שאלה למבינים (לא כל כך מסובכת...) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה למבינים (לא כל כך מסובכת...)

Odedb52

Recommended Posts

שלום.. :hi:

ברצוני לחבר מעגל כלשהוא שצורך 9V.

עכשיו... הזרם במעגל הזה לא קבוע ולכן לא אוכל להשתמש בנגד בלבד.

אני רוצה לחבר אותו ל- 12V מהספק כוח ולכן אני צריך משהו (מייצב מתח נראה לי) ש-"ימיר" לי את ה- 12V ל- 9V מתח מיוצב.

למי שמתעניין זהו אורגן אורות עם 10 לדים ומכיוון שכל פעם דולק מספר שונה של לדים הזרם לא קבוע, וזאת הסיבה שאני לא יכול להשתמש בנגד (בלבד).

האם מישהו יכול להכין לי סכמה לפי הנתונים הנ"ל?

אני צריך לדעת את הרכיבים הדרושים כמובן...

תודה מראש ושנה טובה (קצת באיחור אבל יאללה.. ;)),

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע... אני לא הכי מבין אבל אני יכול להגיד שהמעגל עובד במקור על סוללת 9V פשוטה. ככה שאני צריך לתת מהמחשב את אותו זרם / מתח שנותנת סוללת 9V...

אז אני צריך לתת מתח מיוצב 9V כמו שנותנת סוללת 9V, ואני רוצה לדעת איך אני עושה את זה?

מבין אותי? אם לא אני ינסה לנסח אחרת....

אבל תודה בכל מקרה ואני מקווה שעכשיו אני יותר ברור.

תודה מראש,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל בת'רד השני על המרת מתח מ 12 וולט ל 7.5 וולט, הגבתי שם לעניין הזה, אז פשוט תעשה את האנלוגיה למה שאתה צריך.

אבל שם הזרם שצורך המסך הוא קבוע... אז אני לא כל כך יודע אם זה מה שמתאים לשאלה שלי, אבל תגידו לי אתם...

נ.ב

מישהו יכול להסביר לי למה אני צריך דיודה? היא לא אמורה פשוט לשמש כ"שסתום" שנותן לזרם לנוע בכיוון אחד רק? ואם לא, איך בדיוק היא "תוריד" לי את המתח מ-12V ל- 9V?

תודה,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא ! שמה הזרם לא קבוע, אבל אתה צריך לדעת מה הזרם המקסימלי, וכמעט על כל רכיב חשמלי זה מצויין !

אז פשוט לשים על מצב שכל הנורות דולקות ולמדוד את הזרם באותו הרגע?

אם כן אני יעשה את זה עכשיו ויעדכן פה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות את זה או פשוט לחשב, ניראה לי יותר פשוט (אבל אם זה אורגן אז בטח כתוב עליו צריכת הזרם שלו, תחפש את זה)

בכל מיקרה אתה לוקח דיודת זנר של 9 וולט (או ערך קרוב, אין לי מושג אם יש בדיוק 9 וולט).

ואתה לוקח נגד שיתחבר בטור, על הנגד נופל 3 וולט, ולכן תחשב את ההתנגדות ע"י הזרם המקסימלי הזורם דרכו (של המעגל שלך)

אבל תיקח התנגדות קצת יותר נמוכה כי גם בזנר חייב לזרום קצת זרם (משהו כמו 10mA) בשביל "להפעיל" אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בדקתי במד זרם.. ועל המעגל לא רשום מכיוון שזה מעגל שבונים בחוג של ילדים בכיתות ג'... חח. (זה היה במקור עם מיקרופון אבל החלפתי לתקע אודיו כדי שיעבוד לפי המוזיקה במחשב...)

אז לפי התוצאות :P זה מראה לי זרם מקסימלי כשכל הנורות עובדות - 20 מיליאמפר. האם זה נשמע הגיוני לדעתך? (יש 10 לדים פשוטים..)

ואם זה כן נשמע לך הגיוני זה אומר ש.. מה אני צריך ?

אני אודה לך אם תתן לי תשובה כאילו חד משמעי:

מה אני צריך?

איך לחבר?

איזה נגד / דיודה?

וכמה אוהם או כל דבר אחר של הנגד או הדיודה.

בקיצור תשובה מסכמת את הכל :xyxthumbs:

ותודה רבה באמת על כל העזרה ועל התשובות המהירות! :yelclap::xyxthumbs::yelclap:

תודה שוב פעם,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה זה נישמע לי קצת לא הגיוני שזה רק 20mA , בשביל למדוד נכון אז צריך לחבר אמפרמטר ליד החיבור של מקור המתח ובטור כמובן...

דבר שני ברוב האמפרמטרים צריך לשנות את המדידה ל 10A ללא פיוז.

דבר חכם עוד יותר שאפשר לעשות הוא למדוד מתח על נגד שנימצא כניסה (אם יש כזה) ואז לחשב את הזרם.

אם אכן זה 20mA על הנגד הטורי נופל 3 וולט, לכן ערכו 150 אום, אבל תיקח נגד של 100 אום והוא יעשה את העבודה.

וכמובן תיקח דיודת זנר עם מתח פריצה של 9 וולט.

אני מציע שתבדוק טוב יותר מה צריכת הזרם המקסימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כמה כבר צורך לד פשוט? מהזולים...

במולטימטר כיוונתי את המחוגה ל - DCA - 20m, ועל המסך זה הראה לי את המספרים 19 / 20 כזה משתנה מהר...

זה אומר שזה 20 מיליאמפר לא?

הוספתי שרטוט האם הוא נכון? (לפי השרטוט שלך בנושא השני)

הסבר מילולי תגיד לי אם אני צודק...:

מהמולקס- חוט צהוב 12V מתחבר לנגד 150 אוהם (בהנחה שזה נכון) משם החוט ממשיך ומתפצל אחד למעגל לפלוס והשני לצד אחד של דיודת הזנר 9V.

מהמולקס- חוט שחור אדמה מתחבר לצד השני של הדיודת זנר שלי ומשם ממשיך למינוס במעגל...

אני יודע שזה נשמע כמו ילד בכיתה ב' שמסביר את זה אבל האם זה נכןו בכל מיקרה כי פשוט לא נראה לי הגיוני שהמתח והאדמה מתחברים ככה... :nixweiss:.

תודה שוב פעם על הכל.. באמת.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, מה כל הענין עם דיודות זנר?

צריך מייצב מתח פשוט (וזול) 7809 לא חשוב של איזה חברה. כי כולם נותנים לפחות 1A וזה מעל ומעבר למה שאתה צריך. אם אתה רוצה להיות ממש בסדר תוסיף שני קבלים כמו שמשורטט ב Typical Applications ואתה מסודר.

הנה דוגמא: http://www.neonixie.com/semiconductors/regulators/fairchild-78xx/MC78xx.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

תודה רבה לשניכם על העזרה אבל אחת ולתמיד... מה להשתמש? דיודה או מייצב מתח?

ואם אני משתמש במייצב מתח ללא הקבלים אני פשוט מחבר מולקס צהוב לאינפוט, אווטפוט לפלוס ורגל 2 לאדמה אני צודק?

ואני פשוט צריך 7809? אין לזה וולט או משהו או שזה מה שמסמל ה- 09 בסוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעבוד גם בלי הקבלים. ה 09 בסוף מסמן 9VDC. לגבי החיבור:

הצהוב במולקס ל Input

השחור במולקס למרכזי (אדמה) וגם לאדמה במעגל שלך.

ה Out לכניסת המתח למעגל שלך.

יש סדרה שלמה של מיצבים כאלה. (כמו שבודאי ראית בלינק שצירפתי בהודעה הקודמת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...