גם אני חזרתי מצו 8. הסיפור האמיתי. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גם אני חזרתי מצו 8. הסיפור האמיתי.

e.t

Recommended Posts

(הרשתי לעצמי לפתוח דיון חדש, הדיון הקודם איבד מערכו והתדרדר. עמכם הסליחה).

אני לוחם חי"ר בגדוד מילואים.

גם אני חזרתי משם לפני כמה ימים.

היה זוועה. מכל הבחינות.

חיי וחיי חברי לפלוגה ניצלו בנס. וזו לא סתם קלישאה.

הכשלים היו בכל הרמות - מדינית וצבאית. לוגיסטית, טכנית וטקטית.

לדוגמה, בגיוס בימ"ח כשבאנו לקחת ציוד - מתוך 80-90 לוחמים היו רק 60 אפודים. מה עשו השאר? הלכו הביתה!

יש עוד הרבה אבל לא אפרט.

לסיפורי האישי:

יותר משבוע ישנתי בשוחה שחפרתי (מעין קבר למי שלא מכיר שבוע שדאות בחי"ר), כשלגופי מדי ב' בלבד ואפוד.

היינו על הר גבוה בגזרה המזרחית, בלילה הייתה רוח חזקה ומקפיאה - 3 לילות ראשונים בקושי נרדמתי בגלל הקור.

השיניים נקשו מקור וכל הגוף שלי הצטמרר ורעד (וזה לא שאני רגיש, להיפך. וכמוני הייתה כל הפלוגה). לא הצלחתי לישון ולו לשנייה אחת בלילה הראשון.

בלילה השני ישנו בזוגות צמודים (חלקנו מחובקים) ובכל זאת היה מאד קשה להרדם אם כי ישנתי לפרקי זמן קצרים מאד.

מה גם שהרעש הבלתי נפסק של ירי התותחים, הטנקים והפצצות חה"א הקרובות עושות את שלהן.

האוכל בקושי הספיק.

כשיצאנו התכנית הייתה לשהייה של 48 שעות וזה החישוב שעשינו כשלקחנו ציוד, ומים לטווח הנ"ל.

בסוף למעשה נשארנו שם שבוע...

בלילה ה-4 הגיעו כמה טנקים לאזור וקיבלנו קצת אספקה של ומים והכי חשוב קיטבג מלא אפודות צמר צבאיות - זה היה כאילו זכינו במיליון דולר (קודם היינו רק עם מדי ב' בתוך השוחה).

למחרת הגיעו גם שקי שינה בשעה טובה. עוד זכיה גדולה בפיס...

פצמר"ים וקטיושות נפלו מדי פעם באזור, לא נעים.

אבל הפחד הכי גדול היה בערב לפני שהפסקת האש נכנסת לתוקף - החיזבאללה הבין שאין לו מה להפסיד ופשוט פיצמ"ר לנו את התחת. פשוטו כמשמעו.

משעה 15:00 במשך שעות ארוכות(!!!) עד החשכה נפלו עשרות פצמר"ים (120 מ"מ) לידנו, אנו טוחבים ראשנו כל אחד עמוק-עמוק בשוחתו הוא, ומתפלל לאלוהים שזה לא ייפול עלייך...

שומעים את השריקה (הפצמ"ר שחותך את האוויר לפני שהוא נופל לידך), ופשוט מתפללים.

מקווים לשמוע את הבום. (סימן שאתה עוד חי).

פוגע 10 מטר ממך, אח"כ 3 מטר מחבר שלך, אח"כ ליד חבר'ה אחרים שלידנו, אח"כ 2 מטר מהראש לך.

כולך מלא עשן ואבק אבל תודה לאל ללא פגע.

פחד אלוהים.

ואתה ממשיך להתפלל.

והייתה גם שריקה בלי בום. רק חצץ שעף עלייך ומסביב. אתה מרים את הראש ומציץ שניה ומגלה שהפצמ"ר הנ"ל הוא נפל (לא התפוצץ) והוא מטר מהרגליים שלך.

חוסר אונים משווע שנמשך כמה שעות.

עולים בקשר ומבקשים סיוע ארטילרי או מסק"ר (לפני שיצאנו אמרו לנו שהם יהיו לטובתנו לכשנצטרך).

כלום.

וההוראה מלמעלה: אסור לסגת!

ברווזים במטווח!!

אחרי 3-2 שעות נורה פגז ראשון לכיוון האיכון של המרגמה שלהם (האיכון היה ידוע בערך אחרי הפצמ"ר השני שנורה עלינו).

אחרי פרק זמן קצר גם מסק"ר הגיע לטובתנו (ולא זיהה).

רק בערב, בחשכה, זה נפסק.

כולם בריאים, כולם שלמים.

אני לא מאמין בו אבל הפען באמת "ברוך השם" ו-"תודה לאל".

גם אני חזרתי משם לפני כמה ימים.

היה זוועה. מכל הבחינות.

חיי וחיי חברי לפלוגה ניצלו בנס. וזו לא סתם קלישאה.

הסיוט נגמר.

plogabtg2.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת ראויים לשאת את הדגל הזה כאן הרבה יותר מכולם. אני שמח מאד שחזרת בשלום. אני מאוד מקווה (פסימי מאוד אבל מקווה :) ) שמישהו שמה ילמד את הלקח ויגדל לעצמו עוד זוג ביצים אקסטרה, ויקח על עצמו את האחריות לכישלון, וידאג שזה לא יקרה שנית.

ולעזאזל ! שמישהו כבר יתן לצה"ל לנצח! נמאס כבר מהתבוסתנות הזאת של הדרג המדיני! בכל מדינה אחרת, טרוריזם כזה לא היה בכלל מגיע לרמות כאלו גבוהות. הם פשוט היו משטחים איזורים שלמים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שחזרת בריא ושלם.

פשוט סיוט מה שהלך בלבנון, שמעו אם להגיד לכם את האמת היו שם פאשלות גדולות שעל כך אנחנו משלמים עכשיו, אבל זה פתח לנו את העיניים.

כדאי שתתחילו להתכונן למלחמה נוספת בקרוב, העיקר שזה פתח לנו את העיניים - עכשיו אנחנו מוכנים להכל.

מה שכן אני לא מבין בכלל את הממשלה שלנו, איך אפשר להסכים להסכם מטופש שכזה?

לא פירקנו את החזבאללה מנשקו, לא החזרנו את החיילים הביתה - כלום!

היינו צריכים להמשיך את זה עד הסוף, וכולם אומרים את זה.

ועכשיו תקעו מולנו חיילים מהאו"ם שמום..

אני לא הבנתי עד עכשיו מה היה המניע העיקרי של אולמרט להסכמה, כנראה שזה לחץ מכל הצדדים - אבל ככה לא צריך להתנהג ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך ה' חזרתם בשלום...

ממש מזוויעה מה שהלך שם...

מכל הסיפורים שאני קראתי מפיי חיילים שנילחמו שם...

אני פשוט לא רוצה כבר להתגייס לקרבי... (לא כאילו מפחד, אלא מרוב חוסר השכל שיש לדרג שלנו...)

אגב, מכל הכושונים שהיו שם... מי אתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי 3-2 שעות נורה פגז ראשון לכיוון האיכון של המרגמה שלהם (האיכון היה ידוע בערך אחרי הפצמ"ר השני שנורה עלינו).

לא ברור לי אם הזיהוי היה משוער על סמך המסלול הבליסטי (שניתן לחישוב על ידי אמצעים שונים ) או מיקום מדוייק על סמך תצפיות .

אבל היות וזיהיתם את מיקום חוליית המרגמות ובהנחה שהיא היתה בטווח ירי , האם היתה לכם אפשרות להגיב באש שטוחת מסלול (טיל טאו ) או תלולת מסלול (מרגמות ) ,או לבצע איגוף ולתקוף אותם בעורפם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...