האם מסכי LCD מעייפים את העיניים הרבה יותר מCRT? או גורמים לכאבי ראש או עייפות? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מסכי LCD מעייפים את העיניים הרבה יותר מCRT? או גורמים לכאבי ראש או עייפות?

goniak

Recommended Posts

מסך נקנה לפני חצי שנה סמסנוג 19" 940 משהו.....עלה מעל 2500 ש"ח...

קצב ריענון הכי גבוה שניתן כרגע.... חיבור לא DVI.

כרטיס מסך מובנה בלוח האם. נקנה לפני חצי שנה - גם כן מחשב חזק

המטרה העיקרית לקרוא טקסט - תכנות.

השאלה אם ידוע שיש בעיה כזאת של עייפות או כאב ראש....או משהו בסגנון שאחרי שעה של עבודה עם המסך...

כמו כן....אני מרגיש גם כן בעיה כזאת כשאני עובד מול מסך crt למסך של הלפטופ שלי....ככה שזה לא נראה לי קשור לסוג מסוים של מסכים וכרטיסים.....

השאלה - אם השקעה בכרטיס מסך חדש וטוב תפתור את הבעיה הזאת?

או מסך חדש יפתור את הבעיה? בזמנו עברתי מלא מסכים ובו ראו ממש בהבדל הכי טוב ביחס לשאר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מתכוון לטרד הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=152061.0

בכל זאת עברה שנה...המסך הפך ליותר נפוץ....אני חושב שאני אשמח לשמוע עוד דעות של אנשים...

אני לא קיבלתי תשובה חד משמעית מהדיון שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיפך הוא הנכון.

מסכי CRT מעייפים את העיניים הרבה יותר מסכי LCD.

זאת מכיוון שמסכי CRT מרצרדים בשביל להחליף תמונה על המסך, קצב רענון לא גבוה מספיק יכול לגרום לעייפות העיניים אצל אנשים מסויימים.

ומסך LCD לא מרצרד כלל, כי כדי להחליף תמונה הוא רק משנה את מיקום הפיקסלים, והתאורה היא רציפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל המידע המעניין הזה אני כבר יודע(-:

והתאוריה נחמדה מאוד(-:

אבל.....בכל זאת....

לפעמיים המציאות שונה מהתאוריה...

בכל מקרה....אני אנסה להחליף כרטיס זמני...אם יהיה שיפור

נקנה אחד.........ואם לא...אז התאוריה לא משהו(-:...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מאוד מפריעה העבודה על מסך לא בDVI בגלל שהפיקסלים "לא בדיוק יושבים" על הרשת של המסך. לי זה יכול לגרום עייפות אחרי הרבה עבודה כזאת, במיוחד בטקסט. לא שאני אומר שזה מה שקורה, רק מעלה את זה.

תנסה להפעיל את ClearType אם הוא עדיין לא מופעל אצלך. זה אמור לעזור בטקסט, אני מאוד אוהב אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD נראה חד וברור ברזולוציה המקסימלית, אבל דרעק מטושטש ומעייף אם עובדים ברזולוציה נמוכה יותר (בגלל האינטרפולציה). ל-CRT אין את הבעיה הזו, אבל יכולות להיות בעיות של קרינה וריצוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...