המלצה לקנייה: ספק כוח - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לקנייה: ספק כוח

Aqualung

Recommended Posts

לאחרונה (לפני חודשיים בערך) קניתי Geforce4 Ti4200

מהרגע שהתקנתי אותו הייתה לי בעייה חמורה של תקיעות במשחקים ובכלל כל פעם שהכרטיס הגרפי פעל באינטנסיביות

לאחר ניסויים שונים, החלפת לכרטיס מסך, גרסאות שונות של הדרייברים של VIA וכו' הגעתי למסקנה שהאשם הוא הספק כוח.

הספק שברשותי כרגע הוא ג'נרי (מיובא ע"י מידי-קום, אין שם של חברה אחרת) 400W, שמספק (לפחות טוען) 28A ל3.3V ו40A ל5V.

מאחר ואין לי כרגע הרבה כסף כדי להשקיע במחשב אני צריך פיתרון שיחזיק אותי לפחות עד השדרוג הבא.

ראיתי הרבה המלצות כאן לספק הכוח של טסונמי (350W). אני רוצה לדעת:

1. מהו המפרט של הספק?

2. לאור הכתבה האחרונה אצל טום, מה לדעתכם חזק יותר, הספק של טסונמי או ה HEC 300W?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת פחות או יותר הבעייה... אם היה לי כסף כרגע הייתי לוקח ספק עם "שם" (דווקא את האנטק 380W ד"א) אבל אין, ואני צריך ספק ממש דחוף כי אני לא יכול לשחק יותר מחצי שעה עד שהמשחק נתקע

יש למישהו פה נסיון עם מערכת דומה לשלי ואחד משני הספקים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב ש300W יחזיק את המערכת שלי. זה אפילו לא מספיק ככה, שלא לדבר על רזרבות.

ראיתי שהוא מגיע ל351W אבל הטסונמי הוא 350W מוצהר, ככה שאני מניח שהוא יעמוד ביותר.

ועוד דבר - הספק של HEC שנבחן אצל טום הוא ה300LR-PT ולא ה300W ART

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת פחות או יותר הבעייה... אם היה לי כסף כרגע הייתי לוקח ספק עם "שם" (דווקא את האנטק 380W ד"א) אבל אין, ואני צריך ספק ממש דחוף כי אני לא יכול לשחק יותר מחצי שעה עד שהמשחק נתקע

יש למישהו פה נסיון עם מערכת דומה לשלי ואחד משני הספקים האלה?

you say it takes time until is lock up then it probably isn't the fault. if it was you would get a restart after a second. and besides I think that even the worst generic 400W can deliver 300W (about 50W over what the everage computer needs). I think it's due to bad cooling. what CPU you got and what's you CPU temp in full load?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דר"א אם המשחק נתקע לכמה שניות וחוזר לעצמו (וככה כל כמה זמן שיש פעילות גראפית אינטנסיבית) אז זו בעיית . נסה להגדיל את הקצאת הזיכרון (בהגדרות ה D3D) ואת ההגדרות של ה APG בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לראות מהמפרט שלי שזו לא בעית התחממות - הHSF שלי הוא הוולקנו 7+, ויש לי קרור אקטיבי לזכרונות.

הטמפ' הכי גבוהה שראיתי היתה 64 מעלות כשהארקטיק סילבר התייבש. אחרי שמרחתי אותו מחדש הטמפ' ירדה ל57 מעלות בעומס

ושוב - אני מבין שהספקים שעולים 400 שקל+ הם טובים, ואני לא מערער על זה. אני פשוט מחפש ספק שיחזיק אותי עד השדרוג הבא ולא יותר, ולא יעלה יותר מ250 שקל.

המשחק לא נתקע וחוזר, אלא "ננעל" (Lockup) ולא עושה ריסטרט. אמרתי כבר שניסיתי הכל, כולל שינוי התזמונים של הזיכרון, שינוי גודל הAperature ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב כזה תקנה את הhec. לגבי מה שנאמר על האנרמקס לעומת האנטק.

במבחן של טום לא נבחנה בכלל יציבות מתח!!

זו היתה השוואה מוזרה במיוחד שמדדה דברים כזו רעש שקרנות של הספק..

האנטק לא יותר טוב בכלל. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לבשר לך, אבל לא ניראה לי שהבעיה היא הספק בכלל.

לי נראה אחד משני הדברים:

1. אם אני לא טועה לחבר שלי יש אותו לוח אם, והיתה לו בדיוק אותה בעיה, אחרי שהוא עבר על פורומים על ג'יגהבייט הוא גילה שללוחות הישנים שלהם יש המון בעיות עם כל מני .

אני לא בטוח מה הוא עשה כדי לפתור את זה (נראה לי שהוריד ל-FSB 100mhz), אבל אני יודע שהוא רוצה לקנות לוח חדש בקרוב.

2. יכול להיות שהכרטיס מסך שלך מתחמם יותר מדי - תבדוק אם ההיטסינק מחובר כמו שצריך ונוגע בליבה.

הייתי אולי אפילו מפרק אותו ומורח - AC3.

לא נראה שהטמפ' של המעבד מפריעה לך אם זו הטמפ' ב-Full Load.

אולי תרשום לנו מה המתחים שלך אם אתה יכול לבדוק אותם, עדיף תחת Full Load כמובן.

גם אם היית רוצה ספק, קיבלתי את ההתרשמות מסקורפי שה-HEC מאוד איכותיים.

הביקורת של טום דיי אישרה את זה, והייתי מעדיף אותם על פני ה-Tsunami.

וניתן למצוא אותם מתחת ל-200 ש"ח ברשת.

וד"א, אם ספק 200W האיכותי שעל השאטל XPC מסוגל להריץ Radeon9700 בלי בעיה, אז אני לא מאמין שתהיה בעיה עם ספק 300W איכותי.

אבל בכל מקרה, אני מאמין שהלוח אם הוא המקור למכאובים שלך.

אולי גם יכול להיות שהצ'יפסט מתחמם יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה

בכל מקרה אני כבר די הבנתי בעצמי שהבעיה היא לא בספק מהתעסקות בביוס. גיליתי שכשאני מוריד את הAGP ל2X הוא לא נתקע במשחקים... מוזר

חשבתי שהפתרון הזה כבר לא תקף מאז שהכרטיסים התחילו להיות מעוצבים לAGP X4

בכל מקרה הבעיה הזאת לא הייתה עם הכרטיס הקודם, ככה שאני כבר אתעמק בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...