קורס פראמדיקים בצה"ל, איך אני יכול להיתקבל? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס פראמדיקים בצה"ל, איך אני יכול להיתקבל?

moses_23

Recommended Posts

בעיקרון לנושא אתה יכול להתקבל לפראמדיקים בשתי דרכים לצבא:

האחת קד"צ-משהו שלא תלוי בך אלא רק בצבא ורק אם הוא רואה שאתה יכול להתאים אז הוא יזמן אותך.

השנייה עתודה ושם אתה צריך לבחור בפראמדיקים אבל זה תחת כותרת אחרת אם אני זוכר נכון.

בעיקרון התפקידים בצבא שיכולים לשלוח אותך מתחלקים בעיקרון לשניים:

האחד בייביסיטר שבעיקרון אתה או במרפאה בבסיס או מטפל בגדוד שלם.

והשנייה היא האופציה הקרבית.

קורס פראמדיקים של הצבא בעצם מועבר ע"י אנשים ממד"א ואם אתה במד"א אז אתה אולי יודע שלמרות שמד"א מכיר בפראמדיקים של הצבא, הצבא לא מכיר בפראמדיקים של מד"א. וכן במהלך הקורס אתה תצטרך לתת שעות כפראמדיק במד"א על מנת לרכוש ניסיון.

אתה מדבר על המנילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקרון יהיה לך אם אתה מתאים את האפשרות הראשונה-קד"צ פראמדיקים במנילה אחר כך ישלחו אותך לזימונים, ואם תעבור אז התקבלת ומשם המסלול הולך בערך ככה:

עושים ארבעה חודשים קד"צ- חלק עיוני

אח"כ מתגייסים עושים טירונות 03 חודשיים

אח"כ סבב מחלקות בבתי חולים שזה חודשיים או ארבעה חודשים

אח"כ השתלמויות על הנט"ן במשך ארבעה חודשים

ואז השלמה צבאית במשך 10 שבועות

וזהו ומשם אתה הולך לשנה בתפקיד שטח ובשנה השנייה הדרכה\פארמדיק ביח' מובחרות.

אבל שוב זה רק לאפשרות הראשונה-קד"צ.

מהעתודה זה הולך קצת אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה לא מסובך, פשוט זה יקח המון זמן.

הורידו לי על אסטמה קלה (יש לי אלרגיה ורופא הריאות שלי איבחן את זה כאסטמה) ובגלל המשאף זאת גם סיבה.

בכיתה ז' עשינו בדיקת מנטו והיא יצאה אצלי חיובית, עשיתי טיפול ואין לי מסמך שרושם שסיימתי את הטיפול...

אלו הדברים העיקריים שהורידו לי עליהם...

עכשיו אמרתי שזאת חתיכת השקעה בגלל שלהזמין תור לרופא ריאות אצלנו זה חודש מראש!

והוא עובד רק ביום אחד בשבוע אח"הצ בזמן שאני לומד...

מקווה שאחרי סוכות אני אצליח להיכנס אליו ולהוציא פטור ממשאף כי זה עשה לי רק רע!

יש מצב שמעלים לי את הפרופיל אחרי כל זה?

(ולא נוסיף שיש לי עקמת קלה בגב ומינוס 3.75 במשקפיים שעכשיו הם 4 אבל לא מעודכן אצלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, טעות שלי התכוונתי למסלול ולא לקורס, בילבול קטן במילים :silly:

אגב, לבחור שאמר ש"ילדים בגיל 16 לא מדברים על צבא", אתה לא יודע מי אני, מה אני, מאיפה אני בא ומה הרקע שלי, לא אזרחי ולא צבאי, אז למה סתם להגיד שטויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג משה, מספר כמו שלך במשקפיים זה רק סעיף,

הכי גבוה שתוכל להעלות את הפרופיל שלך זה 72 לדעתי, אז קח את זה בחשבון אם אתה בונה על חיר או יחידות...

למרות ששריון תותחנים ונמ עושים פעילות דומה מאוד לחיר, ובמלחמה שזה משהו מאוד רלוונטי בימינו, הם בעלי חשיבות גבוהה

מצטער, טעות שלי התכוונתי למסלול ולא לקורס, בילבול קטן במילים :silly:

אגב, לבחור שאמר ש"ילדים בגיל 16 לא מדברים על צבא", אתה לא יודע מי אני, מה אני, מאיפה אני בא ומה הרקע שלי, לא אזרחי ולא צבאי, אז למה סתם להגיד שטויות?

אתה בן 16

אתה לא יודע מה זה להתגלח

אתה לא מגיע לקלאץ'

אתה לא יודע מה זה נעליים מעור

אתה לא יודע מה זה מדים

אתה לא יודע מה זה מאג

אתה לא יודע מה זה צבא

זה שבמשפחה שלך היו בשלדג מטכל יהלם ודובדבן ביחד לא אומר כלום,

אז ...........

ילדים לא מדברים על

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה אוהב את המקצוע הזה אז כדאי לך לנסות להגיע, אם אתה מתנדנד אז אל תלך. זה קורס שנחשב כמו קד"צ ממה שאני יודע, ככה שאם תתחיל אותו ותצא זה יעכב לך בפרק זמן די גדול את הגיוס...

בנוסף, ממה שאני יודע לפחות זה קורס שכמעט כולו מקומבנים...ככה שאל תבנה על זה בלי קומבינות.

בקשר למה שאמרו על האזרחות, אז כן, זה עוזר...זה מקצוע, השאלה היא האם אתה רוצה לעסוק בזה?

בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג משה, מספר כמו שלך במשקפיים זה רק סעיף,

הכי גבוה שתוכל להעלות את הפרופיל שלך זה 72 לדעתי, אז קח את זה בחשבון אם אתה בונה על חיר או יחידות...

למרות ששריון תותחנים ונמ עושים פעילות דומה מאוד לחיר, ובמלחמה שזה משהו מאוד רלוונטי בימינו, הם בעלי חשיבות גבוהה

אתה בן 16

אתה לא יודע מה זה להתגלח

אתה לא מגיע לקלאץ'

אתה לא יודע מה זה נעליים מעור

אתה לא יודע מה זה מדים

אתה לא יודע מה זה מאג

אתה לא יודע מה זה צבא

זה שבמשפחה שלך היו בשלדג מטכל יהלם ודובדבן ביחד לא אומר כלום,

אז ...........

ילדים לא מדברים על

בן 17 עוד חודשיים, מתגלח כבר שנתיים וחצי (לצערי), מגיע לקלאץ' (שיעור נהיגה שמיני), 2 זוגות נעליים מעור (אחד מהבר מצווה ::) ), לבשתי מדים ולא פעם אחת, פירקתי והרכבתי מאג(ולא איפה שאתה חושב), תגדיר לא יודע מה זה .

כמו שאמרתי, אתה לא יודע מי אני, מה עברתי, מאיפה אני ושום דבר אחר עלי, ככה שאתה יכול להמשיך לתפוס תחת כמה שאתה רוצה, אני יודע מי אני ומה עברתי, ולכן אין לי שום סיבה להיתווכח איתך, תמשיך לזיין את השכל ולהיתנשא על אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן רוצה את זה גם בצבא וגם כמיקצוע לחיים...

אני אוהב אבל אני לא רוצה להמשיך להיות אח או רופא, כי זה לעשות אותו הדבר רוב הזמן...

אני רוצה משהו קבוע עם שינויים...

פראמדיק זה פצצה!

הטיפול הוא אותו טיפול... אבל להגיע למיקרים שאי אפשר להגיע לבן אדם וצריך לקמבן משהו...

זה מרגש!

אז אני צריך להפציץ בפקסים?

יש עם מי לדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...