מיגון הבית מפני טילים - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיגון הבית מפני טילים

ariebel

Recommended Posts

יש בית של השכנים שהוא צפונה לכם? קצת עצוב אבל הבית של השכנים יכול לשמש מגן. אם יש איזה איך החדר שקרוב לבית הצפוני בנוי?

יש דרך עם סלוטייפ פשוט לעטוף את החלון ככה שאם יהיה פיצוץ ליד החלון אז בקושי אם בכלל יעופו רסיסים.

אם כבר יש לך ברזל נסה לעשות ממנו שחפץ כל שהוא שלפחות יגן מרסיסים. אני יגיד לך את האמת אין הרבה דברים שאפשר לעשות אבל כל דבר שאפשר לעשות כדאי לעשות אפילו נזק הכי קטן, לך תדע זה יכול להציל אותך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שום לוח פלדה לא יעזור. הטיל יחדור את הפלדה כמו חמאה וביחד איתו גם את הגג.

מה גם שהטילים שישלחו אליכם הם בעלי ראש נפץ גדול הרבה יותר. בקטיושה הפשוטה אם אני לא טועה יש כ-20ק"ג חומר נפץ לעומת 70-100 ק"ג בארוכי הטווח. מבחינת נזק, פגיעה ישירה אמורה להחריב את הבית כולו. אני לא מדבר על הזילזאל שבו יש כבר 600ק"ג חומר נפץ, מספיק בהחלט כדי להוריד רב קומות או שכונה.

מבחינת מיגון, הדבר הכי טוב זה שקי חול. ולא, שכבה אחת לא תספיק.

צר לי, אבל זו המציאות העגומה בה אנו חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אבל אין הרבה מה לעשות.

לוח ברזל בעובי 5מ"מ לא עוצר אפילו את את כדוריות המתכת שעפות מהרקטות ( יש כ 40,000 ברקטות שנפלו בחיפה ). אין לי נתונים לגבי חדירות הרקטות שפוגעות בנו אבל עד היום לא נפגע אף אדם ששהה במרחב מוגן .... כלומר ממ"ד עובי קיר חיצוני 30ס"מ בטון מזויין או מקלט עובי קיר חיצוני 40ס"מ בטון מזויין.

הרקטות הסוריות 302 שפגעו בחדרה מכילות ראש נפץ אפילו גדול יותר מאילו שפגעו בחיפה ( כ 80ק"ג ) לכן אני בספק שממ"ד או מקלט חיצוני יצליחו לעמוד בפגיעה ישירה.

אבל אם לא תהיה פגיעה ישירה אפשר להקטין את הסיכון ע"י כניסה למרחב מוגן / חדר פנימי או דרומי / חדר מדרגות / קומת פרטר ( חצי קומה מתחת לאדמה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגיעה ישירה בממ"ד היא דבר נדיר מאוד מאוד, שכן ממ"ד תמיד יהיה בקומת הקרקע (חוץ מרבי קומות וכו')

סביר להניח שהטיל יפגע כבר בחלק עליון יותר של הבית.

לכן עוד לא שמענו על הרוג ששהה בממ"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מיגון, הדבר הכי טוב זה שקי חול. ולא, שכבה אחת לא תספיק.

צר לי, אבל זו המציאות העגומה בה אנו חיים.

עם יש לו גג רעפים ממוצע, יש גדול מאוד בין הרעפים לתקרה.

אולי אפשר למלות אותו בשקי חול ולחזק את התקרה כדי שהעומס לא יפגע בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של פגיעה ישירה בגג... אין הרבה מה לעשות. שקי חול רק יכבידו על הגג (רעפים, מישהו?) ולרוב החיזוק הפינימי, שעשוי עץ, גבס, וטיח (אצלי) יקרוס... מהשקים. מה גם שזה יוסיף סופת חול לכל הבלגאן.

נושא הגג לדעתי הוא לא בעיה, כיוון שרוב הפגיעות בוצעו בצד (הצפוני) ולא ישירות בגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...