התבטלה עסקה על מסך, צריך עזרה בבחירת מסך חדש - עד 1900 ש"ח. בבקשה זה דחוף. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התבטלה עסקה על מסך, צריך עזרה בבחירת מסך חדש - עד 1900 ש"ח. בבקשה זה דחוף.

מושמוש

Recommended Posts

שלום לכל החברים\ות היקרים\ות :hi:.

התבטלה לי עסקה על מסך שרציתי (EIZO S1910), הדגם שרציתי במחיר ובמס' התשלומים שרציתי אזל מהמלאי ולדגם החדש הייתי צריך להוסיף עוד כ-500 ש"ח. המחשב אמור להגיע בתחילת שבוע הבא ואני תקוע בלי מסך :(.

הביטול בסופו של דבר יצא לטובה משום שכעת אני נאלץ לרדת במחיר מסיבות השמורות במערכת.

השימושים העיקריים במחשב לפי הסדר הבא יהיו : 1) פוטושופ וכד'. 2) ואינטרנט. 3) ומשחקים.

אני מתלבט גם בין שני המסכים הבאים, כאשר הנטייה היא למסך הראשון.מה דעתכם עליהם:

1) XEROX XAP-192i - בגולדטופ מוכרים אותו ב- 1824.18 ש"ח, 5 שנות אחריות באתר הלקוח.

2) SDM-HS95D - בטרקלין חשמל מוכרים אותו ב- 1899 ש"ח.

אני נוטה לכיוון של ה- XEROXבגלל האחריות הטובה שיש לו, pivot, והוא גם מאוד יפה (בתמונות בכל אופן), מבחינת נתונים על הנייר הוא נראה לי בסדר בטווח המחיר הזה: 5MS, 1:800. מה שכן יש לו מסך זכוכית ואני לא יודע אם זה טוב או לא.

ככל שאני יודע זירוקס היא מותג (כמו , וכד') והיא מוכרת לי יותר מתחום המדפסות.

אשמח לקבל הצעות נוספות, אבל אם משהו מכיר את המסכים הנ"ל - עוד יותר טוב.

בכל אופן, אני אשמח לעצתכם ועזרתכם כמו שעזרתם לי בפעמים הקודמות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שאני לא יכול לעזור לך, אבל מקווה שלא אכפת לך אם אשאל כמה שאלות:

דבר ראשון, זה האם על הזירוקס מבטיחים 0 פיקסלים מתים בשבועיים הראשונים?

כמו כן , בזאפ ה-1910 מופיעים בכמה חנויות, אבל גם לי היבואן (מאגנט) אמר שאין להשיג אותם. האם ניסית בכל החנויות שמופיעות בזאפ כמוכרות את ה-1910?

ואם לא ה-EIZO, למה לא ה-ViewSonic או LG1970? לא שמעתי על המסך של זירוקס עד ההודעה שלך, אבל אלו השלושה שאני (עדיין) מתלבט ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שאני לא יכול לעזור לך, אבל מקווה שלא אכפת לך אם אשאל כמה שאלות:

דבר ראשון, זה האם על הזירוקס מבטיחים 0 פיקסלים מתים בשבועיים הראשונים?

כמו כן , בזאפ ה-1910 מופיעים בכמה חנויות, אבל גם לי היבואן (מאגנט) אמר שאין להשיג אותם. האם ניסית בכל החנויות שמופיעות בזאפ כמוכרות את ה-1910?

ואם לא ה-EIZO, למה לא ה-ViewSonic או LG1970? לא שמעתי על המסך של זירוקס עד ההודעה שלך, אבל אלו השלושה שאני (עדיין) מתלבט ביניהם.

תודה, זה בסדר, עצם זה שאתה מגיב אתה מנסה לעזור לי ;D

על הזירוקס מבטיחים זאת בשבוע הראשון.

מאיפה שרציתי את האיזו דובר על 15 תשלומים ללא ריבית ואף אחד לא מציע זאת.

אין לי שום בעיה עם VS או , פשוט בתמונות ובאתר היצרן המסך של זירוקס נראה פצצה. בתווך המחירים הנ"ל אני לא חושב שיש הבדל באיכות של המסכים.

זו הסיבה שאני שואל על המסך של זירוקס וגם על המסך של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי, אבל לא מצאתי על הדגם הספציפי הזה :nixweiss: (אולי אני לא מחפש במקומות הנכונים :smile1:). אבל אם אתה תמצא אשמח לקבל קישור ;).

בכל אופן אני מביא לך קישור לאתר היצרן שגם אתה תתרשם מהמסך: http://www.xerox-displays.info/product_display_xap.html#

ההתלבטות כל כך קשה :s07:

מה דעתך עליו? נכון שהוא גם אופציה לא רעה :goodposting:.

בגלל שאנחנו משקיעים את מיטב כספנו ההחלטה על מסך ספציפי כל כך קשה... :s05:

לגבי ההשתקפות - אני הבנתי שרק אם מגיעות למסך קרני שמש באופן ישיר אז יכולה להיווצר השתקפות.

מה שכן מצאתי ביקורת ב- ynet על דגם שהוא דומה לזה שאני מעוניין בו. הדגם שנבדק הוא XA7-172i, ההבדל בניהם הוא שהמסך שנבדק הוא 17 ,אין לו pivot , הרגלית קצת שונה. אבל מבחינת שאר הנתונים הם אותו דבר (בכל אופן בדגמי ה- 17, כי בכל זאת 19 שונה מ- 17 :P ) - משום מה הנתונים שבביקורת קצת שונים מהנתונים באתר היצרן :-\.

הנה הקישור - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3245814,00.html

עריכה -

הבנתי למה הנתונים שונים בין הביקורת לבין אתר היצרן. היצרן מייצר שתי וריאציות לכל דגם - האחת מיועדת לארה"ב והשניה לאירופה (למה זה?! - אני לא יודע.) - בכל אופן הדגם שאני מעוניין בו הוא הדגם האירופאי . הוא יותר מהיר - 5MS , ויש לו רמת ניגודיות טובה יותר - 1:800 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הביקורת על ה-17 ב-ynet לא כל כך טובה.

::) אני דווקא חושב אחרת. אצטט את הביקורת ואסביר למה אני חושב כך :cool2: .

"מבחינה טכנולוגית מדובר במסך מהמתקדמים יותר שתמצאו." - את זה לא אני אמרתי.

"הרזולוציה המקסימלית מגיעה ל- 1280x1024 והוא מציג תמונה ב-16.2 מיליון צבעים." - כמו כל המסכים הדקים ברמת המחירים הזו.

"רמת הבהירות, חשוב לציין, עומדת על 300cd/m2 ."- רמה סבירה וטובה לכל הדעות.

"רמת הניגודיות אינה הגבוהה ביותר בסדרה ומסתכמת ב- 1:500 " - בדגם האירופאי רמת הניגודיות היא 1:800 .

"התוצאה היא תמונה טובה, שלא סובלת ממריחות מיותרות מצד אחד, ואיכות צבעים לא משובחת מצד שני." - אין מסך בעל 16.2M צבעים שייתן איכות צבעים משובחת.

"המסך הוכיח את עצמו במצבי תאורה משתנים, כולל בזמן שהחדר היה מואר באור יום, אם כי הוא לא נבדק בזמן שקרני השמש מאירות עליו באופן ישיר." - זה לגביי ציפוי המסך בזכוכית.

"המסך תומך ומקינטוש כאחד, ועובד במהירות תגובה של 8ms, נתון שהוכיח את עצמו בזמן צפייה בסרטים ובסוליטר, שמדי פעם עוד נעשה בו שימוש." - בדגם האירופאי המהירות היא 5MS.

"זווית הצפייה, חשוב לומר, לא מרשימה במיוחד. 75 מעלות אנכית ו- 70 מעלות אופקית, כלומר אפשר לצפות במסך מזוויות מצומצמות יחסית." - כנראה זה חסרון, אבל לפי ידיעתי כל מסכי ה-LCD סובלים מזוויות צפייה גרועות.

"המסך מגיע עם כניסת DVI-Iדיגיטלית וכן עם D-SUB אנלוגית, והוא חסר כניסות USB למיניהן, אם אתם מחפשים אותן במסך שלכם. הממשק הדיגיטלי היה נוח לשימוש, והיה קל לתפעל אותו." - אם אתה צריך כניסת USB במסך שלך אז כנראה שהמסך הזה לא בשבילך - וכך גם VS, , וכיוצא באלה. כי אני לא מודע שיש להם כניסה כזאת. - במסכים בטווח המחירים הזה בכל אופן.

"המסך מגיע עם חמש שנות אחריות של זירוקס, וזה נתון מעודד." - אחריות בהחלט מרשימה.

"הנתון הפחות מעודד הוא המחיר הגבוה. 2,250 ש"ח ל-17 אינטש הוא סכום לא קטן, גם אם בפועל תמצאו אותו בשוק בכמה מאות שקלים פחות." - אם תסתכל בזאפ תראה שאתה יכול להביא את הדגם האירופאי ב-1333 ש"ח.

"האם המחיר שווה את התמורה? התשובה החיובית אינה חד-משמעית." - אם הם היו בודקים את הדגם האירופאי במחיר של היום, אני חושב שהתשובה הייתה חד משמעית :xyxthumbs:.

מה דעתך?! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקב העבודה שלך עם פוטושופ אני הייתי ממליץ לקחת מסך על פאנל אחר (לא TN) כמו ה-VIEWSONIC VP930B שמתבסס על פאנל MVA ומציג איכות תמונה גבוהה, יחס ניגודיות גבוה, זוויות צפייה טובות וארגונומיקה מצויינת. הנה עוד על ההבדלים בין הפאנלים השונים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=196524.msg1721070#msg1721070

נכון שהמחיר גבוה בכמעט 400 ש"ח מהתקציב שלך אך לטעמי זה מחיר שכדאי לשלם בהתחשב בכך שמסך מלווה אותך כמה שנים טובות כאשר אתה יושב לידו כמה שעות כל יום, בעיניי שווה להוסיף את הכסף היום מאשר לבכות על כך בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט מאותה ביקורת ב-ynet

אבל קשה להתחמק מהעובדה שטביעות אצבעות נשארות עליו בקלות

כך שאני חושב שלמגן הזכוכית יש גם חסרונות (שאמנם קל להתגבר עליהם). אני מסכים שבמבט שני אפשר להבין את הביקורת הזו ברוח קצת יותר חיובית, אבל עדיין אני חושב שיחסית למסכי TN, ה-LG שזוכה כאן למחמאות מכל עבר (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=203615.0 למשל) מציג נתונים וגם חוות דעת טובות יותר, ואם אני לא טועה הוא גם עולה פחות.

עקב העבודה שלך עם פוטושופ אני הייתי ממליץ לקחת מסך על פאנל אחר (לא TN) כמו ה-VIEWSONIC VP930B שמתבסס על פאנל MVA ומציג איכות תמונה גבוהה, יחס ניגודיות גבוה, זוויות צפייה טובות וארגונומיקה מצויינת. הנה עוד על ההבדלים בין הפאנלים השונים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=196524.msg1721070#msg1721070

נכון שהמחיר גבוה בכמעט 400 ש"ח מהתקציב שלך אך לטעמי זה מחיר שכדאי לשלם בהתחשב בכך שמסך מלווה אותך כמה שנים טובות כאשר אתה יושב לידו כמה שעות כל יום, בעיניי שווה להוסיף את הכסף היום מאשר לבכות על כך בעתיד.

תמיד מחייך: אם יורשה לי להצטרף כאן כשואל וכמי שמחזיק באותן התלבטויות, האם כמי שאינו גרפיקאי ועושה שימוש ביתי רגיל במחשב, לדעתך אראה הבדל ממשי בין הצוגה בין מסך TN+F לבין מסך MVA כמו ה-VS? אם נצטט את הסטיקי (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=179430.0):

מסכים עם 16.7 מיליון צבעים יציגו תמונה טובה יותר (למרות שקשה להבחין בהבדל בשימוש יום יומי) אך הם בד"כ יקרים יותר ובעלי זמן תגובה איטי יותר. מסכים עם 16.2 מיליון צבעים (6 ביט + Dithering) יוכלו להציג בצורה מהירה יותר את התמונה עקב מורכבותם הפחותה, אך יש שיראו את התמונה הנחותה שלו ביחס למסכים עם 8 ביט.

אז אני ארגיש או לא בעוד חצי מיליון צבעים בשימוש יומיומי? וכל זאת בהנחה שזמן התגובה בשניהם טוב מספיק. ומה ההשפעה של התאורה הכללית בחדר - האם היא לא רבה מההשפעה של איכות המסך?

הלכתי לראות מסכים באופיס דיפו, ולא הצלחתי להבחין בהבדלים ביניהם. אם כבר, אז מסך מאג זול נראה לי חד יותר מה-LG 1970. חבר בעבודה קנה 19 ב-1250 ש"ח (הדגם שמוכרים בסופרסל דיל) וגם הוא מאוד מרוצה, שזה מסך אפילו בלי DVI ועם 8MS זמן תגובה. ברור שכל אחד צריך לראות במו עיניו, אבל השאלה היא אם באמת יש הבדל מורגש בין מסך של 1800 ש"ח (LG) לבין אחד שעולה 35% יותר (VS 930 - מעל 2400, שאותו אני גם לא מצליח לראות בחנויות). דרך אגב, לגבי ה-VS הבנתי שיש גם בעייה בכיוון הצבעים שלו, שדורש עבודה רבה לפחות בפעם הראשונה - יש דברים בגו, או שאפשר פשוט להתעלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...