איך פועל רדיאטור? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך פועל רדיאטור?

^Z^

Recommended Posts

בעיקרון מדובר באותה הפעולה שגוף כמו Ninja עושה, רק שפה החומר החם עובר דרך הקירור במקום לשבת מתחתיו.

הנוזל עובר דרך הצינורות, מכוון והטמפ' של הסנפירים נמוכה יותר מתבצע מעבר חום מן החומר החם אל הסנפירים ומשם אל האויר.

ונהוג "להלביש" מאווררים ע"ג הסנפירים כדי להגביר את העברת החום (חסר גדול יותר = קצב העברה מהיר יותר).

ברדיאטור שבתמונה (ברוב הרדיאטורים/סוללות) מדובר בצינורית נחושת אשר מכוסה בסנפירי אלומיניום, אך הסוללות שידיד הזמין מLordan היה מדובר בצינורות פלדת אל חלד וסנפירי נחושת (יותר טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון מדובר באותה הפעולה שגוף כמו Ninja עושה, רק שפה החומר החם עובר דרך הקירור במקום לשבת מתחתיו.

בקירור היט פייפס הנוזל מתאדה לגז, מתעבה שוב לנוזל וחוזר חלילה - לעומת מים שהנוזל נשמר באותו מצב צבירה כל הזמן

מדובר בעקרון פעולה שונה לגמרי

למה משתמשים בסנפירים? אם אפשר להסתפק בפלטה גדולה מנחושת\אלומיניום?

בגלל שאם תחלק את הפלטה לסנפירים היא תוליך חום יותר טוב, כמו כל חפץ שמגדילים את שטח הפנים שלו

לדוגמא קח 500 דפי נייר ותדליק אותם אחד-אחד, הם יבערו יופי. אבל אם תערום 500 דפים אחד על השני סביר להניח שהם לא יידלקו באותה קלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקירור היט פייפס הנוזל מתאדה לגז, מתעבה שוב לנוזל וחוזר חלילה - לעומת מים שהנוזל נשמר באותו מצב צבירה כל הזמן

מדובר בעקרון פעולה שונה לגמרי

בגלל שאם תחלק את הפלטה לסנפירים היא תוליך חום יותר טוב, כמו כל חפץ שמגדילים את שטח הפנים שלו

לדוגמא קח 500 דפי נייר ותדליק אותם אחד-אחד, הם יבערו יופי. אבל אם תערום 500 דפים אחד על השני סביר להניח שהם לא יידלקו באותה קלות

לא יחסתי חשיבות לHeatpipes, לכן ציינתי שמדובר בגוף שיושב מעל הגוף החם (לא יזיק אם תלמד לקרוא).

מדובר בגוף "קר" היוצר מצב של חסר שבו מועבר חום מן הגוף החם אליו, ומשם מתפזר באויר (בדיוק כמו ברדיאטור).

וההסבר השני שלך הוא 100% שטויות.

מדובר בסנפירים, כי כך מדובר ביחס גבוה יותר של חומר מול שטח אשר במגע עם אויר.

כך למעשה העברת החום יעילה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בגוף "קר" היוצר מצב של חסר שבו מועבר חום מן הגוף החם אליו' date=' ומשם מתפזר באויר (בדיוק כמו ברדיאטור).

[/quote']

אתה שם לב שההסבר הזה שלך מתאר את אופן הפעולה של כל גוף קירור בעולם, מהסטוק של ועד גז?

אולי פשוט תרשום שרדיאטור זה קוביה מגניבה כזאת, שאיכשהו הופכת מים חמים למים קרים? כי ההסבר שלך יהיה יעיל באותה מידה

וההסבר השני שלך הוא 100% שטויות.

מדובר בסנפירים' date=' כי כך מדובר ביחס גבוה יותר של חומר מול שטח אשר במגע עם אויר.

כך למעשה העברת החום יעילה יותר.

[/quote']

אני רואה שאני לא היחיד שצריך ללמוד לקרוא

בגלל שאם תחלק את הפלטה לסנפירים היא תוליך חום יותר טוב' date=' [b']כמו כל חפץ שמגדילים את שטח הפנים שלו

האנלוגיה לדפי נייר באה רק כאמצעי המחשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם צודקים רק שכחתם להוסיף שבמערכת מבוססת נוזל ולא גז ב-99 אחוז מהמקרים חובה להשתמש באוורור מאולץ

שירחיק את האויר שמתחמם מאיזור הרדיאטור ויכניס אויר קר יותר

החומר שמשתמשים בו הוא נחושת ואלומיניום שידועים במוליכות החום הגבוהה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כשמדובר בגז יש צורך ב"עזר"שהוא לסוללה/רדיאטור.

אחרי הכל הסוללה משמשת כ"מעבה" בכל הקשור לגז (עיבוי הגז לאחר ההתאדות בEvap).

צודק

כמו כן החומר שמשתמשים בו הוא נחושת ואלומיניום שידועים במוליכות החום הגבוהה שלהם. ליתר דיוק הצנרת עשוייה נחושת והסנפירים עשויים סגסוגת אלומיניום ולא פלד אל חלד כמו שכתבת. יכול להיות באמת שיש דבר כזה אבל בתור אחד שעוסק בנושא מיזוג בכל השנים שאני עובד בתחום בחיים שלי לא שמעתי דבר כזה.

ולגבי אוורור מאולץ זה לא מנהג עמרי זה צורך בסיסי לפי חישובי פיזור אויר המתבססים על השטח הדורש מצב הטמפ' שלו

ובהתאם כמה ספיקת האויר (CFM) צריכה להיות ובאיזה מהירות (FPM).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק

כמו כן החומר שמשתמשים בו הוא נחושת ואלומיניום שידועים במוליכות החום הגבוהה שלהם. ליתר דיוק הצנרת עשוייה נחושת והסנפירים עשויים סגסוגת אלומיניום ולא פלד אל חלד כמו שכתבת. יכול להיות באמת שיש דבר כזה אבל בתור אחד שעוסק בנושא מיזוג בכל השנים שאני עובד בתחום בחיים שלי לא שמעתי דבר כזה.

ולגבי אוורור מאולץ זה לא מנהג עמרי זה צורך בסיסי לפי חישובי פיזור אויר המתבססים על השטח הדורש מצב הטמפ' שלו

ובהתאם כמה ספיקת האויר (CFM) צריכה להיות ובאיזה מהירות (FPM).

הדבר היחיד שהבנתי מהתגובה שלך היא שלא קראת את שלי. :)

כדי להקל עליך ציטטתי אותה (חוסך לך את המעבר לעמוד הקודם):

ברדיאטור שבתמונה (ברוב הרדיאטורים/סוללות) מדובר בצינורית נחושת אשר מכוסה בסנפירי אלומיניום, אך הסוללות שידיד הזמין מLordan היה מדובר בצינורות פלדת אל חלד וסנפירי נחושת (יותר טוב).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...