איך הדגים נושמים בתוך המים ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הדגים נושמים בתוך המים ?

VL

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מיים עשויים מחמצן ומימן הם פשוט נושמים את החמצן

אז אם המים הם בוא נגיד "חמצן" (כי אמרת עשויים)...אז למה הדגים בשעות הבוקר עולים מעל פני המים ?

כי בדר"כ בשעות הבוקר אין חמצן בתוך המים כי אין חום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם המים הם בוא נגיד "חמצן" (כי אמרת עשויים)...אז למה הדגים בשעות הבוקר עולים מעל פני המים ?

כי בדר"כ בשעות הבוקר אין חמצן בתוך המים כי אין חום.

דגים לא עולים מעל פני המים אחרת הם ימותו קודם כל.

לא ידוע לי שצריך חום כדי שיהיה חמצן במיים,אחרת בימים קרים מאוד כל הדגים היו מתים.

יש להם פשוט זימים שיודעים לסנן את החמצן מהמים וככה הם נושמים.

בדיוק כמו שהריאות שלך יודעות לקחת את החמצן מהאויר (שלא מורכב כולו מחמצן) ולהשתמש בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא קראתי על זה בלינק ש NOEL1282 נתן ומסתבר שטעיתי הם לא נושמים את המים אלא חמצן שממוסס במים בלי שום קשר לחמצן שהמים עשויים ממנו (מוזר כי תמיד אמרו לי אחרת אבל HOWSTUFFWORKS יודעים בדרך כלל מה הם אומרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דגים לא עולים מעל פני המים אחרת הם ימותו קודם כל.

לא ידוע לי שצריך חום כדי שיהיה חמצן במיים,אחרת בימים קרים מאוד כל הדגים היו מתים.

יש להם פשוט זימים שיודעים לסנן את החמצן מהמים וככה הם נושמים.

בדיוק כמו שהריאות שלך יודעות לקחת את החמצן מהאויר (שלא מורכב כולו מחמצן) ולהשתמש בזה

לפי מה שידוע לי לפחות , אני יודע שמתי שאין מספיק חמצן במים הם עולים מעל פני המים (אני לא מתכוון להרבה זמן , אני מתכוון כמו הקפיצות הקטנות האלה שהם נותנים בטח ראית את זה כבר אי פעם...)

וככה יש להם חמצן , אבל זה רק מתי שאין להם חמצן מתחת למים (בשעות הבוקר ,לפי מה שידוע לי , כן ?.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שדגים צריכים לשתות?

ואם הם צריכים נוזלים (מה שלא בטוח) אז הם פשוט סופגים חלק מהמים שהם שוחים בהם

דווקא קראתי על זה בלינק ש NOEL1282 נתן ומסתבר שטעיתי הם לא נושמים את המים אלא חמצן שממוסס במים בלי שום קשר לחמצן שהמים עשויים ממנו (מוזר כי תמיד אמרו לי אחרת אבל HOWSTUFFWORKS יודעים בדרך כלל מה הם אומרים)

זה רק הגיוני...

אחרת זה אומר שהדגים מפרקים את המים לרכיביהם (חמצן ומימן) וזה היה אמור לגרום למים "להיעלם" בעצם, כי הם הופרדו

כימית - ולכן זה אכן לא נכון, אלא הם "נושמים" חמצן שמומס במים

ו-TrakTor,

דגים לא יכולים לנשום אוויר כמונו

אין להם ריאות מתאימות בשביל לעשות את זה

חמצן תמיד יש במים, ואם לא היה, הדגים היו מתים (תנסה לשים דג בשקית מים/אקוואריום בלי משאבה, תראה מה יקרה [רמז: הדג ימות])

זה לא תלוי בטמפ' המים (אם כי יכול להיות שככל שהמים יותר חמים יש בהם יותר חמצן מומס, אבל אני לא בטוח בזה) או משהו כזה

ואם מישהו מתכוון להתחכם,

אז דגים גם לא משתינים

הם פשוט מפרישים את החומרים החוצה מהם, והם נשטפים ע"י המים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין שאר הגזים שמומסים במים יש לך גם חמצן.

אין קשר לחמצן במולקולת המים עצמה, כמובן שלא צריך לציין שהדגים לא יכולים לפרק את המולקולה ולאחד שניים אטומי חמצן למולקולה של O2.

בזימים שלהם יש הרבה הרבה הרבה יותר שטח מגע מאשר יש בראות שלך, ולכן החמצן במים שנמצא בריכוז הרבה יותר נמוך מהחמצן באוויר מספיק להם.

גם לך תכלס אין שום בעיה לנשום מים, הבעיה היחידה שלך היא שהראות שלך לא בנויות לזה, שטח הפנים שלהם והמבנה הפיסי שלהם(מדובר כאן על המקרו לא המיקרו) לא יעילים מספיק כדי לאפשר זאת. למרות זאת ישנם פיתוחים של תמיסות עתירות חמצן(קרוב ל20%) שמאפשרות לך לנשום מתוך הנוזל עצמו, לשימוש בחליפות צלילה לעומקים עמוקים במיוחד. קשה מאוד ליצור חליפה קשיחה מספיק כדי לעמוד מול הלחצים ולאפשר תנועה סבירה, אבל חליפה שמלאה במים לא צריכה להיות כלכך קשיחה, כיוון שמים כמעט ולא דחיסים לא תיהיה בעיה של הפרשי לחצים עצומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...