G.Skill 2GB 800 2GBPK אוברקלוק סביר ביותר,אבל... - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

G.Skill 2GB 800 2GBPK אוברקלוק סביר ביותר,אבל...

Hatori_Hanzo

Recommended Posts

אוקיי,אז ככה...

החלטתי לעדכן את הביוס לגרסאת הבטא האחרונה 913 ועשיתי את המהלכים הבאים:

אחרי העדכון,כמובן עשיתי load optimize default ,לאחר מכן העלתי את תדר הPCI-E ל120 בהדרגה...בשלב השני הגדרתי 400FSB במתח של1.4V

את הזכרונות הגדרתי על 533 במתח 2.0V ותזמונים של 4-4-4-12 7.8us

(800MHZ אפקטיבי)

לא היתה ללוח בעיה כלל לעשות BOOT ,הטמפ' במנוחה הם 48C למעבד ו55C לNB.מה שמדאיג אותי זה שהרצתי 2 דקות ORTHOS והטמפ' קפצו ל67C ו-61C מעבד ו-NB...

מה עלי לעשות?

הנה כמה תמונות:

orthosvn6.th.png

oc1zx2.png

oc2xb4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדובר פה על מערכת , כנראה שהם לא ממש משתלבים טוב איתה.

כי הביקורת הזאת עם מעבד C2D מציגה תוצאות הרבה יותר גבוהות ואם נתחשב בעובדה שאני בעצמי עשיתי 1GHZ 5-5-5-15 אז היא אמיתית לחלוטין:

http://article.pchome.net/00/12/89/75/index_2.phtml?156,0

Hatori_Hanzo-

קודם כל תוריד את התדר של הPCI-E ל100.

מתח למעבד תן 1.35, רק אם יהיה צורך ליותר אחרי בדיקת ORTHOS כושלת אז תוסיף.

הזכרונות בסדר גמור.

בקשר לטמפרטורה, תעיף ת'SPEED FAN הזה.

מגיעה לך תוכנה בשם smart guarding עם הדיסק של הלוח אם, תסתמך על מה שרשום שם.

בקשר לNB, אין מה לעשות, ככה הוא עם הקירור המצ'וקמק שמגיע איתו....

בסה"כ אין בעיה להישאר איתו ככה אבל אם זה ממש מציק לך אז עומדות בפניך 2 אופציות:

1) לקמבן עליו איזה מאוורר 40 מ"מ.

2) להחליף לו .

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר פה על מערכת , כנראה שהם לא ממש משתלבים טוב איתה.

כי הביקורת הזאת עם מעבד C2D מציגה תוצאות הרבה יותר גבוהות ואם נתחשב בעובדה שאני בעצמי עשיתי 1GHZ 5-5-5-15 אז היא אמיתית לחלוטין:

http://article.pchome.net/00/12/89/75/index_2.phtml?156,0

Hatori_Hanzo-

קודם כל תוריד את התדר של הPCI-E ל100.

מתח למעבד תן 1.35, רק אם יהיה צורך ליותר אחרי בדיקת ORTHOS כושלת אז תוסיף.

הזכרונות בסדר גמור.

בקשר לטמפרטורה, תעיף ת'SPEED FAN הזה.

מגיעה לך תוכנה בשם smart guarding עם הדיסק של הלוח אם, תסתמך על מה שרשום שם.

בקשר לNB, אין מה לעשות, ככה הוא עם הקירור המצ'וקמק שמגיע איתו....

בסה"כ אין בעיה להישאר איתו ככה אבל אם זה ממש מציק לך אז עומדות בפניך 2 אופציות:

1) לקמבן עליו איזה מאוורר 40 מ"מ.

2) להחליף לו .

:xyxthumbs:

התקנתי את הsmart guardian מהCD של DFI ,אין ספק שהיא עדיפה..לא שמתי לב שהיא באה לי עם הCD,אז כבר תודה :yelclap:!

הבנתי שעם הלוח שלי את יכול להגיע לסביבות ה400FSB רק אם אתה מעלה את התדר של הPCI-E...לפי מה שקראתי בפורום הרשמי של DFI ממשתמש שנקרא

"Happy games" ,מה זה נותן בכלל?? אין לי מושג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן דבר שצריך לבצע לפעמים.

אבל לרוב זה לא בבאס 400 ולא מעלים אותו אם לא היית חייב להעלות.

בקיצור, תוריד ל100 את הPCI-E.

תוריד למעבד את המתח ל1.35V.

תתחיל להריץ ORTHOS....

אם לא עבר ב1.35 תוסיף עוד קצת מתח וכו' וכו'....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי להגיע גם ל440FSB אבל עושה רושם אחרי כמה וכמה נסיונות שהמערכת שלי עובדת יציב בסביבות ה400FSB

ortdu5.png

הבעיה שלי היא שיש לי lockups ,אני משאיר את המחשב דלוק בלילה..קם בבוקר והוא לא מגיב ??? ??? מה הבעיה לעזאזל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הLockups האלו כנראה מגיעים מהסיבה שלמעבד אין מספיק מתח.. אני לייתר ביטחון הייתי נותן למעבד משהו כמו 1.45V ומנסה עוד פעם לעלות ל440..

ובודק שם יציבות עם ORTHOS...

עשיתי את מה שאמרת..אבל ORTHOS נכשל אחרי 2-3 דקות,השאלה הנשאלת היא..האם נכשל בגלל התחממות המעבד/לוח/זכרונות או בגלל שחסר מתח?

מה שעשיתי זה נניח אני על 425FSB...נותן למעבד 1.45...מריץ ORTHOS...נכשל,מוריד 5FSB ומוריד מתח ל1.44 וכן הלאה וכן הלאה.....

בינתיים הבדיקה הכי יציבה הייתה 410FSB במתח של 1.39V אבל גם היא אחרי 10 דקות נכשלה..

יש לי BT במנוחה הטמפ' משהו כמו 48C במאמץ(בדיקת ORTHOS) היא נעה בין 61C ל 68C.......אם המתח הוא מקסימום 1.36V אז המעבד במאמץ לא עובר את ה63C

מה אני עושה לא בסדר??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את מה שאמרת..אבל ORTHOS נכשל אחרי 2-3 דקות,השאלה הנשאלת היא..האם נכשל בגלל התחממות המעבד/לוח/זכרונות או בגלל שחסר מתח?

מה שעשיתי זה נניח אני על 425FSB...נותן למעבד 1.45...מריץ ORTHOS...נכשל,מוריד 5FSB ומוריד מתח ל1.44 וכן הלאה וכן הלאה.....

בינתיים הבדיקה הכי יציבה הייתה 410FSB במתח של 1.39V אבל גם היא אחרי 10 דקות נכשלה..

יש לי BT במנוחה הטמפ' משהו כמו 48C במאמץ(בדיקת ORTHOS) היא נעה בין 61C ל 68C.......אם המתח הוא מקסימום 1.36V אז המעבד במאמץ לא עובר את ה63C

מה אני עושה לא בסדר??

קודם תייצב אותו 100% על באס 400 ואחר כך תקפוץ ל440.....

הרצת 3-4 שעות לפחות של ORTHOS בבאס 400 עם מתח 1.35V?

אני מבין שעוד לא ביצעת את זה....

איך אתה מצפה לא לייצב מערכת על תדר נמוך ולקפוץ לתדר גבוה יותר ולצפות שזה כן יהיה יציב?

אחרי שתיצב את המערכת לגמרי על 3.2 (שלפי דעתי זה כבר מספיק) תוכל להמשיך הלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שעוד לא ביצעת את זה....

איך אתה מצפה לא לייצב מערכת על תדר נמוך ולקפוץ לתדר גבוה יותר ולצפות שזה כן יהיה יציב?

אחרי שתיצב את המערכת לגמרי על 3.2 (שלפי דעתי זה כבר מספיק) תוכל להמשיך הלאה...

ברק...

ביצעתי בדיקה 400FSB במתח של 1.35V ונכשל... מה שקורה זה שאני מעלה מתח הטמפ' עולות ואז אני מניח שהבדיקות נכשלות בגלל זה..ואז אני מוריד מתח וגם אז הבדיקות נכשלות...אתה מבין? אני מבולבל לגמרי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שאתה צריך לעבוד בשיטת האלימינציה.

תוריד את המכפיל של המעבד כך שהתדר שלו יהיה באזור התדר המקורי

ואז תבדוק את המע' ב FSB-440 במאמץ.

אם הכל יציב אז זה המעבד שתוקע - אם לא יציב אז זה כבר סרט אחר.

תנסה ותעדכן- ככה אפשר לעזור לך יותר במדויק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע זה נראה יציב(20 דקות ORTHOS מבחינתי זו התחלה של משהו) על 396FSB במתח של 1.39V...כמובן שאצטרך להריץ בדיקה יותר ארוכה.

בקשר ללוק אפ,אני בספק אם יש לזה פתרון באוברקלוק של 1GHz ויותר..כי הבנתי שזו תופעה שהרבה משתמשים שמחשבם דלוק 24/7 סובלים ממנה..

יש טבלה כלשהי שמראה יחס מתח/מהירות למעבד (ז"א מהירות X מצריכה מתח Y)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיה נובעת מבזיכרונות(אין לשלול כלום.. לא כל הPK מתנהגים אותו הדבר.. כמו כל ...) בוא תנסה לתת לזיכרון יחס ולהוריד אותם ל667MHZ ואז לנסות להעלות ל440FSB.. עוד פעם מתח 1.45V למעבד - אל תדאג לטמפרטורה כרגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהבעיה נובעת מבזיכרונות(אין לשלול כלום.. לא כל הPK מתנהגים אותו הדבר.. כמו כל ...) בוא תנסה לתת לזיכרון יחס ולהוריד אותם ל667MHZ ואז לנסות להעלות ל440FSB.. עוד פעם מתח 1.45V למעבד - אל תדאג לטמפרטורה כרגע...

הם על 533MHz יחס 1:1...מה הכוונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...