BT vS NINJA אחת ולתמיד - הדיון הגדול! :) - עמוד 13 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

BT vS NINJA אחת ולתמיד - הדיון הגדול! :)

Void

מה יותר טוב?  

1399 הצבעות

1. 1. מה יותר טוב?

Recommended Posts

• תגובות 251
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב קראתי איזה 6-7 עמודים ועכשיו אני מגיב, אפשר לסכם את זה כך:

AC/DC - אתה פאנבוי נוב [סלחו לי על המילה]

- ההבדל בין 16DB של ה BT לבין ה23DB של המאוורר שמקבלים עם הנינג'ה פלוס הוא לא משמעותי ולא שמים לב אליו בכלל! וזה בגלל שיש מאווררים אחרים במארז שהם יותר רועשים מ 23DB, הספק למשל, הכרטיס מסך ואולי מאווררים של מארז. ז"א = עוד ביצועים, ובאותו שקט. גם אם כל המאווררים שלכם 16DB, ההבדל הוא גם ככה לא משמעותי.

- הנינג'ה בכלל אמור היה להיות כמו הגופי קירור של , הגרסה המקורית שלו באה בלי מאוורר, והמאוורר להוספה זה לשיקולכם. זה לא כמו גופי הקירור של זלמן למשל. ולכן, גם מהסיבה הזאת, אי אפשר לומר ש "הנינג'ה יותר רועש וזה לא שווה בלהבלהבלה" .

- זה מוכח, על בדיקות וביקורות שנעשו, ש:

* עם אותו מאוורר לשני גופי הקירור, לנינג'ה ול-BT, הנינג'ה מנצח בכ-3 מעלות ב FULL LOAD.

* עם מאוורר סטוק של הBT ועם המאוורר שבא עם הנינג'ה פלוס, הנינג'ה מוביל עליו בכ-2 עד 3 מעלות ב FULL LOAD, הרעש תיאורטי יותר גדול, אך ראו את ההסבר הראשון שלמעלה למה זה בעצם לא משנה.

- אז אחרי הכל, הנינג'ה פשוט יותר טוב ויותר יעיל. לא משנה איך תסתכלו על זה. תקחו את הנינג'ה הרגיל ותרכיבו לו מאוורר בסגנון ה BT, הוא יהיה יותר טוב באותו רמת רעש. תקחו את הנינג'ה פלוס, עדיין יותר טוב ותיאורטי קצת יותר רועש, אך לא תרגישו בהבדל..

אז בקיצור.. גוף הקירור של Scythe פשוט יותר טוב ויותר יעיל, אני לא מבין למה צריך כל כך הרבה עמודים בשביל לדון על זה. -_-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא הייתה צריך לקרוא ל-AD/CD פאנבוי, ובטח שלא נוב, זה לא היה יפה מצדך בכלל :nono:

בקשר לאותו רעש, ה-BT יותר שקט ואתה גם תרעיש את זה, אני לא אומר שאתה תשמע במארז שלך רעש, ותגיד: " אה, זה הנינג'ה ", אבל אתה בטוח תרגיש בעליה כללית של הרעש. אני מתכוון שהרעש מכל המארז ( מאווררים של המארז + כרטיס מסך וכאלה , אבל לא תמיד הספק ), מתערבב ביחד ואתה שומע רעש מאוחד ולא יכול תמיד להבדיל של מי הרעש ( אלא אם כן יש הבדל גדול ברעש בין מאוורר אחד לשני ), ולכן אם תחליף את ה-BT בנינג'ה אתה כן תרגיש עליה ברעש, אבל בכל זאת, לא משהו שיפריע לך לישון כי 23dba זה נסבל בהחלט.

והבדל של 3 מעלות זה גבר מאוד קטן, ובהדל כזה יכול להיות שאם תעשה בדיוק אותו ניסוי תקבל תוצאות שונות במעלה אחת או שניים, ובעיקר אחרי שאמרתה שגם כאשר ה-BT היה עם מאוורר חלש יותר מהנינג'ה ההפרש מעלות היה אפילו קטן יותר ( 2-3 מעלות לפי דבריך ), אז זה כבר מוכיח את טענתי.

דבר נוסף, יש הבדל גדול בין 16dba ל- 23dba, ה-7dba האלה הם מאוד מאוד משמעותיים וכל אחד ירגיש אותם בלי בעיה! אז אל תגיד שלא!, אולם אל תבינו אותי לא נכון, 23dba לא נחש רועש, אבל הקטע הוא ש-16dba זה פשוט חרישי!!! לכן יש לשקול את הענין לפני קניית מאוורר. ואל תתבלבלו, זה לא ה-dba שעושה את ההבדל במעלות, זה ה-cfm, ובד"כ במאוורר נורמלי ולא ג'נרי עלוב, ה-cfm גבוה יותר מה-dba, לכן גם אני בטוח שההבדל בין המאווררים גדול יותר מ-7cfm ואז ההבדל בביצועים יגדל ביותר.

עכשיו, לסיכום, בעיקר למי שלא עושה OC, ה-BT עדיף ( אלא אם כן המארז שלו רועש כמו גהנום ולא תרגישו בהדל של הרעש ), מכיוון שההבדל במעלות ממש ממש נמוך, וגם בלי קשר לזה, הטמ"פ שנותנים הגופים האלה ממש ממש נמוכות וטובות למעבדים עם OC, אז כך שובעיקר למעבד בלי OC, ולכן ה-2-3 מעלות האלה לא כלכך נחוצות וחשובות אם יש לך הבדל כזה ברעש של 7dba.

עכשיו, אם משהו יגיד לי שאני פאנבוי, אז זה יראה שהוא בעצמו פאנבוי, כי מדברי זה ברור שהשקט חשוב ( אך עדין לא כמו הקירור ), וכולם יודעים שהבדלי הביצועים ממש נמוכים וזה עובדה. ואותן סיבות שרשמתי למה עדיף את ה-BT קניתי את ה-BT ולא את הנינג'ה, ואין סיבות אחרות, כי שניהם יתאימו לי למחשב, ושניהם באותו מחיר בערך, אז אני לא סתם מתרץ לעצמי למה קניתי את -BT ולא את הנינג'ה.

אולם עדין, אם משהו יגיד לי שהוא קנה את הנינג'ה אני לא אומר לא שהוא עש טעות, כי שוב הנינג'ה זה מאוורר מצלוין מכל הבחינות יחסית למאווררים שיש היום, אבל הוא נופל מה-BT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה צריך להבין דבר אחד, שרעש [dB] לא מצטבר. מספיק שהמאוורר של הספק שלך יפעל על 25DB, וכבר לא יהיה שום!!! הבדל בין נינג'ה לBT.

(הרעש הכללי של המחשב בא מהמאוורר הכי רועש, וזה בתוספת כ-2DB מכל מאוורר, אבל זה לא שאתה מחבר את הכל ביחד ואז באמת ההבדל של ה 7DB יכול להיות משמעותי)

ואם אתה כזה מקפידן של שקט, וכל המאווררים במארז של זה איזה SILENT CAT או מאווררים איכותיים של AC וכו', ויש לך שקט מאוד לכרטיס מסך והחלפת אפילו את המאווררים לספק, אז זה לא בעיה כי אתה יכול לקנות את הגרסה הרגילה של הנינג'ה ולקנות מאוורר אקסטרני שקט שמספק ביצועים מעולים..

ואגב - אתה הבנת לא נכון, עם מאווררי סטוק ההבדל הוא טיפ טיפה קטן יותר בגלל שהמאוורר שמקבלים עם הנינג'ה פלוס גרוע יותר מהמאוורר סטוק של ה BT. לעומת זאת עם מאווררים זהים ההפרש הוא 3+ מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור פאנבוי אני בסך הכל אומר שהביג יותר טוב מכיוון ש

בקרוב יצא דגם עם שליטה

אם תשים לו מאוורר שעובד ומפיק 25 DBA או כמה שהנינג'ה מפיק אתה תקבל מצב שבו שתי הקירורים שווים או נימצאים במצב של טמפ' 1 בהבדל

מי שקורא למישהו נוב הוא הנוב

אגב למה קראת לי נוב ??? זה היה קשור למשהו :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור פאנבוי אני בסך הכל אומר שהביג יותר טוב מכיוון ש

בקרוב יצא דגם עם שליטה

אם תשים לו מאוורר שעובד ומפיק 25 DBA או כמה שהנינג'ה מפיק אתה תקבל מצב שבו שתי הקירורים שווים או נימצאים במצב של טמפ' 1 בהבדל

מי שקורא למישהו נוב הוא הנוב

אגב למה קראת לי נוב ??? זה היה קשור למשהו :screwy:

FIRE STORM , אם קראת לו פאנבוי (ניתן לתרגום גם כנער מאוררים :lol: :lol: :lol:) , תקרא בבקשה גם לי , ושניינו נענה לך בקללות בערבית שופעת , אני לא נוב , וגם לא ההוא למעלה , בקיצור , נתת תגובה דיי מטומטמת , הפעם לפחות , בכל מקרה , הטייפון יותר טוב , 2-3 מעלות זה זניח וזה מחיר מעולה לשקט... (מארזיי אלומיניום ופח , ולא פלאסטיק בתאכלס , יחרישו את הרעש )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FIRE STORM , אם קראת לו פאנבוי (ניתן לתרגום גם כנער מאוררים :lol: :lol: :lol:) , תקרא בבקשה גם לי , ושניינו נענה לך בקללות בערבית שופעת , אני לא נוב , וגם לא ההוא למעלה , בקיצור , נתת תגובה דיי מטומטמת , הפעם לפחות , בכל מקרה , הטייפון יותר טוב ,[glow=red,2,300] 2-3 מעלות זה זניח וזה מחיר מעולה לשקט... [/glow] (מארזיי אלומיניום ופח , ולא פלאסטיק בתאכלס , יחרישו את הרעש )

זהו משפט המפתח ;D

תראה, מאחר שבקירור הדברים הכי חשובים ( חוץ ממחיר והתאמה ) הם ושקט.

ה-NINJA מקרר טוב יותר את ה-BT ב-2-3 מעלות, וזה ממש כלום וכמעט לא מורגש ויכול לנבוע מגורם שלישי נסתר ( אני לא אומר שבטוח יש גורם שלישי, אבל אני רק מחזק שההבדל זעום ), אולם ההבדל ב-DBA הוא של 7, שזה הבדל הרבה יותר גדול ובהחלט שמורגש, כי אולי הנינג'ה שקט, אבל ה-BT חרישי!!! ורעש כן מצטבר, ואל תגיד שאם יש מאוורר אחד של 25DBA, אז אתה לא תרגיש אם תוסיף למארז מאוורר של 23dba, כי אתה בטח תרגיש.

ומי אמר לך שהמאוורר שמגיעה עם הנינג'ה פלוס פחות טוב, אני בטוח שבכלל לא בדקתה נתונים, אז תן לי להוכיח שאתה טועה:

- המאוורר שמגיע עם הנינג'ה הוא בעל-46.5CFM ו- 23.5dBA, אלו הם נתונים לא כאלה מרשימים, אבל הגיוניים בהחלט, ו-scythe היא חברה אמינה ואין לחשוש שהיא נותנת נתונים שקריים ( אחרת היא היתה נותנת נתונים מרשימים יותר ;) ).

- המאוורר שמגיע עם ה-BT בעל- 54.4 CFM ו- 16dBA. עכשיו, אולי הנתונים גבוהים יותר, אבל הם גם לא בגיוניים בכלל!!! וזה ידוע ש-TT נוהגת להגזים עם הנתונים שלהם כשזה נוגע במאווררים, אז או שהוא מאוורר פחות טוב או שהוא פחות שקט, בקשר לאירור אף אחד לא ניסה לבדוק, אבל בקשר לרעש, כל אחד ששמע את המאוורר הזה ( בביקורת כתוב ולי יש אחד כזה בבית ;D ) אמר שהוא ממש חרישי, אז אני נוטה להאמין שהוא לא כזה חזק, ולשקט כזה אני בטוח שהוא מקרר פחות מ-40cfm, הייתי נותן לו משהו כמו 35 אם הוא טוב.

ואני מבקש לטובת הפורום ובשביל שיהיה כיף לנהל את הדיו הזה, תפסיקו לקנות אחד את השני פאנבוים ונובים, אלא אם כן אתם רוצים שינעלו את הת'רד הזה, וחבל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שהוא מגביל

פשוט נגיד הוא מקרר ככה וככה אז הVX יכול לקרר עוד יותר וככה אפשר לדחוף עוד קצת באס?

זה תלוי מה ישימו עליו אם ישימו יותר חזק אז כן אתה יכל להשיג ביצועים גבוהים יותר (אני גם לא כל כך בקיא בOC )

אגב אני לא פאןבוי ::) אני פאןבאס :P חוץ מזה שאני ממש לא אוהב מאווררים אני יותר בקטע של מזגן עם בריזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...