מה גורם לצה"ל להפסיד במערכה? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה גורם לצה"ל להפסיד במערכה?

nehmia

Recommended Posts

בנאדם, בכלל, הגיע הזמן שכמו שתפסיק להאמין באלוהים, תתבגר :kopfpatsch:

זה כמו שאני יגיד לך תפסיק להאמין בטבע :nono: אני לא דתי אבל אני מאמין באלוהים אתה יכול לקרוא לאלוהים בשם מזל טבע ומדע אני מאחד הכל תחת הגדרה אחת של אלוהים שפרושו שהכל בעולם הזה פועל לפי חוקים מסוימים ולכל דבר יש תכלית קבוע מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:lol: :lol: :lol: :lol:

ראינו כבר מה קרה ביום כיפור (המלחמה הבאה אחרי 6 הימים) כאשר שחכנו מאלוהים ומכמה הוא עזר לנו והתחלנו לסמוך על עצמינו

בכלל Component אנחנו כבר מכירים אותך ואת דעותך שמעדיף את חיי אויבינו מאשר חיינו שלנו אם היו בזמנו יותר אנשים כמוך לא היתה קמה מדינת :lol: :lol: :screwy:

מלחמת יום כיפור נפתחה כמו שנפתחה בגלל זלזול תהומי בערבים. לא האמינו שהערבים יתקפו. מתי בדיוק שכחנו מאלוהים בין ששת הימים ליום כיפור? דווקא שבו להתפלל בכותל :screwy:

וזהו, אה, צורפתי למועדון יפי הנפש שונאי ישראל? אם אתה מכתיר אותי, אני גאה בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון עוד לא הפסדנו נלחמנו כל כך הרבה שנים נגד חיזבאללה ולא ניצחנו אותם זה בלתי אפשרי לנצח אותם מבלי לחסל את כל לבנון וחוץ מזה די כבר להאשים את אולמרט פרץ וחלוץ הם לא עושים כמעט כלום יש מפקדים גנרלים ומייעצים שמחליטים מה יקרה לא הם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויכוחים מפגרים, אשכול חסר טעם.

צה"ל הוא גוף חזק שכפוף להנהגה חלשה.

פרץ אכן צריך להיות מוכר ירקות בשוק, שאול מופז צריך לחזור להיות הרמטכ"ל, אבל לגבי ראש ממשלה אין מה לעשות. את מי תשימו, ביבי? שיפיל אותנו עוד יותר למטה?

ליברמן? שיפתח מלחמה כוללת על כל המזרח התיכון?

או אולי יוסי ביילין? שיפתח פרויקט "ערבי לכל בית"? o_O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שאני יגיד לך תפסיק להאמין בטבע :nono: אני לא דתי אבל אני מאמין באלוהים אתה יכול לקרוא לאלוהים בשם מזל טבע ומדע אני מאחד הכל תחת הגדרה אחת של אלוהים שפרושו שהכל בעולם הזה פועל לפי חוקים מסוימים ולכל דבר יש תכלית קבוע מראש

לא, זה כמו שתגיד לי להפסיק להאמין בסנטה קלאוס. כמו להפסיק להאמין בפיית השיניים. זאת הקבלה ראויה - שני דברים "לא מוחשיים" שאם אתה טוב מתגמלים אותך ואם אתה רע אז הם לא עוזרים לך. רק שאלוהים זאת הגירסה למבוגרים במקרה הזה והיא יותר קיצונית.

מזל זה פונקצייה של הסתברויות בהמון נושאים שונים שמשתלבים זה בזה, אין קשר לאלוהים. יש "מזל טוב" ו"מזל רע" - כי כל פעולה שלך בחיים נובעת מהמון התרחשויות עבר שהביאו אותך להווה - בהנחה שאת רוב הדברים המשמעותיים שקורים לך אפשר להגדיר כ"טובים" או "רעים" (במידות שונות) אתה יכול להגיד שזה מזל, אבל זה לא.

זה שרוב הדברים בעולם פועלים לפי חוקים מסוימים זה לרוב נכון, לא רואה איך אלוהים קשור לזה. זה שלכל דבר יש תכלית קבועה מראש זה שטויות - אתה לא יודע מה התכלית, אבל בדיעבד שהיא קורה אתה יכול להגיד - "אה! הנה התכלית!". להוכיח שהיא הייתה קבועה מראש מן הסתם זה בלתי אפשרי, לכן כל דבר בדיעבד יכול להיות התכלית. זה טיעון מעגלי עלוב למדי.

ואני לא מאמין שהטבע יעניש אותי, יכתוב לי ספרים שבו הוא יגיד לי איך לנהוג, יתגמל אותי וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמת יום כיפור נפתחה כמו שנפתחה בגלל זלזול תהומי בערבים. לא האמינו שהערבים יתקפו. מתי בדיוק שכחנו מאלוהים בין ששת הימים ליום כיפור? דווקא שבו להתפלל בכותל :screwy:

וזהו, אה, צורפתי למועדון יפי הנפש שונאי ישראל? אם אתה מכתיר אותי, אני גאה בזה.

אתה הכתרת את עצמך ואם אתה גאה בזה אתה אדיוט ומי חזר להתפלל בכותל? אותם אנשים שהתפללו גם מקודם אבל העם הפשוט והלא דתי שכח כמה אלוהים עזר לו והתגאה בעצמו ולא היתה בעיה של זלזול בערבים כמו שהיתה בעיה של גאוה מוגזמת בכח של ה"ישראלים" וישנו ביטוי לכך במה שאמר משה דיין שר הביטחון דאז

"האם אלוהים היה לצדנו? יותר נכון לאמר שאנחנו היינו לצדו של אלוהים" :screwy::lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה כמו שתגיד לי להפסיק להאמין בסנטה קלאוס. כמו להפסיק להאמין בפיית השיניים. זאת הקבלה ראויה - שני דברים "לא מוחשיים" שאם אתה טוב מתגמלים אותך ואם אתה רע אז הם לא עוזרים לך. רק שאלוהים זאת הגירסה למבוגרים במקרה הזה והיא יותר קיצונית.

מזל זה פונקצייה של הסתברויות בהמון נושאים שונים שמשתלבים זה בזה, אין קשר לאלוהים. יש "מזל טוב" ו"מזל רע" - כי כל פעולה שלך בחיים נובעת מהמון התרחשויות עבר שהביאו אותך להווה - בהנחה שאת רוב הדברים המשמעותיים שקורים לך אפשר להגדיר כ"טובים" או "רעים" (במידות שונות) אתה יכול להגיד שזה מזל, אבל זה לא.

זה שרוב הדברים בעולם פועלים לפי חוקים מסוימים זה לרוב נכון, לא רואה איך אלוהים קשור לזה. זה שלכל דבר יש תכלית קבועה מראש זה שטויות - אתה לא יודע מה התכלית, אבל בדיעבד שהיא קורה אתה יכול להגיד - "אה! הנה התכלית!". להוכיח שהיא הייתה קבועה מראש מן הסתם זה בלתי אפשרי, לכן כל דבר בדיעבד יכול להיות התכלית. זה טיעון מעגלי עלוב למדי.

ואני לא מאמין שהטבע יעניש אותי, יכתוב לי ספרים שבו הוא יגיד לי איך לנהוג, יתגמל אותי וכו'..

שוב אתה יוצא מהנחה שאני חושב שה' הוא ישות וזה לא נכון אני לא חושב כך אני גם לא בטוח בכך שה' מעניש או מתגמל על מעשים טובים או רעים וגם אני לא בטוח שהספרים הם מאת ה' למרות שבתנ"ך אני מאמין אבל שוב לא בטוח

עכשיו לגבי התכלית במהלך ההיסטורי ראינו פעם אחר פעם שהכל מתרחש בכללים מסוימים דבר שפותח אחר כל לתורת המשחקים אבל ישנה דוגמא אחת שלא מתאימה לתבנית הנ"ל וזה העם היהודי ולכן אני חושב שאנחנו עם מיוחד שהקיום שלו נובע מהדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...