שינוי שיטת הממשל ע"פ ליברמן - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי שיטת הממשל ע"פ ליברמן

IG

Recommended Posts

אני שמחה שאתה לא רואה בזה פסול

למה את משקרת?

את לא באמת שמחה.

זה מתחיל בצביעות הקטנה הזאת וככה נראים הדברים שאת אומרת.

(לאנשים שתומכים בליברמן יש בעיה עם המושג דמוקרטיה ;) )

או.....שלך יש בעייה עם המושג דמוקרטיה מתגוננת ::)

אתה יוצא מנקודת הנחה גזענית שערבי=אדם שרוצה להשמיד את .

את יוצאת מתוך צביעות לא נורמאלית

תכירי בעובדות.

הערבים רוצים בהשמדתנו. צאי מהסרט שזה לא נכון.

גם אם לא כולם כאלה, עוד לא מצאנו דרך לסנן את אלה שכן מאלה שלא ולכן.....עלינו פשוט לא לאפשר להם להצביע.

זה המינימום שבמינימום שאנחנו מחוייבים לעשות למען עתידנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוי, כמה שאתה שנון,

כשתגדל תבין שהפנטזיות שלך לא יכולות להתממש, גם אם ליברמן יהיה בשלטון.

אי אפשר לשלול אזרחות מאוכלוסיה שלמה, אי אפשר לקחת להם את זכות ההצבעה ואי אפשר לגרש אותם מהמדינה.

יותר מזה, כל עוד אין לבן אדם אזרחות שניה, אי אפשר לשלול לו את האזרחות בשום מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשו אני צריך שמישהו יסביר לי מה ההבדל בין ההצעה הזו לשיטה שהייתה לפני 8 שנים, ואיך זה פותר את הבעייה של הצפת החרא בממשלה....

ההבדל העיקרי הוא שניתן להעיף ראש ממשלה שנבחר בבחירה ישירה (ראה מקרה ברק), אבל כמעט בלתיאפשרי להיפטר מנשיא. זה לא פותר כלום - להיפך, זה רק מחמיר את המצב.

משהו מעניין: כסעיף 16 ה':

שר לא יכהן כחבר כנסת.

זה כבר אומר שיהייה יותר קל למנות שרים מקצועיים ולא בגלל סיבות פוליטיות :yelclap:

מה פתאום? הסעיף הזה לא אומר שאסור למנות חברי כנסת לתפקידי שרים, הוא אומר שח"כ שמונה לשר צריך להתפטר מהכנסת, כלומר החוק הנורבגי. זה דווקא רעיון טוב, אבל הוא לא ימנע מינויי ח"כים לתפקידי שרים.

לא שצריך למנוע את זה. שר הוא תפקיד פוליטי אותו צריך למלא פוליטיקאי. מנכ"ל המשרד והדרגים שמתחתיו צריכים להיות אנשי מקצוע, לא השר עצמו.

השיטה שליברמן מציע תבטיח שלא תהיה שום ביקורת על מעשיו של הנשיא, פרט לפעם בארבע שנים. תחשוב למשל על איך שרון ציפצף על המפלגה שלו ושותפיו לקואליציה בהתנתקות: בשיטה של ליברמן, הנשיא לא יצטרך אפילו לנסות לשכנע מישהו. מספיק שהוא יחליט.

השיטה הזו טובה לדבר אחד בלבד: להבטיח לליברמן, שכרגע יש לו סיכוי להיבחר רק בבחירה ישירה, קדנציה בה הוא יוכל לעשות כל מה שבא לו. אותי זה מפחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממממ... כשאתה מציג את זה ככה, זה באמת לא נראה מעודד...

יותר מזה, כל עוד אין לבן אדם אזרחות שניה, אי אפשר לשלול לו את האזרחות בשום מקרה.

ואיזה אזרחות יש לפלסטינאים בשטחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשתגדל תבין שהפנטזיות שלך לא יכולות להתממש, גם אם ליברמן יהיה בשלטון.

עזבי את הפנטזיות שלי.

בגלל אנשים הזויים כמוך אני מפחד שכשאני אגדל, הפנטזיות של אחמדינאג'אד יתממשו.

אי אפשר לשלול אזרחות מאוכלוסיה שלמה, אי אפשר לקחת להם את זכות ההצבעה ואי אפשר לגרש אותם מהמדינה.

says who?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם את רואה פסול בדרישה לשירות צבאי/לאומי ותשלום מיסים, על מנת לקבל אזרחות במדינה?

האם את רואה פסול במניעת אזרחות במדינה מאנשים שמצהירים על רצונם להשמידה?

האם לדעתך דרישה כזו היא לא דמוקרטית?

אם כן, תפיסת העולם שלך מעוותת.

היו כאן 3 שאלות שאני אשמח לקבל עליהן את התשובה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבי את הפנטזיות שלי.

בגלל אנשים הזויים כמוך אני מפחד שכשאני אגדל, הפנטזיות של אחמדינאג'אד יתממשו

אני הצבעתי לליכוד בכל הבחירות אבל אני עדיין מעריכה דמוקרטיה.

.says who?

החוק,

אי אפשר לשלול אזרחות יחידה של אדם.

(אדם לא יכול להיות בלי שום אזרחות)

היו כאן 3 שאלות שאני אשמח לקבל עליהן את התשובה שלך.

1.לא, אני אפילו אשמח אם זה יהיה החוק.

2.לא

3.לא, אבל לקבוע שאי אפשר לדעת איזה ערבי הוא כזה ולכן נמנע מכולם להצביע/נגרש את כולם זה לא דמוקרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצבעתי לליכוד בכל הבחירות אבל אני עדיין מעריכה דמוקרטיה.

אתה יכולה להגיד את זה עד מחר אבל זה לא יהפוך אותי למתנגד לדמוקרטיה.

האמת היא שזה נסיון דיי עלוב לעשות לי דילגיטימציה.

חשבתי שיש לך קצת יותר קלאסה מזה.

החוק

החוק גם אמר שלא מפנים אנשים מהבית שלהם.

בעייה לשנות את החוק?

3.לא, אבל לקבוע שאי אפשר לדעת איזה ערבי הוא כזה ולכן נמנע מכולם להצביע/נגרש את כולם זה לא דמוקרטי.

וכששומר בקניון/סלקטור באל על בודק ערבים יותר בחשדנות מאשר ישראלים זה דמוקרטי?(רמז: כן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שנמנע "מכל הערבים" לקבל אזרחות? זה מה שיקרה בפועל מן הסתם, אבל זה לא "בגלל שהם ערבים" אלא פשוט בגלל שהם לא משרתים בצבא/שירות לאומי, לא משלמים מיסים, ומצביעים לאחמד טיבי שהוא בוגד בזמן מלחמה ומעוניין להשמיד את מדינת .

החוק,

אי אפשר לשלול אזרחות יחידה של אדם.

(אדם לא יכול להיות בלי שום אזרחות)

בוודאי שאפשר.

איזו אזרחות בדיוק יש לפלסתינאים? בפעם האחרונה שבדקתי הם לא אזרחי מדינת , ועדיין לא קיימת מדינה בשם "פלשתין".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BURTON

1הרעיונות שלך מתנגשים עם הדמוקרטיה ולא יעזור אם תקרא לזה "דמוקרטיה מתגוננת"

2.כן, אי אפשר שאדם יהיה בלי שום אזרחות, אני בטוחה שאם תתאמץ תצליח להבין את זה, ברגע שחוק פיצוי-פינוי עבר לא היתה מניעה חוקית להתנתקות.

3.יחי ההבדל הקטן.

MILFORD CUBICLE

1.

תכירי בעובדות.

הערבים רוצים בהשמדתנו. צאי מהסרט שזה לא נכון.

גם אם לא כולם כאלה, עוד לא מצאנו דרך לסנן את אלה שכן מאלה שלא ולכן.....עלינו פשוט לא לאפשר להם להצביע.

זה המינימום שבמינימום שאנחנו מחוייבים לעשות למען עתידנו.

2.אתה לא יכול לגרש אותם בגלל חובה שלא מוטלת עליהם ובטח לא בגלל שהצביעו לטיבי, גם לא בגלל שלא שילמו מיסים (שזו עבירה חמורה בפני עצמה)

גם יש עם זה בעיה קטנה (לא לי, לחוק) גם חרדים לא עושים וחלקם גם לא שירות לאומי, תשלול גם את האזרחות שלהם?

3.אתה יכול להתווכח כמה שאתה רוצה, אי אפשר לשלול אזרחות יחידה של אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דמוקראטי?

רובם לא רוצים בקיומה של מדינת - אז רובם, באופן דמוקראטי צריכים לעוף מפה, ובכלל לא סליחה על הבוטות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מכם טרח בכלל לקרוא את המצע של ליברמן?

הוא לא מדבר על גירוש כל הערבים מהמדינה והוא לא מדבר על שלילת אזרחות. מה שהוא מציע זה שבמסגרת הסכם בין למדינת פלשתין שתקום, יתבצעו חילופי שטחים ואוכלוסין: גושי ההתנחלויות יסופחו לישראל וישובים ערביים שקרובים לקו הירוק (בעיקר המשולש) יסופחו לפלשתין. התושבים באותם ישובים יחליפו את האזרחות שלהם מישראלית לפלשתינאית.

כמובן שאין שום סיכוי שמדינת פלשתין תסכים למשהו כזה, אבל זה כבר לא שייך לוויכוח הנוכחיץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...