מתי יוצא הזכרון QDR ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי יוצא הזכרון QDR ?

Athlon-WINGS

Recommended Posts

נראה לי שאנשים שלא יודעים על מה מדובר (כחח..The-Fox) לא צריכים להגיב ולהראות לכולם שהם לא יודעים על מה מדובר. הוא התכוון ל-QBM, או בשמו המלא Quad Band Memory, תקן חדש אשר מפותח על ידי קבוצת חברות, שהדומינתית שבהן VIA, והיא הכח שדוחף את הפיתוח קדימה. הזכרון מבוסס על DDR SDRAM רגיל, אלה שבעזרת אמצעים טכנולוגיים פשוטים יחסית הזכרון מסוגל לבצע פעולות קריאה/כתיבה 4 פעמים בכל פעימת שעון. זה לא משהו מהפכני, גם הבאס של פנטיום 4 עובד בצורה כזאת. לפי הצהרות החברות השותפות בפיתוח הזכרון, סאמפלים של QBM533(PC4200)a יופיע כבר בדצמבר השנה, והמוצר ייכנס לייצור המוני ברבעון הראשון של 2003. מיד לאחר מכן, לאור השקתו של ה-Prescott, אנו צפויים לקבל את QBM667 או PC5400, שפועל במהירות 166Mhz. בסוף אותה שנה אולי נזכה לראות את QDM800 שמבוסס על DDR400; זכרון מהיר אף יותר עתיד להופיע בפרק הזמן של 2004-2005, ויהיה משהו עד QBM1066, שייתן 8.5Gb/s.

לכל מי שכבר התכונן לשדרג את המחשב שלו למעבד Prescott 4.5Ghz עם זכרון QBM667, אני יכול להגיד שלא הכל כל כך זהוב. קודם כל רק צ'יפסטים של VIA (נכון לעכשיו) יתמכו בזכרון, והרי יודע כי אין להם רישיון לייצר צ'יפסטים לפנטיום4 (הם טוענים שהם בכלל לא צריכים אחד, והמשפט בנושא עתיד להתחיל בקרוב). בגלל שאין להם רישיון, רוב יצרניות לוחות האם מסתייגות מקשרים עם VIA (תודו, כמה לוחות אם על P4X266/333/400 ראיתם בחנויות?). וברור שהזכרון מיועד רק לפנטיום4 (DDR333 מספיק לכל המעבדים של AMD, ועדיין הרבה לא ידוע בקשר לזכרון שבו ישתמש ה-Hammer...). אז התפוצה של לוחות אם שיתמכו במוצר תהיה מזערית.

למידע נוסף:

VIA

VIA Technology Forum 2002

QuadBandMemory.Com

QBM FAQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QDR לפי מה שאני קראתי, הוא לא RDRAM

RDRAM = Rambus DRAM

QDR = Quad Data Rate SDRAM

2 דברים שונים.

הנה עוד כל מיני אתרים שמוכיחים זאת:

http://www.cc.jyu.fi/~esatark/muistit/

http://www.qdrsram.com/

ואם זה באמת היה RDRAM, אז למה לעזאזל לא רושמים את זה באתרים על QDR ?

נ.ב:

תודה judicatr,

אבל אני לא חושב שהתכוונתי ל QBM, אבל בכל זאת, למדתי עוד משהו ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתכם QDR זה RDRAM...

הוא עובד במהירות הגדולה פי 4 ממהירות ה BUS...

אם הוא היה שואל מה זה QBM, אז הייתי אומר: טוב אני לא יודע מה, זה מעניין...

ודרך אגב QDR=Quad Data Rate

ולא Quad Data Rate Sdram

מה עם ה S ?

אז זה היה צריך להיות QDRS.

אז בפעם הבאה תשתדל לתת פרטים מדויקים. זה מטעה את הציבור ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתכם QDR זה RDRAM...

ולא Quad Data Rate Sdram

מה עם ה S ?

מה קשר ה-BUS? אם יש לי באס 533 וזכרון DDR266, אז הוא עובד במהירות רבע הבאס ובגלל אני אמור לקרוא לו QDR, Quater Data Rate? מה זה השטויות האלה.

ודרך אגב DDR=Double Data Rate

ולא Double Date Rate Sdram

ועדיין כולם מבינים שמדובר על SDRAM.

לאטלון: מה שאתה הבאתה זה QDR SRAM, זה ל-cache ויישומים מייוחדים, ולא SDRAM שמשתמש כזכרון ראשי במחשב. והיות שזכרון QBM משלים 4 פעולות בכל פעימת שעון, זה די נכון לקרוא לו QDR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשר ה-BUS? אם יש לי באס 533 וזכרון DDR266, אז הוא עובד במהירות רבע הבאס ובגלל אני אמור לקרוא לו QDR, Quater Data Rate? מה זה השטויות האלה.

האאאאםםםם מה הקשר לבאס, בו נראה ?? ::)

ואתם שניכם מדברים על שני דברים שונים לגמרי ואתם אומרים שאני לא מבין על מה מדובר ?

טוב........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתכם QDR זה RDRAM...

ולא Quad Data Rate Sdram

מה עם ה S ?

לאטלון: מה שאתה הבאתה זה QDR SRAM, זה ל-cache ויישומים מייוחדים, ולא SDRAM שמשתמש כזכרון ראשי במחשב. והיות שזכרון QBM משלים 4 פעולות בכל פעימת שעון, זה די נכון לקרוא לו QDR.

OK

זה מה שרציתי לדעת,

חשבתי שהוא יהיה רגיל למחשב,

לכן שאלתי עליו פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QDR-

זיכרון שתוכנן לספק 4 פעולות בכל מחזור (וזה לא ממש משנה אם זה SDRAM, SRAM, RDRAM וכו')

QBM-

סוג מסויים של -SDRAM שפשוט הדביקו שני ערוצים על סטיק אחד כדי ליצור רושם של 4 פעולות למחזור.

אפקטיבית לא שונה מנקודת המבט של שאר המערכת מאשר QDR אבל יקר יותר כי משתמש בשני רכיבי ליצירת 4 פעולות למחזור.

RDRAM-

לא מבצע נכון להיום 4 פעולות לשעון אלא רק 2, הסיבה שהבאס כולו מבצע 4 פעולות למחזור בלוחות מבוססי I850 היא שיש שני ערוצים בדומה ל QBM שמשתמש בשני רכיבי סימטריים שמבצעים שתי פעולות למחזור כדי לדמות 4 (או לחילופין ניתן לומר, וזה מדוייק יותר, שהוא לוקח שני רכיבי 16 ביט ויוצר באס של 32 ביט).

NETBURST-

הבאס המקשר מעבדי P4 והסלרון שמבוסס על ליבת ה P4 אל ה NORTHBRIDGE.

הוא באמת 4 פעולות לכל שעון ולכן מכפילים את התדר הפיזי של הבאס במעבדי P4 ב 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרון עובד במהירות מסוימת בלי שום קשר לבאס. זכרון DDR333 לדוגמא עובד ב-166Mhz, ולא משנה אם הבאס הוא 533 או 266. ברוב הצ'יפסטים מהירות הזכרון קשורה אל מהירות הבאס בגלל תכנון של המפתחים, אבל אם הצ'יפסט תומך בזכרון DDR333, אתה יכול להשתמש בו גם כשהבאס 400 וגם כשהבאס 533.

זכרון QBM זה לא שתי סטיקים שהודבקו יחד, אלה סטיק אחד של זכרון. הוא מבצע 4 פעולות בכל פעימת שעון, ורוחב הפס אצלו 64 ביט. לו היה מורכב משתי סטיקים, רוחב הפס היה 128 ביט (ערוץ כפול), והיה מבצע רק 2 פעולות. אם יש שאלות נוספות, אתם מוזמנים לקרוא את ההסבר הזה:

http://www.quadbandmemory.com/Technical/FAQ.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...