לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

250$= 1100 ש"ח, כשהנסיעות יוצאות בערך אותו הדבר (ולשלם כ"כ הרבה כל חודש זה לא ממש קל). אני מקווה שיתנו לי את האופציה לבחור.

ולגבי מתמטיקה, כך גם אני הבנתי. אבל אני בונה על תואר שני בכלכלה או במדעי המחשב, במידה ואני אתקבל ויתנו לי אפשרות כזאת. לדעתי מתמטיקה כתואר ראשון אמורה לסייע במקצועות הללו, או שמא אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה הפקולטה שנחשבת לאיכותית\יוקרתית ביותר בארץ?(מדעי הטבע כמובן ::))

לא הטכניון?

הרי כמו שנהוג להשליך יחידות בארץ על יחידות ידועות בחו"ל, אפשר לראות בטכניון UCLA או MIT...

המקבילה הקליפורנית של הטכניון תהיה כמובן caltech ולא ucla.

באופן כללי מידת היוקרתיות של המוסד רלוונטית פחות לתואר ראשון (הכוונה בארץ כמובן). ההבדל בין אוניברסיטת תל אביב לטכניון בהנדסת חשמל מבחינת תכנים הוא לא משמעותי במיוחד ומתבטא בעיקר בכך שבטכניון המרצים עושים לסטודנטים חיים קשים סתם בשביל הכיף שבזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

250$= 1100 ש"ח, כשהנסיעות יוצאות בערך אותו הדבר (ולשלם כ"כ הרבה כל חודש זה לא ממש קל). אני מקווה שיתנו לי את האופציה לבחור.

ולגבי מתמטיקה, כך גם אני הבנתי. אבל אני בונה על תואר שני בכלכלה או במדעי המחשב, במידה ואני אתקבל ויתנו לי אפשרות כזאת. לדעתי מתמטיקה כתואר ראשון אמורה לסייע במקצועות הללו, או שמא אני טועה?

1100 זה רק אם אין מעונות פנויים בטכניון, אבל אם יש אז זה עולה בערך 600-700 שקל. נסיעות - מספיק לך לחזור כל סוף שבוע הביתה לשישי-שבת (אחרת למה להשכיר מעונות?), כאשר הלוך-חזור מאגד (או אוטובוס ורכבת) אמורים לעלות כ-50 שקל להלוך חזור, או בערך 220 שקל לחודש. ז"א פחות מ-1000 שקל במקרה שתשיג דירה במעונות, וכ-1300 אם תשכיר דירה בחיפה.

תואר ראשון במתמטיקה לא מסייע לתואר שני בכלכלה. אני עושה תואר ראשון בכלכלה ורק 8-12 נ"ז מתוך ה-120 הם של מתמטיקה. אין ממש קשר, אולי יש קשר לא גדול לסטטיסטיקה (אקונומטריקה למשל), אבל אם תרצה להמשיך לתואר שני בכלכלה תצטרך להשלים מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה וכלכלת , לא מסובך וארוך האמת, זה קורסים יחסית פשוטים אם לומדים מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה לומד וכמה אתה טוב. אני יכול להגיד שבשנה הראשונה בהנדסת תוכנה לא היה הרבה לחץ.

אחחחח... התמימות של שנה ראשונה... אתה עוד תצתער על זה שלא לקחת איזה קורס בחירה או משנה שנייה (אם הייתה לך אפשרות) והעמסת על עצמך קצת... אני יודע שאני מצתער על זה עכשו :-\

ממה שקראתי ב7 העמודים הראשונים, אני מבין שלרוב האנשים אין פה מושג מה זה אוניברסיטה...

לזה שדואג לשעות הלימודים- לי היו ימים של 8 עד 8 (עם הפסקות 3 שעות לא רצופות באמצע), ואחרי זה עוד הייתי צריך ללמוד בבית עד אובדן דופק. אני מכיר אנשים שעשו לעצמם מערכת של 12 שעות רצופות... לעומת זאת יש ימים של 3 שעות.

באוניברסיטה יש הרצאות ושיעורי תירגול. ההרצאות הם לכוולם, ובשעות קבועות. בתירגולים הקבוצה (לדוגמא, שנה א' בחירטוטים במוח) מתחלקת לכמה קבוצות קטנות יותר, והתירגולים לכול קבוצה נערכים בנפרד- בשעות נפרדות ולפעמים בימים שונים...

לגבי הצבא- בד"כ אתם תעשו תפקידים שלא ממש חשבתם עליהם... לדוגמא, הצבא רואה בכימיה, הנדסה כימית והנ' חומרים כמועמדים לאותו תפקיד, למרות שלי, ככמעט מהנדס חומרים אין מושג ירוק בכימיה, וכימאי יודע אפילו פחות מזה על החומרים.

תשלומי העתודה- העתודה, ועתידים מעבירים את הכסף לחשבון שלכם, ואתם צריכים לשלם לאוניברסיטה על המעונות וכו. מילגת העתודה מועברת בשני תשלומים בדצמבר ובמאי (אם אני לא טועה), ומילגת עתידים מתחלקת ל12 תשלומים, גם מדצמבר (נראה לי שהשנה הם יקדימו את זה.. לא בטוח). ככה שרצוי לדעת מתי צריך לשלם לאוניברסיטה... ואם יש לכם הוראת קבע בבנק תדאגו שיהייה כסף בחשבון לקראת המשיכה של האוניברסיטה...

לגבי אונ' בן גוריון- האוניברסיטה זכתה לפני שנתיים (או שנה שעברה... לא זוכר..) במקום הראשון באיזה סקר כהאוניברסיטה עם חיי החברה הכי טובים... או משהו כזה...

יש פה ים חוגים (יותר מבאוניברסיטאות אחרות), חצי מהסטודנטים מגיעים שרוטים מהודו\ דרום אמריקה, מרצים נחמדים (רובם) ואווירת שכונה ביחס לאוניברסיטאות האחרות... הרמה פה לא יותר נמוכה משל הטכניון ואונ' ת"א, שפשוט מקבלות יותר כסף למחקרים וכו... אנחנו צריכים לחכות שהאדון מרכוס יעבור לעולם הבא עד כדי שנראה את ה$$ שהוא תרם...

לגבי החיים במעונות- בתור אחד שחוזר פעם בחודש- 5 שבועות הבייתה (אגב לחץ), אני מסתדר לא רע... במעונות שלנו יש חדר כביסה, סניף "מגה" לא רחוק (מבשל בד"כ לבד), מכולת במעונות, פאבים במרחק יריקה בכול כיוון... לא רע.

היו לי שותפים עתודאים ואנשים אחרי ... העתודאים בבן גוריון בד"כ שרוטים יותר מעתודאים במקומות אחרים, וגם ביחס ל"מבוגרים" שלומדים פה, אז הייה יותר כיף איתם, למרות שגם עם ה"מבוגרים" הייה סבבה לגמרי... אני רק יודע שבמקומות אחרים המבוגרים מתייחסים בזילזול מה לעתודאים, אז זה יהייה פחות נעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר ראשון במתמטיקה לא מסייע לתואר שני בכלכלה. אני עושה תואר ראשון בכלכלה ורק 8-12 נ"ז מתוך ה-120 הם של מתמטיקה. אין ממש קשר, אולי יש קשר לא גדול לסטטיסטיקה (אקונומטריקה למשל), אבל אם תרצה להמשיך לתואר שני בכלכלה תצטרך להשלים מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה וכלכלת , לא מסובך וארוך האמת, זה קורסים יחסית פשוטים אם לומדים מספיק.

אוקי, אז לגבי הכלכלה הבנתי (כלכלה לא בסדר העדיפויות שלי ברגע זה גם ככה, זאת הייתה שאלה היפוטטית). הבנתי שבמדעי מחשב רוב הקורסים הם במתמטיקה, אז שם זה אמור לסייע, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע מה עושים עם תואר בפיזיקה בצבא?

אני מכיר אחד שעושה תפקיד של מהנדס חשמל או משהו כזה...

לגבי ה"מה עושים", אז זה מאוד תלוי לאן אתה מגיע, כי כמו שכתבתי בהודעה הקודמת שלי, הצבא לא תמיד עושה הבחנות בין מקצויעות, ולפעמים אתה יכול לפול על תפקיד שלא ממש קשור למה שלמדת, למרות שלפי הגדרת הצבא תעבוד במקצוע... יש מצב שתגיע ליחידה מחוץ לצבא (לדוגמא קמ"ג) ושם כנראה שישימו אותך בתפקיד קרוב יותר למקצוע... מצתער אם אני לא מספק מספיק מידע, פשוט רוב המידע על זה די חסוי...

תוספת: RK, מוות קליני זה לא מילה... זה שתיים (למדתי לספור :yelclap:). סתם. הייה לי איזה יום שתאכלס הוא 6 שעות לימודים, 3 שעות מעבדה+ 3 שעות הרצאה עם רווח של 5 שעות. באחד הימים היתה לי מעבדה משעממת רצח, עם דוח מגעיל שנאלצתי להכין מייד אחרי המעבדה (בלחץ של הקבוצה :bash: חרשנים!), וישר ללכת להרצאה, שהייתה יותר משעממת מהמעבדה, ואחרי זה עוד המשכתי את הדוח עד איזה 9 בערב. עכשו, היו לי שותפים די רעשנים בדירה, אבל אחרי שהתמוטתתי על המיטה בערך ב11, שום דבר לא הצליח להעיר אותי (גם לא הגנן המעצבן שמתחיל לעבוד עם המפזר עלים ב6 בבוקר :pissed:) עד איזה 10... אני חושב שהייה אפשר להגדיר את זה אפילו מוות מלא... הפואנטה בקיצור זה שמה שאתה לומד באותו יום קובע אם זה סתם קומה זמנית או מוות קליני ארוך טווח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח נכון.

היו לי ימים שתכלס לא היו אמורים להיות קשים (מעבדות) אבל חזרתי הביתה סחוט מת.

הסמסטר הזה (שנה ד' סמסטר א'), היה יכול להיות פנאני (3 ימים בשבוע, לא יותר מידי קורסים) אם לא היה פרויקט גמר מטורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...