מה זה ACCESS POINT? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה ACCESS POINT?

smalery

Recommended Posts

OSI זה מבנה 7 שכבות כללי - לא מוכרת לי מערכת שמישמת OSI אחד לאחד (כמובן שלא מוכרות לי כולם).

בכל מקרה TCP/IP מממש את השכבות הראשונות:

1. שכבה פיזית (Physical layer) שהיא כמובן משתנה בהתאם לישום כגון Ethernet, Wi-Fi, WiMax וכולי.

2. שכבת Data link layer שבה קיים ה ופרוטוקולים כגון ARP ובה עובד Switch.

3. שכבת הרשת - Network בה יש כתובות IP וניתוב.

4. שכבת ה Transport או ההובלה (אני חושב) שמממושת ע"י TCP/UDP .

5. שכבת ה session לא ממומשת ב TCP/IP

6. שכבת ה Presentation לא ממומשת ב TCP/IP

7. שכבת הישום - Application , ישומים כיד הדמיון FTP, SMTP, HTTP וכדומה.

כמו שראיתם יש מוצרי Switch+Router משולבים והם נקראים MLS או Multi-Layer Switch אבל בפועל זה Switch עם .

אפילו המוצרי Catalyst של Cisco כוללים כרטיסי Switch וכרטיסי נפרדים. פשוט משלבים בינהם כדי ליצור את השילוב הרצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מסבכים אותו?

AP- Access point - רכיב הממלא תפקיד של "מנהל" ברשת אלחוטית. תפקידו להגדיר מי משדר מתי, לדאוג להקצאת משאבים, אותנתיקציה של hostים ועוד. תמיד נמצא בשימוש כאשר רוצים להוסיף יכולות אלחוטיות לרשת קווית קיימת.

כאשר אתה מדבר על נתב ,זה בדיוק למעשה ראוטר קווי עם מתג של 5 פורטים, כאשר 4 מהם פנויים למשתמש ואילו לפורט החמישי חיברו AP.

יתרון של נתב על AP שהוא גם יכול בנוסף ,לשתף את ההתקשרות לאינטרנט להרבה מחשבים,יותר זול מ-AP יעודי,אפשרי כבר במספר של דגמים להגדירו כמשחזר אותות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomom תודה , אני יודע את זה

התכוונתי למה כשאתה מדבר עלרכיבים שעובדים בTCP/IP (PDNTSPA) אתה מתייחס אליהם לפי השכבות של OSI ולא לפי 4 השכבות של TCP/IP(NaITA) ?

כאילו , זה צורה סטנדרטית של דיבור בנושאים כאלו ברשת ? או סתם העדפה אישית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יונתן פשוט,

אני תמיד מוכן ללמוד דברים חדשים. אבל, לא כל כך ברור לי למה אתה מתכוון.

לא מכיר PDNTSPA ו NaITA, כמובן שיש אבל אני הולך לישון. :sleep:

בפעם האחרונה שלמדתי היו את השכבות שציינתי למעלה (גם ב TCP/IP) אבל אם אני לא מעודכן אנה פרט מה אתה חושב שצריך או נהוג לומר "ברשת"

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=213310.msg1872201#msg1872201 date=1161447311]

אז מה הראשוני?

אנחנו משתמשים ב WAP מסיבה דומה לסיבה שאנחנו משתמשים ב hub/Switch ברשתות ethernet וב MSAU ברשתות Token ring.

הסיבה היא שלטופולוגיית SATR (פיסי) יש מספר יתרונות שקשורים לניהול והרחבה על פני טופולוגיית BUS (פיסי),

RING (פיסי) ובמיוחד Mesh.

יש עוד כמה סיבות אבל זאת לדעתי העיקרית.

לגבי המוצרים שך Cisco המכונים L3 Switch זה פשוט עוד מושג מסלט המושגים בשוק והוא למעשה ראוטר המשולב עם Switch. ישנם מוצרים מקצועיים (כמו של cisco) שהם ראוטרים בלבד וישנם כאלה שהם רק Switches. אבל במערכות רבות יש ביקוד למוצר משולב שיודע לנתב אבל גם צריך לחבר אליו מספר גדול של צרכנים ולכן קיימים המוצרים האלה (כמו Catalyst של Cisco).

בהגדרות היבשות Switch עובד ב Layer 2 בלבד (MAC addresses) בעוד Router עובד ב Layer 3 (שכבת רשת - IP), במציאות יש לעיתים קצת חפיפה.

יש מספר הבדלים בין Layer 3 Switch לראוטר, רובם קשורים לעובדה שראוטרים רגילים משתמשים ב CPU בשביל לבצע את

תהליך ה Control plane וה Data plane לעומת Multi layer switch שמשתמשים ב ASIC בשביל תהליך ה Data plane

העובדה הזאת נותנת להם יתרון מהירות אדיר במיוחד בכל מה שקשור ל VLAN ,הם תומכים ב "route once switch many"

אבל הרבה פעמים הם לא מתוכננים להתמודד עם פרוטוקולים של ניתוב ( RIP לא נחשב! )

סתם שאלה למה סופרים בOSI אם בכל מקרה משתמשים בTCP/IP?

כי ה OSI הרבה יותר מפורט מה TCP/IP שני המודלים האלה ממש לא סותרים אחד את השני. ה OSI בעצם מבוסס על מודל ה TCP/IP

OSI זה מבנה 7 שכבות כללי - לא מוכרת לי מערכת שמישמת OSI אחד לאחד (כמובן שלא מוכרות לי כולם).

בכל מקרה TCP/IP מממש את השכבות הראשונות:

1. שכבה פיזית (Physical layer) שהיא כמובן משתנה בהתאם לישום כגון Ethernet, Wi-Fi, WiMax וכולי.

2. שכבת Data link layer שבה קיים ה ופרוטוקולים כגון ARP ובה עובד Switch.

3. שכבת הרשת - Network בה יש כתובות IP וניתוב.

4. שכבת ה Transport או ההובלה (אני חושב) שמממושת ע"י TCP/UDP .

5. שכבת ה session לא ממומשת ב TCP/IP

6. שכבת ה Presentation לא ממומשת ב TCP/IP

7. שכבת הישום - Application , ישומים כיד הדמיון FTP, SMTP, HTTP וכדומה.

יש לך מספר טעויות בהסבר הזה:

1. אני לא יודע לגבי WiMax אבל Wi-Fi ו Ethernet פועלים גם בשכבת ה Data link

2. שכבת ה Data link מתחלקת ל 2 תת שכבות ה כמו שאמרת וה LLC , הפרוטוקול ARP עובד בשיכבה 3

3. ב TCP/IP שכבת ה session ה Presentation וה Application משולבות בשיכבה 1 שקוראים לה Application

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנושא קצת נשכח, נראה לי שנקודת ה AP מובנת פחות או יותר.

חזיר_750 אתה צודק בתיקונים הקלים שלך אבל המטרה היתה להבהיר משהו בגדול ולא להיכנס לחקר המוצרים.

לגבי זה:

יש לך מספר טעויות בהסבר הזה:

1. אני לא יודע לגבי WiMax אבל Wi-Fi ו Ethernet פועלים גם בשכבת ה Data link

2. שכבת ה Data link מתחלקת ל 2 תת שכבות ה MAC כמו שאמרת וה LLC , הפרוטוקול ARP עובד בשיכבה 3

3. ב TCP/IP שכבת ה session ה Presentation וה Application משולבות בשיכבה 1 שקוראים לה Application

1. כל תשתית רדיו חייבת Data Link Layer וזה נקרא RLP וכמובן ממומש בהתאם לשיטה בה פועלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב להיות איזה מנגנון בסיסי שדואג שנתונים יגיעו מצד שולח לצד מקבל בעיקר לאור העובדה שערוץ רדיו רגיש להפרעות. מנגנון שדואג לפריימים בגודל סטנדרטי ולעיתים לתיקון שגיאות (בהתאם לטכנולוגיה)

אז יש Layer 2 והוא שונה קצת במימוש לפי הטכנולוגיה בה הוא עובד כגון , , Wi-Max וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...