איך אני יכול ליצור הולוגרמה 3D?? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני יכול ליצור הולוגרמה 3D??

משיקומי

Recommended Posts

איך אני יכול ליצור הולוגרמה 3D בעזרת מראות (קמורות/קעורות/ישרות)??

אני פעם ראיתי הולוגרמה שכשמסתכלים לתוך חור של מיכל אז רואים צורה תלת מימדית עומדת על החור.

_\- א -/_

_\ /_

/_ _\

/_ א _\

הא' שלמטה זה הדבר האמיתי והא' שלמעלה זה ההולוגרמה.

ותעשו לציור הזה Anti Alasing כי זה אמור להיות מראה קמורה וקעורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מישהו אצלנו בעבודה קנה כזה. די נחמד, ועובד על חפצים קטנים בצורה מאוד משכנעת.

אני לא יודע אם זה נכון לקרוא לזה הולוגרמה, או סתם טריק של מראות, כי בדר"כ כשמדברים על הולוגרמה מדברים על מספר תצלומים מזויות שונות שמרכיבים על פילם, בצורה כזו שמכל זוית צפיה מתקבלת תמונה אחרת (ואם עושים את זה בתיאום עם זויות הצילום, מתקבלת אשלייה של תלת-מימד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לנו אחד קטן כזה במעבד פיזיקה(לשיעורי אופטיקה). אני מניח שיכולים לקנות את זה בחנות צעצועים אם המורה שלנו השיגה את זה...

גם לנו היה אחד כזה במעבדת פיסיקה בשיעורי אופטיקה,אהבתי מאוד את המבנה האופטי של המכשיר, יכול להיות נחמד לקנות אחד כזה מעניין כמה זה עולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

דבר מאוד חמוד,אבל שאלה לי...

מדוע לא ניתן לכוון את אלומות האור היוצאות בצורה כזאת שחפץ יופיע כ 5ס"מ מעל הצעצוע או 10 או 20 או 50 מטר?

אם כן ניתן לכוון,אז מדוע דבר כזה לא קיים ואנינו רואים חפצים מרחפים בכל מקום??(או שזה קיים ורק אני לא מכיר את זה?)

והאם המרחק מושפע מגודל הצעצוע?(אני מניח שכן,אז מישהו יודע את נוסחת הקורולאציה?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי ליצור אשליה שחפץ מסוים נמצא במקום מסוים אתה צריך שקרניים שיוצאות מנקודה מסוימת על החפץ יפגשו במקום שבו אתה רוצה לראות אותו, וימשיכו לכיוון הצופה.

בצעצוע עם החזיר מה שהעין רואה בעצם השתקפות על הדופן הפנימי של הכלי. העצם שמשתקף נראה (עד זוית מסוימת) כאילו הוא נמצא בדיוק על הכלי. מעבר לזוית הזו (למשל, אם אתה מסתכל מהצד) אתה לא רואה אותו, ואם אתה שם חפץ גדול מדי, אז הוא כבר חורג מגבולות השטח שמשתקף והאשליה נהרסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי,מה שקורה זה כמו בציור(1) אבל מכל הזוויות(הציור עצמו שטוח ולכן הוא מראה רק צד אחד,בפועל כיוון שכל אלומות האור,מכל הכיוונים מתרכזות בנקודה אחת החפץ פשוט "מועתק" לשם ).

מה שאני שואל,זה למה לא לכוון את אלומות האור שהתוצאה תהיה בערך כמו בציור 2?

עריכה:כן,הציורים שלי עקומים,לא הייתי מגדיר את עצמי כצייר,אבל הבנת את העיקרון...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...