אחרי התקנת Mandrake 8.2 ישנה בעיה ב Boot. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי התקנת Mandrake 8.2 ישנה בעיה ב Boot.

The-Fox

Recommended Posts

טוב, אז הבעיה לדעתי די חמורה ואני ממש לא יודע איך לפתור אותה...

התקנתי מנדרייק 8.2 מדיסק...

עכשיו אחרי שאני מסיים להתקין ועושה ריבוט, כשאני מגיע לבוט, יש מסך שחור, ואז מופיע לי האות L, ואחריה 80, ואז עוד פעם 80, וככה כל איזה כמה שניות מתווס לו עוד 80 ברווח של תו אחד אחד מן השני...

זה נראה ככה...

L 80 80 80 80 80

כעיקרון אני לא חשוב שזה מפסיק וזה גם זז די לאט...

לפי מה שאני יודע צריך להיות תפריט Boot Loader של המנדרייק שנותן לך לבחור לינוקס או ...

מה שעשיתי זה הכנסתי את הדיסק אתחול ובתפריט לחצתי F1 (נותן לך יותר אפשרויות) ואז לחצתי Rescue ואז Enter...

בחרתי בהתחלה שיכתוב מחדש את הבוט של מנדרייק, זה עשה ואז עשיתי בוט ושוב פעם אותו הדבר, ניסתי שוב עוד איזה פעמיים, לא עזר.

בסוף חזרתי על התהליך רק במקום שיכתוב את הבוט של מנדרייק אמרתי לו שישחזר את הבוט של הווינדוס.

וזהו זה חזר לי לווינדוס ועכשיו אני לא יודע מה לעשות..

עזרה תתקבל בברכה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הקונן ברייד?

עריכה: בלי קשר - פירוש ההודעה:

From /usr/share/doc/lilo/Manual.txt.gz:

L <error> ... The first stage boot loader has been loaded and

started, but it can't load the second stage boot loader. The two-digit

error codes indicate the type of problem. (See also section "Disk error

codes".) This condition usually indicates a media failure or a geometry

mismatch (e.g. bad disk parameters, see section "Disk geometry").

[...]

Disk error codes

[...]

0x80 "Disk timeout". The disk or the drive isn't ready. Either the

media is bad or the disk isn't spinning. If you're booting from a

floppy, you might not have closed the drive door. Otherwise, trying to

boot again might help.

עריכה 2:

טוב, בכל אופן כך - הבעיה שלך, אם אין לך רייד או LVM (אם אתה לא יודע מה זה אז זה לא תקף לגביך) זה כנראה בשל חוסר התאמה בין הנתונים של הדיסק לרישום בביוס, או זה או שהלילו לא מותקן נכון.

הפתרון פשוט, לגבי הרישום הנכון בביוס אתה יכול להכנס ללינוקס שלך עם דיסקט (אם אתה לא יודע איך אז עזוב) ולבדוק את נתוני הגאומטריה של ההרדיסק עם fdisk - אם אתה לא יכול לעשות כן (או באמצעות כלי חלזונות מתאים) אז פשוט תסתכל במדבקה על ההרדיסק ושם נמצאים הנתונים האלו - תבדוק אם בביוס זה נכון (צילנדרים, ראשים וכיו"ב).

*לפעמים הרישום בביוס מוגבל לשני ספרות ואתה צריך 3 - אם כך המצב אז נסה להפעיל את ה "large disk access" ובכונן אוטומטי - זה בד"כ פועל (או, במידת האפשר, להכניס את הנתונים ידנית).

היה וזה לא זה (ושוב, לא רייד או LVM) אזי זו בעיה לילו (למעשה הסטייג' 2 שלו) - אתה צריך להתקין אותו מחדש, ובשל כך אין מנוס מלהיכנס עם דיסקט ללינוקס (או להתקינו, כולו, מחדש) - במקרה זה אני ממליץ לנסות את זה, או שפשוט תשתמש בדיסק ממנו התקנת את הלינוקס שלך, אגב אתה יכול גם איתו להפעיל את הלינוקס שלך ולא אותו עצמו.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...