צריך מפרט ב-4500 ש"ח - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט ב-4500 ש"ח

Eonblueapoc

Recommended Posts

הם קצת גררו אותך, שיהיה ברור הוא הציע מפרט בכלל בכלל לא מאוזן.

לוח בסיסי ביותר, פחות טובים, נפח HD קטן יותר ומארז כולל ספק די זבל יחסית לתקציב, אז בסך הכל לא כדאי להוריד מההנאה של כל המחשב בשביל כרטיס שייתן איכות קצת יותר טובה במשחקים........!

כל עוד אתה לא משוגע על משחקים בטירוף ואתה לא חייב להריץ משחקים על כל הרזולוציות הכי גבוהות אתה תחייה יופי גם עם ה7600GS, ושלט יכניסו לך זבל לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אז מה בעצם ההבדל בין GS ל-GT? (בלי דגמים מסויימים) ???

יש לך כרטיסים של .

הם באים לרוב בשלושה גרסאות רשמיות מבית - Nvidia:

1) GS- גרסא מוחלשת שבא הם פשוט הנמיכו את מהירויות השעון ולמעשה גם שחטו את הליבה.

2) GT- הגרסא הרגילה שמציגה את הכרטיסים החזקים יחסית לזמן שבו הם יוצאים והם מצוידים עם ביצועים סטנדרטיים.

3) GTX- גרסא מחוזקת שבא בזמן היצור עושים OC טבעי לליבה ולזכרון. בעקרון אלא הגרסאות הכי חזקות ויקרות של הכרטיסים.

מובן? GT > GS

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם קצת גררו אותך, שיהיה ברור הוא הציע מפרט בכלל בכלל לא מאוזן.

לוח בסיסי ביותר, פחות טובים, נפח HD קטן יותר ומארז כולל ספק די זבל יחסית לתקציב, אז בסך הכל לא כדאי להוריד מההנאה של כל המחשב בשביל כרטיס שייתן איכות קצת יותר טובה במשחקים........!

כל עוד אתה לא משוגע על משחקים בטירוף ואתה לא חייב להריץ משחקים על כל הרזולוציות הכי גבוהות אתה תחייה יופי גם עם ה7600GS, ושלט יכניסו לך זבל לראש.

"לוח בסיסי ביותר"

לוח בסיסי? זה לוח נורמאלי, לעולם לא טענתי שזה משהו מיוחד אבל זה לא זבל. עכשיו תנסה להסביר מה לוח ב- 100-200 שקל יעזור לו.

"זכרונות פחות טובים"

זכרונות פחות טובים יחסית למה? ל- 667? זה בערך 25% פחות מהירות שבסופו של דבר יתבטא במערכת כמו שלו בבערך 1-3% בביצועים.

"נפח HD קטן יותר "

נפח HD קטן? 80GB זה נורמאלי. לא מספיק לו? שיוסיף 100 שקל יקבל 160GB. ועוד דבר, תמיד אפשר לקנות עוד דיסק קשיח, לחבר אותם במערך RAID0 ולקבל ביצועים ב- 30% יותר מהירים.

"ומארז..."

מה רע במארז? אתה רוצה לתת לו חלקים פחות טובים בשביל לקחת מארז קצת יותר יפה? באמת...

"ספק די זבל יחסית לתקציב"

ספק זבל יחסית לתקציב? :o

עם כל הכבוד, פה אתה סתם פותח את הפה שלך ומדבר שטויות. עכשיו אתה בטח תבוא ותגיד שהוא צריך ENERMAX 500W...

"לא כדאי להוריד מההנאה של כל המחשב "

להוריד הנאה מהמחשב? כיצד? מה הווינדוס יעלה לו ב- 20 שניות במקום ב- 18?

איזה עוד דברים? ובמשחקים ההנאה תהיה ב=ה=ר=ב=ה יותר גדולה.

עוד משהו? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פ*ק, אני רוצה שפעם אחת מישהו יסביר לי איזה יתרון יקבלו אנשים רגילים אם הם יקחו מעבד קצת יותר חלש ולוח אם פחות טוב.

תסבירו לי!!!

יתרון בלא משחקים: מחשב נדלק באיזה שניה או שתיים יותר מהר.

יתרון במשחקים: גרפיקה יותר יפה + FPS יותר גבוה בכל משחק. משחקים שיצאו עוד הרבה זמן יפעלו על המחשב גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ארד לרמה הזו כי נפגעת שהערתי משהו על המפרט שבמקרה הוא שלך.

ואחי, זה לא אישי, אני מציין פה דברים שגם אם אתה לא אוהב אותם הם נכונים, 80GB לא שווה שבעוד 100 ש"ח יש פי שתיים, מארז ג'נרי לא מומלץ לקחת עם 7600GT ובטח ובטח שלא מומלץ עם ספק של SPIRE, לגבי הזכרונות, עם כל הכבוד לV-DATA יש חברות עדיפות, ולזה התכוונתי. עכשיו, על הלוח, כוונתי היא שהוא ממש מיושן, כרטיס קול 5.1, כרטיס רשת רק 10/100 בלי אפשרות OC, צ'יפסט גרוע ואני יכול להמשיך ככה הרבה...

ותפסיק כבר עם דאבל-פוסטינג!! קרא את חוקי הפורום...

ולגבי המעבד, זה החלק שמחזיק את המחשב, אני לא צריך לומר לך וכשהוא מתחיל לגסוס ככה גם המערכת אז ככל שהוא יותר חזק מן הראוי שהוא ישרוד יותר.

ועוד משהו (בכללי), לא כולם ולא לכולם חשוב גרפיקה וכו' וכו' אז קח את זה בחשבון, מה גם שכרטיס מסך זה החלק עם התחלופה הכ גבוהה במחשב אז במקרה הזה תמיד אפשר לשפר, עם המעבד, הלוח, המארז וכל אלה אתה די תקוע לאורך רוב חיי המחשב, נקודה למחשבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ארד לרמה הזו כי נפגעת שהערתי משהו על המפרט שבמקרה הוא שלך.

ואחי, זה לא אישי, אני מציין פה דברים שגם אם אתה לא אוהב אותם הם נכונים, 80GB לא שווה שבעוד 100 ש"ח יש פי שתיים, מארז ג'נרי לא מומלץ לקחת עם 7600GT ובטח ובטח שלא מומלץ עם ספק של SPIRE, לגבי הזכרונות, עם כל הכבוד לV-DATA יש חברות עדיפות, ולזה התכוונתי. עכשיו, על הלוח, כוונתי היא שהוא ממש מיושן, כרטיס קול 5.1, כרטיס רשת רק 10/100 בלי אפשרות OC, צ'יפסט גרוע ואני יכול להמשיך ככה הרבה...

ותפסיק כבר עם דאבל-פוסטינג!! קרא את חוקי הפורום...

ולגבי המעבד, זה החלק שמחזיק את המחשב, אני לא צריך לומר לך וכשהוא מתחיל לגסוס ככה גם המערכת אז ככל שהוא יותר חזק מן הראוי שהוא ישרוד יותר.

ועוד משהו (בכללי), לא כולם ולא לכולם חשוב גרפיקה וכו' וכו' אז קח את זה בחשבון, מה גם שכרטיס מסך זה החלק עם התחלופה הכ גבוהה במחשב אז במקרה הזה תמיד אפשר לשפר, עם המעבד, הלוח, המארז וכל אלה אתה די תקוע לאורך רוב חיי המחשב, נקודה למחשבה...

אתה אולי לא רוצה "לרדת לרמה שלי" אבל אני אומר לך שאתה סתם זורק פה BULLSHIT לאוויר.

1) עם ה- 80GB שבעוד 100 שקל יש 160GB, את זה כבר אמרתי, ואם הוא רוצה הוא ישקיע עוד 100 שקל ויקנה את זה אז רד כבר מזה.

2) מארז ג'נרי? זה לא מארז ג'נרי. נקודה. אל תמציא שטויות. מארז ג'נרי עולה 100 שקל ולא 240.

3) ספק SPIRE? זה לא ספק ג'נרי. שתדע, ספק איכותי זה מותרות. SPIRE 400W יספיק לו מעל ומעבר, אז רד גם מזה.

4) בהחלט יש חברות עדיפות ל- VD, אבל יש גם מעבד X6800 אבל מה לעשות שהוא לא נכנס לתקציב...

5) כרטיס קול 5.1? אני מחכה שתראה לי לוח אם עם יותר מ- 5.1. אין דבר כזה.

כרטיס רשת קונים ב- 30 שקל אם באמת יש צורך במהירות של מעל 100MB בשניה.

בלי אפשרות OC? עוד פעם אתה ממציא שטויות.

צ'יפסט גרוע? אתה בכלל יודע על איזה צ'יפסט אתה מדבר? זה צ'יפסט סביר לכל דבר ואי אפשר לקחת משהו יותר טוב בתקציב. אולי אתה מוכן לשלם עוד 200+ שקלים בשביל לקבל איזה 3% ביצועים.

6) אתה יכול להמשיך? תמשיך. אני מחכה.

בקשר לזה שמשפרים את הכרטיס:

אז לפי הלוגיקה שלך עדיף לסבול הרבה זמן וכל הזמן להגיד לעצמך שאתה תקנה כרטיס יותר חזק ובמקום לקנות עכשיו מחשב טוב ולהנות ממנו? שטות.

עכשיו תורך לענות על שאלה אחת קטנה.

נגיד אני יעלה את המעבד + לוח אם ואשים יותר "איכותיים"- כיצד זה יתבטא בביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בחריגה של 100 ש"ח עוד 100 ש"ח זה כבר יוצרים חריגה לא קטנה.

לגבי המארז, שים לב טוב... שמת מארז ב145 ש"ח... וSPIRE עם כל הכבוד לך, זה ג'נרי! ולמה רק V-DATA נכנס?! כי אתה מתעקש כל כרטיס מסך...

ואומנם 7.1 זה לא סטנדרט אבל יש הרבה לוחות (לAM2 יש גם לוח בפחות מ500 - S2G...) כאלה.... כל השאר היה רק כדי להמחיש. ד"א הS2G לעומת הלוח שהצעת בא עם צ'יפסט N-FORCE 4 ועם בסיס מעולה יחסית למחיר שלו.

ותבדוק טוב בלוח שלך, מעבר למה שכתוב בKSP, ללוח הזה, למיטב זכרוני אין שום אפשרות OC! ותתפלא, אני יודע דווקא לא רע בכלל, גם מיד ראשונה, כל עוד יש לוח בעוד 60-70 ש"ח שמצדיקים כל שקל לא לוקחים לוח ששוה ללוחות מלפני שנתיים.

רגע, אז 76GS זה לסבול? הבנתי אותך, ולא אמרתי שהGT לא כדאי, זה כרטיס מעולה (!) פשוט המפרט די חדוס ואתה מנסה לדחוף אותו בכוח, ואני א ארחיב על זה שוב.

ואתה פשוט צריך להרגע, אני לא אוהב את הכיוון שהשיחה הזו הולכת אליו, זה לא לרמת הפורום הזה.

עכשיו לשאלתך, על העניין של המעבד והלוח היותר טוב והזכרונות האיכותיים והמארז והספק וכיוצ"ב הוא שבעוד שנה-שנתיים שהמחשב יתחיל לדעוך לא יתחילו לצוץ בעיות, בשביל זה שווה להוסיף עכשיו עוד שקל כדי שאחר לא תצטרך להוציא עוד שתיים, בגלל זה כל העיקרון של המפרט המאוזן שמקרה הזה, לדעתי שווה יותר מאשר כרטיס מסך טוב ומפרט פחות...

אני לפחות מקווה שהתרצת מכל זה כי אני לא.

בכל הכנות, יום טוב ולילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כנראה מגדיל את התקציב ל- 5000 ש"ח בגלל 7600GT שאני כנראה קונה (900ש"ח) ואני עוד צריך להוסיף כרטיסי קול ורמקולים ולהחליף את העכבר והמקלדת שסקיי מחשבים מציעים...

אז בקיצור שווה לי כבר לקנות 7600GT אה?

שחכתי להגיד שאני לא ממש ... אני פשוט רוצה שהמחשב יחזיק לזמן רב ושמשחקים רבים יתמכו בו בעתיד... בקיצור המחשב לא רק למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

StupidityTheory יש לך אזהרה על רצף ההודעות שלך. תתחיל להשתמש בכפתור עריכה. כמה פעמים אפשר להגיד לך? שלוש אזהרות ואתה בחוץ.

עריכה:

משודרג מאגף המבצעים של KSP:

מעבדי ?AMD Athlon64 3600+ (Socket AM2) X2 DualCore

לוחות אם למעבדי ?AMD KN9-S AM2, nForce 550, DDRII 800, PCI-E

זכרונות DDR II 667 512MB Starex

דיסקים קשיחים Hitachi Deskstar 160GB SATA II

כרטיסי מסך Powercolor X550 EZ 256MB, TV, DVI, PCI-E

כרטיסי קול 5.1 Channel Audio

צורבים DVD Recorders PIONEER DVR-111D DVD±RW

ציוד רשתות On Board 10/100/1000

מארזים HEC Compucase CI-6A21 Beige and Blue (No PSU)

מקלדות Logitech Logitech Internet Pro Black

עכברים Logitech Logitech Optical Wheel Mouse S90 Black

רמקולים SBS 390, 2.1

מסכים Chi Mei CMV 743A 17'' LCD 8ms

Price of Pakage 3856

זכרונות? II 667 Price Units Total

512MB Starex 350 1 350

ספקי כוח? JSP-TECH Price Units Total

JSP-TECH PS-05 BIG FAN 420W (12cm Fan) (24pin) 180 1 180

Total price 4386 ¤

תוסיף עוד 580 ש"ח לשדרוג ל 7600GT (כפי שמפורט במבצע).

תבדוק כמה תצטרך להוסיף בשביל מסך מחברה יותר טובה כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בחריגה של 100 ש"ח עוד 100 ש"ח זה כבר יוצרים חריגה לא קטנה.

לגבי המארז, שים לב טוב... שמת מארז ב145 ש"ח... וSPIRE עם כל הכבוד לך, זה ג'נרי! ולמה רק V-DATA נכנס?! כי אתה מתעקש כל כרטיס מסך...

ואומנם 7.1 זה לא סטנדרט אבל יש הרבה לוחות (לAM2 יש גם לוח בפחות מ500 - S2G...) כאלה.... כל השאר היה רק כדי להמחיש. ד"א הS2G לעומת הלוח שהצעת בא עם צ'יפסט N-FORCE 4 ועם בסיס מעולה יחסית למחיר שלו.

ותבדוק טוב בלוח שלך, מעבר למה שכתוב בKSP, ללוח הזה, למיטב זכרוני אין שום אפשרות OC! ותתפלא, אני יודע דווקא לא רע בכלל, גם מיד ראשונה, כל עוד יש לוח בעוד 60-70 ש"ח שמצדיקים כל שקל לא לוקחים לוח ששוה ללוחות מלפני שנתיים.

רגע, אז 76GS זה לסבול? הבנתי אותך, ולא אמרתי שהGT לא כדאי, זה כרטיס מעולה (!) פשוט המפרט די חדוס ואתה מנסה לדחוף אותו בכוח, ואני א ארחיב על זה שוב.

ואתה פשוט צריך להרגע, אני לא אוהב את הכיוון שהשיחה הזו הולכת אליו, זה לא לרמת הפורום הזה.

עכשיו לשאלתך, על העניין של המעבד והלוח היותר טוב והזכרונות האיכותיים והמארז והספק וכיוצ"ב הוא שבעוד שנה-שנתיים שהמחשב יתחיל לדעוך לא יתחילו לצוץ בעיות, בשביל זה שווה להוסיף עכשיו עוד שקל כדי שאחר לא תצטרך להוציא עוד שתיים, בגלל זה כל העיקרון של המפרט המאוזן שמקרה הזה, לדעתי שווה יותר מאשר כרטיס מסך טוב ומפרט פחות...

אני לפחות מקווה שהתרצת מכל זה כי אני לא.

בכל הכנות, יום טוב ולילה טוב!

אני לא מבין למה אתה מפחד כל כך מוויכוח... "לא לרמת הפורום"

מה רע בוויכוח קטן? זה לא שאנחנו הולכים לרצוח אחד את השני פה או משהו.

ואני מבקש שתפסיק להמנע מהשאלות שלי

1) להוסיף 100 שקל בשביל לקחת יותר איכותיים. איך זה יעזור למערכת שלו? במיוחד שכל שקל חשוב לו. איכותיים זה פריבלגיה.

2) ללוח הזה כן יש אפשרות OC, ואת זה אני יודע מנסיון! עוד דבר בקשר ללוח- איזה הבדל בביצועים הוא יקבל אם הוא יקח ב- 100-200 שקל יותר טוב?

3) הספק לא ג'נרי.

ג'נרי = ספק ב- 50 שקל שאין לו תווית יצרן. אם ריציתי לשים לו ג'נרי הייתי שם לא איזה מארז + ספק ב- 150 שקל וגומר את הסיפור.

4) על איזה בעיות לכל הרוחות אתה מדבר? יש לו חלקים נחמדים, והמחשב הזה יעבוד טוב עוד הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא וויכוח "בונה" במיוחד, ולפי שני העמודים האחרונים בסופו של דבר כל אחד ישאר עם הדעה שלו.

אם בא לך להתווכח תעשה את זה בפרטי, כי מה שאתה עושה זה ספאם וזה לא עוזר בשום דבר למשתמש שפנה עם בקשה פשוטה למדי, שכמותה נענו בפורום הזה כבר עשרות בקשות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס את הנקודה שלי שוב, ואין טעם להסביר את עצמי שוב ושוב, מה גם שזה כנראה יימשך ככה כל היום אז חבל על הזמן.

אני אתן רק הערות קטנות אחרונות.

הלוח שדיברתי עליו עולה עוד 75 ש"ח סה"כ ושווה אתזה, לגבי הOC לא הבנת אותי נכון, נדלג. SPIRE עם כל הכבוד להם לא חברה מוכרת ועל זה היו כבר הרבה דיונים שהם ג'נריים, אז מה הם בהגדרה הם לא, באיכות הם לא משתווים לFSP וHEC שבאותו מחיר נותנים הרבה יותר תמורה. ואני לא אחזור שוב על מה שאמרתי על האיזון של המחשב, תסתכל כמה הודעות אחרורה ותקרא שוב. ואני לא מדקלם לך משפטים, זה מהטיפה ניסיון שיש לי עם מחשבים, ותתפלא, הדברים הקטנים שאתה מתפשר עליהם בקניה עם הזמן הופכים לגדולים, וזה מתבטא ברעש מיותר, האטה חלקים, שקיחה וכיוצ"ב.

סיימתי להגיב לשיחה המיותרת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס את הנקודה שלי שוב, ואין טעם להסביר את עצמי שוב ושוב, מה גם שזה כנראה יימשך ככה כל היום אז חבל על הזמן.

אני אתן רק הערות קטנות אחרונות.

הלוח שדיברתי עליו עולה עוד 75 ש"ח סה"כ ושווה אתזה, לגבי הOC לא הבנת אותי נכון, נדלג. SPIRE עם כל הכבוד להם לא חברה מוכרת ועל זה היו כבר הרבה דיונים שהם ג'נריים, אז מה הם בהגדרה הם לא, באיכות הם לא משתווים לFSP וHEC שבאותו מחיר נותנים הרבה יותר תמורה. ואני לא אחזור שוב על מה שאמרתי על האיזון של המחשב, תסתכל כמה הודעות אחרורה ותקרא שוב. ואני לא מדקלם לך משפטים, זה מהטיפה ניסיון שיש לי עם מחשבים, ותתפלא, הדברים הקטנים שאתה מתפשר עליהם בקניה עם הזמן הופכים לגדולים, וזה מתבטא ברעש מיותר, האטה חלקים, שקיחה וכיוצ"ב.

סיימתי להגיב לשיחה המיותרת הזו.

נחמד... אתה עוד פעם מתעלם מהשאלות שלי ורק דובק בשטויות שלך.

מה שאני אומר לך, אני אומר לך מהנסיון המאוד רב שיש לי עם רכיבי אלקטרוניקה וחלקי מחשבים בפרט.

אם הוא יקח את החלקים שאתה הצעת לו הוא יקבל בתמורה מחשב שאולי נדלק באיזה שניה יותר מהר ובתמורה מריץ משחקים הרבה יותר חלש.

זה כבר החלטה שלו מה לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...