לימוד תכנות(בפרט JAVA או C#) לשם עבודה כמקצוע - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד תכנות(בפרט JAVA או C#) לשם עבודה כמקצוע

GGuyZ

Recommended Posts

שלום לכולם.

אתחיל בכך שרמת הידע שלי במחשבים גבוהה מאוד במגוון נושאים, אך משום מה בתכנות אף פעם לא היה לי את הזמן להתמקד.

כרגע הידע שלי בכל מה שקשור לתכנות מסתכם בסה"כ בפסקל(מ5 יחידות מחשבים בתיכון), מעט C++ שלמדתי מספר וכבר הספקתי לשכוח כמעט הכל, וגם קצת HTML, JS, וASP - ברמה בינונית.

ברצוני לנסות להתקבל לאחת העבודות של מתכנתים מתחילים\בודקי תוכנה, שלא דורשות תואר ומתאימות לסטונדטים\חיילים משוחררים. רציתי לשאול ברצינות, תוך כדי לקיחת העובדה שאני לומד מהר(ואפילו מאוד), והרקע שלי במחשבים נרחב אבל בתכנות די בסיסי, תוך כמה זמן אני יכול ברצינות ללמוד שפת תכנות ברמה מספיק גבוהה בשביל להציע את עצמי לאחת מהעבודות בסגנון.

האם פרק זמן של פחות מחודש-חודש גג הוא פרקטי?

אשמח גם אם מישהו יוכל להמליץ על איזה מדריך טוב בנושא תכנות JAVA או C#(נראה לי שיותר מחפשים ג'אווה היום..), שכן רוב הספרים שנתקלתי בהם נורא נמרחים, וסתם גוזלים זמן מיותר. כמובן שלנושא הזה אני אערוך חיפוש טוב טוב, אבל בכל זאת אם למישהו יש משהו 'בשלף' שהתנסה איתו, אני אודה לו מאוד, שכן עצות של בעלי ניסיון יהיו עדיפות על כל חיפוש שרירותי בגוגל.

הערה: ראיתי את את האתרים בסטיקיס ואני מתחיל לבדוק אותם. בכל זאת אם למישהו יש משהו קונקרטי שיתאים למקרה שלי אשמח לשמוע.

בברכה ותודה על כל עזרה,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לעבוד בבדיקת תוכנה (QA) אתה לא צריך ידע בתכנות.

לפי הרקע שלך אני אמליץ לך באמת להתחיל מזה, ותוך כדי תוכל ללמוד תכנות ולעבור מתישהו לעבודה בתכנות.

חברות לא ממש רוצות לקחת מתכנתים שאין להם ידע או נסיון כלל בתכנות (חודש זה לא מספיק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מרכיבי השפה אתה יכו ללמוד בפחות משבוע.

אך המרחק לממש יכולת כתיבת קוד ברמה משביעת רצון הוא גדול בגלל המורכבות של כל משפחה של "פקודות" (כן, הWindows מתוסבך).

נסה לבנות לעצמך איזשהו פרוייקט לא מסובך מדי אחרי לימוד הSyntax וממנו תלמד הרבה יותר מכל ספר.

כך גם אני למדתי C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חודש זה לגמרי לא מספיק. בכלל לא קרוב.

אפילו החברות הנואשות ביותר לא יקחו "מתכנת" שהתחיל ללמוד תכנות לפני חודש. כל ראיון עבודה הכי בסיסי יגלה מייד את זה, כי לא תהיה מסוגל לענות על שאלות בסיסיות.

ההצעה של Runny טובה: תתחיל לתכנת ותבנה לעצמך כמה פרוייקטים קטנים. כאשר יהיה לך מספיק נסיון תוכל כבר לגשת לראיונות ואולי לקבל עבודה.

זה תלוי בבנאדם, יש כאלה שאחרי כמה חודשים יכולים כבר לעבוד כמתכנת מתחיל, ויש כאלה שלוקח להם יותר (ויש כאלה שגם אחרי שנים לא יודעים בכלל לתכנת, אבל זה לא מפריע להם למצוא עבודה... עצוב אבל נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעות חבר'ה. :)

NJorl - עם כל הכבוד, אינך מדבר כאן עם ילד. מגיל קטן מאוד ידעתי שזה בעתיד יהיה המקצוע שלי, ואני עדיין באותה דעה. בעוד שנה אני גם מתחיל, ב"ה, תואר בנושא. הרצון עכשיו להכנס לתחום הוא בגלל ההתעניינות התמידית, שעכשיו יכולה לבוא לידי מימוש. גם קיוויתי, שזה יוכל להכניס לי כסף למימון הלימודים, אבל כנראה שהעבודה האמיתית במקצוע כבר תבוא אחרי התואר.

Zelig וRunny - אלה אכן רעיונות טובים. אך כמו שתמיד היה - ברגע שנמצאים במסגרת קשה להשקיע בזה(לפחות לי). מקסימום נלמד את הנושא במסגרת התואר, ואולי אם אני אספיק אני אתחיל לעבוד על קצת פרוייקטים השנה.

ברשותכם, שאלה נוספת. אם בכל זאת אני רוצה להתחיל ללמוד ולהתעסק בסביבת מסויימת(בהתחלה לשם תחביב, ואולי בעתיד לשם מקצוע. שכן לדבריכם, חודש זה בהחלט זמן קצר מדי), באיזו סביבה כדאי להתמקד? C#? JAVA?

אולי אני מבלבל בין מושגים, אבל לפני מספר שנים תמיד שמעתי שJAVA די נחותה בגלל האיטיות שלה. והיום נראה שזו הסביבה המובילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי...

תתחיל עם C#

1. הקומפיילר של הרבה יותר פשוט לשימוש (חשוב למתחיל)

2. דוקומנטציה מטורפת, ספרים להורדה, עזרה באתר מיקרוסופט ואחרים.

3. מבוסס , היות ולהבנתי זו המומחיות שלך יהיה לך יותר קל להתרגל אליה.

ההבדלים בין שתי השפות לא אסטרונומים (עד כמה שראיתי, Java זו לא המומחיות שלי) כך שבכל מקרה המעבר לא יהיה קשה במיוחד.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העצות. :)

בסטיקיס לא ראיתי אף קישור לנושא הC#(כמובן שגוגל מוצא הרבה). מה שכן יש דווקא מדריך שנראה מאוד ידידותי לנושא הJAVA.

נניח אם מסתכלים על המדריך הבא: http://www.sigall.co.il/javat.asp

האם, מבחינת תחביר השפה, זה כל מה שצריך לדעת? או שהמדריך הזה מיועד למתחילים ותו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מה שקשור ללימוד שפה לא משנה איזו

בד"כ ללמוד את אבני הבניין הבסיסיים שלה לוקח שבוע ימים לבנאדם ממוצע

מה לוקח יותר זמן זה ללמוד את הספריות

והשפות הללו בפרט הן מאוד דינאמיות וכל הזמן מתווספים להן ספריות וטכנולוגיות חדשות

ב- דוט.נט למשל כבר נמצאים בדור השלישי

יש מאות ספריות שבוודאי לא מכוסות באופן מלא באותם tutorials , למשל

לקבצים

מסדי נתונים

services

Multithreading

מבני נתונים

Remoting

Web

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שפה זה יותר מדקדוק (סינטקס) ומספריות.

לכל שפה יש סגנונות אופייניים משלה, ומעין ערכי "מוסר" של מה נכון ומה לא נכון, מה כדאי ומה לא כדאי.

לדוגמא ב-C++ לא מומלץ לרשת את כל האובייקטים מאובייקט אחד, בעוד שב-smalltalk זו השיטה.

הדברים האלה לא כתובים בספרים למתחילים (אבל כן בספרים מתקדמים יותר), ולוקח זמן ללמוד אותם.

מצד שני זה אחד ההבדלים בין מתכנת מתחיל ומנוסה. מתכנת מתחיל יודע לכתוב בשפה ולהשתמש בה באופן סביר, ומכיר כמות (זו או אחרת) מהספריות. מתכנת מנוסה יודע מה כדאי לעשות ומה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שאף אחד לא רוצה שתדע את כל הסיפריות בעל פה, זו סתם שטות. בשביל זה את MSDN.

כפי שזליג רשם, מתכנת אמור לדעת איך לכתוב קוד בצורה נכונה. זה דבר שלוקח המון זמן ודורש המון ניסיון בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על התגובות!

אם כן אני כפי הנראה אתחיל בכיוון של C# כפי שהמליצו כאן.

האם מישהו בכל זאת מכיר מדריך נרחב שכולל פלוס מינוס את כל מה שצריך לדעת בשביל ממש להתחיל? כלומר כל הסינטקס וכמה ספריות נפוצות?

גוגל הניבה לא מעט תוצאות, ומצאתי כמה מדריכים באנגלית. פשוט אין לי כל כך אומדן מה נחשב מדריך מספיק טוב ומה לא. מה גם שהייתי מעדיף מדריך בעברית ועושה רושם שאין(לא שיש לי בעייה באנגלית, נהפוך הוא, פשוט תמיד יותר נוח לקרוא בשפת האם. פחות מתיש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...