איך זה שכרטיסי מסך עולים כל-כך הרבה כסף? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך זה שכרטיסי מסך עולים כל-כך הרבה כסף?

roes

Recommended Posts

איך זה שכרטיסי מסך עולים כל-כך הרבה כסף?

כיום יש כרטיסים שעולים אפילו 4000 שקל

ורוב הטובים המומלצים הם בין 2000-3500

למה הם כל כך יקרים?

הרי זה

פשוט... רק... כרטיס מסך

לא קשור אבל

למשל :

5900 עולה סביבות 150

6800 עולה הבסיבות 350

7900 עולה בסביבות 650

X1900 XT עולה בסיביות 750

X1900 XTX עולה בסביבות 850

7900GX2 עולה בסיבות 1050 שקל

והככרטיסים החדשים יעלו נניח 1500 שקל כשהם יתאו...

הם רק אז איך לדוגמא 8800GTX יעלה בסביבות ה 3000 -4000 שקל...

אני יודע שהחברות מצליחות ואין להם סיבה להוריד את המחיר

אבל אני שואל איך בכלל המחיר הגיע לכזה גודל...

*הריי זה לא שהם עשויים מזהב ומכילים נפט... כולה כרטיס מסך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאותה סיבה שמעבדים של מחשבים עולים הרבה כסף - זה סילוקון וזה עבודה של אנשים.

כרטיס מסך זה מחשב בפני עצמו שעושה רק חישובים של תלת מימד. ככל שמורידים את הרזולוציה יש לו פחות פיקסלים לחשב וגם אפשר להוריד את איכות הטקסטורות ויהיה לו פחות חישובים. כיום יש דרישה של ריאליוזם גבוה במשחקים ובשביל ראליזם גבוה ו רזולוציה גבוהה צריך משהו שמסוגל לחשב הרבה דברים מהר.

רזולוציה גבוהה וריאליסטית = הרבה חישובים מהר = יותר צינורות עיבוד בשעון גבוהה = חתיחת סיליקון גדולה = יקר ומסובך.

טקסטורות באיכות גבוהה = הרבה שמחובר במקביל = עולה כסף מעלה סיבוכיות (הרבה קווים על ה PCB ) .

אז תחשוב על זה ככה פי 2 יותר חזק = פי 2 יותר יקר. במציאות הכרטיסי מסך נותנים תמורה יותר גבוהה לכסף אבל לא בקצוות . במעבדים היחס עלות ביצועים הרבה יותר גרוע כי לרוב אתה משלם 50% יותר על 10 אחוז שיפור ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שמכיר חברה ישראלית אשר מתמקדת בפיתוחים תעשיתיים, אני יכול לאמר שיש עקרונות מאוד פשוטים.

רוב קהל היעד מוכן לשלם X, לכן הם יפתחו מוצר שעם Y אחוזי רווח יעלה X.

אם אף אחד לא היה משלם מעל 500 ש"ח, רק כרטיסי Low-End היו מוצעים למכירה.

אם אנשים יהיו מוכנים לרכוש כרטיס מסך ב20,000 ש"ח, אנחנו מתחיל לראות דברים מפחידים.

הכל קשור לביקוש.

ומשחקים ואפליקציות מפותחים לפי החומרה הזמינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשור אבל

למשל :

5900 עולה סביבות 150

6800 עולה הבסיבות 350

7900 עולה בסביבות 650

X1900 XT עולה בסיביות 750

X1900 XTX עולה בסביבות 850

7900GX2 עולה בסיבות 1050 שקל

והככרטיסים החדשים יעלו נניח 1500 שקל כשהם יתאו...

הם רק אז איך לדוגמא 8800GTX יעלה בסביבות ה 3000 -4000 שקל...

מאיפה הבאת את המחירים האלו?

תראה לי איפה אפשר למצוא

6800 בסביבות 350

7900 בסביבות 650

אני קופץ עכשיו על המציאה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים לא מציאותיים כי בשביל לשחק במשחק על איכות טובה צריכים לקנות ב 1500 ש"ח כרטיס מסך לפחות וגם הוא מתיישן אחרי שנתיים

אף אחד לא מכריח אותך לשחק במחשב, כמו שאף אחד לא מכריח אותך לטוס לחלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שלייצר אותם עולה הרבה כסף, או שהם יודעים שהם יכולים להרגיל את הציבור לכל מחיר והציבור ישלם.

רוב הציבור לא יהיה מוכן לשים יותר מ-500 שקל על כרטיס מסך, אבל צרכנים כמו חלק מהגולשים פה שקונים כל שנה כרטיס ב-2500 שקל, היו קונים אותו גם במחיר כפול אם היו מרגילים אותם לסטנדרט הזה.

אז או שהציבור פראייר והציבור ישלם או שלהפיק אותם בפס ייצור זה באמת כ"כ יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שמישהו כאן ציין כבר ומאוד נכון. כרסיס מסך הוא מחשב בפני עצמו. והרכיבים הכלולים בו אינם זולים כלל, שים לב לכרטיס יש מעבד, , זיכרונות, נפרד. מה שמבדיל בינו לבין מחשב לכל דבר ועניין זה שאין לו קשיח. וכל זאת במעטפת הרבה יותר קטנה מאשר מחשב רגיל. וכמובן שעובדה זו בלבד מעלה את מחירו. ואם יש לא מעט אנשים שמוכנים לשלם יותר על מנת לקבל במשחקים ראליזציה (תקנו אותי אם טעיתי במונח) יותר קרובה למציאות, אש בטח שיש מי שיענה על הביקוש. אני מקווה שפחות או יותר עניתי לשאלתך פותח הטרד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלה ושוק חופשי כל השאר זה זיוני שכל, ולהלן כמה זיונים:

אם חברה מסויימת מבקשת מחיר מסויים על מוצר כלשהו והיא מקבלת היא תמשיך בכיוון-זה הסבר בפשטות

עכשיו זה "טיפה" יותר מורכב מנ"ל

לפני פיתוח מוצר כלשהו נעשה סקר שוק ובדיקת שוק קיים, מוגדר קהל יעד(לפרטי פרטים) ואז מפתחים בשבילו מוצר/ים

כך יוצא שתחום הכרטיסים למשל ברובו אם לא בכולו החברות מייצרות מגוון רחב מאוד של מוצרים לקהלים שונים

כך לדוגמא את גולשי האתר הזה-"להם" חשוב כל פסיק בכרטיס והם מוכנים לשלם על כך ובדרך כלל במוצרים לקהל הזה יהיו תוספות שמענינות אותם

כלומר קרור מסוג מסויים, המהרה וכל מיני "טריקים" כדי למשוך את הכסף מהארנק-לא עבודה בעניים אלא "דברים" שמענינים את הלקוח

לעומת זאת כך את הלקוח הממוצע של באג שאצלו זה מסתכם ב "שמעתי של זה טוב שים לי כזה"

ואותו אחד לא יוציא יותר מ 500 על כרטיס שכל המחשב שלו עולה 3000 כולל מסך

אז בקיצור זה הצע וביקוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...