מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?

Sting

מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?  

1405 הצבעות

1. 1. מי אשם לדעתכם בכישלון המלחמה בצפון ?

• הדרג המדיני
    • צה"ל
    • החיזבאללה
    • העורף
    • האו"ם
    • ארה"ב
      0
    • התקשורת

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הלחץ של האו"ם והממשלה הדבילית למדי שלנו, לכו תראו את דן חלוץ, גועל נפש של רמטכ"ל - זה צריך להיות רמטכ"ל זה?

עם כל הכבוד גם לחיל האוויר, משם לא צריך לבוא הרמטכ"ל.

דן חלוץ הלך והפיל את כל התיק על אלוף אדם, עכשיו נראה לכם שידיחו אותו? אם אולמרט ופרץ ידיחו אותו אז גם זה סימן לזה שהם עשו עבודה כושלת, ולכן הם לא ידיחו אותו.

ממתי עושים הסכם ללא החזרת החיילים, ממתי?

העם העדיף שקט בצפון על פני מלחמה, העם רצה שקט וקיבל, בחרא של תנאים.

תגידו לי אתם - זה זה?

זה לא , אומרים לך אין פגזים, לאיפה הגענו?! איפה כל הכסף הטוב שאנחנו משלמים, האזרחים? איפה הוא?

קסדות ישנות ומה לא, כלום לא היה מתוכנן, הייתה שם שכונה.

המודעות להפסד שלנו לא תבוא מצד הממשלה, אלא תבוא וכבר באה מצד החיילים, שאמרו שהיה שם כשלון אחד גדול.

ואני מאוד מאוכזב גם מהתקשורת הישראלית, עם התקשורת הזאת אנחנו נפול כמו גדולים, לא שלא נפלנו אבל נגיד.

אני רוצה להבין, צילמו בערוץ 10 חיילים יוצאים מלבנון עוד בזמן המלחמה והם דופקים לך חיוך ועושים לך סימנים עם הידיים, מה זה צריך להיות?

כשלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר צה"ל שלא היה מוכן למלחמה ועשה שימוש לא נכון בכספי משלם המיסים.

אחרי זה הממשלה שלא פיקחה כמו שצריך על צה"ל כדי שינהל את עצמו מספיק טוב.

וכמובן שגם העולם שלא מבין את המצב ומונע מפתרון להתממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך.

צה"ל לא היה מוכן בכלל למלחמה הזאת, כלום לא היה מתוכנן, מההתחלה ועד הסוף, צה"ל עשה לא שימוש לא נכון בכסף?

הדן חלוץ ה"רמטכ"ל" עלק, עשה הרבה טעויות במהלך המלחמה הזאת, עם כל הכבוד לו, אין לו שמץ של מושג איך לנהל את הצבא.

ועל זה אני אומר שטייס לא צריך להיות רמטכ"ל, אלא אחד שהלך ברגל ומבין עניין, אני לא מזלזל בדן חלוץ, אבל רמטכ"ל הוא לא מתאים להיות.

כל המיסים שמשלמים, כל הכסף הזה לאיפה זה הולך? אני רוצה להבין?

אני מקווה שלא יעלימו עין גדולה מהדבר הזה, זה היה פשוט בזיון.

לחיילים שם אין מה לאכול, אין נשקים, פלוגות חי"ר שנכנסו ללבנון, המג"ד שלהם לא נתן להם לצאת, הוא אמר בלי הם לא יוצאים, בלי אוכל הם לא יצאו, ככה

לא צריך להתנהל , ככה אמר המג"ד במילים האלה, אתם לא נכנסים ללבנון עד שאתם לא חמושים ומסודרים.

בילבול אחד גדול עם הצו 8 שפרץ עשה, בלבל את האמא של הצבא עם החיילים הסדירים שנכנסו ועם החיילי מילואים.

אכזבה גדולה מפרץ ואולמרט, במיוחד מפרץ, הוא לא מתאים להיות שר בטחון עם כל הכבוד, ואולמרט משנה את דעתיו על ימין ועל שמאל, הלחץ של העם הרג אותו כבר עד שהגיע למצב שהסכים לתנאי הסכם הפסקת האש ללא החזרת החיילים.

לאיפה הוא ימשוך את זה עכשיו, לאיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשם מס'1: הממשלה.

למה?

פיקוד הצפון ביקש אישור להכניס כוחות רגלים לתוך לבנון פחות משבוע אחרי תחילת המלחמה, הממשלה דחתה ודחתה ופיקוד צפון המשיך לבקש.

לכן עשו את השינויים בפיקוד הצפון והאשימו אותם, לא היה להם זמן להתעסק במלחמה בגלל שהם המשיכו לבקש.

המשיכו בכך שהוציאו את הכוחות שלנו להסכם מבייש ונתנו את השליטה לצבא שחלש אפילו מהחיזבאללה.

אשם מס' 2: צה"ל. (ובעיקר המפקדים השונים)

למה?

המפקדים השונים לא היו עם הפלוגות שלהם, אבא שלי אפילו הביא מח"ט שיריון לחטיבה שלו בגלל שלא הסכים לכך שהם יהיו לבדם.

חלוץ וחבורת הדבילים שלו עשו טעויות ולא השתמשו בתוכניות שהיו לנו ופעלו "מהיד לפה", טעויות שעלו לנו בהרבה.

ויותר מכל זה, היחידות המובחרות פעלו בתקן של "on off" פעם מכניסים פעם לא, עד השבוע האחרון כמעט ולא השתמשו בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה :)

הצתברות של כשלים בכול הדרגים במשך כל הלחימה הביאה לכישלון אחד גדול :yelclap:

כמו שכבר אמרו פה: כשהחיזבללה יורה 140 רקטות ביום לאורך כל הלחימה+ אי החזרת השבויים+ הסכם שלא מפרק את חיזבללה= כישלון חרוץ.

אנשים וציוד החיזבללה ישלים תוך שנתיים. זה לא שהם בוכים או מצטערים על ההרוגים שלהם... מבחינתם זה הייה כבוד למות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו פה: כשהחיזבללה יורה 140 רקטות ביום לאורך כל הלחימה+ אי החזרת השבויים+ הסכם שלא מפרק את חיזבללה= כישלון חרוץ.

אנשים וציוד החיזבללה ישלים תוך שנתיים. זה לא שהם בוכים או מצטערים על ההרוגים שלהם... מבחינתם זה הייה כבוד למות.

אתם פשוט חיים באשליה אם אתם חושבים שמישהו, חוץ מהחיזבאללה, יכול לפרק את החיזבאללה (מנשקו או בכלל).

זה שהחיזבאללה יירה רקטות לכל אורך הלחימה היה ידוע ונאמר מראש עם תחילת הלחימה. החזרת החטופים בכלל לא היה אחד היעדים של המלחמה, אלא *יצירת התנאים* להחזרתם, וזה אכן קרה - יש לנו כרגע הרבה מאוד שבויים לבנוניים, הן בחיים והן בארגזים, שניתן יהיה למסור תמורת שחרור החטופים + יש החלטה של מועצת הבטחון שקוראת להחזרתם, ואפילו בלי קשר לשבויים הלבנוניים שבידינו.

אין ספק שהחיזבאללה של היום הוא לא החיזבאללה של לפני חודש, וסביר להניח שיהיה לו קשה מאוד לחזור לאותו מעמד, הן מבחינת חימוש והן (ובעיקר) מבחינת העוצמה הפוליטית שלו וההשפעה האזורית. כרגע, לבנון מתחיל להתפרש בדרום ובזמן הקרוב אמור להצטרף אליו כח רב לאומי גדול; זהו מהלך היסטורי שמשנה את המציאות ששררה בגבול הצפון מאז נסיגת צה"ל (מחבלי חיזבאללה יושבים ממש על גדר המערכת) והדבר בא כתוצאה ישירה של המלחמה בלבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני באמת לא רואה חייל צרפתי או לבנוני נהרג למען ...

ככה שפריסת לבנון וכוח יוניפיל זה לא בדיוק איום על החיזבללה... אולי יפריע להם קצת, אבל לא משהו רציני

וגם ממשלת לבנון, אם היא תתעקש על זה, יכולה לסלק את חיזבללה מהדרום ותאכלס- לפרק אותם מנשקם. אבל הם פשוט לא רוצים לעשות את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם פשוט חיים באשליה אם אתם חושבים שמישהו, חוץ מהחיזבאללה, יכול לפרק את החיזבאללה (מנשקו או בכלל).

זה שהחיזבאללה יירה רקטות לכל אורך הלחימה היה ידוע ונאמר מראש עם תחילת הלחימה. החזרת החטופים בכלל לא היה אחד היעדים של המלחמה, אלא *יצירת התנאים* להחזרתם, וזה אכן קרה - יש לנו כרגע הרבה מאוד שבויים לבנוניים, הן בחיים והן בארגזים, שניתן יהיה למסור תמורת שחרור החטופים + יש החלטה של מועצת הבטחון שקוראת להחזרתם, ואפילו בלי קשר לשבויים הלבנוניים שבידינו.

אין ספק שהחיזבאללה של היום הוא לא החיזבאללה של לפני חודש, וסביר להניח שיהיה לו קשה מאוד לחזור לאותו מעמד, הן מבחינת חימוש והן (ובעיקר) מבחינת העוצמה הפוליטית שלו וההשפעה האזורית. כרגע, צבא לבנון מתחיל להתפרש בדרום ובזמן הקרוב אמור להצטרף אליו כח רב לאומי גדול; זהו מהלך היסטורי שמשנה את המציאות ששררה בגבול הצפון מאז נסיגת צה"ל (מחבלי חיזבאללה יושבים ממש על גדר המערכת) והדבר בא כתוצאה ישירה של המלחמה בלבנון.

התגבורת הבין לאומי לunifil מתחיל להתפורר ... צרפת מוסיפה לו רק 200 חיילים בנוסף ל200 שכבר ישנם

בכל החודש הזה הצליחו להניח את היד רק על 13 אנשי חיזבאללה חיים

כבר הראו איש חיזבאללה בגבול משקיף על באין מפריע

לבנון לא מתכוונת להתעמט עם החיזבאללה ההפך היא רוצה להפוך אותו לחלק מצבא לבנון

הפלסטינאים בשטחים קלטו את הטריק וכעת מנסים להשיג טילי נ.ט חדישים כמו החיזבאללה

סוריה קוראת למאבק מזויין כנגד להחזרת השטחים הכבושים

איראן עדיין מפתחת לה את הפצצה

האו"ם כבר הודיע שהוא לא ילחם בחיזבאללה בניגוד להצהרות הרבות מהממשלה

ועוד ועוד ועוד

אני באמת לא יודע על איזה השגים אתה מדבר

הממשלה כבר הקימה ועדת חקירה מסורסת בלי סמכויות ובלי אכיפה שלא יכולה לבדוק את הממשלה אלה רק את הצבא על מנת להפיל את האשמה על הצבא כי לפי כל מה שנראה כעת רוב האשמה היא על הממשלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגבורת הבין לאומי לunifil מתחיל להתפורר ... צרפת מוסיפה לו רק 200 חיילים בנוסף ל200 שכבר ישנם

כשנגיע לשורה התחתונה, נדבר.

בכל החודש הזה הצליחו להניח את היד רק על 13 אנשי חיזבאללה חיים

"רק"? מה הנקודה שלך? מה חשבת, שיוכלו לתפוס מיליונים מהם ולהביא אותם לישראל? ::)

לבנון לא מתכוונת להתעמט עם החיזבאללה ההפך היא רוצה להפוך אותו לחלק מצבא לבנון

אז? מה זה משנה? שיהפכו אותם למוכרי גלידות מצדי, כל עוד החיזבאללה מפסיק להוות מיליציה עצמאית חמושה בחסות איראנית ויהיה כפוף לממשלת לבנון - זה טוב עבורנו.

הפלסטינאים בשטחים קלטו את הטריק וכעת מנסים להשיג טילי נ.ט חדישים כמו החיזבאללה

סוריה קוראת למאבק מזויין כנגד להחזרת השטחים הכבושים

איראן עדיין מפתחת לה את הפצצה

האו"ם כבר הודיע שהוא לא ילחם בחיזבאללה בניגוד להצהרות הרבות מהממשלה

אתה כזה ילד קטן.. למה נראה לך שהפלשתינים לא ניסו להשיג טילי נ"ט לפני כן? הרי הלך להם כל כך טוב עם ה-RPG ::)

סוריה יכולה לקרוא עד מחר שהיא רוצה להלחם בישראל, זה לא ממש מזיז לאף אחד כי כולם יודעים שזה לא יקרה, אסד רק מנסה לעשות לעצמו יחסי ציבור.

איראן? מה הקשר של איראן? חשבת שפתאום בגלל שהלכנו למלחמה בלבנון הם יגידו "וואי אנחנו מפחדים מישראל, אנחנו מפסיקים את הגרעין שלנו"?

וזה ברור שהאו"ם לא יילחם בחיזבאללה, אף אחד מעולם לא טען אחרת וזה גם מאוד טיפשי לצפות שהאו"ם יעשה את זה - הוא לא קיים בשביל להלחם. הכח שאמור להגיע ללבנון, ספציפית, אמור *למנוע* הפרה של הקו הכחול מצד לבנון, לא להשמיד את החיזבאללה... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...