אתם לא חושבים שיש יותר מידי חגים ומועדים בארץ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם לא חושבים שיש יותר מידי חגים ומועדים בארץ?

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

[ltr]correction: 1/3 of europe and asia. and that's just for the one in the 14th century there were also outbreaks in the 6th and 17th century.[/ltr]

מה הפאקינג קשר?

והצנמי הרג 200 אלף אנשים ורעידות עדמה בסין הרגו מיליון, למי איכפט מהמגפה המחורבנת הזאת? איזה מין דוגמה לא חכמה זאת? (והעובדה שאתה יווצא מנקודת הנחה שאני לא יודע מה זה מאוד מוסיפה לכבודך, הרי רק אתה מודע להיסטוריות האנושות בעוד שאנחנו יהודים פשוטים חיים בעולם משלנו).

אם אתה לא רואה את ההבדל בין מלחמה, שואה או רצח עם שבני אדם מביאים בעצמם על אחרים מבני מינם לבין אסון טבע, אתה לא מבריק במיוחד.

מטרת היום (או יותר, שאלה של כמה אתה דתי אני מנייח) הזה היא לזכור את הזוועות שנעשו לעם היהודי, אם לא הבנת הבכי הוא לא על הציפוי שיש שנשבר בבית המקדש אלא על מרכז היהדות שהושמד, וזה ממש לא משנה עם עברו 20 שנה או 2000 שנה, זה אותו העם, והיסטוריה לא מאבדת מחשיבותה במשך השנים, היא רק חוזרת על עצמה כמו שאומרים.

ואם אתה לא יהודי למה אתה אומר לכולם פה שצריך לשכח מההיסטוריה של העם היהודי? באיזה זכות?

אתה תצום על מגפות באירופה ותחגוג את בואם של השריקרק והנחניאלי אם אתה כזה חסר דת, אבל אל תזלזל בהיסטוריה של הדת היהודית.

אם מה שמפריע לך זה שיש 3 צומות בשנה שמפריעים לך לצאת לעשות קניות אז אני מנייח שגם מפריעים לך גם כל שאר החגים היהודים שמשביתים את המדינה לכמה ימים של חופש, המסכנה היחידה היא שאתה לא צריך להיות פה כנראה אם זה כל כך מפריע לך, לא שהיהודים יפסיקו לחגוג ולזכור דברים שפג תוקפם.

אני אישית לא צם, ואני גם לא חוגג "עד לא ידע" בחגים, אבל אני מכבד את מי שכן ומפנים את המסורת מעצם היותי יהודי.

ואיך הכנסתם את רצח רבין (שוב בלי קשר) ז"ל לדיון (נוסף)?

יום הזיכרון לרבין הוא לכבוד האדם שדגל בשלום, התנגד לאלימות ודחף להבנה, מה שכל אדם בריא צריך לשאוף אליו.

יום הזיכרון הוא גם יום הזיכרון לרצח רבין, לזכר רצח שנעשה בשם השנאה וקרע החברתי בישראל בין האזרחים.

אין שום קשר לדעות הפוליטיות והמעשים הפוליטיים שלו, וכשדתיים וימנים קיצוניים אחרים מסרבים לזכור את מותו בגלל דעותיו הפוליטיות הם מתנהגים בצורה שאפשר לכנות רק כבורות מוחלטת, כי בעצם הם מסרבים לכבד את רעיון ההתנגדות לאלימות וחמור פי כמה מוכנים להתנגד לגינויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

overload

בקשר לרבין

צריך לחנך נכון אבל לא לעשות יום בימיוחד כי יש מספיק אנשים חשובים בהיסטוריה ולא לכולם צריך לעשות יום

ובעינין חג שמח

פורים לפחות תאורטית הוא חג מאוד שמח אבל כמו שהנוצרים מיסחרו לגמרי את קריסמס

אנחנו מיסחרנו לגמרי את פורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אנשים במדינה הזאת נרצחו על רקע עמדתם הפוליטית במסגרת התפקיד שלא על ידי ארגון טרור?

ימניים קיצונים מנסים להתגד ליום הזה כדי להצדיק את הדעות שלהם, אבל הם לא שמים לב שהם רומסים בדרך דברים חשובים יותר מדעות פוליטיות וזה חבל מאוד, רק רציתי לחדד את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אנשים במדינה הזאת נרצחו על רקע עמדתם הפוליטית במסגרת התפקיד שלא על ידי ארגון טרור?

אבל זה עינין של חינוך לא עינין של יום מיוחד

מה אתה חושב שביגלל יום רבין לא יהיה ימין קיצוני?

צריך שפחות ופחות ילדים יקבלו חינוך קלוקל

מה שקורה היום בלבנון זה ביגלל חינוך מגיל קטן של החיזבלה

ואם אותם חיזבלונים היו מקבלים חינוך טוב הם לא היו שונאים אותנו כל כך

רצח רבין ניגרם ביגלל שיגאל אמיר חונך גרוע ואף יום מיוחד לא ימנע דברים כאלה בעתיד

ורבין הוא לא בן גוריון ולא הרצל אם כל הכבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הגולם", אתה מוכן להסביר למה אתה מתנגד בכזאת נחרצות ליום שמציין התנגדות לאלימות?

נשמע כאילו זה ממש מפריע לך ::)

אפשר גם לבטל את יום האישה\משפחה\אהבה\מרטין לוטר קינג בעולם, זאת עבודה של החינוך.

ורבין הוא לא בן גוריון ולא הרצל עם כל הכבוד

מה אתה אומר? שהוא פחות טוב בעמדתו הפוליטית אז המוות שלו נחשב פחות מבחינתך נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הפאקינג קשר?

והצנמי הרג 200 אלף אנשים ורעידות עדמה בסין הרגו מיליון, למי איכפט מהמגפה המחורבנת הזאת? איזה מין דוגמה לא חכמה זאת? (והעובדה שאתה יווצא מנקודת הנחה שאני לא יודע מה זה מאוד מוסיפה לכבודך, הרי רק אתה מודע להיסטוריות האנושות בעוד שאנחנו יהודים פשוטים חיים בעולם משלנו).

אם אתה לא רואה את ההבדל בין מלחמה, שואה או רצח עם שבני אדם מביאים בעצמם על אחרים מבני מינם לבין אסון טבע, אתה לא מבריק במיוחד.

מטרת היום (או יותר, שאלה של כמה אתה דתי אני מנייח) הזה היא לזכור את הזוועות שנעשו לעם היהודי, אם לא הבנת הבכי הוא לא על הציפוי שיש שנשבר בבית המקדש אלא על מרכז היהדות שהושמד, וזה ממש לא משנה עם עברו 20 שנה או 2000 שנה, זה אותו העם, והיסטוריה לא מאבדת מחשיבותה במשך השנים, היא רק חוזרת על עצמה כמו שאומרים.

ואם אתה לא יהודי למה אתה אומר לכולם פה שצריך לשכח מההיסטוריה של העם היהודי? באיזה זכות?

אתה תצום על מגפות באירופה ותחגוג את בואם של השריקרק והנחניאלי אם אתה כזה חסר דת, אבל אל תזלזל בהיסטוריה של הדת היהודית.

אם מה שמפריע לך זה שיש 3 צומות בשנה שמפריעים לך לצאת לעשות קניות אז אני מנייח שגם מפריעים לך גם כל שאר החגים היהודים שמשביתים את המדינה לכמה ימים של חופש, המסכנה היחידה היא שאתה לא צריך להיות פה כנראה אם זה כל כך מפריע לך, לא שהיהודים יפסיקו לחגוג ולזכור דברים שפג תוקפם.

אני אישית לא צם, ואני גם לא חוגג "עד לא ידע" בחגים, אבל אני מכבד את מי שכן ומפנים את המסורת מעצם היותי יהודי.

[ltr]wtf that part of the post has to do with anything?! the only reason I mention the black plague is because somebody criticized someone for not knowing exactly how long is the fest and to prove how important it is he mentioned it was "only" 2000 years ago and that "millions" died. so I mentioned the black plague, which was more recently and killed more.

I didn't assumed you don't know about it, I just corrected your correction. I assumed that he doesn't know about it or at least most people here (in israel) know more about the 9th of av than the black plague.

and you're right the tsunami would have been a better example. nobody bothers to mention that day it happened, I guess it's because very few Israelis/jews died in it, so it's not important enough for people here, which is sad because people are people, no matter what they believe in.

I do see the difference between people who died during a war, natural disaster or a genocide. and this day is not to mention the suffer and the persecution the jewish people has experienced, we have the holocaust memorial day for that. (and passover as well).

and I'm not telling people to forget about the jewish history, I'm telling them not to be self centered. I think it's wrong to know every bit of the jewish history, but absolutely at all about other people/races/cultures. people should have basic knowledge about as much as possible.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BigDickBastard

אתה צודק צריך להכיר תהיסטוריה הבסיסית של עמים אחרים

והמגפה השחורה היתה בעיקר באירופה ככה שאנשים לא זוכרים אותה בארץ

לאינדינים גם היתה שואה ענקית

אומנם לא מאורגנת כמו השואה בגרמניה אבל הלבנים גם החדירו מחלות וגם רצחו הרבה מאוד אינדיאנים שהם פלשו לאמריקה

ומחקו תרבויות מפוארות כמו האינקה

היו גם רעידות אדמה שהרגו הרבה אנשים יתפרצויות הרי געש וכו

אבל בבקשה על תכניס תדיון להשווה מול העולם אני רוצה לישאר בנושא של האם יש יותר מידי חגים בארץ או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה יותר מידי חגים? חג זה לא משהו שחוגגים סתם. אם מחר יקרה איזה נס אלוהי למשל שראוי לציון אז איזו סיבה יש לא לחגוג אותו ולא לציין אותו ע"י מועד מסויים בלוח השנה העברי?

כמו יום הולדת, מציינים בחגיגה פעם בשנה את היום שבוא הגעת לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I think it's wrong to know every bit of the jewish history, but absolutely at all about other people/races/cultures. people should have basic knowledge about as much as possible.[/ltr]

אז נקודת ההנחה שלך לא נכונה כי תתפלא יהודי יודע על העולם בדיוק כמו כל בן אדם אחר.

ובאירופה לא מצינים את המגפה השחורה באף מדינה ואין דבר כזה יום הצונאמי לפי ידיעתי, אפילו שזה העם שלהם, פשוט כי אין לזה שום משמעות, כמו לרעידו אדמה תאונות דרכים או ברקים.

and this day is not to mention the suffer and the persecution the jewish people has experienced,

אז מה משמעותו?

לחורבן בית המקדש יש משמעות יותר גדול מחורבן של בניין.

הגולם, אני בטוח שאתה לא מתלונן כשמאלצים אותך לקחת חופש ולחגוג בפורים או סוכות נכון, אז אל תהיה צבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מדי חגים? אתם מודעים לכך שישראל זה אחת המדינות עם למשל הכי הרבה ימי לימוד

בשנה (ולצערנו הרב ללא תוצאות מעודדות)? אני לא זוכר מספרים מדויקים, אבל פעם הלמ"ס פרסמו

דו"ח בנושא, ואנחנו עוקפים בכמה עשרות ימים את הממוצע האירופי למשל.

במרבית מדינות אירופה/ארה"ב על כל קדוש שני שמת/סתם תירוץ אחר הם עושים חג/יום חופש ויש שם בלי סוף

ימי שבתון, אז ביחס למה אתם כל כך בוכים על זה?

חוץ מזה, בד"כ בתור מבוגר הימי חגים האלו הם מתנה עבורך. גם אפשרות טובה להירגע ולנוח,

וגם אופציה לראות כמה שיותר אנשים. ואני לא מכיר יותר מדי מבוגרים עובדים שלא נהנים מהחגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש יותר מדי חגים ומועדים...

אני רק חושב שיש מעט מדי חגים שאפשר להגדיר אותם כ"כיפיים"

בנצרות יש ככ הרבה מנהגים וחגים כיפים ומאחדים..

ביהדות יש רק חגים עם הוראות (פסח,יום כיפור,9 באב וכו' אסור לאכול )

אין שום חג שהוא בעצם אסיפה של המשפחה ולשיר שירים ולשמוח

לא צריך חגים בשביל לאחד את המשפחה ולשיר ביחד...

יש לנו את זה כל שבוע... וזה ניקרא שבת!

אני לא יודע אם אתה יודע אבל יש דיי הרבה שירים שמשפחות שרות ביחד עם שימחה כל פעם מחדש...

כמו למשל "שלום עליכם מלאכי השלום" שהאבא קורא עם הילדים בשימחה ובקול ותאמין לי הילדים נהנים מזה כל פעם מחדש וגם ההורים...

יש את "בר יוחאי, נימשחת אשריך, שמן ששון מחבריך"

גם שיר מאוד אהוב שמלמדים מהגן לשיר אותו... וילדים צועקים את הנשנמה כשהם שרים אותו... כול המשפחה שרה אותו...

ויש עוד הרבה שירים לשבת עם מנגינות מאוד משמחות...אז לא צריך הרבה חגים משמחים לאחד את כל המשפחות...

אגב... כל חג וחול מועד מאחד משפחות לשיר... בראש השנה יש שירים לשיר (לא משהו שעולה לי עכשיו)...

בסוכות, חנוכה, פסח!!! (האגדה...{אחד מי יודע...חד גדיא ורוב ההגדה})שבועות וכו'...

כל חג מקרב את המשפחות בכל צורה שהי...ולא צריך לחכות חודש+ בשביל חג... יש את שבת....

תאמין לי... אחלה חג!!!

ואני לא חושב שיש יותר מדי חגים... זאת הדת שלנו, זה הלאום שלנו...

אם לא נזכור את מה שקרה לנו... מהר מאוד נישכח מי אנחנו והגויים יעלו עלינו...

טוב שאנחנו זוכרים את כל הצרות שעברנו... אם לא היינו עוברים את זה אני בטוח שלא היינו חושבים עכשיו בראש של "אם לא אנחנו נגן עלינו, מי יגן עלינו? מדינות העולם? ארה"ב, בריטניה?... ראינו כבר מה הם עשו בשואה(מי שראה את התוכנית של חיים הכט יבין...)

אנחנו הבנו מכל הטלאות שעברנו שאף אחד לא רוצה בנו, ולכן אנחנו צריכים להגן עלינו ולא לחכות שיעשו בשבילנו את העבודה... כי זה לא יקרה... ובסוף יקרה מה שקרה לדורות הקודמים (חורבן המיקדש, נפילת הממלכות העצמות שלנו ועוד)

לילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך חגים בשביל לאחד את המשפחה ולשיר ביחד...

יש לנו את זה כל שבוע... וזה ניקרא שבת!

אני לא יודע אם אתה יודע אבל יש דיי הרבה שירים שמשפחות שרות ביחד עם שימחה כל פעם מחדש...

כמו למשל "שלום עליכם מלאכי השלום" שהאבא קורא עם הילדים בשימחה ובקול ותאמין לי הילדים נהנים מזה כל פעם מחדש וגם ההורים...

יש את "בר יוחאי, נימשחת אשריך, שמן ששון מחבריך"

גם שיר מאוד אהוב שמלמדים מהגן לשיר אותו... וילדים צועקים את הנשנמה כשהם שרים אותו... כול המשפחה שרה אותו...

ויש עוד הרבה שירים לשבת עם מנגינות מאוד משמחות...אז לא צריך הרבה חגים משמחים לאחד את כל המשפחות...

אגב... כל חג וחול מועד מאחד משפחות לשיר... בראש השנה יש שירים לשיר (לא משהו שעולה לי עכשיו)...

בסוכות, חנוכה, פסח!!! (האגדה...{אחד מי יודע...חד גדיא ורוב ההגדה})שבועות וכו'...

כל חג מקרב את המשפחות בכל צורה שהי...ולא צריך לחכות חודש+ בשביל חג... יש את שבת....

תאמין לי... אחלה חג!!!

ואני לא חושב שיש יותר מדי חגים... זאת הדת שלנו, זה הלאום שלנו...

אם לא נזכור את מה שקרה לנו... מהר מאוד נישכח מי אנחנו והגויים יעלו עלינו...

טוב שאנחנו זוכרים את כל הצרות שעברנו... אם לא היינו עוברים את זה אני בטוח שלא היינו חושבים עכשיו בראש של "אם לא אנחנו נגן עלינו, מי יגן עלינו? מדינות העולם? ארה"ב, בריטניה?... ראינו כבר מה הם עשו בשואה(מי שראה את התוכנית של חיים הכט יבין...)

אנחנו הבנו מכל הטלאות שעברנו שאף אחד לא רוצה בנו, ולכן אנחנו צריכים להגן עלינו ולא לחכות שיעשו בשבילנו את העבודה... כי זה לא יקרה... ובסוף יקרה מה שקרה לדורות הקודמים (חורבן המיקדש, נפילת הממלכות העצמות שלנו ועוד)

לילה טוב!

אם כבר הזכרת את זה אני חייב לציין שבתור תלמיד בבצפר לא מלמדים את כל זה, לא משנה איפה או מה פשוט לא מלמדים, מעדיפים ללמד אותנו הסטוריה על האימפריה הרומית והמהפכה הרוסית. אפילו לא בשיעור תנ"ך מלמדים שם רק על ספרים ומה קורה בסיפור וזהו.

בקצב הזה נשכח מהר מאוד מי אנחנו מה אנחנו ולמה אנחנו נלחמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשלמדתי בתיכון כל חג היה מבורך..רק חיכיתי לעוד חופש (לא שהראתי נוכחות גם ככה)

אבל עכשיו לא ממש מזיז לי..אני גם ככה לא חוגג אותם ככה שהם פשוט עוברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נקודת ההנחה שלך לא נכונה כי תתפלא יהודי יודע על העולם בדיוק כמו כל בן אדם אחר.

ובאירופה לא מצינים את המגפה השחורה באף מדינה ואין דבר כזה יום הצונאמי לפי ידיעתי, אפילו שזה העם שלהם, פשוט כי אין לזה שום משמעות, כמו לרעידו אדמה תאונות דרכים או ברקים.

אז מה משמעותו?

לחורבן בית המקדש יש משמעות יותר גדול מחורבן של בניין.

הגולם, אני בטוח שאתה לא מתלונן כשמאלצים אותך לקחת חופש ולחגוג בפורים או סוכות נכון, אז אל תהיה צבוע.

מציינים אותו בעיקר בגלל שהוא נחרב בגלל שינאת חינם,כדי ללמד אותנו לא לשנוא אנשים סתם.

וחוצמזה זה היה המקום הכי קדוש ליהודים,אבל בעיקר שינאת חינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...