השוואת צריכת הספק של כרטיסי מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת צריכת הספק של כרטיסי מסך

uriby

Recommended Posts

התלבטתי בין מספר כרטיסי מסך חדשים למחשב חדש שיתמוך במשחקים בצורה בסיסית והחלטתי על 7300GT. עוצמת הכרטיס לא כל כך חשובה לי ובדיעבד לא בחנתי את נושא צריכת ההספק וכמה קנס אשלם בחשמל לאורך זמן לעומת כרטיסים אחרים, למשל מול 6600 או 6600GT. חיפשתי בפורום ולא מצאתי דיון או קישור לבסיס נתונים על צריכת ההספק של כרטיסים שונים. האם משהו מכיר בסיס כזה? האם יש הבדלי צריכה משמעותיים בין כרטיסי ATI לכרטיסי בעוצמות מקבילות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקישור שנתן Freak_Miky זה מה שחיפשתי. בקישור של xyo יש הרבה נתונים אבל לא צריכת הספק.

מצד שני בקישור השני אין בטבלאות את 7300GT. ע"י ההשוואה לפי הקישור השני בין 7600GS ל-7300GT (שניהם עם אותה ואותו תהליך, כמעט אותם נתונים חוץ מתדר נמוך יותר) אני יכול להעריך את צריכת ההספק ויעילות להספק, מה שהם קוראים the best bang for the watt. כיוון שרוב הזמן המחשב לא ישמש לשימושים משרדיים ועיבוד וידיאו ביתי צריכת ההספק ב-idle חשובה לי כי זה המחיר ביום יום.

מעניין לראות שה-7600GT הוא כמעט הכי יעיל ולעומתו ה-6600GT שכמעט קניתי הכי לא יעיל מבחינת הספק.

תודה לשניכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הדרישות שלך הם לא משחקים, אתה יכול לקחת את הכרטיס הזול ביותר.

אבל בכל מקרה, ההבדל הכספי בין צריכת החשמל של הכרטיסים הוא מאוד קטן.

קל למשל את 7300GS שזולל 16WH לעומת 6600GT שזולל 48WH

16W בשעה, בהנחה ש KW עולה 0.5שח, זה אומר מעל 100 שעות עבודה בעומס המקסימאלי לשקל אחד.

אם אתה עובד 8 שעות ביום על המחשב, כ- 12.5 ימים יקח לך לצרוך 1 שקל לכרטיס מסך (וזה עוד בחישובים הכי מקסימאליים).

זה יוצא מקסימום כ 2.5 שקל בחודש.

48W בשעב, בהנחה ש KW עולה 0.5שח, זה אומר מעל 40 שעות עבודה בעומס המקסימאלי לשקל אחד.

אם אתה עובד 8 שעות ביום על המחשב, 5 ימים יקח לך לצרוך 1 שקל לכרטיס מסך (וזה עוד בחישובים הכי מקסימאליים)

זה יותר מקסימום כ-6 שקלים בחודש.

כמו שאתה רואה, ההבדל הוא מאוד קטן (מקסימום 4 שקל בחודש, כלומר 48שח לשעה).

וקח בחשבון שלקחתי 2 כרטיסים שנמצאים בקטגוריות שונות מאוד גם בביצועים וגם במחיר, וה 6600GT הוא מהדור הקודם שצרך הרבה חשמל יחסית.

בכל המקרים האחרים שבהם הכרטיסים הם מאותה הקטגוריה, ההבדל יהיה כ- 5-10 שקלים לשנה.

מקווה שהבנת את מה שרציתי לאמר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתה רואה, ההבדל הוא מאוד קטן (מקסימום 4 שקל בחודש, כלומר 48שח לשעה לשנה).

מקווה שהבנת את מה שרציתי לאמר :)

הבנתי גם הבנתי. זה אכן נותן פרופורציות אם כי הספק זה גם חום, וחום זה מאוורר שעובד חזק יותר ומרעיש יותר וכו'. בכל מקרה עדיפה מערכת קרה ושקטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין

הוא מהיר יותר וזולל פחות חשמל מ6600GT, למרות שהאחרון חדש יותר ונועד לשוק יותר תקציבי

לא מוזר?

לא, כי ביצועים מושפעים מהרבה נתונים כמו מהירות שעון, מס' צינורות עיבוד, וכו'... ב6800 יש יותר צינורות עיבוד אך מהירות השעון שלו יותר נמוכה, ולכן הוא צורך פחות חשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מוזר, אבל עדין יש מצב.

ל 6600GT יש זיכרונות GDDR3 מהירים הרבה יותר, אולי זאת הסיבה לצריכת חשמל גבוהה יותר.

גם אני חשבתי ככה עד שראיתי את ההבדל האפסי בין X1600P לX1600XT. כנראה שזכרונות GDDR3 לא עושים הבדל כזה גדול

במילים פשוטות, ל6800 יש כוח עיבוד גדול יותר מ6600GT - מה שמתבטא בביצועי משחקים, יישומי 3D וכו'

כוח עיבוד בא במחיר של צריכת חשמל, על אחת כמה וכמה כשמשווים מוצר היי-אנד ב130 ננו למוצר מיינסטרים ב110 ננו (מאותה סדרה). ולכן צריך לקחת את הגרף הנ"ל בערבון מוגבל

ב6800 יש יותר צינורות עיבוד אך מהירות השעון שלו יותר נמוכה, ולכן הוא צורך פחות חשמל...

אין פקטור ש"לוקח בלעדיות" על צריכת החשמל

מהירויות השעון, צינורות העיבוד, הפיקסל שיידרס, הוורטקס שיידרס, ומעל הכל הארכיטקטורה - כולם ביחד קובעים את צריכת החשמל של הכרטיס

זה כמו שאני אגיד של6800U יש יותר צינורות עיבוד מ6800GS אבל קלוקים איטיים יותר (400 לעומת 425) ולכן הוא אמור לצרוך פחות חשמל - מה שלא נכון בפועל. שים לב שאני שוב משווה בין 130 ל110 ננו, מה שהופך את הטענה שלי לעוד יותר רלוונטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...