התלבטות בין DFI INFINITY 975X ו- ASUS P5B - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין DFI INFINITY 975X ו- ASUS P5B

kipi25

Recommended Posts

שלום,

בעבר הלא רחוק הומלץ לי כאן לרכוש לוח אם DFI INFINITY 975X עבור מעבד קונרו E6400, כאשר עליו יתבצע OC סולידי (BUS ל- 333MHZ).

ממה שהספקתי להבין, בשביל לוח אם עם צ'יפסט 975X שמיועד להמהרה, ה- DFI הנ"ל הוא לוח מאוד משתלם.

קראתי בכמה מקומות, שהצ'יפסט 965P החדש הוא יותר טוב מה- 975X, אך הלוחות המבוססים על 965P אינם חזקים ל OC כמו ה- 975X.

עכשיו לשאלה שלי:

עבור ה OC שאני מתכוון לבצע, האם לוח 965P יהיה עדיף לי (כמו P5B \ P5B DELUXE) על פני לוח 975X (כמו DFI INFINITY),

שהרי לוח 965P יאפשר לי גם כן לבצע את ה OC המתוכנן, ומצד שני הצ'יפסט שלו יותר חדש ומתקדם ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שואל באופן כללי על הצ'יפסטים, אלא לגבי לוחות ספציפיים:

DFI INFINITY מול P5B \ P5B DELUXE. בהנחה ומחירם זהה או קרוב לזהה, האם עדיין DFI עדיף על ASUS?

ואולי בכל זאת שאלה כללית לגבי הצ'יפסטים: מה ההבדל העיקרי בין 975X לבין 965P ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

975 מיועדל שוק הגבוהה יותר ולכן הוא היחיד שתומך בסדרת ה Exreme של אינטל, כמו כן הוא מכיל גשר דרומי ישן יותר מדגם ICH7R

ה 965 היא ערכ תהשביים החדשה ביותר מבית אינטל, יודעה לשוק המיינסטרים ונועדה גם לתמוך ב 2 duo, היא מכילה גשר דרומי חדש יותר מדגם ICH8R

זה בגדול.

מבחינת OC ה 975 נחשבים טובים מאד, אני עוד לא בדקתי סקירות שבוצעו על ה P965 בנוגע ל OC, יש משוה ב Anandatech ששווה לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאני לא מחפש לוח HIGH END, אלא לוח מיינסטרים שמצד אחד יתן לי לבצע את ה OC המתוכנן, ומצד שני יהיה אמין ומודרני יותר.

מה בעיקרון החידוש שמביא הגשר הדרומי החדש יותר (ICH8R), מה היתרון שלו על ICH7R ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאני לא מחפש לוח HIGH END, אלא לוח מיינסטרים שמצד אחד יתן לי לבצע את ה OC המתוכנן, ומצד שני יהיה אמין ומודרני יותר

לוחות אם מבוססי 965 היו אמורים להיות מיינסטרים (במחיר) , בפועל הם לא , אז אני לא רואה סיבה להעדיף לוח 965

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kipi25- לא חקרתי את נושא הגשר הדרומי יותר מידי

מה שכן, מקריאה ב Anandatech אני חושב שהם סיכמו את זה יפה מאד למה לוחות מבוססים P965 הם לא משתלמים:

erhaps with time the P965 will become a faster, better board than 975, but at this point in time the BIOS implementations are much more immature than 975X BIOS solutions. Based on the costs we have seen for top 965 boards compared to 975, it would take a big price difference to persuade us to buy 965 instead. In general, those wider price differences don't exist in this round of motherboards. Both boards, the 975X P5W-DH and the P965 P5B Deluxe, are now for sale at the same $269 price. Frankly, at the same price we could never recommend this 965 motherboard over the better performing, better-featured and better-overclocking 975X model.

אני מסכים איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם תוכל להסביר למה עדיין 975X יותר טוב מ 965P, עבור הצרכים שלי ? (ואני מדבר לאו דווקא על המחיר)

מה לא מובן ? , The-Fox הביא ציטוט ממש יפה שמסכם את הכל , צריך רק למסגר ולתלות על הקיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני ההבדלים העיקריים בין 975 ל-965 הם:

* תמיכה אוטומטית ב--800. שיפור קטן בבקר בגשר הצפוני

* ICH8/R שנותן תמיכה ב-RAID 5 בגירסת ה-R, ומוריד ערוץ IDE אחד בשתי הגירסאות

שיבי

כשיש הבדל כזה, ה-P5B לדעתי עדיף, 90$ זה לא מעט, זה יותר מההבדל בין 1GB ל-2GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה שה965 בא עם ICH7 וה975 עם 8 ?

האם נראה בעתיד 975 עם 8 ?

ערכת השבבים 965 יוצרו אחרונים ולכן הוא כולל את הגשר הדרומי ICH8 שתומך ביותר חיבורי SATA ו-USB

לא סביר ש-975 יכלול בעתיד את ה-ICH8

אבל לא צריך להסתנוור מה-ICH8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...