השאלה הגדולה של היקום - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השאלה הגדולה של היקום

ep-120

Recommended Posts

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפותח הת'ראד:

אם אתה באמת מסוקרן מהנושא: תקרא קודם את "קיצור תולדות הזמן" של סטיבן הוקינג, ואח"כ תראה את הסרט What the bleep do we know.

יעשה לך יותר בלאגן מסדר בראש, אבל היי, יש דברים שאין לנו עדיין פתרון אליהם. הסרט (ראיונות עם מדענים מובילים) והספר (של גדול הפיזיקאים שהיום בחיים) ימלאו קצת את התחום האפור בין יש / אין אלוהים ומאיפה הכל התחיל...

אם אתה אוהב דברים קצת יותר פרועים ברעיונות (אם כי מבוססים קצת) תקרא את "מרכבות האלים". משהו נחמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF? מספרים מLOST? על זה הם עושים כזאת המולה ומחפשים משמעות?

אני נשאר עם 42\54. לפחות הספר מצחיק.

אבל תודה , למעלה מ- 800 אלף תוצאות חיפוש , זה לא הולך ברגל

הקטע הוא שאיזה מישהו עם דמיון בריא ועולם של פנטזיות עשיר כמו דוגאלס אדאמס , התסריטאים של "אבודים" , ג'יי קיי רולינג , טולקין , ממציאים איזה סיפור

ומיליארד אנשים בעולם מנסים למצוא משמעויות מיסטיות דתיות לכל מיני פרטים בסיפורים שלהם,

וזה לכשעצמו כוח כלכלי עצום שמגלגל מיליארדי דולרים בשנה סביב פריטים , סובינירים, חולצות , אתרים , בגלל זה אני קורא לזה דת

יש דת של הארי פוטר ויש דת של שר הטבעות וכו'

לדוגמא סביב המספר 42 יש ימבה תיאוריות על המשמעות שלו

אבל כאשר אדאמס נשאל על המספר, הוא טען שהוא ירה אותו מהמותן , בחירה שרירותית רנדומאלית לחלוטין

ואנשים קצת מתאכזבים שבעצם אין משמעות מאחרי כל המספרים הללו, זה לא מקובל עליהם, הם תמיד ימשיכו לחפש משמעויות מיסטיות דתיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהמעט שאני יודע:

מתי השעון נעצר?-כשהבטריה נגמרת\אחרי חוויה אלקטרומגנטית חזקה או משהו בסגנון.

יש הבדל בין הארי פוטר לשר הטבעות, טולקין בעצם אמר איך העולם נברא לפי דעתו ג'יי קיי רולינג לא נכנסה לקטע של בריאת העולם ולכן אין שום דת של הארי פוטר אבל אתה יכול לקרוא להם משהו בסגנון של מעריצים מושבעים.

היקום לא מתכווץ אלא מתרחב, אבל הגלקסיות\כוכבים\פלנטות מתקרבות זו לזו כלומר לאמצע היקום שבו קיים חור שחור ענקי עם כוח כבידה כל כך חזק שהוא מושך את כל היקום אליו אבל מבחינת מרחבית היקום ממשיך להתרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^לא.

NJORL, כן, מודה, יש בזה משהו.....יש בזה הרבה טמטום. אני מסכים איתך שיש פה איזה תופעה, אבל אנשים לוקחים את זה רחוק מדי. אני לא מחפש משמעויות נסתרות ל42, אני פשוט מוצא את כל העניין משעשע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ כן ויש רק גודל אחד לחור שחור!!!!

והוא הגודל של אטום כן מוזר אך הגיוני ואני יסביר למה.

איך נוצר חור שחור, הוא נוצר כאשר כוכב INPLODE (אני לא יודע להגיד את זה בעברית סורי) עד שהוא לא יכל יותר להיתפרק (כמו שאטום לא יכל להיתפרק בלי עזרה מבחוץ) ואז נוצר חור שחור, כן מאוד חזק ושואב הכל אבל סך הכל הגודל של המינהרה היא אטום אחד בלבד.

ושוב במרכז היקום יש שמש ענקית (למדתי את זה) עם כח משיכה עצום (בגלל הגודל שלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי קודם כך בשביל להרחיב את הידע תקראו את "a short history of nearly everything" ספר טוב שכשמו מחסה כמעט את כל הידע האנושי החשוב. לא במקרה מאה ומשהו העמודים הראשונים שלו עוסקים בהתפתחות היקום.

לגבי מה שנמצא במרכז היקום אז קודם צריך גלות איפה זה. כיום לפחות לא יודעים איכן נמצא מרכז היקום ואם בכלל יש כזה לכן להגיד שיש שם חור שחור או שמש זה די לא נכון. מה שכן לפי תנועת הגלקסיות מגלים שהכוחות לא שקולים למסה הכוללת הנמצאת ביקום ולכן מניחים שקיים עוד מרכיב שגורם לכוח הנותר. כיום מניחים שהכוח נגרם מחומר שנקרא "dark matter" and "dark force" אבל לא הרבה ידוע אליהם.

לגבי התחלת היקום יש כיום תאוריה שנקראת תאורית ה G והיא אומרת שקיימים יקומים מקבילים ויתכן ש2 יקומים כאלה התנגשו וגרמו לאנרגיה עצומה שנקאת בפינו המפץ הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...