G.Skill 2GB 800 2GBPK אוברקלוק סביר ביותר,אבל... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

G.Skill 2GB 800 2GBPK אוברקלוק סביר ביותר,אבל...

Hatori_Hanzo

Recommended Posts

המפרט שלי מופיע בצד...

הגעתי עם ביוס 731 ל380FSB יציב ואני חושב שאני יכול לקצת יותר...המערכת עובדת מאד יציב וערכתי בדיקות מאמץ והכל בסדר.

נתוני הOC שלי הם כאלה:

FSB380 1:1 1.3V 3048MHz

4

4

4

12

533MHZ

7.8us

2.1v(memory)760MHz

oc1gi1.th.png

oc2tn4.th.png

הבעיה היא שיש לי שהמחשב עובד 24/7 ופעם ביום יומיים יש לי LOCKUPS וזה מבאס ביותר!! ???

הטמפרטורות,44C למעבד ו55לNB בIDLE

יכול להיות שהתזמונים הדוקים מידי עבור הזכרונות? או שהטמפ' גבוהות מידי וזה גורם לבעיה? כי באופן כללי המערכת מאד יציבה,אני לא חווה בעיות כאשר אני עובד על המחשב או מריץ משחקים כבדים...מה עלי לעשות? עצות התקבלו בברכה :)

שנה טובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לזכרונות,

תוריד את המתח של הזכרונות ל1.95V עד שתגיע ל800MHZ (ב4-4-4-12) הם לא צריכים יותר מזה.

ל1GHZ (ב5-5-5-15) תצטרך 2.1V.

ו1GHZ ב4-4-3-6 תצטרך 2.2V (זה לא מניסיוני האישי אלא מניסיון של ביקורת שראיתי).

בסה"כ הייתי ממליץ לך לעדכן ביוס בתור צעד ראשון ואז תנסה למשוך את המעבד שלך לבאס 400 ולסגור אותו ביחס 1:1 או 4:5 עם הזכרונות.

אם אתה לא מעוניין תוסיף למעבד את קפיצת המתח הכי קרובה וזה כבר אמור לייצב את המערכת לדעתי...

ד"א איזה בדיקות מאמץ ערכת?

הבדיקה הכי מומלצת למעבדים כפולי הליבה היום היא ORTHOS, תן לה צ'אנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי PRIME95 ובסופר פיי 32MB קיבלתי 17 דקות ו30 שניות...

העניין הוא שאם אני מעלה מתח למעבד ל1.4 או יותר אז הטמפ' שלו עולה ב6-8 מעלות...בIDLE(כלומר 48-50).

הביוסים החדשים הם גרסאות בטא ומנסיון הכניסו את המערכת לחוסר יציבות טוטאלי...אז העדפתי לחזור ל731 ואני מאד מרוצה,כי רק לפני שבוע ניסתי לראשונה 380FSB וההפתעה בהחלט טובה..הוא יציב ביותר והטמפ' 44C.

אני בהתלבטות אם להוסיף מתח למעבד...וחושב שאולי התזמונים הדוקים מידי ל1GBPK...מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הGBPK חייבים לעבוד ב800mhz בתזמונים של4-4-4-12 במתח של עד 2V.

אז אתה מריץ אותם ב760mhz במתח של 2.1V, תענה לי אתה אם אתה חושב שהם הבעיה... :screwy:

אתה צודק לגמרי...טעות שלי.

עוד בעיה זה שהTTBT תופס לי המון מקום ואני בספק אם אני יכול להרכיב נורמלי על הNB...כרגע יש לי את הצלעות שבאות עם הלוח...הטמפ' של הNB עולה מעבר ל60C לפעמים.

הורדתי את המתח של הזכרונות ל2.0V והוצאנו אותם לגמרי מכלל אפשרות שהם גורמים לLockups...העניין הוא שאם אני מעלה בצורה מאסיבית מתח למעבד הוא מתחמם לי כמו שהזכרתי קודם...תודה על העזרה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלתי FSB ל390 עכשיו ומתח ל1.39...הטמפ' של המעבד כרגע 48c ושל הNB לא התשנה 55C...

שמתי לב שאם אני מעלה מתח ל1.4V או יותר המעבד קופץ ל50c ודבר שני שאם אני ב395FSB אני מתחיל לראות נקדות לבנות קטנות כאלה במסך של הביוס אז זה קצת מדאיג אותי...

אז הזכרונות כרגע 780MHz במתח של 2.0V ,עוד לא ערכתי בדיקת מאמץ עם הORTHOS(יותר מאוחר במהלך היום...)

השאלה שלי כרגע היא כזאת:

הזכרונות מוגדרים כרגע בביוס

4

4

4

12

533MHz

7.8us

נראה לי שביחס 4:5 ז"א 667MHz הזכרונות לא יעמדו בזה(975MHz)

אז איזה תזמונים אני צריך להגדיר בביוס??? אני ממש לא הכי שולט בזה.

מישהו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה שהתוכנה נעצרה בגלל התחחמות המעבד?

עם איזה תוכנה אתה מודד את הטמפרטורה ולכמה היא הגיעה אחרי שעתיים של ORTHOS?

בקשר לזכרונות:

כמו שאמרתי, הם מסוגלים לעבוד ב5-5-5-15 1000MHZ עם 2.1V.

אז אם אתה רוצה להריץ אותם על 975mhz תשחרר את התזמונים ל5-5-5-15 ותרביץ להם 2.1V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה שהתוכנה נעצרה בגלל התחחמות המעבד?

עם איזה תוכנה אתה מודד את הטמפרטורה ולכמה היא הגיעה אחרי שעתיים של ORTHOS?

בקשר לזכרונות:

כמו שאמרתי, הם מסוגלים לעבוד ב5-5-5-15 1000MHZ עם 2.1V.

אז אם אתה רוצה להריץ אותם על 975mhz תשחרר את התזמונים ל5-5-5-15 ותרביץ להם 2.1V.

ברק,קודם כל תודה על העזרה.

אני משתמש בספיד פאן ובאוורסט...שתיהן מראות לי טמפ' זהות.אחרי הבדיקה בORTHOS המעבד עמד על 54c

בהמשך לעצתך העלתי בביוס את הזכרונות ל667MHzכלומר 4:5 (5-5-5-15)במתח של 2.1V....חוויתי שני ריסטים תוך 10 דקות...העלתי ל2.2V,עדיין נראה לא יציב כ"כ...מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא שכל העסק לא יציב וזה באשמת הלוח בלבד.

או שתעדכן ביוס לגירסת הבטא האחרונה שנראת מוצלחת מאוד או שתרד לבאס שבין 370 ל380 שזה התחום היציב של הלוח עם הביוס שלך בממוצע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא שכל העסק לא יציב וזה באשמת הלוח בלבד.

או שתעדכן ביוס לגירסת הבטא האחרונה שנראת מוצלחת מאוד או שתרד לבאס שבין 370 ל380 שזה התחום היציב של הלוח עם הביוס שלך בממוצע....

הבנתי,בטא אחרונה כוונתך ל913 או ל830?

ונניח שאני יורד ל380FSB על איזה תדר לתת לזכרונות לעבוד, 533 או 667? ואיזה תזמונים? סליחה,אולי שאלותיי נשמעות טיפה חוזרות על עצמן,אני פשוט לא סגור על זה וצריך תשובות מדוייקות על מנת לקבל מקסימום ביצועים ומקסימום יציבות ביחד...ודעתך מאד נחשבת בעיני ברק.

דניס תודה על הלינק..אשמח לקבל עצות/דעות נוספות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...