משתמטים נדפקתם - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמטים נדפקתם

benor

Recommended Posts

• תגובות 122
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יגיד לכם למה ההצאה הזאת בעייתית מאוד לדעתי וגם שגויה

קודם כל כל מי שמקבל שחרור מצה"ל זה צה"ל ששחרר אותו

אם צה"ל לא רוצה שכל כך הרבה יקבלו שחרור שיגיד לקב"נים שם לא לשחרר על כל שטות.

שנית למה הוא בא וישר מעניש למה לא להסתכל על זה מזווית אחרת שהיא למה כל כך הרבה רוצים להשתמט ובסופו של דבר באמת מחליטים להשתמט, אני בטוח שהרבה יותר לא רוצים לשרת בצבא אבל בסוף הם כן השאלה מה קרה שכל כך הרבה מחליטים ללכת ולהוציא שחרור ואיך ירדה המטויבציה כל כך חזק.

קודם כל שיסתכל על עצמו אחר כך שילך וידפוק אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כל מי שמקבל שחרור מצה"ל זה צה"ל ששחרר אותו

אם צה"ל לא רוצה שכל כך הרבה יקבלו שחרור שיגיד לקב"נים שם לא לשחרר על כל שטות.

אבל לא מדובר באנשים שהשתחררו על קב"ן, הרי שבעצם שיחרור

מקב"ן, הוא פטור רפואי לכל דבר, כיוון שמחלת נפש הינה גם "מצב רפואי".

מדובר באנשים שהשתחררו על פרופיל 21 עקב "אי-התאמה", בד"כ אנשים

שמשתחררים עם הערה כזאת עשו עבירות חמורות בצבא, כגון: עריקות, סמים וכיו"ב.

מעכשיו הכל הולך להשתנות. "שוחרר בגין התנהגות רעה-חמורה" - זה המשפט שיופיע כבר בקרוב בתעודות השחרור של חיילי צה"ל שפשטו את המדים מסיבות שאינן רפואיות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין מהכוונה מדובר בכל אלו שהולכים לקב"ן כדי להוציא פטור משירות.

אני לא יודע איך אפשר סתם לקום וצאת מהצבא הרי מישהו צריך לשחרר אותך אחרת אתה עריק

אז איך בדיוק האנשים עם "התנהגות רעה" משתחררים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדיון הזה יצא מפרופורציה..

אין פה מה להתווכח. כל נער בן 18 חייב לשרת בצבא. זה שלא משרת, או אפילו מנסה, עם כל הקשיים וחוזר היכולת, חייב לשאת בתוצאות.

הרי זה לא יכול להיות שאנחנו משרתים 3 שנים, לא מקבלים מי יודע מה מהמדינה בעד זה, והחרייט הזה שלא שירת כבר מוצא עבודה וחוסך 3 שנים...

צריך לעשות לזה סוף.

הרי בשביל מה יש את הגובניקים... בשביל המפונקים שביננו... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, חרדים לא יוצאים מהצבא , הם לא נכללים בסעיף "אי התאמה" , שוב , סעיף אי התאמה זה סעיף שאנשים שעושים בלאגן בשירות נכנסים לכלא ויוצאים , והכל כדי להגיע לקבן ולקבל את הסעיף הזה שעד עכשיו היה נחשב יותר טוב מלצאת מהצבא מסיבות רפואיות/נפשיות.

חרדים מקבלים פטור משירות , לא זוכר את הסטטוס המדוייק . תבררי על חוק טל אם בא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה מה להתווכח. כל נער בן 18 חייב לשרת בצבא. זה שלא משרת, או אפילו מנסה, עם כל הקשיים וחוזר היכולת, חייב לשאת בתוצאות.

הרי זה לא יכול להיות שאנחנו משרתים 3 שנים, לא מקבלים מי יודע מה מהמדינה בעד זה, והחרייט הזה שלא שירת כבר מוצא עבודה וחוסך 3 שנים...

אז בעצם הוא לא חייב להתגייס, אבל זה שדופקים אותך אז למה שתהיה לבד? שכולם ידפקו.

btw אני ניטרלי בנושא הזה, אבל אני באמת מנסה להבין איך זה שבמדינה דמוקרטית בנאדם שלא יתגייס יוטל עליו קלון שכזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, חרדים לא יוצאים מהצבא , הם לא נכללים בסעיף "אי התאמה" , שוב , סעיף אי התאמה זה סעיף שאנשים שעושים בלאגן בשירות נכנסים לכלא ויוצאים , והכל כדי להגיע לקבן ולקבל את הסעיף הזה שעד עכשיו היה נחשב יותר טוב מלצאת מהצבע מסיבות רפואיות/נפשיות.

חרדים מקבלים פטור משירות , לא זוכר את הסטטוס המדוייק . תבררי על חוק טל אם בא לך.

חוק טל, מפחינתי הוא תירוץ להשתמט.

בנושא ה"אי-התאמה" זה קצת נתון לויכוח. יש באמת אנשים שלהם יש קשיי הסתגלות וכו' אך אינם מטורפים או מופרעים וכעקרון הסעיף הזה נועד בשבילם. לדעתי, גם אותם אין צורך לפתור לגמרי משירות. שיעשו שירות לאומי בבית חולים או בפאקינג חברה להגנת הטבע מצידי, שיאספו פחיות בים, אבל שלא יקבלו פרס לא לעשות כלום. לא הם ולא החרדים. צרייך למצוא מסגרת מתאימה לכולם שבה הם יוכלו לשרת את המדינה על הצד הטוב ביותר, כל אחד לפי יכולתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין מהכוונה מדובר בכל אלו שהולכים לקב"ן כדי להוציא פטור משירות.

אני לא יודע איך אפשר סתם לקום וצאת מהצבא הרי מישהו צריך לשחרר אותך אחרת אתה עריק

אז איך בדיוק האנשים עם "התנהגות רעה" משתחררים?

הבנת לא נכון, כי להשתחרר על קב"ן זה שיחרור על בסיס רפואי נטו, כיוון שקב"ן זה פסיכיאטר.

פעם אחרונה שבדקתי, פסיכיאטריה זה תחום בנושא הרפואה :kopfpatsch:

פרופיל 21 על אי-התאמה, אלה אנשים שישבו איזה שנה וחצי מתוך השירות שלהם

בכלא על בעיות משמעת כאילו ואחרות והצבא התייאש מהם והחליט לשחרר אותם

על בסיס של אי התאמה למסגרת, לא כי יש להם בעיה רפואית או נפשית.

צריך לעשות לזה סוף.

הרי בשביל מה יש את הגובניקים... בשביל המפונקים שביננו... :P

אתה מבלבל את המוח.

אם אני סובל ממחלת נפש ונוטל כדורים והצבא גורם

למצבי להדרדר, אין שום סיבה שאני אשא בשום תוצאות.

בדיוק באותה מידה שאם יש לי 3 פריצות דיסק בגב ועברתי ניתוח,

גם אין שום סיבה לא לשחרר אותי מהצבא, אם הרופא החליט על כך.

ובטח שלא להטיל עליי על זה סנקציות באזרחות.

btw אני ניטרלי בנושא הזה, אבל אני באמת מנסה להבין איך זה שבמדינה דמוקרטית בנאדם שלא יתגייס יוטל עליו קלון שכזה?

גם בארה"ב יש דבר כזה, בנאדם שנפלט מהצבא שם עקב בעיות שהוא עשה(פשעים וכו') מקבל מה שנקרא: "שיחרור ללא כבוד"

dishonorary discharge(אני יודע שאייתתי לא נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק טל, מפחינתי הוא תירוץ להשתמט.

בנושא ה"אי-התאמה" זה קצת נתון לויכוח. יש באמת אנשים שלהם יש קשיי הסתגלות וכו' אך אינם מטורפים או מופרעים וכעקרון הסעיף הזה נועד בשבילם. לדעתי, גם אותם אין צורך לפתור לגמרי משירות. שיעשו שירות לאומי בבית חולים או בפאקינג חברה להגנת הטבע מצידי, שיאספו פחיות בים, אבל שלא יקבלו פרס לא לעשות כלום. לא הם ולא החרדים. צרייך למצוא מסגרת מתאימה לכולם שבה הם יוכלו לשרת את המדינה על הצד הטוב ביותר, כל אחד לפי יכולתו.

נכון אני מסכים איתך בעניין הזה , ואת צודקת ונראה לי שגם הייתה תוכנית להרחיב את השירות לאומי . במכבי אש, מד"א , משטרה ועוד .. אין לי מושג מה עשו עם זה בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יאמן איזה אנשים יש פה.

בלי הצבא לא היתה לכם מדינה, בלי הצבא לא היה לכם עבר, הווה או עתיד.

הצבא הוא לא פרה קדושה, בצבא לא הכל תקין ולא הכל טוב.

אבל הצבא הוא חובה, נקודה!

אין פה עניין של בחירה, מי בא לו ומי לא.

אנחנו לא בשוויץ ולא בקנדה, הצבא פה הוא הרבה מעבר לקישוט ולמצעדים חגיגיים כמו במקומות אחרים.

אנשים שמשתמטים, גורמים לפגיעה במורל ומשמשים כדוגמא רעה לצעירים מהם.

ואני לא מדבר על אנשים עם בעיות, הם צריכים לשרת את המדינה בדרכים אחרות, אבל לא יתכן מצב שבו אדם אחד יתן מעצמו בזמן שאחרים יתחילו את הלימודים שלהם בגיל 18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדמוקרטיה יש גם גבול, אף פעם לא תמצא מדינה שהיא דמוקרטית 100%; מבחינתי , היא מדינה לא דמוקרטית (ע"ע התנתקות), אלא רק אופן בחירת המשטר בלבד .

אבל מה לעשות זה המצב , ולדעתי זה טוב שזה ככה . תחשוב איך הייתה נראית אם היא הייתה דמוקרטית לגמריי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...