ועכשיו לחדשות העצובות שלא מפתיעות איש... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועכשיו לחדשות העצובות שלא מפתיעות איש...

rk666

Recommended Posts

תגובה מצויינת מ YNET:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3303177,00.html

תגובה 25 האמת שזה ציון גרוע בעיקר להורים.

תסבירו לי בבקשה איך יכול להיות שחלק מהתלמידים מצליחים בצורה מטורפת (ממוצע בגרויות קרוב ל-120) וחלק בקושי עושים בגרות, וזה קורה בצורה חדה וברורה באותו מוסד ובכל המוסדות בארץ כמעט. האם האשם פה הוא משרד החינוך (הרי איך זה יכול להיות? יש כאלה שמצליחים מאד) או ההורים, שחלקם (הגדול) לא מחנכים את ילדיהם ומלמדים אותם חשיבות של למידה מהי.

אז עם כל הכבוד לציבור, שמאד אוהב להאשים את המדינה שלו בכשלונות (גם אני מאד אוהב), ואכן מערכת החינוך שלנו אינה מהטובות, וזה עוד בלשון המעטה, הכישלון פה הוא מצד הציבור עצמו שאינו מחנך את ילדיו ללמידה (וגם לא לכבוד כלפי אחרים אבל זה כבר נושא אחר שגם בא לידי ביטוי בבתי הספר ובכלל בחיי הציבוריים).

נכון, יש מה לשפר במערכת החינוך, וכשאני אומר לשפר אני מתכוון לביטול כל הרפורמות הטיפשיות (וגם אלה שממשיכים ומוסיפים כל הזמן, ובמקום לתקן הורסות הכל). אבל אם רוצים שינוי אמיתי זה צריך לבוא מצד האוכלוסיה. על ההורים להשקיע בילדיהם וללמד אותם שללמוד זה דבר חשוב להם ולעתידם. עד שזה לא יקרה, כלום לא ישתנה, פשוט כי ילדים בלי רצון ללמוד לא ילמדו, במיוחד כאשר המורה פונה להורי התלמיד, גם הם אינם מתייחסים אליה ברצינות כי גם להם ההשכלה של בנם אינה דבר בעל ערך עליון כנראה.

ובמילים שלי:

חינוך מתירני ללא גבולות. חוסר משמעת בבית.

הורים חסרי השכלה שלא רואים בחינוך ערך עליון ומעדיפים להקיעה ברכב עם גלגלי מגנזיום ולא בחוגים לילדים.

גם למערכת החינוך יש את החלק שלה ... אם לא הייתי הולך לטומשין כדי לחזק את המטמטיקה שלי הייתי מסיים רק 3 יחידות בקושי.

מורה טוב יגרום לך לאהוב כל מקצוע ,אפילו לשון וספרות.

מורה גרוע יגרום לכשלון . . . אבל בגלל זה צריך הורים שמפקחים ותומכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כסף, כסף וכסף הם הגורמים לדעתי.

אז אתה טועה.

זה פופוליסטי לומר, אבל זה לא נכון.

כשהייתי בתיכון, 4-5 שנים אחורה, הייתי שלוש שנים יושב ראש של מועצת התלמידים של אחד מבתי הספר הגדולים בארץ. השתתפתי באינספור פגישות עם משרד החינוך שנועדו למצוא פתרונות למצב, למצוא תקציבים וכו וכו וכו. (אגב, אולי גם המקום לספר שהבעיה שם הייתה פחות לימי לבנת ויותר תירוש המשעשת שלא כל כך יודעת על מה היא דיברה....).

כסף יש. נקודה.

בקופת רבין תקציב החינוך התנפח והתנפח (מעבר לכל פרופורציות) כי היה כסף.

אחרי זה, כשהיה צורך לקצץ (והיה צורך, זה לא שבייגה, או סילבן או ביבי נהנים מזה), במקום לקצץ בדברים שניפחו (פרוייקטים... כל מיני ניסויים על בני אדם בחסות החינוך) קיצצו בדבר הכי קל, שהכי כואב - כוח אדם. זה טיפשי שיש פרוייקטים במערכת שאין מורים שיכולים להפעיל אותם.

האמת, הבעיה החמורה האמיתית היום במערכת היא שאף אחד (טוב) לא רוצה להיות מורה.

אי אפשר להחזיק היום משפחה בישראל עם משכורת ראשית כמשכורת של מורה - ודווקא את זה בדיוק, רפורמת דברת פותרת - ולכן אני אחד האנשים שאשמח לראות אותה מופעלת.

אגב, הדיונים פה מתחילים לחזור ב-4 שנים שאני כאן. נשבע לכם שכבר כתבתי את כל זה לפני 3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להחזיק היום משפחה בישראל עם משכורת ראשית כמשכורת של מורה - ודווקא את זה בדיוק, רפורמת דברת פותרת - ולכן אני אחד האנשים שאשמח לראות אותה מופעלת.

אגב, הדיונים פה מתחילים לחזור ב-4 שנים שאני כאן. נשבע לכם שכבר כתבתי את כל זה לפני 3 שנים.

שצד אחד יעבוד ב עבודה מכניסה וצד שני בהוראה ... :)

מי שעובד בהוראה לא צריך להיות עם המשכורת הראשית .. גם ככה הוא 4 חודשים בבית.

חודשיים חופש גדול

פסח

חגים נוספים.

וב15:00 בבית ...

צריכים משכורת סבירה .. אבל לא יותר מיזה ....

ולמען שיווין המינים לא אמרתי מי יעשה מה ...

ובתור איש הייטק אין לי בעיה להיות המורה .... כי לעבוד 12 שעות ביום כל יום ולצאת רק 3 שבועות לחופש בשנה זה לא מדהים.

אבל משהוא צריך לפרנס ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה בארץ תמיד מנסים ליצור "חברה מושלמת" : תמיד הממשלה "מנסה" להעלים את העוני ב100%, לצמצם את האלימות ל-0 ולעלות את רמת ההשכלה והחינוך לרמה שכל התושבים יהיו מחוננים ,דבר שבלתי אפשרי בשום חברה אנושית כי לכל הגאונים יש את האנשים הקטנים שיעשו את העבודה השחורה!!!!

אבל כאשר הבן אדם הפשוט והלא מלומד מנסה להיות גאון מפונק ומעדיף לא לעשות כלום עם החיים שלו במקום למצוא לו תעסוקה שמתאימה לו ומוצא עוד אנשים כמוהו (שבארץ יש כאלה בשפע) ומתאגדים ומתחילים לעשות הפגנות ולהתלונן למה הכסף שהם מקבלים מהמדינה בחינם לא שווה לכסף שבן אדם שלמד כל חייו ומרוויח אותו.

ואחרי זה מאשימים את מערכת החינוך שלא מספיק טובה בשבילהם !!!

כל הדברים האלה נובעים מהחינוך בבית!!! אנשים שחונכו להשקיע יצליחו בכל מקום גם אם יהיה להם קשה אבל אנשים שמצפים לקבל הכל על מגש של כסף ימשיכו להתלונן על החינוך ,על המשכורות ועל כל הדברים שהם לא מקבלים (בחינם מהממשלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שצד אחד יעבוד ב עבודה מכניסה וצד שני בהוראה ... :)

מי שעובד בהוראה לא צריך להיות עם המשכורת הראשית .. גם ככה הוא 4 חודשים בבית.

חודשיים חופש גדול

פסח

חגים נוספים.

וב15:00 בבית ...

צריכים משכורת סבירה .. אבל לא יותר מיזה ....

זו לא מחשבה נכונה.

הרצון שלך צריך להיות שהטובים ביותר יהיו בהוראה - וידאגו לילדים שלך ושלי.

צד אחד פה וצד שני שם זה לא פתרון - ולמי שאין צד שני? פעם אמרו שצד אחד יפרס וצד שני ידאג לבית. זה לא עובד ככה.

אם זה צד אחד מפרנס, אז באמת כבר עדיף שהשני ידאג לבית - כי ללכת להיות מורה זו עבודה - לא רק שליחות ורצון.

ובדיוק בגלל מה שכתבת על החופשות וכו נכתב דוח דוברת - תן לכל מורה עובדה של 40 שעות בשבוע כולל חופשות - ואז תוכל לשלם לו משכורת אמיתית (כי יהיו פחות מורים) - אבל זה לא בא בחשבון לארגונים מסויימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות מערכת החינוך בארץ:

1- רמת המורים. בגלל הקיצוצים במשכורות המורים, ואי יציבותה של העבודה הזו, זו הפכה עבודה רק למי שלא מצליח להשיג שום דבר אחר. ולכן זו רמת המורים שאנחנו רואים בארץ

2- החינות מהבית. כל מילה מיותרת, כבר אמרו הכל

3- כסף. למי שמתקשה בבי"ס ויש כסף- יש מורים פרטיים.

למי שאין, אין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור תלמיד בשנה הראשונה בתיכון אני חשוב שהסיבות העיקריות הן איכות מורים ירודה וחוסר חינוך ללמידה שצריך לבוא מהבית.

מ-ז' עד ט' למדתי בבית ספר שש-שנתי. השנה עזבתי את כל החברים ועברתי לתיכון אחר בעיר אחרת. הרגשתי שאני ב-dead end כזה בבית הספר הקודם. רוב המורים שם לא היו מוכשרים במיוחד (בעצם, ממש לא מוכשרים) והלימודים היו ממש מתסקלים. מורות ומורים חסרי השכלה וידע כללי אמורים ללמד אותנו דברים שהם לא מבינים?!

עכשיו, כשעברתי לתיכון אחר, אני רואה שלימודים כן יכולים להיות כיפים (טוב, נו, לא כיפים אבל נסבלים). אני מרגיש ששיניתי לגמרי את הגישה שלי לבצפר.

בקשר לחינוך מהבית, אתם צודקים בהחלט! יש הרבה ילדים שלא חונכו ללמוד ולא ממש מבינים שיש חשיבות ללימודים. האמת, אני די מרחם עליהם. ילדים ששהורים שלהם לא תומכים בהם כבר מגיל צעיר (הן בחיזוקים חיוביים והן בהצבת גבולות ומשמעת) יהפכו, סביר להניך, ל"ערסים". זה גם גורם לבעייה אחרת- בגלל שהכיתה הטרוגנית, במקצועות שנלמדים עם כל הכיתה, ערסים שבדרך כזו או אחרת הצליחו להתקבל לכיתה "עיונית", הורסים למעשה את השיעור לכל האחרים. הלימודים הקודמים לתיכון לא ממש חשובים ולא הפריע לי שהם נהגו להרוס אותם אבל תיכון זה משהו אחר. אני רק רוצה להוציא תעודת בגרות טובה ואני מרגיש שילדים כאלה עומדים בדרכי. (לפחות יצרני הסיגריות מרוויחים :))

ד"א, אמא שלי מורה כבר המון שנים בבצפר בדרום ת"א. היא ממש לא עושה את זה בשביל הכסף אלא בשביל לעזור לילדים האלה.\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אתה תנסה להיות מורה ליום אחד. לעמוד מול 40 ילד ששמים עליך זין כזה גדול, לא מכבדים אותך, מתפרעים, מדברים בטלפון, הולכים מכות ולא נותנים לך להעביר את השיעור. מסרבים ללמוד, מתחצפים ומה לא. יש לי מכר שבא מארה"ב להתנדב פה ללמד אתיופים אנגלית. כל מה שאני שומעת ממנו זה "Those fucking niggers can't tell "E" from "Q" yet they won't shut up and let me explain!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכן המכר הזה, חבל שהוא לא ידע למה הוא נכנס.

יש הרבה בעיות במערכת החינוך אבל 2 הבעיות שנראות לי הכי אקוטיות הם א) הכיתות גדולות מידי, ב) שכר המורים נמוך מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטור של סבר פלוצקר היום הוא טוען שהבעיות האלה נובעות מבירוקרטיה מנופחת וממנגנון לא יעיל של מערכת החינוך. מדינת מוציאה 7 אחוז מהתוצר על חינוך, יותר מכל מדינה אחרת ברשימה שנבחנה, אבל שכר המורים וההוצאה לתלמיד היא מהנמוכות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...