שאלה פילוסופית עמוקה - כיצד ניברא העולם? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה פילוסופית עמוקה - כיצד ניברא העולם?

wons

Recommended Posts

ויש ליוונים המון סיפורים על אלים שלהם.. זאוס ואלה...

זה גם סוג של תאוריה שהוא בא מעולם מרוחק של אלילים ויש לו את היכולת לשלוט עלינו...

חחחחחחחחחחחח ^^^ שאלה טובה ^^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדוע לא הגיוני שאלילים ( יותר נכון לומר אלים, יש זלזול במילה הזאת) בראו את היקום?

אם קיים אל אחד שהיה מאז ומתמיד, למה שלא יהיה עוד אחד? אפשר להתחלק בתפקידים שביצירה ובשמירה על היקום.

לא יכול להיות מצב ששתיים יהיו כל יכול,כי אז נשאלת שאלה,האם אחד יכול להגביל את השני,אם הוא יכול להגביל את הכל יכול השני אז השני מוגבל והוא לא כל יכול,אם הראשון לא יכול להגביל את השני אז הראשון הוא לא כל יכול.

גם האחד הכל יכול והבלתי מוגבל מגביל את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיד לך את האמת, אם אני כמו בן של ה' למה אני צריך להרגיש כ"כ רחוק ממנו? עם אבא שלי אני מדבר תמיד על הצרות שלי ועל הדברים הטובים שלי ועל החברה ועל כל דבר שצריך, ה' לא חייב לי כלום ואתה יודע מה? גם אני לא חייב לו כלום. עכשיו אנחנו תיקו. למה שאני יתפלל בישבילו אם אני קודם כל לא יודע אם הוא קיים ודבר שני הוא לא מתכוון לעשות בישבילי כלום. אתה יודע מה זה תן ואז תיקח? אני נתנתי את עצמי כמה חודשים כדי להתפלל בישבילו וכלום לא קיבלתי, עכשיו אני יחכה שהוא יתן לי משהו ואני כמובן יחזור להתפלל בישבילו, עוד יותר טוב שאני לא יצתרך להאמין בו כי מבחינתי אני ידע שהוא קיים לי תיהיה הוכחה שאני יודע שהוא קיים ואז כל הגדולה של האמונה לא תעניין אותי בכלל. זה כמו שאני יגיד לך תאמין בקנקן מים, מה יצא לך מזה? כלום הוא לא יעשה בישבילך כלום, אותו דבר ה', אני לא יודע אם הוא קיים או לא אז למה שאני יחשוב שבזכותו יש לי את הארץ הזאת ולמה שאני יחשוב שבגללו קרו כל הדברים הגדולים.

ואם כבר האלים היוונים אז זה נשמע הרבה יותר אמיתי מהיהדות, שמה לא מסדרים את זה איך שאתה רוצה ושמה כל אל יש לו מטרה משלו וכולם מאורגנים מבחינת משימות והאמונה, בקיצור לי האלים היוונים נשמעים יותר אמיתיים מה', ואין מה לומר התורה אולי זה ספר חכם אבל סיפורי האלים חכמים ויפים לא פחות.

אז גם ה' לא יכול להיות כל יכול, יש את השאלה המפורסמת שכמובן כולנו שמענו, האם ה' יכול ליצור אבן שהוא לא יכול להרים, אם הוא יכול ליצור אז הוא לא יכול להרים-לא כל יכול. אם הוא לא יכול ליצור-הוא לא כל יכול. תשובה לזה לא קיבלתי עד היום אולי אתה מוכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיד לך את האמת, אם אני כמו בן של ה' למה אני צריך להרגיש כ"כ רחוק ממנו? עם אבא שלי אני מדבר תמיד על הצרות שלי ועל הדברים הטובים שלי ועל החברה ועל כל דבר שצריך, ה' לא חייב לי כלום ואתה יודע מה? גם אני לא חייב לו כלום. עכשיו אנחנו תיקו. למה שאני יתפלל בישבילו אם אני קודם כל לא יודע אם הוא קיים ודבר שני הוא לא מתכוון לעשות בישבילי כלום. אתה יודע מה זה תן ואז תיקח? אני נתנתי את עצמי כמה חודשים כדי להתפלל בישבילו וכלום לא קיבלתי, עכשיו אני יחכה שהוא יתן לי משהו ואני כמובן יחזור להתפלל בישבילו, עוד יותר טוב שאני לא יצתרך להאמין בו כי מבחינתי אני ידע שהוא קיים לי תיהיה הוכחה שאני יודע שהוא קיים ואז כל הגדולה של האמונה לא תעניין אותי בכלל. זה כמו שאני יגיד לך תאמין בקנקן מים, מה יצא לך מזה? כלום הוא לא יעשה בישבילך כלום, אותו דבר ה', אני לא יודע אם הוא קיים או לא אז למה שאני יחשוב שבזכותו יש לי את הארץ הזאת ולמה שאני יחשוב שבגללו קרו כל הדברים הגדולים.

ואם כבר האלים היוונים אז זה נשמע הרבה יותר אמיתי מהיהדות, שמה לא מסדרים את זה איך שאתה רוצה ושמה כל אל יש לו מטרה משלו וכולם מאורגנים מבחינת משימות והאמונה, בקיצור לי האלים היוונים נשמעים יותר אמיתיים מה', ואין מה לומר התורה אולי זה ספר חכם אבל סיפורי האלים חכמים ויפים לא פחות.

אז גם ה' לא יכול להיות כל יכול, יש את השאלה המפורסמת שכמובן כולנו שמענו, האם ה' יכול ליצור אבן שהוא לא יכול להרים, אם הוא יכול ליצור אז הוא לא יכול להרים-לא כל יכול. אם הוא לא יכול ליצור-הוא לא כל יכול. תשובה לזה לא קיבלתי עד היום אולי אתה מוכן...

אתם לא תיקו,אתה לא יכול לעשות לו כלום והוא יכול לעשות לך הרבה.

ואנחנו מדברים במצב שאלוקים קיים כי אם לא הויכוח הוא אחר.

אתה מרגיש רחוק מה' כי אתה לא מתקרב אליו,אהבה אמיתית היא זו שלא מצפים לקבל דבר מהאחר,למרות שאם תאמין בו אתה תקבל הרבה!

אם תאמין בקנקן מיים 100 אחוז לא יצא לך מיזה כלום

אם תאמין בה' יש לך סיכוי של 50 אחוז

או שהוא לא קיים ולא קיבלת כלום

או שהוא קיים וקיבלת הרבה כי האמנת בו.

בקשר לשתי השורות האחרונות שלך,השאלה עצמה היא מוטעית ,אדם לא יכול להבין מה הכוונה כל יכול לכן אינו יכול להתעמק בזה ולשאול שאלות על בלתי מוגבלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול להיות מצב ששתיים יהיו כל יכול,כי אז נשאלת שאלה,האם אחד יכול להגביל את השני,אם הוא יכול להגביל את הכל יכול השני אז השני מוגבל והוא לא כל יכול,אם הראשון לא יכול להגביל את השני אז הראשון הוא לא כל יכול.

גם האחד הכל יכול והבלתי מוגבל מגביל את עצמו.

אני מוכרח להודות שנתת טיעון יפה, בכל מקרה אתה לא תשכנע אותי ואני לא ישכנע אותך, ככה זה בדברים האלה... :cool2:

מה שאמרת קצת דומה ל האם אלוהים יכול ליצור אבן שהוא לא יכול לשבור?

שכן אם הוא יכול אז הוא כבר לא כל יכול שכן הוא לא יכול לשבור את האבן, ואם הוא לא יכול אז הוא שוב לא כל יכול שכן איננו יכול לייצר את האבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא תיקו,אתה לא יכול לעשות לו כלום והוא יכול לעשות לך הרבה.

ואנחנו מדברים במצב שאלוקים קיים כי אם לא הויכוח הוא אחר.

אתה מרגיש רחוק מה' כי אתה לא מתקרב אליו,אהבה אמיתית היא זו שלא מצפים לקבל דבר מהאחר,למרות שאם תאמין בו אתה תקבל הרבה!

אם תאמין בקנקן מיים 100 אחוז לא יצא לך מיזה כלום

אם תאמין בה' יש לך סיכוי של 50 אחוז

או שהוא לא קיים ולא קיבלת כלום

או שהוא קיים וקיבלת הרבה כי האמנת בו.

ומאיפה לך שלא האמנתי בו? תאמין לי שאני בן אדם שאם הייתי מרגיש אותו אפילו טיפה ותאמין לי שהאמנתי שהוא קיים כ"כ חזק ואפילו קצת לא הרגשתי אותו ואם טיפה הייתה מרגיש אותו אני מסוגל לקפוץ מצוק ולסמוך עליו שיציל אותי אבל אפילו את המעט הזה לא הרגשתי, כל פעם שהלכתי לבית הכנסת הרגשתי שאני קורא בספר ומבלבל לעצמי את השכל, כמה שניסתי להאמין וכל דבר הייתי מזכיר את שמו הייתי מעלה אותו בכל מצב וכלום. תאמין לי שהאמנתי בו מספיק חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכרח להודות שנתת טיעון יפה, בכל מקרה אתה לא תשכנע אותי ואני לא ישכנע אותך, ככה זה בדברים האלה... :cool2:

מה שאמרת קצת דומה ל האם אלוהים יכול ליצור אבן שהוא לא יכול לשבור?

שכן אם הוא יכול אז הוא כבר לא כל יכול שכן הוא לא יכול לשבור את האבן, ואם הוא לא יכול אז הוא שוב לא כל יכול שכן איננו יכול לייצר את האבן.

השאלה הזאת מתאימה לאנשים שרק מחפשים תירוצים

אני עניתי כבר על זה ואני חוזר שוב,השאלה עצמה מוטעית,אדם לעולם לא יבין מה הכוונה כל יכול.דבר מוגבל לא יכול להבין דבר שאינו מוגבל.

ובגלל זה הוא לא יכול להקשות ולשאול שאלות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומאיפה לך שלא האמנתי בו? תאמין לי שאני בן אדם שאם הייתי מרגיש אותו אפילו טיפה ותאמין לי שהאמנתי שהוא קיים כ"כ חזק ואפילו קצת לא הרגשתי אותו ואם טיפה הייתה מרגיש אותו אני מסוגל לקפוץ מצוק ולסמוך עליו שיציל אותי אבל אפילו את המעט הזה לא הרגשתי, כל פעם שהלכתי לבית הכנסת הרגשתי שאני קורא בספר ומבלבל לעצמי את השכל, כמה שניסתי להאמין וכל דבר הייתי מזכיר את שמו הייתי מעלה אותו בכל מצב וכלום. תאמין לי שהאמנתי בו מספיק חזק.

כמו שאמרתי אלוקים לא יתן לך את הסימן שאתה כל כך רוצה בו,כי אז לא יהיה לך תפקיד בעולם!

אחד התפקידים המרכזיים הוא להאמין בה' ולא לקבל סימן ולדעת שהוא קיים.

כגודל האמונה שלך כך גודל השכר שלך

כתוב בתורה במפורש

"אל אמונה ואין עוול צדיק וישר הוא"-אל אמונה רלוונטי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע איך שאני רואה את זה הדת מחפשת סיבות ותירוצים על שאלות שהן לא יכולות לענות עליהם כמו השאלה עם האבן. האדם לא יכול להבין אז האדם לא יכול לשאול.

ואני האמנתי בה', ולא קיבלתי שום שכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע איך שאני רואה את זה הדת מחפשת סיבות ותירוצים על שאלות שהן לא יכולות לענות עליהם כמו השאלה עם האבן. האדם לא יכול להבין אז האדם לא יכול לשאול.

ואני האמנתי בה', ולא קיבלתי שום שכר.

חח אני דווקא חושב שאתה מחפש סיבות ותירוצים למה לא להאמין בו.

ועכשיו אתה מראה שבכלל אין לך מושג ביהדות אז איך האמנת באלוקים?

אתה לא אמור לקבל שכר עכשיו אתה אמור לקבל את השכר בעולם הבא על פי היהדות.

עריכה:

אתה לא יכול להגיד שהדת מחפשת סיבות ותירוצים,הדת יכולה לענות,אולי אני זה שלא יכול לענות,אבל אני סך הכול נער בן 17,אתה לא יכול לצפות ממני לענות על הכול.

זה שאני לא יודע לא אומר שאחרים לא יודעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם סוג של תאוריה שהוא בא מעולם מרוחק של אלילים ויש לו את היכולת לשלוט עלינו...

זאוס לא ברא את העולם, וגם לא הטיטנים שהיו לפניו... והוא לא בא משום עולם של אלילים... הוא בן של טיטן ואישה אם אני זוכר נכון, והעולם נברא ע"י איזה נחש או ומישהי שהייתה עוד לפני הטיטנים (או שהיא גם הייתה טיטנית... לא זוכר בדיוק :P, אבל בכול מקרה, זאוס לא שולט באנשים, ולא קשור לבריאת העולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין באלים של היוונים אבל בנתיים האמפריה שלהם נחרבה ולא נשאר מהם כלום,אז האלים שלהם לא שווים הרבה.

ואילו אנו היהודים חיים וקיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אני דווקא חושב שאתה מחפש סיבות ותירוצים למה לא להאמין בו.

ועכשיו אתה מראה שבכלל אין לך מושג ביהדות אז איך האמנת באלוקים?

אתה לא אמור לקבל שכר עכשיו אתה אמור לקבל את השכר בעולם הבא על פי היהדות.

עריכה:

אתה לא יכול להגיד שהדת מחפשת סיבות ותירוצים,הדת יכולה לענות,אולי אני זה שלא יכול לענות,אבל אני סך הכול נער בן 17,אתה לא יכול לצפות ממני לענות על הכול.

זה שאני לא יודע לא אומר שאחרים לא יודעים.

אז זהו שכבר היו לי כמה שאלות (לא זוכר אותם כרגע) שהפנתי אותם לרבים בכמה ערים ולעוד כמה דתיים ומכולם קיבלתי תשובות "מתחמקות" יש תשובות של כן ולא, אז סבבה לא ענו לי בכן ולא אבל שיענו לשאלה לפחות ולא יגידו לי "תראה אתה שואל שאלה כזאת וככה, אז אני צריך לענות לך ככה וככה, אז אם אתה הייתה ככה ואני הייתי ככה ושואל ככה אז כזה וככה היו כאלו" כל התשובות היו כאלה ומאף אחד לא קיבלתי תשובה" 1+1=2" אפילו לא+1+2+3+4=10" או משהו בסגנון, תמיד הכל זה"1+x+y+ככה ואם=???"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעעע...איזה שאלה קשה...

תמיד כשאני מסתכל על הכוכבים בלילה,אני תוהה לעצמי-האם באחד מהכוכבים המנצנצים האלו שוכנים גם יצורים חיים שמסתכל על הכוכב המנצנץ שלנו?מחשבה שכזו מתחילה לגרור אותה למחשבה נרחבת יותר של איך לעזאזל העולם נוצר...וכשחושבים על זה-אתה מתחיל לחשוב על מה זה בכלל "הייקום",האם הייקום הוא אינסופי [ואיך בכלל אפשרי כזה דבר "אינסופי",ואם הוא לא אינסופי,אז מה רואים בסוף היקום? :s05:] וזה מוביל למחשבה הכי מסובכת-איך בכלל נוצר הייקום,מה קדם ליצירת הייקום,וממה בכלל הייקום התחיל?איך יכול להיות שבכלל היו קיימים חומרים כלשהם שהתחילו את הייקום?זה פשוט היה "קיים"?כלומר,לכל דבר יש התחלה-אבל איך יקום יכול להתחיל משום דבר,מה היה לפני היקום,ואיך ייתכן שהוא בכלל נוצר?

כשאתה מתחיל לחשוב בסדרי גודל מטורפים שכאלה,פתאום אתה מבין שהכל הוא סביר ואפשרי במציאות שכזו...חייזרים,רוחות רפאים,נסראללה,אלוהים,חורים שחורים וחדי קרן-כל אלה זה עוד דבר סביר ונורמאלי בהשוואה לשאלה "איך היקום נוצר" והניסיון לתת לו תשובה.

ואז מגיע רגע ההארה שאתה מבין שאתה סתם עוד נקודה קטנה בחלל,ושאתה מעולם לא נועדת להבין ולקבל תשובות על שאלות שכאלו.

נולדנו כדי לחיות בכוכב הפצפון שלנו,וכאן גם נחייה לתמיד [כנראה].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...