אני רוצה להריץ על PC תוכנה של Mac, מה עושים ואיך? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני רוצה להריץ על PC תוכנה של Mac, מה עושים ואיך?

eddie

Recommended Posts

שלום רב

בזמן השירות הצבאי שלי עבדתי על מק בתוכנה שנקראת מק דרו

אני מעוניין לעבוד עליה ב

1. איך ניתן להריץ תוכנה למק ב פי סי..?

2. למה אני לא מצליח להכניס דיסקט של לכונן של פי סי (המחשב אומר שהדיסק לא מפורמט)

אודה לכל מי שיחכים אותי בנושא

עריכה: איות ופיסוק בכותרת (Prog.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן השירות הצבאי שלי עבדתי על מק בתוכנה שנקראת מק דרו

אני מעוניין לעבוד עליה ב pc

לידיעתך, הרצת תוכנה שמיועדת לפלטפורמה אחת על פלטפורמה אחרת פוגעת קשות בביצועים.

זה נכון במקרה של שכבות של תאימות-API כמו WINE ללינוקס ו-ODIN ל-OS/2 וזה בולט פי כמה כשמדובר באמולטורים כמו Basilisk.

שאלת המפתח היא האם אתה צריך תאימות לקבצים של התוכנה, או שאתה רוצה להריץ את התוכנה עצמה? סביר שתוכנה גראפית מודרנית ל-PC תספק לך לפחות את אותן יכולות, ושתהיה לה אינטגרציה הרבה יותר טובה עם המערכת (Copy&Paste, Common Dialogs).

1. איך ניתן להריץ תוכנה למק ב פי סי..?

ניתן להריץ תוכנות של מק שיועדו למעבדי 68K הישנים, אבל בשביל זה תצטרך לעשות אמולציה למערכת ההפעלה עצמה.

הגירסה האחרונה של MacOS שניתן להריץ באמולציה היא 8.1 (מערכת שמבחינה טכנולוגית לא הרבה יותר מתקדמת מחלונות 3.11).

מכיוון שלא קיימים אמולטורים למעבדי PPC, אין שום דרך להריץ תוכנות מק חדשות יותר או גרסאות חדשות יותר של MacOS חוץ מאשר לקנות מק.

אם אתה כן מחליט ללכת על אמולציה ל-OS 8.1, תצטרך להשיג את הדברים הבאים:

* Basilisk II - אמולטור חופשי (קוד פתוח) למעבדי 68K. מתאים למגוון מערכות הפעלה, בינהן חלונות, לינוקס, BeOS, אמיגה סולאריס ועוד.

* עותק של MacOS 8.1. לא מדובר ב-abandonware והמערכת לא נמכרת יותר ע"י אפל, לכן תצטרך לרכוש אותה משומשת (eBay זה מקום טוב להתחיל לחפש).

אם אני זוכר נכון, ניתן להוריד מאפל את OS 7.5.1 בחינם, אבל לעבוד איתה זה תענוג מפוקפק מאוד :-\

* קבצי ROM של מק 68K כלשהו (רצוי של אחד מדגמי ה-Quadra המאוחרים). שים לב שכל מה שכתוב בסעיף הקודם נכון גם כאן. אפל מעולם לא שחררה את הזכויות על הקבצים האלה, וכדי להשיג אותם בדרך חוקית תצטרך לרכוש אותם ברשת (אם יש לך מק ישן, תוכל לשלוף אותם ממנו בעזרת תוכנת עזר מתאימה).

בכל מקרה, אל תבקש ב-HWzone תוכנות או קבצים שמוגנים בזכויות יוצרים. זה מנוגד לתקנון האתר.

2. למה אני לא מצליח להכניס דיסקט של מק לכונן של פי סי (המחשב אומר שהדיסק לא מפורמט)

הסיבה שאתה לא מצליח לקרוא את הדיסק היא מכיוון שהוא מפורמט ב-HFS, מערכת קבצים שחלונות פשוט לא מכירה.

תוכל לקרוא אותם בעזרת תוכנה כמו MacDrive, אבל אם יש לך אפשרות להתחיל את התהליך מהתחלה אז יש שיטות נוספות להעביר את הקבצים (פירמוט ל-FAT, העברה ברשת, צריבת דיסק ל-ISO 9660).

גם אחרי שהקבצים הגיעו אליך ל-, עדיין קיימות שתי בעיות נוספות: הראשונה היא איחוד של שני ה-Forks מהם בנויים קבצים במק לרצף נתונים אחד. השניה היא מציאת תוכנה ב- שיודעת לקרוא ולהבין את הפורמט של אותם קבצים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה לינק ל-MacOS 8.5 המכרז נסגר עוד 13 שעות!

די! כבר אי אפשר לסבול את ההודעות שלך :bash:

קראת בכלל את ההודעה שלי? אם כן, אז איכשהו הצלחת לפספס את זה:

הגירסה האחרונה של MacOS שניתן להריץ באמולציה היא 8.1

מה בדיוק לא ברור כאן?

imac, בפרק זמן של חודש וחצי (מאז שנרשמת לפורום) כתבת יותר מ-500 הודעות. איך שלא מסתכלים על זה, מדובר בספאם חסר שליטה (לשם השוואה, אני כתבתי 843 הודעות ב-13 חודשים).

אם התוכן של ההודעות שלך היה בעל ערך כלשהו אז ניחא, אבל אתה מנהל דיוני סרק ארוכים שבהם אתה לא מתייחס באופן ענייני לתגובות שאתה מקבל.

כמעט כל הדיונים שנאלצתי לנעול עד עכשיו הם דיונים שאתה פתחת, ולמען האמת נמאס לי >:(

אני מציע שתעבור למצב lurking (השתתפות פאסיבית) - קריאת הודעות כן, כתיבת הודעות מטופשות לא.

בקיצור, תחשוב טוב לפני שאתה מפרסם הודעה או פותח דיון חדש מכייון שסבלנותי פקעה.

ראה זאת כאזהרה רשמית.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...