מק FAQ - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מק FAQ

Decktor

Recommended Posts

שלום לכולם.

מקינטוש זה נושא שמסקרן הרבה אנשים ויש הרבה שמועות וחצאי אמיתות שמסתובבות שם אז החלטתי לעשות קצת סדר בקשר לחלק מהם.

1. מקינטוש מתאים רק לגראפיקה

תשובה: לאו דווקא נכון בימינו יוצאים הרבה מאוד משחקים ותוכנות גם למק אפילו משחקים של מייקרוסופט כמו HALO יוצאים בגרסת מק

2. גראפיקאים חייבים לעבוד על מק

תשובה: גם כן "עובדה" שמבוססת על נתונים של פעם, בימינו כמעט כל התוכנות קיימות גם ל PC ואין הבדל כמעט בכלל. מה שכן הרבה גרפיקאים הם לא בדיוק חולי מחשבים ולכן הפשטות של המק והעובדה שהרבה יותר קל לשמור עליו במצב עובד עדיין משחקת תפקיד

3. אין תמיכה בעברית במק

תשובה: יש תמיכה בעברית אבל לא מלאה, המערכת הפעלה עצמה והרבה מאוד מהתוכנות עובדות בסדר גמור עם עברית אבל לא ברמה של WINDOWS למשל מייקרוסופט אופיס למק לא תומך בעברית בכלל והדפדפן המובנה עושה בעיות עם חלק מהאתרים אבל למשל Firefox עובד עם עברית במק בדיוק כמו על PC

4. מק מבוסס על חומרה הרבה יותר טובה

תשובה: מאק מבוסס על חומרה סטנדרטית לחלוטין של אינטל ואין כמעט הבדל, ההבדלים הם למשל שהמערכת הפעלה של המאק היא 64 ביט ולכן אפשרי לשים יותר מ 4GB זכרון אבל זה אפשרי גם עם WINDOWS XP 64 BIT או לינוקס ויהיה אפשרי גם עם VISTA חוץ מזה מק גם מבוסס על EFI ולא על BIOS כמו ב PC מה שנותן כמה יתרונות מאוד נחמדים אבל זה לא קריטי למשתמש הממוצע

5. מק לא קורס אף-פעם

תשובה: נכון שמאק בכלליות קורס פחות מאשר WINDOWS אבל זה קשור לעובדה שלאפל יש שילטה מלאה גם על החומרה וגם על התוכנה ולכן הרבה יותר קל לכתוב דרייברים מתאימים בשביל כל המחשבי מק בעולם מאשר בשביל WINDOWS איפה שיש מליוני קונפיגורציות שונות

6. אפשר עוד מידע על EFI?

תשובה: אני אישית לא מכיר מידע על זה בעברית הנה מאמר גדול ודיי ממצה באנגלית מתוך ויקיפדיה

http://en.wikipedia.org/wiki/Extensible_Firmware_Interface

7. בלתי אפשרי לשדרג מקים

תשובה: מאוד תלוי בדגם ובמה אתה רוצה לשדרג, ב pro החדשים אפשרי לשדרג כמעט הכל Anandtech אפילו שמו בתוך אחד שני מעבדים מרובעי ליבה של בשביל לבדוק את העניין וזה עבד. במק מיני לעומת זאת השידרוגים דיי מוגבלים לזיכרון HD ומעבד כל השאר הוא OB

זהו לבינתיים אני עוד אעדכן את הת'רד הזה לפי הצורך תרגישו גם חופשי לשאול שאלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מה שכן הרבה גרפיקאים הם לא בדיוק חולי מחשבים ולכן הפשטות של המאק והעובדה שהרבה יותר קל לשמור עליו במצב עובד עדיין משחקת תפקיד

גרפיקאים של ימינו מבלים מול המחשב את רוב זמן העבודה שלהם, כך שאדם ש"לא בדיוק חולה מחשבים" יכלול את זה בשיקולים על בחירת המקצוע, כך שגם אתה, לצערי, יוצא מנקודת הנחה מיושנת... חבל...

:jump1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אמנם, אך לדעתי למק עוד צריך להתרגל וזו לא משימה פשוטה במיוחד. האנשים עדיין רגילים לPC הרבה יותר ומערכת ההפעלה של שונה בהרבה תחומים מWINDOWS כך שהפשטות היחסית באה רק לאחר מאמצים להתרגל לממשק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם את רוצה את מוזמנת להצטרף לדיון המרכזי VS אני לא רוצה להמשך את הדיון הזה כאן כי אני מנסה לגרום לפורום פחות להיראות כמו זירה אחת גדולה רק בשביל הויכוח הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

אפשרי לשדרג רק חלקים מאוד מסויימים ב iMac שהם הזכרונות וה HD.

בקשר לאחריות כמה שאני יודע מחשבים ניידים הם כולם עם אחריות בינלאונית אבל נייחים הם עם אחריות כזאת רק אם אתה לוקח מורחבת לשלוש שנים, מאז שביררתי את זה שינו לחלוטין את התנאים של האחריות המורחבת אז הייתי ממליץ לברר איתם בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...