קורס פראמדיקים בצה"ל, איך אני יכול להיתקבל? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס פראמדיקים בצה"ל, איך אני יכול להיתקבל?

moses_23

Recommended Posts

שלום!

שמתי שיש קורס פראמדיקים בצה"ל שהוא שווה ערך לזה של מד"א.

מה הם הדרישות להתקבל לקורס?

אמרו לי שאני צריך לשלוח פקס ושלחתי אבל לא קיבלו אותי... אמרו לי שהשארתי נתונים לא מספקים בלשכת הגיוס.

יש אפשרות לעשות משהו?

אני ממש רוצה להכינס לקורס הזה...

יש לי פרופיל 64 ואני מערער עליו כרגע...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שום קורס לא נמשך שנה בצה"ל חוץ מקורס טייס שזה שלוש שנים

יש הבדל בין קורס חובש קרבי ולבין חובש מרפאה

ברמת העיקרון לפי דרישות תה"ל אתה אמור להיות מתנדב במד"א בכדי להתקבל לקורס חובשים אבל אפשר גם בלי , חבר שלי עבר ממגל לקורס חובשים

תחכה למנילה ותראה מה כתוב לך שם , כמובן תפנה במכתב ללשכת הגיוס ותברר כיצד אתה יכול להתקבל לקורס חובשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו תגיד לי אתה , מה קשור קורס חובשים או אפילו חובשים קרביים לקורס פאראמדיקים ? זה משהו אחר וזה משהו אחר , וכן הקורס לא נמשך שנה , אבל כל ההכשרות פלוס צבירת הנסיון בבתי חולים אזרחיים לוקחים כמעט שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון לפי דרישות תה"ל אתה אמור להיות מתנדב במד"א בכדי להתקבל לקורס חובשים אבל אפשר גם בלי , חבר שלי עבר ממגל לקורס חובשים

תחכה למנילה ותראה מה כתוב לך שם , כמובן תפנה במכתב ללשכת הגיוס ותברר כיצד אתה יכול להתקבל לקורס חובשים

מה זה השטויות האלו? הרבה מאוד קורסים בצהל נמשכים יותר משנה בצה"ל.

סתם לדוגמא: קורס שייטת 13 - שנה ו8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס פארמדיקים צהל"י נמשך שמונה חודשים...

בלי הרבה דיבורים של שנה... אולי ההשתלמות שלך תימשך מעל שנה...

ואני כן מתנדב במד"א...

אני דווקא חושב שזה יותר קשור לפרופיל שלי...

יש למישהו מושג מה התפקיד של פראמדיק בצבא?

הוא נכנס ליחידות או מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין חובש קרבי/מרפאה לפאראמדיק,

פאראמדיק הוא מעל חובש, ומתחת לרופא,

פאראמדיק מוכשר ברמה הרבה יותר גבוהה מחובש, הדרישה היא איזשהו פרק זמן מסויים במד"א, קורס פאראמדיקים, מתחיל איפה שקורס חובשים נגמר.

אבל אם אתה מתעניין בכל התחום הזה לדעתי לך לקרבי וצא לחובשים קרביים, הרבה יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "קורס שייטת".

מהיום שבו התגייסת לשייטת (לאחר גיבוש, מבדקים במר"י וכו') אתה מתחיל את הקורס, שנמשך שנה ו8, כאשר במהלכו אתה נמצא במבחן כל הזמן, ויכול לעוף גם לאחר שנה ו7 משם.

לאחר שנה ו8, סוף הקורס, אתה מתקיים טקס שבו מקבלים את כנפי העטלף ואתה נכנס לשירות בשייטת 13.

קורס יש גם במטכ"ל, יש גם בשלדג ויש בעוד עשרות יחידות (ולא רק קרביות כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון לנושא אתה יכול להתקבל לפראמדיקים בשתי דרכים לצבא:

האחת קד"צ-משהו שלא תלוי בך אלא רק בצבא ורק אם הוא רואה שאתה יכול להתאים אז הוא יזמן אותך.

השנייה עתודה ושם אתה צריך לבחור בפראמדיקים אבל זה תחת כותרת אחרת אם אני זוכר נכון.

בעיקרון התפקידים בצבא שיכולים לשלוח אותך מתחלקים בעיקרון לשניים:

האחד בייביסיטר שבעיקרון אתה או במרפאה בבסיס או מטפל בגדוד שלם.

והשנייה היא האופציה הקרבית.

קורס פראמדיקים של הצבא בעצם מועבר ע"י אנשים ממד"א ואם אתה במד"א אז אתה אולי יודע שלמרות שמד"א מכיר בפראמדיקים של הצבא, הצבא לא מכיר בפראמדיקים של מד"א. וכן במהלך הקורס אתה תצטרך לתת שעות כפראמדיק במד"א על מנת לרכוש ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהיום שבו התגייסת לשייטת (לאחר גיבוש, מבדקים במר"י וכו') אתה מתחיל את הקורס, שנמשך שנה ו8, כאשר במהלכו אתה נמצא במבחן כל הזמן, ויכול לעוף גם לאחר שנה ו7 משם.

לאחר שנה ו8, סוף הקורס, אתה מתקיים טקס שבו מקבלים את כנפי העטלף ואתה נכנס לשירות בשייטת 13.

קורס יש גם במטכ"ל, יש גם בשלדג ויש בעוד עשרות יחידות (ולא רק קרביות כמובן)

ילדים בני 16 לא מדברים על סבבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...