שאלה לגבי חיבור המחשב למערכת קולנוע ביתי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חיבור המחשב למערכת קולנוע ביתי

MadGhost

Recommended Posts

אני עומד בפני כמה קניות די גדולות (מזל שאני לא משלם על הכל לבד :yelclap:) הכוללות מסך 37' LCD של , רסיבר ( יש לי כבר רמקולים+סאב , רק צריך למקם אותם ולחבר לרסיבר שאני אקנה ) ומחשב חדש.

השאלה שלי היא כזו : בהנחה שאני אשקיע בלוח אם טוב ( או כרטיס קול סביר ) ויהיו לי את כל החיבורים הדרושים, מה הדרך הכי טובה לחבר את המחשב לרסיבר ?

וגם את הLCD לכרטיס מסך (שיהיה כנראה ה X1950 pro )?

אני חשבתי בכיוון של spdif מבחינה של קול ו מהטלויזיה לdvi בכרטיס מסך ....

אשמח לקבל המלצות/תיקונים/העדפות ....

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יציאת DVI היא דרך נבונה על מנת להעביר וידיאו למסך..

במידה ואתה מתכנן להעביר אודיו באמצעות SPDIF אז מומלץ לעשות שימוש ביצאה האופטית ולא הקואקסיאלית..

תנסה לעשות ככה שהכבלים יהיו כמה שיותר קצרים על מנת למנוע דעיכה של אותות - עבור אודיו ווידיאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... ופה הבעיה שלי ....

המחשב יהיה בערך 4מ' מהטלויזיה ... ועם סלילות נורמליות של החוטים יצא לי לפחות 6 מטר של חוטים.

מישהו יודע מה הניחות של הכבלים (סיב אופטי,כבל או DVI) בסביבות ה6 מטרים ? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... ופה הבעיה שלי ....

המחשב יהיה בערך 4מ' מהטלויזיה ... ועם סלילות נורמליות של החוטים יצא לי לפחות 6 מטר של חוטים.

מישהו יודע מה הניחות של הכבלים (סיב אופטי,כבל או DVI) בסביבות ה6 מטרים ? :s05:

מצטרף לשאלה. אצלי המרחק אפילו גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להעריך את אחוז ההנחתה של אותות במוליך חשמלי/אופטי ביחס לאורך המוליך כי זה לא הפרמטר היחיד שמשפיע על ההנחתה, פרמטר נוסף שמשפיע רבות על ההנחתה של אותות הוא איכות הכבל/הסיב.

שימוש ביציאה אופטית עדיף על יציאה קואקסיאלית מכיוון שמוליך אופטי (סיב אופטי) בלתי פגיע לשדות וגלים אלקטרומגנטיים אשר קיימים באוויר ואשר מסוגלים לשבש אות אשר מועבר דרך מוליך חשמלי (יציאה קואקסיאלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כבלים אופטיים עוד לא יצא לי להתעסק כל כך ... יש כבל אופטי ספציפי שצריך לעבוד איתו (שוב -לחיבור מחשב - רסיבר )? איך נקרא הראש חיבור שלו(רק SPDIF ? ) ...

ועוד דבר , האם כדאי ללכת על כבל -HDMI(ומתאם לDVI) או -DVI ? ומה נחשב מחיר ממוצע ל10מ' ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SPDIF הוא הפרוטוקול, החיבור האופטי נקרא Toslink למיטב ידיעתי. אני קניתי 5 מטרים, עלה לי כ-100 ש"ח. קח בחשבון שקצת קשה למצוא אורכים כאלה, לרוב יש 1-3 מטרים.

בנוגע לכבל , לא חושב שיש הבדל גדול. עבור כבל טוב, לדעתי תשלם בין 300 ל-400 ש"ח עבור 10 מטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...