Ultimate Ears Super Fi 5 PRO - ביקורת - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ultimate Ears Super Fi 5 PRO - ביקורת

Chymes

Recommended Posts

מחקר, גילוי והחלטה

לפני מספר שבועות החלטתי ליצור את חווית המוזיקה הניידת האולטימטיבית. בשלב הראשון החלטתי להחליף את ה-SHURE E2C משתי סיבות: א. כבל קרוע. ב. איכות סאונד מאכזבת. E2C אוזניות טובות, טובות מאד אפילו. אבל הן לא שוות את הכסף. כן, האטימה מעולה. שמעתי מוזיקה בזמן שרכבת בלמה ולא שמעתי כלום. באוטובוס שמעתי אך ורק את המוזיקה שלי. אבל לא היה להן באס מורגש.

בהתחלה רציתי לקנות E4C, אבל אחרי מחקר גיליתי שגם הן סובלות מבעית הבאסים קשה. במהלך המחקר ניתקלתי בשם חדש - Ultimate Ears. הרצתי חיפוש מהיר ב-Cnet ולהפתעתי הרבה גיליתי שקיימת חברת Underdog בשם LE, שמייצרת אוזניות In-Ear איכותיות. CNET נתנו לאוזניות ציון 8.0, ביקורות גולשים בממוצע 8.7. הממוצע של SHURE E4C עומד על 7.7. מחיר 5 PRO עמד על 170$ והמפרט כמעט זהה לחלוטין למפרט של SHURE E5C. (ספינת הדגל הישנה של SHURE) אוזניות SHURE E4C עלו 230$.

שאלתי את עצמי האם ללכת על המוכר או להמר וללכת על המתחרים הקטנים. החלטתי ללכת על המתחרים. הזמנתי את המוצר, שלחתי אותו לסניף של MUSTOP ואחרי שבוע וחצי הן בארץ. עדיין לא הבנתי אם לקחו ממני מכס. לא צירפו שום מסמך לאריזה חוץ מקבלה של אמאזון, מדבקה של MUSTOP ומדבקה של DHL. אבדוק בפירוט כרטיס אשראי.

המוצר עצמו

נתחיל עם המפרט:

Speaker Type: Dual driver low and high range precision balanced armatures (כמו אצל E5C)

Input Sensitivity 119dB/mW (טיפה יותר נמוך מ-E5C. הן מגיעות עם 122dB)

כבל קצר משמעותית מאוזניות SHURE E2C/E5C. בהמשך אסביר למה זה לא חיסרון.

מה בקופסא:

אוזניות

נרתיק מתכתי

מתאמים שונים

כלי ניקוי

חוברת הדרכה

ראשים בגדלים שונים

הערה: כבל ואיכות הרכבה האשווה ל-SHURE E2C כי יש לי ניסיון עם אותן אוזניות. עיצוב אשווה לאוזניות אחרות של SHURE. סאונד אשווה ל-E2C.

נתחיל בסאונד - אז איך הן נשמעות?

נהדר. פשוט נהדר. התחושה כאילו שהזמר שר באוזן. אחרי ששמעתי לראשונה את SHURE E2C התאכזבתי. הן סיפקו סאונד טוב, אך לא סאונד שלדעתי שווה 600 ש"ח. ל-5 PRO יש סאונד שפשוט מפוצץ את האוזן. הבאסים כל כך חזקים שחטפתי כאב ראש אחרי עשר דקות ונאלצתי להוריד את עוצמת הבאסים בנגן שלי. הן מספקות צליל נקי, מפורט, חם ועשיר. אטימה מעולה. קולם של הזמרים יכל להישמע יותר טוב, אבל אולי זה תלוי יותר באיכות הקובץ. (בדקתי עם קובץ באיכות 196KBPS)

ציון: 4.5/5

באנדל:

עם האוזניות מגיע באנדל עשיר ומספק מעל ומעבר. יש חוברת הדרכה מפורט, שמסבירה היטב בעזרת תמונות איך שמים נכון את האוזניות. מקבלים מתאמים שלא מגיעים עם E2C. יש ראשים בכל הגדלים, אך מניסיון העבר עם E2C צריך להחליפם כל מספר חודשים.

נרתיק: הנרתיק נראה טוב ועשוי ממתכת איכותית. הגנה טובה לאוזניות יקרות. אך הוא עבה, גדול וטיפה כבד. לא בדיוק נרתיק שניתן להכניס לכיס. מאכזב. הנרתיק של E2C הרבה יותר טוב.

ציון: 3/5 בקטגוריה בגלל הנרתיק המעפן.

עיצוב, נוחות ואיכות הרכבה:

עיצוב: העיצוב ללא ספק פחות אסטתי מדגמים אחרים של SHURE. לא רק שהן נראות פחות טוב, הן גם בולטות החוצה ולא יושבות יפה בתוך האוזן כמו E2C.

ציון: 2.5/5

איכות הרכבה: עצמן עשויות מפלסטיק קשיח ואיכותי. הכבל יותר עבה ועמיד מכבל של רגילות, אבל לא מתקרב לעובי של הכבל של SHURE. יש לזה יתרון וחיסרון: היתרון שהכבל יותר קל וגמיש. חיסרון שהוא פחות עמיד. למזלנו מהנדסים של EL הנדסו את האוזניות בצורה כזאת, שכל אדם, גם אם הידיים שלו צומחות מהתחת יכול להחליף לבד את הכבל הקרוע. כבל חלופי נמכר באתר של החברה ב-20$.

כבל גם יותר קצר משמעותית מהכבל של SHURE, אבל שוב זה יותר יתרון מחיסרון. הכבל E2C ארוך יתר על המידה (מעל 1.60) ומתאים לשימוש ביתי כי הוא מאפשר מרחב תנועה, אבל אינו מתאים לנגנים ניידים. פעמים רבות מצאתי את עצמי נתקל בכבל או מסתבך בו בזמן הנסיעה. כבל של 5 PRO הרבה יותר קצר ונוח לשימוש וללא ספק מתאים יותר לנגנים ניידים.

ציון: 4/5

נוחות:

פה ללא ספק 5 PRO לוקחים. E2C לא נוחות בצורה איומה. ראשית הן היו בנויות בצורה כזאת שאילצו את המשתמש לדחוף אותן עמוק לתעלת האוזן. בימים הראשונים זה היה סיוט ואחר מכן לא יכלתי להשתמש באוזניות יותר משעה ברציפות. גם הראשים היו עשויים מסיליקון לא נעים. עם ראשי ספוג בכלל לא הסתדרתי, למרות שמשתמשים רבים מצאו אותם יותר נוחים. ראשים של PRO 5 עשויים מגומי רך ודק. העיצוב של האוזניות לא מאלץ לדחוף אותן עמוק לאוזן ובכך לא מעייף את האוזניים. מצד שני אולי תהיה בעיית עמידות במשך הזמן.

*חשוב לציין שגם לאוזניות האלה יש עקומת למידה ולוקח זמן עד שמוצאים את הראשים המתאימים ולומדים להכניס אותן נכון לאוזן. שימוש לא נכון באוזניות מוריד בצורה משמעותית את איכות הסאונד.*

ציון: 4.5/5

לסיכום: אז כמה זה עולה? 170$ באמאזון, שזה כ-750 ש"ח. (מעל 2000 ש"ח בארץ) 150 ש"ח יותר מאוזניות E2C בארץ. תוסיפו 100 ש"ח משלוח והגעתם ל-850 ש"ח. תפסו אתכם במכס? תוסיפו עוד 300 ש"ח. סה"כ קרוב ל-1200 ש"ח. יקר, אבל אחד הדברים שלמדתי בחיים זה שבשביל איכות צריך לשלם.

אם זה שווה את המחיר? לדעתי כן. אם אתם מחפשים מקצועי ללא פשרות, שינצל את היכולת של הנגן שלכם תיקנו את האוזניות האלה. זה השקעה חד פעמית לשנים רבות.

ומה עם האחריות? אחריות יש בחו"ל. אחריות טובה שמכסה קרע/שבר. במקרה ותהיה בעיה תשלחו את האוזניות לחברה. תשלמו גרושים על משלוח. בארץ לא יכסו את הנזקים האלה. יגידו שאתם שברתם וישלחו אתכם לעזאזל.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Chymes!

תודה רבה על הדיון הזה.

לסיכום: אז כמה זה עולה? 170$ באמאזון, שזה כ-750 ש"ח. (מעל 2000 ש"ח בארץ) 150 ש"ח יותר מאוזניות E2C בארץ. תוסיפו 100 ש"ח משלוח והגעתם ל-850 ש"ח. תפסו אתכם במכס? תוסיפו עוד 300 ש"ח. סה"כ קרוב ל-1200 ש"ח. יקר, אבל אחד הדברים שלמדתי בחיים זה שבשביל איכות צריך לשלם.

^^^ - >>> ממש הרגע ניסיתי לסגור באמאזון הזמנה עליהן מחשבון שלי, שפעיל שם כבר 7 שנים - אין אפשרות לשלוח אותן בכלל לארץ. רק לארה"ב, בגדול:

*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***

מהיכן הבאת אותן בבקשה? ואם זה היה באופן פרטי, האם אתה מכיר מקום מחו"ל שמסוגל לשלוח אותן לארץ?

תודה רבה.

שמוליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Chymes!

תודה רבה על הדיון הזה.

^^^ - >>> ממש הרגע ניסיתי לסגור באמאזון הזמנה עליהן מחשבון שלי, שפעיל שם כבר 7 שנים - אין אפשרות לשלוח אותן בכלל לארץ. רק לארה"ב, בגדול:

*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***

מהיכן הבאת אותן בבקשה? ואם זה היה באופן פרטי, האם אתה מכיר מקום מחו"ל שמסוגל לשלוח אותן לארץ?

תודה רבה.

שמוליק

AMAZON לא שולחים לישראל שום דבר חוץ מספרים, מוזיקה, וקלטות . הוא רשם שהוא ייבא אותן לארץ דרך MUSTOP שהיא חברה שנותנת לך כתובת בארה"ב למשלוח הסחורה שהזמנת באינטרנט ומשם הם שולחים את זה לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה והביקורת האישית, כן ירבו !!

לעומת זאת חסר מידע קריטי על הנגן איתו בדקת את האוזניות, רמות ווליום, סוגי , וכן איכויות קבצים קצת יותר רציניות...

בלי קשר כל הכבוד ותתחדש... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על הביקורת, בהחלט מי ייתן וירבו כאלה :)

אני זוכר אתה הימים שאני הייתי עושה דברים כאלה, אחחח איזה ימים אילו היו. ואז הגיע מור, וחטף אותי, ומאז הוא שומר אותי במחסן סגור ומכריח אותי לכתוב דברים בשביל האתר :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה רבה על הביקורת Chymes!

ותודה רבה גם ל- תמיד מחייך, על שהאיר את עיניי לפרט הטכני של השימוש ב- MUSTOP.

היום יצרתי שם חשבון, וסגרתי לפני כמה דקות הזמנה של אותן באמאזון דרך חנות צד-שלישי (Electronica Direct למי שמתעניין) עם ביקורות טובות, כיוון שאמאזון הקפיצו את המחיר של האוזניות ביותר מ- 30 דולר ללבנות, וביותר מ- 45 דולר לשחורות ב- 24 שעות האחרונות. :bash:

סה"כ (לבנות) חדשות: 165 דולר לפני משלוח וכו'.

שוב תודה רבה! :xyxthumbs: :xyxthumbs:

עכשיו נשאר רק להחליט על נגן :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...