בעיקר נגד צמאון הדם כשלעצמו. מה לעשות, שצמאי הדם מתרכזים בעיקר באגף מאד מסוים, שאלו שרואים עצמם כצמאי הדם שההטפה הזו מכוונת כלפיהם הם מהאגף היותר ימני ויותר מסוכן למדינת ולעתידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה ציטטת אותי.. :-\

הסיומת הזו מבהירה בדיוק מדוע יש חיוניות ביום מיוחד ובאיזכור יחודי של הרצח הזה.

איך?

היא גם מבהירה ומדגישה את כשלון מערכת החינוך בהטמעת ערכים הנראים לכאורה חיונים במדינה שאינה בעלת משטר פאשיסטי גזעני אלא מתיימרת להיות בעלת משטר פסאודו-דמוקרטי למצער.

"לכאורה" חיוניים? אז אתה לא חושב שחופש הביטוי והדעה הם חיוניים. אני מבין.

אתה רומז גם, במקרה, שאולמרט הוא פאשיסט-גזען?

ד"א, לפסק לא לוקח הרבה זמן, אך בעזרת הפיסוק מבינים יותר טוב משפטים(במיוחד ארוכים) ואין כפלי משמעויות שלוקחים זמן לפיענוח.

לא, היום הזה לא מנוצל להטפה נגד אנשי הימין צמאי הדם. היום הזה מנוצל להטפה בעיקר נגד צמאון הדם כשלעצמו. מה לעשות, שצמאי הדם מתרכזים בעיקר באגף מאד מסוים, שאלו שרואים עצמם כצמאי הדם שההטפה הזו מכוונת כלפיהם הם מהאגף היותר ימני ויותר מסוכן למדינת ולעתידה.

והנה - עובדה שאתה מפנה ההאשמות כלפי צד אחד ומטיף גם לכיוון צד אחד "צמא דם" במפה המדינית - הימין.

כדאי שתפסיק להכליל, דמגוג. לא חסרים בחבורת השמאל אנשים צמאי דם, פושעים ורוצחים נתעבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...