אתם לא חושבים שיש יותר מידי חגים ומועדים בארץ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם לא חושבים שיש יותר מידי חגים ומועדים בארץ?

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

די כבר נמאס :bash:

כל הזמן אותו תירוץ לעוס "מה קרה, כולה יום אחד בשנה השביתו לך את החיים"

בינתיים זה התנפח ליום כיפור, תשעה באב, עשרה בטבת ועוד 52 שבתות

"כולה יום אחד בשנה"

מה אתה מקשקש? יומיים בשנה: יום כיפור ותשעה באב. יומיים שצריכים לכבד. אני לא יודע איפה את גר, אבל מקומות בילוי פתוחים בשישבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מעצבן זה, זה בדיוק ביומולדת שלי... וכל מיני מקומות סגורים :pissed:

למה צריך לסגור בר בגלל שאיזה בניין נהרס לפני איזה 3000 שנה... :bash:

אתה יודע מה קרה ביום הזה שאתה מדבר?

דבר שני:אני דחיתי את קנית המחשב עד לצאת תשעת הימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר נמאס :bash:

כל הזמן אותו תירוץ לעוס "מה קרה, כולה יום אחד בשנה השביתו לך את החיים"

בינתיים זה התנפח ליום כיפור, תשעה באב, עשרה בטבת ועוד 52 שבתות

"כולה יום אחד בשנה"

[ltr]I'm with him ^^

besides you should be happy, if it hadn't been destroyed the entire country would have became "dosland". it would have been bnay braak and 100 gates all over the place.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס לבכות

רוב המקומות פתוחים כל השנה חוץ מתשעה באב ויום כיפור יומיים לא יהרגו אתכם

ויום הזיכרון לשואה ויום הזיכרון לחללים ויום רבין ובעירבי חג סוגרים חנויות ובקיצור יותר מידי שבתות וימי יש בארץ

ואני מכבד את רובן אבל שיש יותר מידי ימים מיוחדים אנשים לא מיתיחסים לזה כבר וזה מה שקרה ל9 באב לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז קרו שם עוד כמה דברים חוץ מ"הריסת איזה בית".

1. נהרסו שני בתי המקדש, ובאותה עת חרבה גם ירושלים (העיר היהודית הגדולה ביותר).

2. במקביל חרבה ביום זה גם בית"ר - עוד עיר גדולה ונשרפו מרבית האנשים בה.

(הערכות של מספר האנשים שהיו שם נעים בין 1,000,000-8,000,000, כאשר ההערכה השמרנית

של מיליון היא של חוקרים מודרנים שלא קשורים בשום דרך לעם ישראל).

מדוע פה אין סיבה להיות אבל, וביום השואה כן, בגלל שעברו עוד כמה שנים? מי קבע מתי מפסיקים להתאבל

על אירוע מסוג זה?

3. קרה גירוש ספרד, אבל גם מזה בטח לא כל כך אכפת לך כי זה היה מזמן.

וד"א משהו מעניין לסיום:

ישנה אנקדוטה מפורסמת על נפוליאון בונפרטה, אשר צעד ברחוב בתשעה באב ויצא לו לעבור ליד בית כנסת. לשמע הקולות הוא נכנס פנימה וביקש לברר למה כולם יושבים על הרצפה ובוכים. אמרו לו האנשים "אנחנו בוכים על בית המקדש שלנו שחרב."

"ומתי חרב בית המקדש הזה?" שאל נפוליאון.

"לפני כמעט 2,000 שנה!" ענו לו יושבי בית הכנסת.

לפי אותה אנקדוטה אמר על כך נפוליאון: "אומה שיכולה להמשיך ולהתאבל על מקדש שחרב לפני אלפיים שנה, היא אומה נצחית, אשר בוודאי תזכה לבנות אותו מחדש..." האבל שלנו על העבר, הוא זה שמבטיח את קיומנו העתידי. העובדה שאנחנו מסרבים לשכוח, היא סוד קיומנו! (ע"פ דבריו של הרב יעקב ויינברג ע"ה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויום הזיכרון לשואה ויום הזיכרון לחללים ויום רבין ובעירבי חג סוגרים חנויות ובקיצור יותר מידי שבתות וימי יש בארץ

ואני מכבד את רובן אבל שיש יותר מידי ימים מיוחדים אנשים לא מיתיחסים לזה כבר וזה מה שקרה ל9 באב לדעתי

נכון אבל הנושא פה זה הצומות

נראה לי שגם אם היו פחות ימים מיוחדים עדיין היו אנשים שלא היו מתייחסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וד"א משהו מעניין לסיום:

ישנה אנקדוטה מפורסמת על נפוליאון בונפרטה, אשר צעד ברחוב בתשעה באב ויצא לו לעבור ליד בית כנסת. לשמע הקולות הוא נכנס פנימה וביקש לברר למה כולם יושבים על הרצפה ובוכים. אמרו לו האנשים "אנחנו בוכים על בית המקדש שלנו שחרב."

"ומתי חרב בית המקדש הזה?" שאל נפוליאון.

"לפני כמעט 2,000 שנה!" ענו לו יושבי בית הכנסת.

לפי אותה אנקדוטה אמר על כך נפוליאון: "אומה שיכולה להמשיך ולהתאבל על מקדש שחרב לפני אלפיים שנה, היא אומה נצחית, אשר בוודאי תזכה לבנות אותו מחדש..." האבל שלנו על העבר, הוא זה שמבטיח את קיומנו העתידי. העובדה שאנחנו מסרבים לשכוח, היא סוד קיומנו! (ע"פ דבריו של הרב יעקב ויינברג ע"ה)

כן, כמו שתפוח נפל על הראש של ניוטון ומזה הוא הסיק שכוח המשיכה קיים. אפשר להמציא הרבה סיפורים.

אם אתה רוצה סיפור אמיתי יש כמה משפטים שהפילוסוף ניטשה אמר על היהודים, בסוף המאה ה-19, כ-50 שנה לפני השואה: "העם היהודי הוא בעל הישרדות שאין כמותו" ו-"ברורה העובדה שאם היהודים רצו הם יכלו לשלוט על אירופה, אבל לא פחות ברור שהם אינם מנסים לעשות זאת".

והדתיים מיחליים לבית המקדש שיבנה במהרה אבל לא מנסים לבנות אותו. מה הם חושבים? שאלוהים יצניח להם מהשמים בית מקדש חדש? ועוד משהו - יש אמירה, לא זוכר מתי אומרים אותה, של "בשנה הבאה בירושלים הבנויה" - לא היה צריך לעדכן או לבטל את התפילה הזאת ב-67?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כמו שתפוח נפל על הראש של ניוטון ומזה הוא הסיק שכוח המשיכה קיים. אפשר להמציא הרבה סיפורים.

אם אתה רוצה סיפור אמיתי יש כמה משפטים שהפילוסוף ניטשה אמר על היהודים, בסוף המאה ה-19, כ-50 שנה לפני השואה: "העם היהודי הוא בעל כושר הישרדות שאין כמותו" ו-"ברורה העובדה שאם היהודים רצו הם יכלו לשלוט על אירופה, אבל לא פחות ברור שהם אינם מנסים לעשות זאת".

והדתיים מיחליים לבית המקדש שיבנה במהרה אבל לא מנסים לבנות אותו. מה הם חושבים? שאלוהים יצניח להם מהשמים בית מקדש חדש? ועוד משהו - יש אמירה, לא זוכר מתי אומרים אותה, של "בשנה הבאה בירושלים הבנויה" - לא היה צריך לעדכן או לבטל את התפילה הזאת ב-67?

צדק.

והדתיים פשוט מחכים למשיח- בטח איזה אחד שהם יחליטו למנות אותו למשיח. לא מבין מה המשיח הזה יותר צדיק מגיאדמק למשל שסיפק בית חם למשפחות בצפון ואם הוא רוצה הוא בונה את בית המקדש 10 פעמים.

לפי הסיפורים פעם כולם היו יושבים ועומלים על בניית בית המקדש הכל היו בונים בידיים היום פשוט "מחכים" למשיח שיבוא ויבנה את בית המקדש. במקום שיקחו על עצמם לבנות אותו מחדש שכל אחד ישים טיפה כסף ויבנו בית מקדש לתפארת המדינה שיהיה לנו סמל יפה למדינה שלנו שיראו שיש מה שמייצג אותנו. אנשים רוצים לשמוע וישר יעלה בראש "בית מקדש" כמו שבצרפת יש את אייפל ופריז נדמה לי או איטליה (אני גרוע בג"ג אז תקנו אותי) יש את פיזה פה רוצים בית מקדש. ד"א מישהו יודע איך אומרים בית מקדש באנגלית?

אתה יודע מה קרה ביום הזה שאתה מדבר?

דבר שני:אני דחיתי את קנית המחשב עד לצאת תשעת הימים.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחח זה 9 באב זה לא 9 ימים. זה ט' באב. תאריך. חחחחחחחחחח אתה גדול אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...