מה אתם רוצים להיות בעתיד? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם רוצים להיות בעתיד?

POPSTAR

Recommended Posts

צודק במאה אחוז

גם לי יש בעיות קשב וריכוז (ADD אם מעניין מישהו...) ועד שנה שעברה לא ממש למדתי וסביר להניח שבסוף השנה הזאת הייתי נושר או משהו

מורה פרטית פעמיים בשבוע מכיתה ד' עד סוף ט'

ריטלין לקחתי מכיתה ה'

באמצע כיתה ח' החלטתי שאני מפסיק לקחת ריטלין (פשוט הפסיק להשפיע בגלל שהמינון היה יותר מידי נמוך)

כל החטיבה פחות או יותר לא נכנסתי לשיעורים ובאלה שכן הייתי נכשלתי

מכיתה ז' עד ט' בנוסף למורה הפרטית גם הייתי בשיעורי חיזוק כאלה אצל מורה לחינוך מיוחד בבצפר

בסוף כיתה ט' הבצפר ה"רגיל" התכוון לזרוק אותי לאחת הכיתות ה"מיוחדות" שלו (בדרך כלל לא יוצאים משם עם בגרות מלאה)

באותו חופש גדול(שנה שעברה) החלטתי שאם אני רוצה איזושהי עבודה רצינית בחיים שלי אני צריך להתחיל ללמוד

הלכתי לרופא וחידשתי את המרשם לריטלין+העלו לי את המינון

עברתי לבצפר פרטי שמתמחה בילדים עם בעיות קשב וריכוז שנקרא "הבית של תמר" (כן כן אני יודע שזה שם של גן :lol:)

יש שם מורים מצויינים שבאמת אכפת להם ממך שלא כמו בבתי ספר רגילים

כיתות קטנות עם מספר תלמידים מאוד מצומצם

התחלתי ללמוד כמו בנאדם ובסוף השנה הזאת התעודה שלי נראתה הרבה יותר טוב

שלושת החסרונות בבית הספר הזה הם:

1. מחיר מטורף אבל המועצה שלי מסבסדת את הרוב

2. אוכלוסית ערסים גדולה

3. השם המטומטם הזה :screwy:

אז מה שבאתי להגיד בהודעה הזאת זה...

אל תספרו לי שיט על זה שאתם לא מצליחים ללמוד בגלל בעיות קשב כי אם אתם באמת רוצים ללמוד, להוציא בגרות ולהגיע ללימודים גבוהים באיזשהו שלב יש מספיק פתרונות לאנשים כמוכם

ד"א

בעתיד אני רוצה לאכול באגאדיר 8)

בעתיד הקצת יותר רחוק אני רוצה ללמוד גראפיקה בבצלאל :)

יופי אתה לוקח ריטלין ועוד לומד בבית ספר מיוחד לצרכים שלך

אבל ריטלין גם גורם נזקים ובלימודים הגבוהים אף אחד לא ישים זין על הבעיות שלך

ואף אחד לא יממן אותך

וזה בלי לדבר על החיים באזרחות

תנסה לעזור ללקוח בבעיה מישפטית שבה לך לידפוק לו נבוט בראש כי הוא מזין לך במוח שעה שלמה

דרך אגב תיקרא את זה-

בתקופת ההסתגלות הראשונית

התופעות הבאות לרוב נעלמות או נחלשות מאוד לאחר תקופת הסתגלות של מספר שבועות לתרופה:

* קצב לב גבוה

* בחילות

* כאבי ראש

* סחרחורות

[עריכה]

תופעות לוואי קבועות

תופעות הלוואי ברשימה הבאה הן תופעות לוואי שלרוב יחזרו על עצמן בכל פעם שהתרופה תינטל, גם אצל משתמשים קבועים בתרופה.

* איבוד תאבון.

* דכדוך המופיע בתום ההשפעה של החומר הפעיל, ואשר יכול להמשך מספר שעות.

* קשיי שינה ,עקב ריכוז גבוה מדי וקשיים לחלום, או מכיוון שהריטלין גורם לרמת עוררות גבוהה. ניתן בדרך כלל לפתרון על ידי הקפדה שלא לקחת את הריטלין בשעות שלפני זמן השינה.

* אי שקט ועצבנות. ניתן לפעמים לפתור על ידי שינוי המועד בו לוקחים את התרופה.

[עריכה]

תופעות ארוכות טווח

תוצאות השימוש בריטלין בילדים נחקרות כבר למעלה מ 40 שנה ועד כה לא נמצאו הוכחות לקיומן של תופעות לוואי ארוכות טווח עקב השימוש בתרופה. יש לציין כי מחקרים מסוימים וראשוניים הדגימו שינוי בביטוי גנים מסוימים במוח בשימוש כרוני בריטלין, בדומה למצב הנראה בשימוש בקוקאין ובסמים ממריצים אחרים, אולם ההשלכה הקלינית הנובעת ממחקרים אלו אינה ברורה, ולכן יש צורך במחקרים נוספים לאישוש הטענה והתרופה עדיין נחשבת יעילה ובטוחה.

[עריכה]

תופעות לוואי

* כל משתמש יושפע אחרת מהתרופה. יהיו אנשים שיסבלו מכל תופעות הלוואי הנפוצות האפשריות, ויהיו כאלה שלא יסבלו מאף תופעת לוואי. הדרך היחידה לדעת בוודאות מה הן השפעות התרופה, היא לקחת אותה ולהיות מודע לשינויים בהרגשה ולקיום או אי קיום של תופעות לוואי אפשריות.

* ריטלין עלולה לגרום לחרדות, או להעלות את רמת החרדות הקיימת אצל אנשים אצלם קיימת מראש נטייה לחרדה.

* ריטלין עלולה לגרום אצל אחוז מינורי באוכלוסייה להזיות ולשינוי בתודעה. לרוב אנשים עם יכולות סינסתזיה גבוהות יחוו הזיות אלו באופן תדיר יותר מאחרים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%9F

ותבין למה אני מעדיף ליקרוא תתחת בעבודה השחורה מאשר לקחת ריטלין :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תגיד, לקרוא אתה יודע?

אני מבין שלקחת את התרופה?

או שאתה רק סומך על כל מיני פרנואידים?

לא לקחתי ואני לא יקח וחלק מהתופעות לוואי הם לכל המישתמשים

ומאוד יכול להיות שקימות תופעות לוואי בילתי אפיכות

יש ויכוחים בנוגע לריטלין ותרופות דומות ואם אתה רוצה להיות שפן ניסוי סבבה

או להקריב תבריאות שלך לטובת עבודה יותר טובה

אבל אני לא מוכן להיות שפן ניסוי

arnavon.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני עם ADHD (אמיתי אפילו ריטלין ושאר הכדורים פשוט לא משפיעים עלי 8)) ואנשים שאין להם את זה פשוט לא מבינים על מה אלו שיש את זה מדברים.

אבל אין מה לעשות וצריך לדעת לחיות אם זה ולדעת שיש לזה גם יתרונות (מחקרים מראים שכאלו שסובלים מADHD יותר מוכשרים מאחרים בתפקידים מסוימים ויצירתיים יותר וגם לפחות לפי המחקר שהיה פה בקליפורניה השבוע הם גם נהגים הרבה יותר טובים סטטיסטית. :)

תיכון זה ממש לא כמו לימודים גבוהים בארץ, בתיכון הייתי חרא של תלמיד אמנם גם באשמתי אבל מה לעשות לא הייתי מסוגל להקשיב למורה כל כך הרבה זמן ועוד ללמוד 6 או 7 שעות רצוף זה בכלל בלתי אפשרי. אבל באונ' יש לך אפשרות לקבוע את המערכת שעות שלך.

למשל מתמטיקה קורס שהוא אמור להיות 5 שעות שבועיות במקום לקחת פעמיים בשבוע שעתיים וחצי כמו הרוב אני לוקח את הקורס ב5 פעמים בשבוע שעה כל יום ככה אני מצליח להשקיע קצת ולהתרכז שעה. אז אני לוקח הפסקה של שעתיים בערך ואז יש לי עוד קורס

ככה אני כן מצליח ללמוד ואפילו להוציא ציונים מספיק גבוהים כדי לקבל מלגה ולעבור לאונ' טובה יותר במקום שאני מקווה שאני יאהב יותר (עובר לOSU בקולומבוס אוהיו במקום לוס אנג'לס שאני פשוט לא סובל בתור "עיר")

אני לא יודע איך זה באונ' בארץ אבל בארה"ב לוקחים מאוד ברצינות את הנושא של חוסר ריכוז ומאוד מאוד עוזרים לתלמידים מהספקה של audio books כי לחלק מהסובלים מחוסר ריכוז אין בעיה להקשיב תוך כדי עשיית דברים אחרים ולזכור ככה ועד כיתות מיוחדות של תלמידים בודדים (5 עד 8) שבאים ומלמדים אותך שיטות שיעזרו לך ללמוד בכל מקצוע כמעט (ללמוד למתמטיקה זה לא כמו ללמוד להסטוריה)

ללמוד למבחנים אפשר בכיף לעשות בקבוצות לימוד (study groups) ככה זה לא סתם שעמום של לשבת ולקרוא לבד את החומר אלא אתה יושב עם עוד חברה מקריאים ומדברים על החומר האינטראקציה עוזרת המון לאנשים שסובלים מADD\ADHD.

לכן הבעיה באמת זה איך לגמור תיכון וזה אצלי יש לי מזל שההורים שלי פשוט היו הורגים אותי אם לא הייתי גומר ולכן הם פשוט חייבו אותי.

בקשר לעבודה בעתיד אני חושב שאם אתה מוצא עבודה שמעניינת אותך ומאתגרת אותך לא תהיה בעיה כי זה לא שאנשים עם ADD\ADHD לא מסוגלים להתרכז בכלום הרי אני מסוגל להיות שעות על המחשב לקרוא חדשות ומחקרים על מליון דברים אבל משחקי מחשב לדוגמא גם קשה לי מאוד כי אני עוזב אחרי 5 דקות (מעניין כמה אנשים מסוגלים להגיד את זה :) )

אבל כרגע אני עובד בחברה שעושה research בשביל עורכי דין על פסקאות דין ישנות ועוזרת להם בהכנת תיקי מידע רלוונטים לתיק שיש להם כרגע וממש אין לי בעיה לעבוד אני אפילו נהנה. אחת הסיבות שאני חושב שאין לי בעיה פה לעבוד זה כי זה לא משהו שחוזר על עצמו כל כמה ימים יש נושא חדש שצריך להכין עליו תיק ככה שאני לא עושה א, ב, ג כל יום מחדש אלא זה משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת נהג טוב ;D

במישחקים אני בדרך כלל עושה הפסקות

ואני בדרך כלל מצליח ליתרכז בדברים שבאמת מענינים או ממכרים אותי

בדברים שלא המחשבות שלי מתחילות לינדוד וצריך להעיר אותי :lol: :'( :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גולם

אני לא מדבר על הפסקות אני פשוט לא מסוגל לשחק יותר מ5 דקות רצוף מה שבסופו של דבר גורם לזה שאחרי 20 דקות אני פשוט עוזב תמשחק לתמיד

חוץ מwinning eleven על האקס בוקס נגד השותף שלי לדירה אני לא שחקתי שום משחק יותר מ20 דקות מכתה ה' אני חושב .

עוד משהו ששחכתי בפוסט הראשון זה שעוד הבדל בין תיכון לאונ' זה שבתיכון אתה סתם משנן חומר, באונ' אתה לומד איך לחשוב (או לפחות זה ככה אצלי)וזה יותר קל לאנשים עם ADD\ADHD מסתם לשנן (לפחות זה ככה אצלי ואצל אנשים אחרים שאני מכיר עם הפרעות קשב) הלימודים לא מסתכמים בלקרוא את החומר, אם לא תבוא לכתה אתה לא יכול להוציא ציון טוב כמו בתיכון שפשוט משננים את הספר יום לפני המבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הוגן פשוט להפיל הכול על הדיסלקציה !!!

אצלי גילו את זה בגיל מבוגר.

אני לא ויתרתי !!

בגלל שחששתי שאני לא יתקדם מזה הלכתי על הנדסאי אלקטרוניקה.

אחרי הצבא גיליתי שמהנדסאי אין מה לעשות זה נייר לשירותים !

עשיתי בגרות פעם נוספת בבר אילן (מקום מדהים)

התחלתי ללמוד שם פסיקה ןמחשבים --קרסתי בגדול אבל לא הפסקתי!

אני לומד כיום המכללה שנה שלישת ויש לי עוד שנתיים בערך (לומד לאט)

אני לא מתבייש מזה

(חשבתי לוותר על הכול מספר רב של פעמים- אני שמח שלא וותרתי !)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גולם

אני לא מדבר על הפסקות אני פשוט לא מסוגל לשחק יותר מ5 דקות רצוף מה שבסופו של דבר גורם לזה שאחרי 20 דקות אני פשוט עוזב תמשחק לתמיד

חוץ מwinning eleven על האקס בוקס נגד השותף שלי לדירה אני לא שחקתי שום משחק יותר מ20 דקות מכתה ה' אני חושב .

עוד משהו ששחכתי בפוסט הראשון זה שעוד הבדל בין תיכון לאונ' זה שבתיכון אתה סתם משנן חומר, באונ' אתה לומד איך לחשוב (או לפחות זה ככה אצלי)וזה יותר קל לאנשים עם ADD\ADHD מסתם לשנן (לפחות זה ככה אצלי ואצל אנשים אחרים שאני מכיר עם הפרעות קשב) הלימודים לא מסתכמים בלקרוא את החומר, אם לא תבוא לכתה אתה לא יכול להוציא ציון טוב כמו בתיכון שפשוט משננים את הספר יום לפני המבחן.

באמת הרבה יותר קל לי להבין חומר מאשר לשנן חומר

בלשנן אני מסריח פשוט לא מסוגל ליקלוט חומר יבש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...