קצת הסברים בשפה פשוטה על DUAL CORE - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת הסברים בשפה פשוטה על DUAL CORE

Elite_Sniper

Recommended Posts

אני לא מבין כל כך בכל המעבדים שיש וכל הDUAL וה64BIT וקונרו וכל החרטא הזה

אני קניתי לפני 3 שבועות מחשב חדש עם מעבד 3 גיגה דואל קור

עכשיו מעניין אותי לדעת האם כשאני משחק רק מעבד אחד מופעל? אפשר להפעיל את שניהם כדי לקבל מהירות גבוהה יותר? הווינדוס החדש שיצא(ה64 ביט) מנצל את המעבד הזה טוב יותר?

ואגב איך המעבד בOC?

אם אפשר הסבר בשפה פשוטה ולא מסובכת למה חיפשתי הסברים גם בפורום וגם בכל מיני אתרים ורק הסתבכתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא אמור לעשות שום דבר כדי שינוצלו שתי המעבדים. הם כבר פעילים.

כמובן שתוכנות שמיועדות לכך מנצלות אותו יותר.

אם זה 3 גיגה, אז זה הדור הקודם של כפולי הליבה עם הזכרון הפנימי הכפול, ולא המשותף, כמו שיש במעבדי הקונרו.

רוב הסיכויים שהוא תומך ב64 ביט, כשתתקין מתאימה. הXP הרגיל לא עובד ב64 ביט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כל העיקרון של הDUAL הוא שבעתיד ייצאו תוכנות/משחקים שינצלו אותו(מה זה אומר לנצל אותו? יענו 2 המעבדים יפעלו ביחד ונקבל 6GHZ?)?

יש קשר בין הדואל קור לHT(שאפשר להפעיל 2 יישומים כבדים בו זמנית אם אני זוכר נכון)? אפשר לעשות את זה עם המעבד הזה?

קראתי תדיון על ה64ביט בפורום וראיתי שאין טעם להתקין בשביל משחקים ושהוא בשביל מי שיש לו מעל 4GB זיכרון(יש לי רק 2GB)

אז בעצם כרגע אני לא יכול לנצל את הייחוד של המעבד הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אף פעם לא תקבל 6GHz

אתה תקבל שתי ליבות של 3GHz

אין קשר בין DC ל-HT

שתי טכנולוגיות שונות

ה-HT בעיקרון מדמה שתי ליבות ע"י חישוב של סוגי מספרים שונים (שלמים ושברים) בו זמנית

ה-DC הוא באמת שתי ליבות ולא דימוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחמם ליטר מים על אש בינונית לוקח 10 דקות.

לחמם 5 דקות ואחרי שעה עוד 5 דקות, לא ירתיחו את המים.

זה משל למה 3 גיגה כפול לא שוה למעבד 6 גיגה הרץ.

וגם כיום כשמפעילים שתי תוכנות במקביל, עקרון כפול הליבה עוזר.

אבל מעט תוכנות יכולות לנצל את העוצמה הכפולה של המעבד לצורך חישוב בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בתכלס, בתור גיימר, מה אני צריך DUAL CORE?

לא היה עדיף לקנות מעבד רגיל וכשיגיע הזמן לעשות OC או לקנות מעבד חדש(כמובן ללמוד על נושא והכול לפני שעושים)?

מצטער על השאלות המטומטמות אבל אני פשוט לא מבין למה בנאדם פשוט כמוני שבעיקר משתמש במחשב לאינטרנט ומשחקים(אמנם כבדים אבל רק משחקים) צריך דואל קור(הרבה המליצו לי עליו אז קניתי אבל אני רוצה להבין קצת למה המחשב שלי מסוגל)

אולי משחקים ישתמשו במעבד אחד לAI נגיד ובשני לגרפיקה או משהו?

ואם אפשר גם הסבר על ההבדל בDUAL לCORE 2 הזה שיצא עכשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי חד חזק כמה שלא יהיה

לא יוכל להתמודד מול כפולי בינוניים

לא היום ובטח ובטח שלא בעתיד

אם אתה מחפש מחשב לחודשיים, חצי שנה או שנה לך על חד ליבה

אם אתה מחפש מחשב שתוכל להנות ממנו גם בעתיד רק כפול ליבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ משתמשים בשם דואל קור לתיאור מעבדים כפולי ליבה עם זכרון מטמון נפרד עבוד כל מעבד, מה שמוריד מהתקשורת בין שני המעבדים, וזה הדור הישן יותר

הדור החדש שנקרא 2 DUO ואחד מהם הוא הקונרו, משתמש בזכרון מטמון משותף מה שמגביר את ניצול שתי המעבדים לביצוע פעולה בודדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך שיודעים כמה ארכיטקטורה של מעבד אחד יותר טובה מארכיטקטורה של מעבדים אחרים היא שמריצים מבחן עם סט גדול של פעולות שונות ובודקים כמה זמן לקח לכל מעבד לסיים את כל הפעולות האילו. מכפילים כל תוצאה בתדר של כל מעבד וככול שהמספר יותר קטן המעבד יותר יעיל (לקח לו פחות שעונים לבצע את אותה מטלה). אפשר כך להשוות ביצועים של מעבדים על ידי השוואת הציון שלהם

למשל דוגמה קטנה של קידוד וידאו מ Tom's Hardware שים לב שזה רק בנושא קידוד וידאו ולא באופן כללי!

x6800 @ 2.93GHz Time = 202 score= 591.86

e6600 @ 2.4GHz Time = 237 score= 568.8

fx62 @ 2.8GHz Time = 277 score= 775.6

pent960 d @ 3.6GHz Time = 301 score= 1083.6

pent 840 d @ 3.2GHz Time = 332 score= 1062.4

athlon64 3800+x2 @ 2GHz Time = 373 score= 746

התוצאות מראות שהe6600 יותר יעיל לשעון בקידוד וידאו הזה מכל המעבדים ( קשור למכפיל הקטן שלו ופעולות MMX מהירות) ה x6800 קצת אחריו ואז באים ה 3800 וה fx62 שהובילו עד ש c2d יצא ואז במקומות האחרונים רחוק מה c2d ה d .

יש גם מבחנים שלא נמדדים בשניות לרוב הם קשורים להופכי של הזמן ריצה של הבדיקה . יש גם בדיקות פרימים לשניה שלא כלכך בודקות את המעבד (מתי שהרזולוציה נמוכה זה מודד את הזמן שלוקח למעבד להאכיל את הכרטיס מסך בהוראות).יש בזמן האחרון גם בדיקות ביצועים לוואט אבל לרוב יותר מעניין הסקלה של יעילות לשעון.

כולם מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ משתמשים בשם דואל קור לתיאור מעבדים כפולי ליבה עם זכרון מטמון נפרד עבוד כל מעבד, מה שמוריד מהתקשורת בין שני המעבדים, וזה הדור הישן יותר

הדור החדש שנקרא CORE 2 DUO ואחד מהם הוא הקונרו, משתמש בזכרון מטמון משותף מה שמגביר את ניצול שתי המעבדים לביצוע פעולה בודדת.

DualCore מתאר יופי גם את ה-Core 2 Duo וגם את ה-Xeon 5100 וגם את ה- X2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...