זה נכון שמסך LCD מעייף את העיניים יותר ממסך CRT? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה נכון שמסך LCD מעייף את העיניים יותר ממסך CRT?

roy7777777

Recommended Posts

תשובה מאוד לא ברורה ומדוייקת,

1. אין שום סיבה לעבוד ברזולוציה שונה מהרזולוציה הטבעית שהוגדרה למסך LCD

2. אם משווים בנושא הזה מסך CRT מול LCD דווקא ל LCD יש יתרון,

במסכי CRT המליצו לעבוד עם תדרי רענון גבוהים בכדי למנוע כאבי ראש והתעייפות של העיניים, בLCD לא קיים דבר כזה מכוון שבו התצוגה לא נדלקת ונכבת כמו בנורות ה CRT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין שום סיבה לעבוד ברזולוציה שונה מהרזולוציה הטבעית שהוגדרה למסך LCD

ועוד איך שיש סיבה. ובגלל זה רוב האנשים אכן לא משתמשים ברזולוציה המקסימלית (במיוחד במסכים בגודל 17 אינצ' ומטה). אני בטוח שאתה מכיר את הסיבה, אבל כדי שלא יהיה ספק למשתתפים אחרים שקוראים את הדיון מדובר בגודל הטקסט. כשעובדים ב-1280x1024 במסך כזה האותיות פשוט מזעריות. אפשר לפתור את הבעיה באופן חלקי ע"י הגדלת ה-DPI של התצוגה, אבל אז נתקלים באינספור בעיות של טקסט חתוך על כפתורים ותוויות טקסט אחרות בממשק המשתמש. בקיצור, דרעק בלתי פתיר.

2. אם משווים בנושא הזה מסך CRT מול LCD דווקא ל LCD יש יתרון,

במסכי CRT המליצו לעבוד עם תדרי רענון גבוהים בכדי למנוע כאבי ראש והתעייפות של העיניים, בLCD לא קיים דבר כזה מכוון שבו התצוגה לא נדלקת ונכבת כמו בנורות ה CRT.

אני עובד ב-100Hz ולא נתקל בשום בעיות של ריצוד. מסכי LCD ברזולוציה שאינה המקסימלית מעייפים אותי אחרי זמן קצר (כנ"ל ברזולוציה המקסימלית עם ה-DPI הדיפולטיבי), לעומת זאת עם CRT בקצב רענון נורמלי (85Hz ומעלה) אני יכול לעבוד גם 15 שעות ללא כל בעיה.

ובנימה חיובית יותר, 1280x1024 במסך LCD בגודל 19 אינצ' זה שילוב בהחלט נסבל. רק שיפתרו את בעיות דיוק הצבעים במחיר סביר וגם אני עוד אקנה LCD ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren,

ראיה היא דבר סוביקטיבי.

לדעתי מסך "17 ברזולוציה של 1280X1024 נראה טוב מאוד ואין לי בעיה עם גודל הפונט.

אין שום סיבה לא לעבוד ברזולוציה הטבעית של המסך.

מסך LCD בהחלט נוח ונעים יותר לעבודה ממושכת עם טקסט. לגבי צבעים (וידאו, וכדומה) למעט מספר מועט של מקצוענים, ל 99% מהאוכלוסיה מספיק בהחלט LCD מה גם שהפנלים המתקדמים יותר (MVA, PVA ודומיהם) מציגים צבעים מדויקים למדי.

ניתן למצוא תירוצים דומים למה לצלם עם פילם ולא במצלמה דיגיטלית - אבל מרבית האנשים עוברים לדיגיטלי וזונחים את מצלמות הפילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מסך "17 ברזולוציה של 1280X1024 נראה טוב מאוד ואין לי בעיה עם גודל הפונט.

אני שמח לשמוע את זה :)

אין שום סיבה לא לעבוד ברזולוציה הטבעית של המסך.

ניסית פעם להגיד את זה לאלה שעובדים ברזולוציה הלא טבעית כי הטקסט קטן להם? או שאתה טוען שאין כאלה? כי הרושם שקיבלתי בשטח הוא שרוב המשתמשים במסכי LCD בגודל 17 אינצ' (או פחות) לא משתמשים ברזולוציה הטבעית.

מסך LCD בהחלט נוח ונעים יותר לעבודה ממושכת עם טקסט.

לא כשהרזולוציה הטבעית מייצרת אותיות קטנות מדי.

לגבי צבעים (וידאו, וכדומה) למעט מספר מועט של מקצוענים, ל 99% מהאוכלוסיה מספיק בהחלט LCD מה גם שהפנלים המתקדמים יותר (MVA, PVA ודומיהם) מציגים צבעים מדויקים למדי.

שמת לב שכתבתי "במחיר סביר"?

ניתן למצוא תירוצים דומים למה לצלם עם פילם ולא במצלמה דיגיטלית - אבל מרבית האנשים עוברים לדיגיטלי וזונחים את מצלמות הפילם.

פילם מול דיגיטלי? הממ... כאחד שמכיר היטב את הנושא הזה, אני יכול להגיד לך שאין אף טעון כה כבד בעד פילם כמו שיש בעד CRT. אם מסקרן אותך, כתבתי את הטעונים שכן קיימים בעד פילם בהודעה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שיש סיבה. ובגלל זה רוב האנשים אכן לא משתמשים ברזולוציה המקסימלית (במיוחד במסכים בגודל 17 אינצ' ומטה). אני בטוח שאתה מכיר את הסיבה, אבל כדי שלא יהיה ספק למשתתפים אחרים שקוראים את הדיון מדובר בגודל הטקסט. כשעובדים ב-1280x1024 במסך כזה האותיות פשוט מזעריות. אפשר לפתור את הבעיה באופן חלקי ע"י הגדלת ה-DPI של התצוגה, אבל אז נתקלים באינספור בעיות של טקסט חתוך על כפתורים ותוויות טקסט אחרות בממשק המשתמש. בקיצור, דרעק בלתי פתיר.

אני עובד ב-100Hz ולא נתקל בשום בעיות של ריצוד. מסכי LCD ברזולוציה שאינה המקסימלית מעייפים אותי אחרי זמן קצר (כנ"ל ברזולוציה המקסימלית עם ה-DPI הדיפולטיבי), לעומת זאת עם CRT בקצב רענון נורמלי (85Hz ומעלה) אני יכול לעבוד גם 15 שעות ללא כל בעיה.

ובנימה חיובית יותר, 1280x1024 במסך LCD בגודל 19 אינצ' זה שילוב בהחלט נסבל. רק שיפתרו את בעיות דיוק הצבעים במחיר סביר וגם אני עוד אקנה LCD ;)

צודק בהחלט.

הבעיה הזאת של שינוי dpi משגעת אותי כבר שנים.

בסוף התייאשתי וזנחתי את הרזולוציה הטבעית לאחת מטושטשת. האמת שמתרגלים.

ב15" הגודל טקסט היה מעולה ב1024X800 אבל ה17" דפקו הכל.

בכל מקרה יש לי עכשיו VS VP930 אז הכל טוב ויפה.

יש הרבה מאוד חומר על הבעיה עם הגדרת גדלים הגופנים בווינדוס.

זה הכל התחיל בזה שעל נייר נורא נוח לקרוא פונט בגודל 10 פיקסלים וזה גם הגודל שרואים אותו בmac אבל MS החליטו להקשות על כולנו והקטינו את הגדול.

מוזר.

אם מגדילים את הגודל אז הרבה מאוד תוכנות שבהם המתכנת היה קצת עצלן או לא חשב על האפשרות של ההגדלה (שהיא חלק ממערכת ההפעלה, לכן רבים קוראים למצב כזה "באג" בעוד שהמתכנתים טוענים שזה לא בעיה אצלהם...) אז הפונטים בחלונות שהם קבועים ובכפתורים ובתוכנות שעושות שימוש בטקסט להצגת תמונה הכל הולך לעזעזל.

מישהו יודע אם פתרו את זה בוויסטה? אני מתערב שלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית פעם להגיד את זה לאלה שעובדים ברזולוציה הלא טבעית כי הטקסט קטן להם? או שאתה טוען שאין כאלה? כי הרושם שקיבלתי בשטח הוא שרוב המשתמשים במסכי LCD בגודל 17 אינצ' (או פחות) לא משתמשים ברזולוציה הטבעית.

להגיד לך בשיא הרצינות?

מי שלא מתאים לו לעבוד אך ורק ברזולוציה הטבעית, שלא יקנה TFT.

אין ספק שזה נכנס לקטגוריית החסרונות שלו, ומי שלא מוכן לעמוד בזה, שישאר עם CRT.

אין שום סיבה להשקיע במסך שעולה יותר, ובגלל "חוסר תאימות למשתמש" גם לקבל תצוגה פגומה.

בקשר ל"רוב", אני לא יודע מאיפה קיבלת את הרושם הזה, אולי זה תלוי בקבוצת האנשים שסביבתך, כל אחד יכול להגיד משהו אחר, אני לדוגמא יכול לציין שמועטים האנשים שראיתי עם TFT שמשתמשים ברזולוציה לא טבעית.

כמו שאמר הבחורצ'יק מעלי, ב15" הרזולוציה היתה 1024X768 אז זה היה בסדר, וב19" כבר הסכמת ש1280X1024 סביל.

ככה שה"בעיה" נשארה רק ב17", וכמו שאמרתי קודם, מי שזה לא מתאים לו, שלא יקנה TFT, ובטח שלא דווקא 17".

בכל מקרה מכל מה שנאמר ב10 תגובות האחרונות, אני לא רואה שום קשר שבעולם, לנושא התארד (כאבי ראש ועייפות העיניים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי,

boren, nihility,

אני באמת חושב שענין הגודל של הפונטים ב "17 הוא סוביקטיבי (נראה לי שאתם מסכימים איתי) לכם זה מפריע ולאחרים לא.

לי אישית בבית יש "17 ובעבודה "19, שניהם ב 1280X1024.

ודאי שיותר נחמד (ונוח) "19 אבל גם ב "17 לי אישית אין בעיה עם גודל פונט.

- דפדפנים (לפחות ה FF שלי) מסוגלים לשנות את גודל הפונט בגלילת כפתור העכבר.

- עבודה משרדית - ניתן להתאים את גודל הדף לגודל רצוי.

הדבר היחידי שנשאר זה התפריטים שלא עובדים איתם הרבה וגם את זה ניתן לפתור ע"י Large Font בווינדוס למי שממש מתעקש.

דבר אחרון - המרחק מהמסך, לא יודע כמה אתם רחוקים אבל, לפי כללי הארגונומיה צריך לשבת בערך 60 ס"מ מהמסך. בהושטת יד קדימה אפשר לגעת בחלק העליון של המסך. נסו את זה ואז האותיות יהיו בסדר.

בכל מקרה מכל מה שנאמר ב10 תגובות האחרונות, אני לא רואה שום קשר שבעולם, לנושא התארד (כאבי ראש ועייפות העיניים).

עם זה אני מסכים בהחלט - התופעות הנ"ל נגרמות כמעט בלעדית מריצוד CRT. ולא קיימות גם ב LCD פשוטים.

שורת סיכום - אין שום סיבה למשתמש ביתי לשקול CRT על פני LCD סביר למעט השיקול הכספי. עדיין LCD סביר עולה פי 2 ויותר מ CRT סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי,

boren, nihility,

אני באמת חושב שענין הגודל של הפונטים ב "17 הוא סוביקטיבי (נראה לי שאתם מסכימים איתי) לכם זה מפריע ולאחרים לא.

לי אישית בבית יש "17 ובעבודה "19, שניהם ב 1280X1024.

ודאי שיותר נחמד (ונוח) "19 אבל גם ב "17 לי אישית אין בעיה עם גודל פונט.

- דפדפנים (לפחות ה FF שלי) מסוגלים לשנות את גודל הפונט בגלילת כפתור העכבר.

- עבודה משרדית - ניתן להתאים את גודל הדף לגודל רצוי.

וואי shlomom

:hi:

נכון מאוד סובייקטיבי, אז תקבל את זה שיש אנשים שזה כן מפריע להם ולא כולנו אותו דבר.

רוצה לדבר סטטיסטיקה? היו לי 20 משתמשים עם LCD כולם מעל גיל 30 ואף אחד מהם לא השתמש ברזולוציה הטביעת ב17". רובם אפילו עבדו על 600X800 שזה כבר שיגע גם אותי...

FF הוא באמת נפלא בקטע של שינוי גודלי טקסט, אבל נחש מה? לא כולם משתמשים בו ואקספלורר הוא בעייתי במיוחד.

מה גם שלא כל האתרים עולים בצורה מדורגת עם ההגדלה וחלקם נראים על הפנים .

גם ב אפשר להגדיל יופי - אין טענות.

הדבר היחידי שנשאר זה התפריטים שלא עובדים איתם הרבה וגם את זה ניתן לפתור ע"י Large Font בווינדוס למי שממש מתעקש.

לא עובדים עם תפריטים הרבה? לא מצדיק את זה שאי אפשר לקרוא אותם. ולא, לא ניתן לפתור את זה ע"י Large font. זאת בדיוק הבעיה שדיברנו עליה מקודם.

דבר אחרון - המרחק מהמסך, לא יודע כמה אתם רחוקים אבל, לפי כללי הארגונומיה צריך לשבת בערך 60 ס"מ מהמסך. בהושטת יד קדימה אפשר לגעת בחלק העליון של המסך. נסו את זה ואז האותיות יהיו בסדר.

מרחק נגיעה :xyxthumbs:

עם זה אני מסכים בהחלט - התופעות הנ"ל נגרמות כמעט בלעדית מריצוד CRT. ולא קיימות גם ב LCD פשוטים.

נחמד בחרת להתעלם מבעיית הטקסט הקטן... זה גורם לכאבי עיניים שזה מוביל לכאבי ראש.

נכון לגבי הריצוד, ברוך שפטרנו, למרות שלא היו לי בעיות ב75Hz

שורת סיכום - אין שום סיבה למשתמש ביתי לשקול CRT על פני LCD סביר למעט השיקול הכספי. עדיין LCD סביר עולה פי 2 ויותר מ CRT סביר.

מסכים, חבל על המקום ובעיית הטשטוש לא מספיק גרועה כדי שיעדיפו לספוג את כל הקרינה.

אגב, איזה חתך של האוכלוסייה אתה מייצג? מרכיב משקפיים? כמה שעות עבודה מול המחשב? יישומים? גיל?

אני מרכיב משקפיים, בן 23 , עובד בפוטושופ משחקים וגלישה במשך 10+ שעות ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...