mobo and 2gb ram for e6300 for as little as possible - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

mobo and 2gb ram for e6300 for as little as possible

B.D.B

Recommended Posts

[ltr]ok, I just ordered my v.card from ebay (slightly used x1800xt 256mb for 175$+25$ S&H). now all I need is the rest of the rig, which I'll buy locally since the price difference isn't worth the hassle.

I'm on a tight budget so I'm taking the e6300. what I need is a motherboard and 2gb ram. there will be as much oc as possible on high end air. I heard good things about the P5B (965) also I saw a DFI 975 infinity, what's better? do you have any better suggestions? (the mobo budget is up to 1.1k nis, less is better)

as far as memory I'm open to suggestions, but it's definitely 2gb. will there be a big difference between 800 and 667?

also will my (enermax 365 rated at 350w; 26A on 12v) be strong enough to hold it?[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לגבי הלוח - אני מבין שאתה זקוק ללוח אם זול שיעשה את העבודה ב-OC. אפשר לראות שלוחות 075 עדיפים לCONROE, ואילו 965 ל-ALLENDALE.

מאחר ולך יהיה אלנדייל, 965 יהיה עדיף. ה-P5B נחשב ללוח לא משהו. אפשר לקנות את ה-965-S3 של ג'יגהבייט, שעולה כ-800 שקלים, או את אחיו הגדול 965-DS3. בגלל בעיות חימום של הצ'יפסט, אולי יהיה ניתן לחרוג ולקחת את ה-DS4, שמגיע עם פיתרון קירור עדיף. אפשרות נוספת היא ללכת על הלוח הזה:

?AW9D-MAX של אביט, מפה: http://ksp.co.il/hmain.php?uin=3629, אך לא ראיתי תוצאות שלו ב-OC.

- לגבי הזיכרון - תלוי אם אתה רוצה לעשות OC. אם כן - קנה זוג זיכרונות 800MHZ, ויותר מזה אני לא אוכל לומר לך. אם אתה לא תעשה OC, זיכרונות VALUE של TWINMOS במהירות 667MHZ יעשו את העבודה.

- לגבי ספק הכוח - אני חושב שכן. תחבר. יסחוב - טוב. לא יסחוב - לא נורא. FSP-400THN מנועה ב-330 שקלים יעשה את העבודה, בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל לוח אינטל שתקנה יגיע עם סאונד סביר ביותר.

עכשיו לגבי לוח וזכרונות - כן, 800MHZ לעומת 667 זה הבדל גדול.

הזכרונות זה מה שיגביל את האוברקלוק שלך, היות וכל הלוחות שהוזכרו, 965 או 975 - כולם עוברים FSB של 400 בלי בעיה.

הזכרונות הכי מומלצים היו מאוד זולים ועכשיו כבר לא - מנעה. אופציות אחרות - MUSHKIN. שניהם יעלו בסביבות 1600 שקל לסט PC6400 4-4-4-12. היה סט של 5-5-5 ב1260 שקל בנעה ואני פשוט לא רואה אותו יותר.

יש גם גייל VALUE ב1500, אבל GEIL ועוד VALUE הם עם הפוטנציאל הכי נמוך לעבור את הסטוק שהגדיר היצרן.

תתנחם בזה שלתזמונים אין שום השפעה על ביצועי קונרו.

עכשיו לגבי לוח -

כמו שאמרתי, לא הP5B ולא הDFI 975 לא יגבילו אותך באוברקלוק. הP5B DLX אולי שבר שיאים והגיע ל550, אבל אין לך כסף לזכרונות שיגיעו לזה, ואין לך ממש גז, אז זה לא כזה משנה. אנחנו גם לא מדברים על הDLX.

ה975 של DFI מפוצ'ר יותר, לא יעשה בעיות עם RAID, יתמוך בקרוספייר, ויגיע ל430+ באס אחרי עדכון ביוס, שתאמין לי שזה ינצל יפה את ה6300. זה אומר שאם הזכרונות לא יגבילו אותך, תועל להגיע ל3GHZ על אויר אם המעבד יעמוד בזה - והרבה מאוד מהם עומדים בזה.

אז אממ, מה שאני מנסה להגיד זה שכל לוח 965/975 שתקנה בתקציב יהיה בסדר וזה הכל שאלה של השקעה ופיצ'רים.

לגבי ספק - המעבד צורך מעט מאוד כח. כרטיס המסך שלך לעומת זאת הוא קטסטרופלי מבחינת הספק מה שהופך את הספק הזה לגבולי מאוד.

אני לא אומר "רוץ קנה ליברטי" או משהו, אבל א. ליברטי הוא אופציה. ב. מה שיואב אמר על הFSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gigabyte 965P-S3 או Gigabyte 945P-S3 אפילו, אם ההפרש קטן לך על ה-965, אם ההפרש גדול ה-945 יעשה את העבודה

עם זכרונות -800

אתה צריך את ה--800 בעיקר בשביל ה-OC (היחיד שתומך ביחס נמוך יותר לזכרון מאשר לבאס זה ה-DFI שכמו שציין לפניי Terjen הוא לא אוברקלוקר מדהים)

ה--800 לא יגביל אותך לפחות עד באס 400

זה ייתן לך 2.8GHz עם ה-E6300

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]ok here it is:

Intel 2 Duo E6300 1.86GHz 2Mb 1,150 ש"ח

Gigabyte GA-965P-DS3 Intel P965 LGA 775 999 ש"ח

G.Skill 2GB Kit PC6400 800MHZ 4-4-4-12 F2-6400PHU2-2GBHZ 1,690 ש"ח

total 3,839 ש"ח

good? bad? (ugly?)

hopefully the mem and mobo will be good enough to hit fsb 500, which leaves it to the CPU to determine what the max oc will be.

are you sure the sound will be at least close to the level of the soundstorm (or better)?[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תהיה חייב להחליף את הקירור של הצ'יפסט על הג'יגהבייט - הוא רותח, קח בחשבון שזה מוסיף לך בערך 100 ש"ח - כלומר אתה משלם 1100 ש"ח..

ב-1200 ש"ח אתה יכול לקבל AW9-D MAX עם הקירור העצבני.. הבעיה שהלוח הזה רק שוחרר לעולם החודש ואין עוד הרבה פרטים, ב-XS הגיעו איתו לאיזור ה-460 בבאס, ויש מצב שזה עוד ישתפר עם גירסאות ביוס חדשות.. מצד שני ללוחות 975 יותר קשה להגיע לבאס גבוה לעומת לוחות 965 שבהם זה יותר מובטח.

אני אישית גם רציתי לחסוך ולקחתי 965-S3 מ-KSP ואני מתכוון להוסיף לו קירור לצ'יספט (כלומר צריך לצאת סה"כ 900 ש"ח).

למרות שאני שוקל אם כדאי לי להחליף ל-... אני לא בטוח שכדאי, חבל לי להוציא כל כך הרבה על לוח אם.

אגב ההבדל לעומת ה-DS3 זה רק הקבלים מאלומיניום שהם יותר עמידים.. אז אם אתה מתכוון להישאר עם המחשב הזה 10 שנים לך על גירסת ה-D.. יש ללוח הזה גם יותר משתמשים ויותר פתרון בעיות (ויותר עידכוני ביוס).

אגב 800mhz מחו"ל יהיה לך הרבה יותר זול, אני את ה-2GB שלי הוצאתי ב-945 ש"ח כולל המשלוח. אבל אני לא בהכרח ממליץ על הדגם הזה (הלוח לא זיהה אותו לפני עידכון ביוס, לקח לי קצת זמן לגרום לו לעבור Memtest כמו שצריך, בכל מקרה אני עדיין בשלבי בדיקה).

איזה תכננת למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]about the cooling of the NB I can hook myself up, if indeed there will be a need for that. haven't you seen my guide?!

just looked up ebay for 800 and the best I found was 100 nis cheaper than here for the same model. and the model that ATM I'm going for was 20 nis cheaper. so it's pointless...

and about the D, if it only improves durability and doesn't affect OC/stability/comes with better cooling, I think I'll pass and take the S3. just one thing...[/ltr]

אגב זיכרון 800mhz מחו"ל יהיה לך הרבה יותר זול, אני את ה-2GB שלי הוצאתי ב-945 ש"ח כולל המשלוח. אבל אני לא בהכרח ממליץ על הדגם הזה (הלוח לא זיהה אותו לפני עידכון ביוס, לקח לי קצת זמן לגרום לו לעבור Memtest כמו שצריך, בכל מקרה אני עדיין בשלבי בדיקה).

[ltr]what model are you not suggesting the S3 or the 800 2GBHZ?

and ATM I'm thinking in the direction of BT VX.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר לצ'יפסט - אוקיי.. אבל אני אומר לך, המקורי חם מדי, לפחות בשביל אוברקלוק.. הוא די קרוב לסוקט של המעבד, אין שם הרבה מקום לתימרון של פתרונות אלטרנטיבים, אבל סומך עליך.

באשר לזיכרון, הנה דוגמאות:

http://shop3.outpost.com/product/4862510

http://shop3.outpost.com/product/4784779

בוא נגיד שזה 270 דולר עם משלוח, במקרה ולא תצטרך לשלם מע"מ זה באיזור ה-1200 ש"ח..

כשאפשר למצוא זכרונות 800 מ"ה כמו שלי גם באיזור ה-200 דולר (לפני משלוח).

התכוונתי שאני לא ממליץ על השילוב של הזיכרון שלי עם הלוחות הללו של ג'יגהבייט, כי הם פשוט לא מזהים אותם. אלא אם כן אתם מקבל אותו עם ביוס F4 עדכני.

או אם יש לך זיכרון -II פשוט שאתה יכול להעלות איתו את המתח ל-2.1V לפני שאתה שם את ה-.

למרות שזה לא אשמת הזיכרון דווקא, נראה שהרבה מלוחות ה-965 בררנים למדי עם .. לכן חכיתי שיהיה לי מעבד וזיכרון והלכתי איתם לחנות לבדוק את הלוח לפני שלקחתי, כי ידעתי שכנראה יהיו בעיות - וצדקתי.

באשר ל-BT, אני לא בטוח איך מתחברת הגירסא החדשה, אבל לגירסה הישנה יש בעיה קטנה עם ה-S3, הפלטת H העליונה שמחזקת אותו נוגעת באחד הקבלים שקרובים לסוקט של המעבד, בינתיים המחשב שלי לא במארז אז לא חיזקתי אותה עד הסוף ולכן היא לא נוגעת, אבל אני אצטרך לחתוך את הפלטה עם דרמל או משהו לפני שאחזק את זה כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...